Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παντως και κατι αλλο που παρατηρησα...

το σημα ειναι σχετικα πιο δυνατο απο το 6630....

βασικα εχω σημα σε "μερη"(δυσκολα) που με το 6630 ημουν "εκτος".....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα μου το εκανε μια φορα μονο που χαθηκαν φωτο την πρωτη μερα !!Απο τοτε δεν ξαναειχα προβλημα εδω και 3 μερες!!Εσυ τι προβληματα ακριβως ειχες φιλε μου να δοκιμασω και σε μενα μηπως εχω και εγω τιποτα προβληματικια συσκευη??Ακουω και για νεα εκδοση firmware μπορω να την βαλω τζαμπα ή εχει χρεωση??Βελτιωσεις??

Η αναβάθμιση είναι τσάμπα φυσικά και βελτιώσεις δεν μπορώ να διακρίνω.

Το κυριότερο μου πρόβλημα είναι ότι αν στείλεις κάτι με Bluetooth στο κινητό πχ μια εικόνα απ'τον υπολογιστή, όταν την ανοίξεις και επιχειρήσεις να την αποθηκεύσεις τότε το τηλέφωνο κολάει στο Αποθήκευση στην Έκθεση. Αυτό μου το κάνει είτε με την ΝΟΚΙΑ mmc είτε με μια ΑΤΡ 256 που έχω πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση είναι τσάμπα φυσικά και βελτιώσεις δεν μπορώ να διακρίνω.

Το κυριότερο μου πρόβλημα είναι ότι αν στείλεις κάτι με Bluetooth στο κινητό πχ μια εικόνα απ'τον υπολογιστή, όταν την ανοίξεις και επιχειρήσεις να την αποθηκεύσεις τότε το τηλέφωνο κολάει στο Αποθήκευση στην Έκθεση. Αυτό μου το κάνει είτε με την ΝΟΚΙΑ mmc είτε με μια ΑΤΡ 256 που έχω πάρει.

 

αλλο ενα προβληματακι.....

οταν παω στα "θεματα" και κανω "προεπισκοπιση" και μετα "πισω" το τηλ κολαει....(βγαζει την μπαρα συνεχεια)....

πρεπει να "βγω" να παω στο μενου για να ξεκολησει.....

Link to comment
Share on other sites

Yahoo! goes mobile on Nokia smartphones

 

A wide selection of Yahoo! Internet Services pre-installed on Nokia Series 60 devices

 

Espoo, Finland - Nokia, the global leader in mobility, and Yahoo!, the number one global internet brand, today announced an agreement that allows millions of Nokia smartphone users to stay informed, entertained and in touch through Yahoo!'s rapidly developing internet services. Yahoo! data communications services such as e-mail, Yahoo! entertainment services such as ring tones, wallpapers and downloadable games and Yahoo! Search for Mobile, will be the first set of services available through Nokia devices based on Series 60, the industry-leading smartphone platform.

 

"Access to information, entertainment and the ability to stay in touch when and where you want is at the heart of our vision of a mobile connected life," said Harry Santamäki, Vice President, Strategy and Business Development, Nokia Multimedia. "Our agreement with Yahoo! is a progressive step in facilitating the adoption of an online lifestyle: we are providing consumers with a familiar way of accessing the internet and Yahoo! email through their mobile devices, with the added convenience of content downloads on the go."

 

Juha Varelius, VP & MD of Yahoo! Mobile said: "With consumers' lives across the world becoming increasingly centered around mobile communications, this new international relationship between Yahoo! and Nokia is a great way for people to have the Yahoo! internet experience on their Nokia phone and benefit from a range of essential services on the go."

 

Nokia is the first handset manufacturer with Symbian-based products to distribute Yahoo! services for consumers in such a large number of European and Asian markets, including Australia, China, France, Germany, India, Indonesia, Malaysia, the Philippines, Spain and the United Kingdom.The first Nokia devices with Yahoo! internet services are the Nokia 6680, Nokia 6681 and the Nokia 6630. More devices will be announced on April 27. The existing Nokia 6680, Nokia 6681 and Nokia 6630 owners will be able to download similar applications over-the-air in the same markets starting from the second half of 2005.

 

Press Release

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

...καινούργια έκδοση.

 

V 3.04.10

01-04-05

RM-36

Καλή φάση που βγήκε κιόλας το δεύτερο firmware! Η Nokia έχει αρχίσει να είναι πολύ γρήγορη! :)

Ευτυχώς γιατί έτσι ο μεγάλος όγκος των αγοραστών που θα έρθει με την ευρεία κυκλοφορία της συσκευής σε κανά μήνα θα το πάρει ήδη με τη νέα firmware.

 

--------------------------

 

Καμμένα/κολλημένα pixel βρήκε κανείς στις παρτίδες που κυκλοφορούν; :worry:

 

--------------------------

 

Kαι επιτέλους κάποιος να κάνει ένα post εδώ πέρα απ'το κινητό να μας πει αν δουλεύει καλά ο integrated browser του κινητού με ελληνικά και συγκεκριμένα με forum! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Yahoo! goes mobile on Nokia smartphones

 

...Nokia is the first handset manufacturer with Symbian-based products to distribute Yahoo! services for consumers in such a large number of European and Asian markets, including Australia, China, France, Germany, India, Indonesia, Malaysia, the Philippines, Spain and the United Kingdom...

 

...owners will be able to download similar applications over-the-air in the same markets starting from the second half of 2005...

Για Yahoo Hellas δε λέει τίποτα, ελπίζω να γίνει διαθέσιμο και για το ελληνικό Yahoo. Πάντως άλλη μια σούπερ υπηρεσία για S60 τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Καμμένα/κολλημένα pixel βρήκε κανείς στις παρτίδες που κυκλοφορούν; :worry:

Δεν εχει παρατηρηθει κατι τετοιο.

Δεν το αγορασες ακομα ?

 

More devices will be announced on April 27.

:confused: :worry:

 

αλλο ενα προβληματακι.....

οταν παω στα "θεματα" και κανω "προεπισκοπιση" και μετα "πισω" το τηλ κολαει....(βγαζει την μπαρα συνεχεια)....

πρεπει να "βγω" να παω στο μενου για να ξεκολησει.....

 

Εισαι σιγουρος οτι κολλαει ?

Το οτι καθυστερει ,ειναι γεγονος παντως.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο nervous καθυστερει δεν κολλαει...

χα χα θα πρεπει να μαι περισσοτερο υπομονετικος......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορείτε να με ενημερώσετε ποιά μαγαζιά άρχισαν να διαθέτουν το τηλέφωνο..?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα τηλ στην Cosmote και μου είπαν οτι θα το έχουν μετά το Πάσχα. Στο Oteshop της Καλλιθέας όμως είπαν οτι ίσως φερουν κάποια κομμάτια σήμερα...
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι υπάρχει και στο http://www.oteshop.gr το τηλέφωνο.... :rolleyes:

Άλλη εταιρία εκτός από τον ΟΤΕ ξέρετε αν έχει ξεκινήσει να το διαθέτει? :shifty:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Κάποια παιδία το έχουν πάρει απο Vodafone απ'ότι διάβασα αλλά καλύτερα να μιλήσουν οι ίδιοι. :)
Link to comment
Share on other sites

rotisa se katastima germanu(patision) ke mu ipan pithanon na to ehun m.pempti 28/4 me timi 575euro.

 

episis rotisa se katastima tim(patision)ke mu ipan meta tis giortes 610euro peripu!!

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου το εκανε μια φορα μονο που χαθηκαν φωτο την πρωτη μερα !!Απο τοτε δεν ξαναειχα προβλημα εδω και 3 μερες!!Εσυ τι προβληματα ακριβως ειχες φιλε μου να δοκιμασω και σε μενα μηπως εχω και εγω τιποτα προβληματικια συσκευη??Ακουω και για νεα εκδοση firmware μπορω να την βαλω τζαμπα ή εχει χρεωση??Βελτιωσεις??

ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΣ!!!

Σήμερα μου έδωσαν καινούργιο τηλέφωνο και πάλι το ίδιο πρόβλημα.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΙ ΚΑΤΟΧΟΙ ΤΟΥ 6680 ΑΣ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΝ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:

Στείλτε μια εικόνα απ'τον υπολογιστή μέσω Bluetooth. Οταν την ανοίξετε μετά την αποθηκεύει? Εμένα κολάει στο Αποθήκευση στην Εκθεση.

Μου είπαν απο ΝΟΚΙΑ ότι έχουν ενημερώσει τα κεντρικά και περιμένουν απάντηση.

Πείτε μου να δω τι στο καλό φταίει

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα με το 6630, και ορισμένοι ακόμη απ' ότι θυμάμαι. Λύθηκε μόνο μετά από ένα format. :(

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα με το 6630, και ορισμένοι ακόμη απ' ότι θυμάμαι. Λύθηκε μόνο μετά από ένα format. :(

*#7370#? Το έκανα και τίποτα...

Έχω απελπιστεί.

Link to comment
Share on other sites

*#7370#? Το έκανα και τίποτα...

Έχω απελπιστεί.

 

Δοκιμασε hard format

Hard Reset : πρασινο ακουστικο,*,3 πατημενα καθως το ανοιγεις.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε hard format

Hard Reset : πρασινο ακουστικο,*,3 πατημενα καθως το ανοιγεις.

Δηλαδή ρε παιδιά δεν έχετε αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΣ!!!

Σήμερα μου έδωσαν καινούργιο τηλέφωνο και πάλι το ίδιο πρόβλημα.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΙ ΚΑΤΟΧΟΙ ΤΟΥ 6680 ΑΣ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΝ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:

Στείλτε μια εικόνα απ'τον υπολογιστή μέσω Bluetooth. Οταν την ανοίξετε μετά την αποθηκεύει? Εμένα κολάει στο Αποθήκευση στην Εκθεση.

Μου είπαν απο ΝΟΚΙΑ ότι έχουν ενημερώσει τα κεντρικά και περιμένουν απάντηση.

Πείτε μου να δω τι στο καλό φταίει

 

Φίλε μόλις δοκίμασα και αποθήκευσα κανονικά μια φωτογραφία στο τηλέφωνο και μια στην κάρτα μέσω Bluetooth. Δεν κόλησε ούτε κάν καθυστέρισε. Η έκδοση software είναι 2.04.15 04-03-05 RM-36.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για θεματα εφαρμογων συζητηση γινεται εδω : [Επισημο] Εφαρμογές symbian 8.0a . :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

To pira to kinitaki, **** kai etsi mono mia aporia.

 

Sta minimata ekei pou lei gram/kibotio mporoume na paroume ta e-mail mas apo opoiodipote logariasmo e-mail e? Kai apo to Outlouk express etsi? Ela pou eno mou fenete pos ta kano ola sosta ( exo balei akribos tis idies rithmiseis me to outlouk ) otan pao na steilo i na paro ta minimata mou mou me cosmote GPRS " Istos: De brthike" i kati tetoio kai otan pao na mpo me coosmote internet mou lei "Den ditithete sindesi dedomenon". Na simioso kai ta dio ayta simia prosbasis einai opos itan arxika, den exo alaxei tipota.

 

Ti na kano tora?

Link to comment
Share on other sites

To pira to kinitaki, kai etsi mono mia aporia.

 

Sta minimata ekei pou lei gram/kibotio mporoume na paroume ta e-mail mas apo opoiodipote logariasmo e-mail e? Kai apo to Outlouk express etsi? Ela pou eno mou fenete pos ta kano ola sosta ( exo balei akribos tis idies rithmiseis me to outlouk ) otan pao na steilo i na paro ta minimata mou mou me cosmote GPRS " Istos: De brthike" i kati tetoio kai otan pao na mpo me coosmote internet mou lei "Den ditithete sindesi dedomenon". Na simioso kai ta dio ayta simia prosbasis einai opos itan arxika, den exo alaxei tipota.

 

Ti na kano tora?

 

Χρειαζεται να εχεις ενεργοποιησει internet over gprs ,ισχυει μονο για συμβολαια.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και στο moderator που είδα και στη παρουσιαση της νέας σειρας Ν πριν σε άλλη σελίδα. Την είδατε τη νέα σειρα που έχεται το καλοκαίρι; Πίκρα για εμάς που ήδη πήραμε το 6680. Τέλειο βέβαια, αλλά αυτά τα Ν δεν παίζονται και το κουφό είναι οτι έρχονται τόσο σύντομα... Δεν καταλαβαίνω όμως, δεν μπερδευουν τους μελλοντικούς αγοραστές ανακοινώνοντας παράλληλα με τη κυκλοφορία νέων μοντέλων (6680 - 6681), το τι έχουν "στα σκαριά"; Μου θυμίζει στρατηγική ιαπωνικών αυτοκινητοβιομηχανιών, που βγάζουν νέο μοντέλο κάθε χρόνο και γι'αυτό τα αμάξια τους δεν αποκτούν ξεχωριστή προσωπικότητα όπως τα Ευρωπαικά, που αντιθέτως αλλάζουν μοντέλα πολύ αραιότερα. Ας προσπαθήσουμε να μη πέφτουμε στις παγιδούλες του marketing τους, αφού όπως φαίνεται μετά ίσως και ταυτόχρονα με την παρουσίαση της σειράς Ν, σίγουρα κάτι ακόμα πιο τέλειο θα ανακοινώσουν, και πάλι θα τρέχουμε.... Ποιά είναι η γνώμη σας;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και στο moderator που είδα και στη παρουσιαση της νέας σειρας Ν πριν σε άλλη σελίδα. Την είδατε τη νέα σειρα που έχεται το καλοκαίρι; Πίκρα για εμάς που ήδη πήραμε το 6680. Τέλειο βέβαια, αλλά αυτά τα Ν δεν παίζονται και το κουφό είναι οτι έρχονται τόσο σύντομα... Δεν καταλαβαίνω όμως, δεν μπερδευουν τους μελλοντικούς αγοραστές ανακοινώνοντας παράλληλα με τη κυκλοφορία νέων μοντέλων (6680 - 6681), το τι έχουν "στα σκαριά"; Μου θυμίζει στρατηγική ιαπωνικών αυτοκινητοβιομηχανιών, που βγάζουν νέο μοντέλο κάθε χρόνο και γι'αυτό τα αμάξια τους δεν αποκτούν ξεχωριστή προσωπικότητα όπως τα Ευρωπαικά, που αντιθέτως αλλάζουν μοντέλα πολύ αραιότερα. Ας προσπαθήσουμε να μη πέφτουμε στις παγιδούλες του marketing τους, αφού όπως φαίνεται μετά ίσως και ταυτόχρονα με την παρουσίαση της σειράς Ν, σίγουρα κάτι ακόμα πιο τέλειο θα ανακοινώσουν, και πάλι θα τρέχουμε.... Ποιά είναι η γνώμη σας;

 

Simfono apolitos. Etsi einai i nokia. Amesos meta tin kikloforia tou 6630 anakinothike to 6680, tora i seira N. Les kai mporei o kathenas mas na alazei kinito kathe 6 mines.

 

Nervous eyxaristo. Me simboleo to exo. Tha tous paro na to energopiiso an i timi einai logiki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...