Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι μπορείς

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ευχαριστω αλλα στον γερμανο και τον οτε γιατι δεν γινεται?

και κατι αλλο για να γινει φραγη στο κινητο ποσους μενεις πρπει να μην βαλεις καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στα καταστήματα μπορείς από 10€ και πάνω.

Γω πάντα μέσω ΝΕΤ βάζω 5 ευρώ ;)

 

Το υπόλοιπο χάνεται στους 2 μήνες

Στο εξάμηνο νομίζω φραγή εισερχομένων

Και στο χρόνο ή 13 μήνες χάνεις το νούμερο

 

(Ας το απαντήσει κάποιος με σιγουριά το παραπάνω)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην Cosmote ισχύει ακόμα το τρίμηνο για την διαγραφή του υπολοίπου σε Ευρώ.Για την ακρίβεια 90 ημέρες.

Μπορείς να βάλεις κάρτα μέχρι 13 μήνες μετά , αλλά από τους 4 μήνες θα έχεις φραγή εισερχομένων κλήσεων.

Στις άλλες εταιρείες ισχύουν διαφορετικά πράματα τα οποία θα τα ρωτήσεις στα σχετικά θέματα.

H FROG είναι Cosmote.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ξανά μνμ με 3GB δωρεάν για 7 μέρες... ενεργοποιήθηκαν αυτόματα...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ξανά μνμ με 3GB δωρεάν για 7 μέρες... ενεργοποιήθηκαν αυτόματα...
Έχεις καιρό να ανανεώσεις μήπως? Και εγώ με φοιτητικό δεν μου ήρθε ποτέ τίποτα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις καιρό να ανανεώσεις μήπως? Και εγώ με φοιτητικό δεν μου ήρθε ποτέ τίποτα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι...έχω βάλει 30 ευρώ πριν λίγες μέρες για τις διακοπές..και έχω ενεργοποιήσει επί 2 την καλοκαιρινή προσφορά 7GB με 7 ευρώ και 1 after dark(10GB με 5 ευρώ) και τα 2 Play now που μου έδωσε ως προσφορά με 1,5 ευρώ και έχει 5GB για youtube.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός της εφαρμογής, υπάρχει άλλος τρόπος ενεργοποίησης των φοιτητικών πακέτων; Η κάρτα SIM μπήκε σε άλλο κινητό και η εφαρμογή κρασαρει! Την εγκατεστησα ξανά, αλλά πάλι τα ίδια. Μέσα από το web site δεν είδα κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Κλήση στο 1330 και στα αναφέρει αμέσως μετά την καλοκαιρινή προσφορά για τα 7gb.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το πακέτο με τα 7gb,αν πριν την λήξη του ενεργοποιήσω το φοιτητικό με τα 8 ευρώ θα μεταφερθούν στην νέα ημερομηνία λήξης;
Link to comment
Share on other sites

Από τον Σεπτέμβριο θα είμαι φοιτητής μεταπτυχιακού προγράμματος. Φαντάζομαι θα μπορώ κανονικά να ενεργοποιήσω την υπηρεσία, σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα θα μπορεις να την ενεργοποιήσεις φτάνει να μην έχεις άλλο φοιτητικό στην Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

''Γ. Για τους συνδρομητές καρτοκινητής τηλεφωνίας WHAT’S UP που είναι εγγεγραμμένοι στην Φοιτητική Προσφορά του προγράμματος:

 

 Στο πακέτο «1.000’ προς όλα τα δίκτυα + 400ΜΒ για ένα μήνα» αυξάνεται η ενσωματωμένη χρήση από 400ΜΒ Internet σε 600ΜΒ, ενώ αυξάνεται η χρέωσή του από 6€ σε 7€. Τα λοιπά χαρακτηριστικά του πακέτου παραμένουν ως έχουν.

 Στο πακέτο «1.200’ και 100SMS προς όλα τα δίκτυα + 1GΒ για ένα μήνα» αυξάνεται η ενσωματωμένη χρήση από 1GB Internet σε 1.200ΜB και από 100SMS σε 1.200SMS, ενώ αυξάνεται η χρέωσή του από 8€ σε 8,5€. Τα λοιπά χαρακτηριστικά του πακέτου παραμένουν ως έχουν.''

 

2η αύξηση...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Στο φοιτητικό what's up αν κάνουμε ανανέωση online η μέσω καταστήματος έχουμε κάποιο δώρο; κάποιο bonus MB πχ;
Link to comment
Share on other sites

Στο φοιτητικό what's up αν κάνουμε ανανέωση online η μέσω καταστήματος έχουμε κάποιο δώρο; κάποιο bonus MB πχ;

 

Ναι,με 10€ 500MB.

Αν κανεις 10€ ανανεωση το μηνα και σου φτανει,εισαι οκ.

Αν βαλεις 15€ βαλε μια των 10€ και μια των 5€.

Κερδιζεις 400MB εξτρα παρε μοιρασε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στο φοιτητικό what's up αν κάνουμε ανανέωση online η μέσω καταστήματος έχουμε κάποιο δώρο; κάποιο bonus MB πχ;
Με 10 ευρώ και πάνω παίρνεις 500mb +reloadit. Στο reloadit μόνο είναι η διαφορά. Αν κάνεις online είναι 1200 Αλλιώς 600. Άλλα αυτό ισχύει για τα whatsup έτσι κι αλλιώς. Σαν φοιτητικό είναι τα 500 επιπλέον mb
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω εναν αριθμο wu φοιτητικο. Δεν τον χρησιμοποιω ως βασικο μου αλλα τωρα θελω να ανανεωσω για να μην χασω τα λεφτα που εχω μεσα. Ποσα € πρεπει να βαλω για να ανανεωσω για 3μηνο παλι?

Κατι ειχα διαβασει σε μια ειδηση εδω αλλα δεν θυμαμαι.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά απαιτούνται 5 ευρώ για 2 μήνες η 12 ευρώ για 3 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω φοιτητικο προγραμμα,και ειναι να ταξιδεψω στην αγγλια,θα μπορω απο εκει να παιρνω τηλ στην ελλαδα καθως και να χρησιμοποιω τα δεδομενα μου? ακουσα οτι με το φοιτητικο δεν θα μπορω,γνωριζεται? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας !

 

Εχω σπιτικό νούμερα για δεύτερο και μόνο για ίντερνετ. Παρατήρησα το εξής κουλό.

 

Βάζω κάρτα 10 ευρώ και αγοράζω το πακέτο με τα 7 ευρώ για τα 7gb και μου μένουν κάποια ευρώ (Νομίζω 1.82). Όταν με καλούνε σε αυτό τον αριθμό αφαιρούνται ευρώ για κάθε κλήση. Είχα βάλει μια κάρτα 15ευρω και είχαν μείνει κάπου στα 6 ευρώ μέσα. Με κάλεσαν και μίλησα για κάποια λεπτά και αμέσως ήρθε ειδοποίηση ότι το υπόλοιπο έπεσε κάτω από 1 ευρώ. Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να είναι; Έχω φάει πάνω από 30 ευρώ έτσι....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας !

 

Εχω σπιτικό νούμερα για δεύτερο και μόνο για ίντερνετ. Παρατήρησα το εξής κουλό.

 

Βάζω κάρτα 10 ευρώ και αγοράζω το πακέτο με τα 7 ευρώ για τα 7gb και μου μένουν κάποια ευρώ (Νομίζω 1.82). Όταν με καλούνε σε αυτό τον αριθμό αφαιρούνται ευρώ για κάθε κλήση. Είχα βάλει μια κάρτα 15ευρω και είχαν μείνει κάπου στα 6 ευρώ μέσα. Με κάλεσαν και μίλησα για κάποια λεπτά και αμέσως ήρθε ειδοποίηση ότι το υπόλοιπο έπεσε κάτω από 1 ευρώ. Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να είναι; Έχω φάει πάνω από 30 ευρώ έτσι....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ζήτα άμεσα ανάλυση κλήσεων μέσω ενός καταστήματα για την περίοδο που υποψιάζεσαι ότι έγιναν οι κλήσεις και θα σου έρθει αναλυτική κατάσταση σπίτι σου με όλες τις χρεώσεις για εκείνη την περίοδο και ενημέρωσε και εμάς εδώ να ξέρουμε τι μας γίνεται!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα,εχω φοιτητικο προγραμμα,και ειναι να ταξιδεψω στην αγγλια,θα μπορω απο εκει να παιρνω τηλ στην ελλαδα καθως και να χρησιμοποιω τα δεδομενα μου? ακουσα οτι με το φοιτητικο δεν θα μπορω,γνωριζεται? ευχαριστω

 

Πρέπει να βάλεις ένα πακέτο εκτός από τα φοιτητικά για να μπορείς να κάνεις κλήσεις και να στέλνεις sms!

Τα δεδομένα από το φοιτητικό παίζουν κανονικά. Φυσικά οι εισερχόμενες είναι δωρεάν! Καλό ταξίδι! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...