Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορω να ρωτησω κατι... Εχω φοιτητικο νουμερο... Μπορω να το μεταφερω σε αλλη εταιρεια το νουμερο αυτο; Γινεται αυτο; Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς να το μεταφέρεις όπου θέλεις σαν νούμερο (φορητότητα) απλά δεν θα είναι φοιτητικό μετά. Μόνο αν είσαι φοιτητής με τα απαραίτητα δικαιολογητικά και το έχεις πάει στη Vodafone μπορείς να το μετατρέψεις ξανά σε φοιτητικό. Wind όχι γιατί δίνει φοιτητικά μόνο με νέους αριθμούς.

 

 

 

Sent from my XT1580

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι τωρα στην WIND και θα ηθελα να παω λεω στην COSMOTE... Ειμαι φοιτητης... Μπορει να παραμεινει φοιτητικο το νουμερο αυτο που ειχα πριν;;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσικά. Αλλά δεν μεταφέρεται ως φοιτητικό. Πρέπει να κάνεις φορητότητα και μετά αίτημα να μετατραπεί σε φοιτητικό.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε για κόψιμο του bonus 600&600, όπως λέει και στο site: Αυτόματα κάθε 1η του μήνα,

600 MB + 600΄προς WHAT΄S UP

Ισχύει για τους 12 πρώτους μήνες

Ρώτησα και στο Facebook για διευκρίνιση και μου απάντησαν το εξής: Για τους υφιστάμενους εγγεγραμμένους πελάτες στη Φοιτητική Προσφορά, τα bonus που αποδίδονται την 1η κάθε ημερολογιακού μήνα, θα αποδίδονται δωρεάν μέχρι και τον Απρίλιο 2019.

Κλασικά θα ακολουθήσει και η κόκκινη!

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε για κόψιμο του bonus 600&600, όπως λέει και στο site: Αυτόματα κάθε 1η του μήνα,

600 MB + 600΄προς WHAT΄S UP

Ισχύει για τους 12 πρώτους μήνες

Ρώτησα και στο Facebook για διευκρίνιση και μου απάντησαν το εξής: Για τους υφιστάμενους εγγεγραμμένους πελάτες στη Φοιτητική Προσφορά, τα bonus που αποδίδονται την 1η κάθε ημερολογιακού μήνα, θα αποδίδονται δωρεάν μέχρι και τον Απρίλιο 2019.

Κλασικά θα ακολουθήσει και η κόκκινη!

Που το είδες αυτό φίλε μου? Βγήκε κάποια ανακοίνωση?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε για κόψιμο του bonus 600&600, όπως λέει και στο site: Αυτόματα κάθε 1η του μήνα,

600 MB + 600΄προς WHAT΄S UP

Ισχύει για τους 12 πρώτους μήνες

Ρώτησα και στο Facebook για διευκρίνιση και μου απάντησαν το εξής: Για τους υφιστάμενους εγγεγραμμένους πελάτες στη Φοιτητική Προσφορά, τα bonus που αποδίδονται την 1η κάθε ημερολογιακού μήνα, θα αποδίδονται δωρεάν μέχρι και τον Απρίλιο 2019.

Κλασικά θα ακολουθήσει και η κόκκινη!

Δεν είναι κάτι φοβερό. Από αγορά φοιτητικού πακέτου, με το ρυθμό που μιλάω έχω μαζέψει 7500' προς όλους και 15gb. Και να κοπούν τα δωρεάν, ούτε που θα το καταλάβω...

 

Sent from my XT1580

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι φοβερό. Από αγορά φοιτητικού πακέτου, με το ρυθμό που μιλάω έχω μαζέψει 7500' προς όλους και 15gb. Και να κοπούν τα δωρεάν, ούτε που θα το καταλάβω...

 

Sent from my XT1580

 

Το θέμα όμως δεν είναι αυτό που λες εσύ, αλλά ότι υπάρχουν άνθρωποι που βολευονται με τα δωρεάν μηνιαία λεπτά προς γουατσαπ και μεγκαμπαητ χωρίς να βάζουν κάρτα συνέχεια. Δηλαδή αργά ή γρήγορα θα την φάμε καλά.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι φοβερό. Από αγορά φοιτητικού πακέτου, με το ρυθμό που μιλάω έχω μαζέψει 7500' προς όλους και 15gb. Και να κοπούν τα δωρεάν, ούτε που θα το καταλάβω...

 

Sent from my XT1580

το μεγαλύτερο καλό που έκανε η cosmote στα φοιτητικό και μη και η μεγαλύτερη απάτη ταυτόχρονα από ποια άποψη καταντας να βάζεις λεπτά που ίσως ποτέ να μην τα χρειάζεσαι για να μην λήξουν τα προηγούμενα που για να έχεις πολλά από πριν δεν τα χρειάζεσαι γιατί εάν τα χρειαζόσουνν θα τα είχες φάει

 

 

Βάζεις νέο πακέτο όχι για να έχεις να μπορέσεις να πάρεις τηλέφωνο αλλά για να α μην σου λήξουν τα προηγούμενα με αποτέλεσμα να κάνεις ανανέωση κάθε μήνα..

 

 

Το θέμα όμως δεν είναι αυτό που λες εσύ, αλλά ότι υπάρχουν άνθρωποι που βολευονται με τα δωρεάν μηνιαία λεπτά προς γουατσαπ και μεγκαμπαητ χωρίς να βάζουν κάρτα συνέχεια. Δηλαδή αργά ή γρήγορα θα την φάμε καλά.
Σωστό απόλυτα καλό είναι να κοιτάζουμε και άλλες περιπτώσεις και όχι απλά τι θα βόλευε έμας Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που τελειωσα τις πανελληνιες θα ηθελα να ψαχτω κσι μετατρεψω τον αριθμο μου σε φοιτητικο

Ποσα mb μπορω να εχω σε ενα μηνα με ανανεωση 10€?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που τελειωσα τις πανελληνιες θα ηθελα να ψαχτω κσι μετατρεψω τον αριθμο μου σε φοιτητικο

Ποσα mb μπορω να εχω σε ενα μηνα με ανανεωση 10€?

 

1800mb. 1,8giga δλδ. Και 8.93€ στην κάρτα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

πόσα νούμερα μπορεί να δηλώσει ένας φοιτητής?επειδή ο ξάδερφος μου εδώ με το 10% και έχει από την πρώτη φορά που έδωσε πανελλήνιες φοιτητικό νούμερο και λέω τώρα που γράφτηκε σε καινούργια σχολή και δεν έχει χρησιμοποιησει το νούμερο αν γίνεται να μου το δώσει?
Link to comment
Share on other sites

Στην Cosmote ένα .

Στην Vodafone , ένα με κάθε πάσο .

Στην Wind 2 .

Link to comment
Share on other sites

Στην Cosmote ένα .

Στην Vodafone , ένα με κάθε πάσο .

Στην Wind 2 .

 

επειδη αυτος το εχει το δικο του νουμερο απο το πασο τις πρωτης σχολης τωρα με το δευτερο δεν γινεται να το παρω εγω?

ποιος παροχος με συμφερει wind,vodafone η whats up?

Edited by skylane
Link to comment
Share on other sites

επειδη αυτος το εχει το δικο του νουμερο απο το πασο τις πρωτης σχολης τωρα με το δευτερο δεν γινεται να το παρω εγω?

ποιος παροχος με συμφερει wind,vodafone η whats up?

 

Δεν γίνεται στην Cosmote. Σε συμφέρει αυτός που θα σε δεχτεί με το υπάρχον νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

αν το κάνω θα διαγραφεί και το φοιτητικό το δικό του?

τις σιμ που περνουν τα κινητά μπορώ να αγοράσω wifi pocket και να την τοποθετήσω?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα διαγραφεί διότι η μία εταιρεία δεν δίνει στοιχεία στην άλλη.

Όλα τα φοιτητικά παίζουν στα Wi-Fi pocket.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα διαγραφεί διότι η μία εταιρεία δεν δίνει στοιχεία στην άλλη.

Όλα τα φοιτητικά παίζουν στα Wi-Fi pocket.

 

για την cosmote αναφέρομαι αν μπορώ να έχω 2 φοιτητικά

wifi pocket μπορώ να αγοράσω την συσκευή από το εμπόριο χωρίς να την πάρω από τον παροχο? δηλαδή όπως αγοράζουμε ρουτερ

Link to comment
Share on other sites

Για τρίτη φορά σου απαντάω ότι στην cosmote ο φοιτητής δικαιούτε ένα και μόνο φοιτητικό.
Link to comment
Share on other sites

αν το κάνω θα διαγραφεί και το φοιτητικό το δικό του?

τις σιμ που περνουν τα κινητά μπορώ να αγοράσω wifi pocket και να την τοποθετήσω?

 

Οχι,απλα θα του το κοψουν αν ζητησουν χαρτια και θα τον ψαξουν να δουν ποτε ληγει αν το πηρε με φοιτητικο πασο.

Κανε στην κοκκινη με φορητοτητα το δικο σου ή βγαλε ενα στην μπλε με νεο νουμερο.

Αν εχεις ομως promo4 στο whats up με 600' προς Whats Up και 200' προς ολους με 4€,μη κανεις φορητοτητα.Δεν αξιζει τον κοπο και αυτη η προσφορα δεν δινεται πλεον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι δεν θα διαγραφεί διότι η μία εταιρεία δεν δίνει στοιχεία στην άλλη.

Όλα τα φοιτητικά παίζουν στα Wi-Fi pocket.

 

Δεν παιζουν ολα,δυνατοτητα tethering εχει η κοσμοτε και η μπλε σε φοιτητικο.Στην κοκκινη ειναι μπλοκαρισμενο απο την εταιρεια το tethering.Εχω 2 φοιτητικα cu και ενα φοιτητικο whats up με τις πανελληνιες.Το δικο μου μονο δουλευει με tethering,τα αλλα οχι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω το promo4

αυτήν την συσκευή μπορώ να την αγοράσω εκτός παροχου?

Γιατί είναι μπλοκαρισμενα?

 

Κανεις ενα φοιτητικο με νεο νουμερο εκτος κοσμοτε,αν εχεις δικαρτο κινητο τις βαζεις μαζι.

Αν το θες το φοιτητικο για τα δεδομενα μονο,παρε μια καρτα Frog.

Αλλη λυση ειναι να παρεις φοιτητικο,να καλεις απο εκει και να γινει κυριο νουμερο και αλλαζεις το whats up σου σε frog και να το χρησιμοποιεις για δεδομενα.

Το pocket wifi μπορεις να το παρεις ξεχωριστα.

Δεν γνωριζω,ειναι μπλοκαρισμενο επισημα.Απο κινητο ομως αν κανεις tethering γινεται να το λειτουργησεις αλλα εχει διαδικασια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

έχει η frog καλύτερες προσφορές από το what's up?η wind δεν αξίζει?

την διαδικασία για να το ξεκλειδώσω μπορώ να την βρω πουθενά?

το wifi pocket εκτός από τις εταιρείες τηλεπικοινωνιων μπορώ να το βρω στο εμπόριο?

Edited by skylane
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...