Jump to content

Ποια είναι η καλύτερη ατάκα που έχετε πει/ακούσει ποτέ;


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο τιτλος τα λεει ολα! Εμενα μου αρεσει οταν λεω την λεξη αλητης για ασημαντα πραγματα. Πχ Ακου τι λεει ο αλητης τωρα!

 

Ακουω τις δικες σας..... :)

 

Offtopic: Αμφιβαλλω πως θα παρει το θεμα μου ο Φιλιππος :lol: Ξερει αυτος...

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η καλύτερη ατάκα ειπώθηκε στο πάρκινγκ του ΤΕΙ Κοζάνης, τότε που είχε πρωτοβγει η διαφήμιση "Δεν έχουμε Ibiza".

 

Φίλος, φίλη κι εγώ είμαστε στο χώρο του πάρκινγκ, και η φίλη θέλει να πάρει τις σημειώσεις της από το αυτοκίνητο του φίλου (την είχε φέρει στο ΤΕΙ αυτός). Της δίνει λοιπόν τα κλειδιά κι αυτή αντί να πάει στο δικό του (Fiat Punto μαύρο) προσπαθεί να ανοίξει ένα μαύρο Ibiza παρκαρισμένο δίπλα. Την ατάκα βέβαια τη φαντάζεστε...

 

Είχαν ξεραθεί από τα γέλια όλοι όσοι ήταν στο πάρκινγκ εκείνη τη στιγμή! :lol:

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αθήνα, φωναχτή ατάκα κοπέλας σε ταξιτζή με ανεβασμένη σημαία που δε σταματάει: «Αφού την έχεις σηκωμένη, γιατί δε μας παίρνεις;!!» :lol: :confused: :confused: :blink:

 

Offtopic: Αμφιβαλλω πως θα παρει το θεμα μου ο Φιλιππος :lol: Ξερει αυτος...
:lol:
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη ατάκα ειπώθηκε στο πάρκινγκ του ΤΕΙ Κοζάνης, τότε που είχε πρωτοβγει η διαφήμιση "Δεν έχουμε Ibiza".

 

Φίλος, φίλη κι εγώ είμαστε στο χώρο του πάρκινγκ, και η φίλη θέλει να πάρει τις σημειώσεις της από το αυτοκίνητο του φίλου (την είχε φέρει στο ΤΕΙ αυτός). Της δίνει λοιπόν τα κλειδιά κι αυτή αντί να πάει στο δικό του (Fiat Punto μαύρο) προσπαθεί να ανοίξει ένα μαύρο Ibiza παρκαρισμένο δίπλα. Την ατάκα βέβαια τη φαντάζεστε...

 

Είχαν ξεραθεί από τα γέλια όλοι όσοι ήταν στο πάρκινγκ εκείνη τη στιγμή! :lol:

 

Φοβερο...! :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Καλά ε μόνο που το διάβασα γέλασα, φαντάσου να ήμουν μπροστά! Ilias1908 εμένα μου είχε κολήσει κάτι παρόμοιο αλλά με τη λέξη ανόητος! :D
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

akoume radiofonikos mia sxetika megalh parea ton agona kalamaria-hraklhs...

o hraklhs xanei 2-3 kai einai teleytaia lepta tou agona opote ena apo ta paidia leei"afou einai pontioi,giati de vazoun ena autogoal na telionoume?" :)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

den νομιζω να χαρακτηριζεται ατακα αλλα οκ.

πανω στο τραπεζι τσιγαρα philip moris

-πεταγεται καποιος απο την παρεα κ λεει ποιος καπνιζει philips?

axaxaxa

 

ειδησεις στην τηλ.για καποιας κοσμικης τα γενεθλια ,δειχνει τουρτα κ λεει μονο ενα κερακι για την χ κυρια...

-πεταγεται πατερας παιδιου κ λεει ε βεβαια αμα τα βαζε ολα ,θα πρεπε να τα σβησει με τον κ@λο

Link to comment
Share on other sites

.........Ποτε μην παιζεις με την καρδια μιας γυναικας γιατι ειναι μια, παιξε με τα β***α της που ειναι δυο! Χεχεχεχε :p
Link to comment
Share on other sites

Παιζοντας cod ειχαν μεινει 1 και 1 απο καθε ομαδα(παιζαμε S&D)και ριχνει ο ενας με το rifle 4 απανωτες βολες και δεν πετυχαινει τον αντιπαλο ουτε μια :blink:

Και ενω ημασταν στο teamspeak λεει ενας:''Καλα που εμαθες να παιζεις cod;Στον ερυθρο σταυρο;'' :) :D :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα φόρουμ κάποιος ρωτά για ένα πρόγραμμα,και απαντά ένας "κρίμα που δεν το έχω αυτό το πρόγραμμα αν το είχα θα ήξερα να σου πω".
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα κορυφαίο που άκουσα πρόσφατα ήταν από τον Γεωργίου σε ένα από τα CDακια που μοιράζει εφημερίδα με τα καλύτερα του Θέμου. Είπε το εξής: "Το παιδί (κάποιος ποδοσφαιριστής δεν θυμάμαι το όνομά του) πιάνει με τον κ@@@ο μπαρμπούνια" εννοώντας φυσικά ότι είναι κωλόφαρδος! Έλιωσα στο γέλιο...... :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

top-5 : :D

 

1. ...nai, to 3erw oti eimai pswnio, eyxaristw pou asxoleiste mazi mou...

2. ...oi apopseis einai san tis kwlotrypides... o ka8enas exei th dikia tou :lol:

3. mou leei mia filh me paraponemeno yfos "...gia ela ligo kai sth 8esh mou..." kai ths apantaw "den xwrame kai oi dyo" (a re arka...) :p

4. otan shkwnoume to thlefwno : "poia me zhtaei pali??" :cool:

5. otan kleinoume to thlefwno : "...gia akou ligo ayto..." kai kleisimo sth mapa! :lol:

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Στο λεωφορείο για απο Θεσσαλονίκη και ενώ συζητούσαμε με τον κολλητό μου ακούμε κάτι παιδιά απο πίσω...

 

"...κατέβασα 10 σουβλάκια ακορνάριστα!" :w00t: :w00t:

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη ατάκα που έχω ακούσει?

Χμ.

 

Τζίμης Πανούσης - Με λένε Πόπη- ζωντανή συναυλία.

 

Κατεβαίνει ο Τζίμης σε μια κυρία,λέει συγνώμη μπορώ να ψάξω την τσάντα σας?

Απαντάει αυτή ναι,ψάχνει,και φτάνει στην σερβιέτα

 

Και λέει ο Τζίμης,α είναι και η σερβιέτα,δεν την βγάζω,είναι αυτές με τα πτερύγια,δεν τις μπορώ με τα πτερύγια

 

``Από τότε που οι σερβιέτες βγάλανε φτερά,το μ**νί για μας έγινε άπιαστο όνειρο``

 

:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τριήμερη προπερσύ (2α Γυμνασίου)

Έχουμε βγει έξω και μια φίλη γνώρισε ένα παιδί απο κει και καθότανε μαζί του όποτε σε κάποια φάση της κάνει αυτός:

"Αν είχα λεφτά θα σε κερνούσα!" Μας το έλεγε στο λεωφορείο στο γυρισμό εκείνο το βράδυ και είχαμε λιώσει στο γέλιο.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Ταξιτζής στην Αθήνα ο οποίος είχε πήξει στην κίνηση: πήρε ο κάθε βλαμένος και η κάθε βλαμένη αυτοκίνητο και βγήκαν στην πλατεία να δούν αν κρέμμεται το αρ**δι μου :blink: :wacko: :lol: .

Τα σχόλια δικά σας :D

Link to comment
Share on other sites

ταξιτζης στην ομονοια.Απευθυνετε σε γυναικα οδηγο. <<που πας μωρη! δεν βλεπεις?>>

κατεβαζει παραθυρο σταματωντας και αγνοοντας την κινηση.... < συγγνωμη κυριε! με θαμπωσατε!>> :P

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Propersi (2a gymnasiou) meta tin kopi basilopitas bgainoume apo tin taksi kai sinantame alla 2 paidia apo to diplano tmima kai rotaei enas filos mou ton ena ek ton dio poios etixe to flouri kai apantaei i panagia kai petagete mia kopela, entelos asinaisthita kai rotaei: "poia einai auti?"... Ti sinexeia tin kserete... Kserathikame sta geloia...

Akouste ki ena skiniko...

Persi stin 3meri molis eixa kanei mpanio, xtipaei i porta, anoigo kai itan mia kopela (enas g@ularos...) ap to apenanti domatio, mono me to soutien kai ena pantelonaki apo kato kai mou leei me mia epimoni: "giorgo, giorgo, ela grigora", ego me to mpokseraki en to metaksi (eixe ginei mia sxetiki "proergasia" mpas kai ginotan tipota prin kana dioro kai skeftomai "les na ginei tpt"), pairno to kinito kai tin karta-kleidi tou domatiou kai pao apenanti... Kai akouste tora to kalo... Afou mpaino mesa kai blepo oti itan moni leo apo mesa mou "opa edo eimaste", den prolabaino na to po mou kanei mia "giorgo, poia mplouza na balo to bradi apo autes?"... :wacko: :wacko: :wacko: :!: :cry: :devil: :vava: :kill: :whip: :geek:

Kai to kerasaki stin tourta: Pao na bgo apo to domatio (ap to simban pou anefera), ontas mono me to mpokseraki kai monos me tin kopela kai kapaki me to pou anoigo tin porta, petixaino tin dieuthindria..., ksanampaino mesa kai xtipaei tin porta, anoigo, me tin kardia stin kaltsa kai mou kanei mia: "giorgo ti kaneis edo etsi?", kai eutixos pou eixa to kin sta xeria, tis kano: "na paro to kinito giati to eixa afisei na fortizei..." (myalo ki ego...)

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν ξηγηθηκες καλα. Επρεπε να το προχωρουσες το πραγμα ή να της πετουσες καμια σποντουλα οπως "εισαι πολυ ωραια και χωρις την μπλουζα" κλπ. Και ειπες οτι ηταν καλο νιμου. Αχ να μου ελεγε ετσι καποια.... ΑΧ :shifty: :tease:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν ξηγηθηκες καλα. Επρεπε να το προχωρουσες το πραγμα ή να της πετουσες καμια σποντουλα οπως "εισαι πολυ ωραια και χωρις την μπλουζα" κλπ. Και ειπες οτι ηταν καλο νιμου. Αχ να μου ελεγε ετσι καποια.... ΑΧ :shifty: :tease:

more an mou afine perithoria tha lega tpt kai poso mallon tha dokimaza na kano alla pou pou me ksenerose me to kalimera sas...

:cry:

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι επαιζαν ενα racing game και καποιος τους περνουσε ολους.... Ελεγε ''σας περναω ολους, ειστε noobια-ατακες τετοιου ειδους. Και καποια στιγμη λεει ενας ''αμα εβαζα και 'γω νιτρο στην εξατμηση θα σου 'λεγα'' :stupid:

 

Παρεπιπτοντως εχω νιτραρει στο nfsu2 τα καθισματα τις ζαντες και τις πορτες. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η δραση αντικαθιστα τα δακρυα :O

 

η κατά Bob Marley εκδοχή: No woman, no cry! :p ;) :cry:

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...