Jump to content

Ποια είναι η καλύτερη ατάκα που έχετε πει/ακούσει ποτέ;


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πρέπει να δοθεί ένα βραβείο στην υπάλληλο που ήταν στο γκισέ της αεροπορικής εταιρείας Virgin στο Σίδνεϊ πριν από μερικούς μήνες για την εξυπνάδα, την ετοιμότητα και το χιούμορ που αντιμετώπισε ένα επιβάτη που μάλλον θα του άξιζε να μεταφερθεί με τις αποσκευές.

 

Μια πτήση με 767 της Virgin με πολλούς επιβάτες ακυρώθηκε λόγω βλάβης του αεροσκάφους. 'Έτσι η υπάλληλος στο γκισέ προσπαθούσε να εξυπηρετήσει, τοποθετώντας σε κάποια άλλη πτήση, μια μακριά ουρά από ενοχλημένους από την ταλαιπωρία επιβάτες.

 

Ξαφνικά ένας εξαγριωμένος επιβάτης έσπρωξε τους άλλους έφτασε στο γκισέ και βαρώντας το εισιτήριο του επάνω σε αυτό δήλωσε φωνάζοντας πώς πρέπει να είναι στην επόμενη πτήση και ότι πρέπει να είναι και στην πρώτη θέση.

 

Η υπάλληλος του είπε :

 

Λυπάμαι κύριε ,θα είναι χαρά μου να σας εξυπηρετήσω αλλά θα πρέπει πρώτα να εξυπηρετήσω πρώτα όλους αυτούς που περιμένουν στην σειρά, αλλά είμαι σίγουρη πως δεν θα υπάρξει πρόβλημα σε αυτό που ζητάτε.

 

Ο επιβάτης όμως ήταν ανυποχώρητος και φωνάζοντας δυνατά για να τον ακούσουν όλοι είπε:

 

Ξέρεις ποιος είμαι εγώ;

 

Χωρίς να διστάσει η υπάλληλος χαμογελώντας πήρε το μικρόφωνο που είχε μπροστά της και είπε ακουγόμενη σε όλο τον χώρο του αεροδρομίου:

 

 

Μπορώ να έχω την προσοχή σας παρακαλώ, μπορώ να έχω την προσοχή σας... Είναι εδώ ένας επιβάτης που δεν γνωρίζει ποιος είναι. Παρακαλώ πολύ όποιος τον γνωρίζει να προσέλθει στο deck της Virgin.

 

Με όλη την ουρά που περίμενε να έχει ξεκαρδιστεί στα γέλια ο αγροίκος έτριξε τα δόντια του και είπε στην υπάλληλο:

 

Θα σε γα……!

 

Χωρίς αυτή να χάσει το χαμόγελο της του απάντησε:

 

Λυπάμαι κύριε, και γι' αυτό θα πρέπει να περιμένετε στην ίδια ουρά. Προηγούνται άλλοι!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"Και ο Oshama στη γειτονιά των αγγέλων..."

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Θεά η κοπέλα απλά!!!

Απίστευτη αντιμετόπιση...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παππούς σε νεαρή δημοσιογράφο όταν αυτή τον ρώτησε για την κριση..:

-Θα γίνεις γιαγιά, κ ακόμα "troika" θα λες.....!

:lol: τι καλος:)

Link to comment
Share on other sites

κάποτε που πηγαίναμε και εμείς σχολείο ήρθε η αδερφή της κολλητής μου εκεί που λέγαμε ένα σωρό μαλ...ιες και μου λέει εμπιστευτικά "δεν μπορώ άλλο πρέπει να στο πω, μου αρέσεις πάρα πολύ" και εγώ απαντάω.... δεν πειράζει θα σου περάσει.... μόλις κατάλαβα ότι μιλούσε σοβαρά λέω στην αδερφή της ότι νόμιζα πως μου έκανε πλάκα, οπότε μετά από 5 λεπτά έρχεται πάλι η κοπέλα και μου λέει "δηλαδή θέλεις να τα φτιάξουμε?" και εγώ ο κάφρος... όχι απλά δεν ήθελα να στο πω έτσι. χαχαχαχαχα 2 φορές φτύσιμο μέσα σε 15 λεπτά...
Link to comment
Share on other sites

κάποτε που πηγαίναμε και εμείς σχολείο ήρθε η αδερφή της κολλητής μου εκεί που λέγαμε ένα σωρό μαλ...ιες και μου λέει εμπιστευτικά "δεν μπορώ άλλο πρέπει να στο πω, μου αρέσεις πάρα πολύ" και εγώ απαντάω.... δεν πειράζει θα σου περάσει.... μόλις κατάλαβα ότι μιλούσε σοβαρά λέω στην αδερφή της ότι νόμιζα πως μου έκανε πλάκα, οπότε μετά από 5 λεπτά έρχεται πάλι η κοπέλα και μου λέει "δηλαδή θέλεις να τα φτιάξουμε?" και εγώ ο κάφρος... όχι απλά δεν ήθελα να στο πω έτσι. χαχαχαχαχα 2 φορές φτύσιμο μέσα σε 15 λεπτά...

 

Τι άντρας. Τι ατάκα.

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

κάποτε που πηγαίναμε και εμείς σχολείο ήρθε η αδερφή της κολλητής μου εκεί που λέγαμε ένα σωρό μαλ...ιες και μου λέει εμπιστευτικά "δεν μπορώ άλλο πρέπει να στο πω, μου αρέσεις πάρα πολύ" και εγώ απαντάω.... δεν πειράζει θα σου περάσει.... μόλις κατάλαβα ότι μιλούσε σοβαρά λέω στην αδερφή της ότι νόμιζα πως μου έκανε πλάκα, οπότε μετά από 5 λεπτά έρχεται πάλι η κοπέλα και μου λέει "δηλαδή θέλεις να τα φτιάξουμε?" και εγώ ο κάφρος... όχι απλά δεν ήθελα να στο πω έτσι. χαχαχαχαχα 2 φορές φτύσιμο μέσα σε 15 λεπτά...

 

ελπιζω να μην ομορφηνε μετά...

Link to comment
Share on other sites

Τι άντρας. Τι ατάκα.

 

δεν το είπα για να δείξω ότι είμαι άντρας, αλλά γιατί όλο αυτό το σκηνικό μου φάνηκε αστείο. εξάλλου είπα "και εγώ ο κάφρος..."

Link to comment
Share on other sites

4 κοπέλες θέλουν να καθίσουν στην αίθουσα αλλά υπάρχει μία μόνο καρέκλα, οπότε αρχίζουν να λένε "όχι εγώ θα καθήσω γτ είμαι κουρασμένη" κτλ κτλ, και έρχεται ένας και λέει "βρήκα λύση" τον ρωτάνε "βρήκες άλλες 3 καρέκλες;" απαντάει" όχι αλλά μπορείτε να γυρίσετε αυτήν ανάποδα!!!"
Link to comment
Share on other sites

Κάθε βράδυ η νεράιδα της μ@λ@κίας χτυπά κάποιους ανθρώπους με το μαγικό της ραβδάκι... Εσένα μιλάμε, σε έχει @@μήσει στο ξύλο!!

 

Αυτό ^^^^....

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη ατάκα που έχω ακούσει...

 

Μία φίλη μου είχε τατουάζ στη μέση το όνομα του πρώην της (είχαν χωρίσει) και ο επόμενος είχε το ίδιο ακριβώς όνομα.Όταν βλέπει το τατουαζ λέει:

 

-Αχ βρε αγάπη μου δεν ήταν ανάγκη τόσο πολύ μ'αγαπάς?:lol::lol:

Ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει την άποψή του, αρκεί να συμφωνεί με την δική μου...
Link to comment
Share on other sites

Παππούς σε νεαρή δημοσιογράφο όταν αυτή τον ρώτησε για την κριση..:

-Θα γίνεις γιαγιά, κ ακόμα "troika" θα λες.....!

:lol: τι καλος:)

 

Σε τοίχο απέναντι απ το σχολείο μου, σύνθημα:

 

"Έλα να ξεπουλήσουμε το νησί

η μάνα σου,

ο τροϊκανός

κι εσύ!!!"

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

4 κοπέλες θέλουν να καθίσουν στην αίθουσα αλλά υπάρχει μία μόνο καρέκλα, οπότε αρχίζουν να λένε "όχι εγώ θα καθήσω γτ είμαι κουρασμένη" κτλ κτλ, και έρχεται ένας και λέει "βρήκα λύση" τον ρωτάνε "βρήκες άλλες 3 καρέκλες;" απαντάει" όχι αλλά μπορείτε να γυρίσετε αυτήν ανάποδα!!!"

 

Τρείς φορές το διάβασα μέχρι να το καταλάβω :!:

Και άλλες τρείς για να βεβαιωθώ οτί δεν κατάλαβα λάθος :!:

:p

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Φίλη, αμερικανίδα στο facebook.

 

Joe playing PS3 online: "Mom, will you listen on my headset and tell me where these guys are from because they don't speak English" So I put on the headset & ask --- Ummm, Joe.... they are from Scotland, and that is English they are speaking. LOL

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα, όταν ο ΘΕΟΣ ο Χάρυ Κλιν στο "Αλ Τζαντίρι" είπε για τον "Τζέφρυ" (Παπανδρέου) ότι είναι τόσο έξυπνος που όταν... είπε "Μπαμπά",... φωταγωγήθηκε το Καστρί!!!!!!!

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σύνθημα που κυκλοφορεί και κολά σε πολλά "δεν θες, δεν θελω" .Από τους αγανακτισμένους στο Σύνταγμα
Link to comment
Share on other sites

Ο Μπέος έχει στήσει παιχνίδι και σε κομπολόι

 

Η αγαπημένη φράση του Μπέου στο sex: ''Στήσου''

 

Ο Μπέος ποντάρει στο OVER ημίχρονο UNDER τελικό

 

Ο Μπέος ποτέ δεν είχε γκόμενα..Επειδή πάντα την "έστηνε" στο πρώτο ραντεβού..!

 

Ο Μπέος έστησε γκόμενα και βγήκε διπλό

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

εμενα μαρεσε το "στο τελευταιο αγωνα που εστησε ο μπεος, η χαβαη νικησε 6-0"

καλο και το "Παπανδρέου μην μασήσεις τίποτα, πάρε κεφαλιά, στείλε κόσμο στην φυλακή, δείξε πυγμή. Κάτσε κάτω Γιωργάκη! Στην Πόπη μιλούσα. "

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Η ατάκα της Τρέμη.. "Ο Γιώργος ο πρωθυπουργός" :p

 

αυτο νομιζω ειχε αρχισει απο το σκαι :lol: το ειπε η τρεμη, η σταη και το ακουσα προχθες και στον αλφα :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ο chuck norris ξερει ποια ειναι η μοναδικη αγαπη του Μανθου Φουστανου. :lol::lol:

ο Μπεος επρεπε να γινει προπονητης γιατι ξερει πως να ΣΤΗΝΕΙ τις ομαδες...:lol:

Ποιος είναι ο αγαπημένος χυμός του Μπέου; Ο life "φρεσκοΣΤΗΜΈΝΟΣ"!:lol::lol:

Ο Μπέος έστησε την κεφαλιά του Ζιντάν στον Ματεράτσι...!!!:p

 

και το κορυφαιο στημενο

 

Μολις Κυκλοφορησε το Mpeos Manager 2012!!

- Διαχειρισου την δικη σου ομαδα με διαιτητες!

- Γινε φιλος με τον Μακη τον Βαγγελη, τον Νικο και ολα τα αλλα "καλα" παιδια!

- Στησε τα δικα σου παιχνιδια!

- Γινε το Λαμογιο που παντα ονειρευοσουν!

...

Η παρουσιαση του παιχνιδιου θα γινει σε ενα μεγαλο galla στις φυλακες Κορυδαλου

Guest Star: Αχιλλεας Μπεος:lol:

 

μου τα ειπαν κατι φιλοι στο facebook:lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

  • Στη πατούσα του έρωτα αντιστέκεται ένας τράγος βιολιστής. Ο Αδόλφος έγινε κουμμούνι και ο Έγκελς υλιστής...
  • Αν τα κουνούπια σταματήσουν να τσιμπάν, γιατί θα έχει το καθένα 10 νταν.Αν κάποτε θα παίζουν μπιτς βόλεϊ κι οι λαγοί,τότε μπορεί να δεις κι ένα φίδι με γαρύφαλλο στ' αφτί...

Link to comment
Share on other sites

Mόλις τελείωσα πριν λίγο τη νέα Χ-ΜΕΝ ταινία και η ΜΑΚΡΑΝ "μαμάτη" ατάκα, ήταν στη σκηνή:

 

Πλάνο μέσα από μπαρ που δείχνει εξώπορτα... Ανοίγει και μπαίνουν ο ΜΑΓΚΝΙΤΟ & τον ΕΞΕΒΙΕΡ, το πλάνο κάνει λίγο ζουμ-άουτ και βλέπουμε... ένα χέρι να πιάνει ένα ΠΟΥΡΟ!!!! (ΟΥΡΛΙΑΞΑ αμέσως!)... Το πλάνο ανεβαίνει και εμφανίζεται ο ΛΟΓΚΑΝ (ΓΟΥΛΒΕΡΙΝ!!!!)... Ο Εξέβιερ με τον Μαγκνίτο προχωρούν, φτάνουν από πίσω του και λένε:

 

- Γεια, είμαι ο Έρικ Λένσερ.

- Κι εγώ, ο Τσαρλς Εξέβιερ.

 

Και ο ΘΕΟΣ απαντά:

 

- "GO F*CK YOURSELVES"!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...