Jump to content

Ποια είναι η καλύτερη ατάκα που έχετε πει/ακούσει ποτέ;


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Οι γυναίκες θέλουν να έχουν μεγάλα στήθη και οι άνδρες μεγάλο πέος, είναι θέμα αυτοεκτίμησης"

 

Στην εκπομπή Λευκός Οίκος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Είμαστε στο Λούβρο και ψάχνουμε για αναμνηστικά. Είναι λοιπόν μια κοπελίτσα στα κοσμήματα. Πώς μου 'ρχεται και της λέω:

"Συγγνώμη, αυτά Swarovski είναι;" Πώς δεν μας πέταξε τα κοσμήματα στο κεφάλι δεν ξέρω...:X

Link to comment
Share on other sites

Είμασταν στο αμάξι και είχε κίνηση.Πολύ μπροστά είχε ένα φορτηγό που κουβαλούσε μαλλιά(προβάτου και τα σχετικά).Και λέω μια:Μπροστά έχει μια μάλλινη νταλίκα.

 

Δεν είναι η καλύτερη.Εχω κι άλλες πολλές..Αν τις θυμηθώ:p

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε κι αυτό.

Ήταν καύσωνας και ήμουν σε μια φίλη.Είχαμε βάλει ανεμιστήρα(γιατί δεν παλευόταν) αλλά ο ανεμιστήρας δεν στηριζόταν καλά.Έτσι έβαλε ένα βιβλίο θρησκευτικού περιεχομένου από κάτω για να τον σταθεροποιήσει. Και λέω:Κατερίνα! τον ανεμιστήρα σου τον στηρίζει η εκκλησία!:p

Link to comment
Share on other sites

Στο ΙΕΚ...

 

Δασκαλος : -Αναστασακης, ποια ειναι αυτη η διοδος?

Αναστασακης : -Δεν μου αρεσει να με φωναζουν ετσι κυριε (με το επιθετο)

Δασκαλος : -Στα αρ**δια μας. Απαντα!

Link to comment
Share on other sites

Μια ηλιόλουστη μέρα ενω στεκομασταν καπου λεει ενας φιλος μου

 

Ρε! Προχωράτε να μην μας πετυχαίνει ο ηλιος!!

Το blog μου -> lalala.blogs.gr
Link to comment
Share on other sites

Ακουσα την παρακατω συζητηση και ελιωσα στο γελιο

 

Α: καλως τον. τι κανεις? γιατι εχεις μαζι σου ομπρελα αφου δεν βρεχει?

 

Β: για να την εχω σε περιπτωση που βρεξει.

 

Α: ενταξει ρε συ. τοτε παρε και μια σακουλα αλατι απο το σπιτι σε περιπτωση που χιονισει.

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ : Δεν είναι δύσκολο να κάνεις φιλίες στον χώρο, εμείς το κάνουμε δύσκολο.

 

ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΝΕΣΑ : Όταν αγαπάω, δεν απατάω.

 

ΑΛΙΚΑΚΗ ΜΥΡΤΩ : Ψηλές, ξανθές, λαϊκές…Τις μισώ όλες. Όταν μια μέρα γίνω βασίλισσα, θα τις κάψω όλες στο Σύνταγμα με ντεκαπάζ για προσάναμμα.

 

ΑΛΙΚΑΚΗ ΜΥΡΤΩ : Σήμερα επικρατεί παντού η μετριότητα και μια έντονη αίσθηση διαφθοράς. Άνθρωποι με μέσα που δεν εκτιμώ, καταφέρνουν να επιπλέουν.

 

ΑΛΙΜΠΕΡΤΗ ΣΟΦΙΑ : Εγώ σπάνια έχω διάθεση για δουλειά.

 

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΘΕΜΟΣ : Δεν μπορεί να γίνει μια τηλεόραση φρίκης η ελληνική με τερατώδεις καταστάσεις και με διάφορα προσχήματα. Μόνο στο Μεσαίωνα χρησιμοποιούσαν τους ανθρώπους με δυστυχία και τους παρουσίαζαν σαν ζώα σε τσίρκα.

 

ΑΥΤΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Στη ζωή δεν είναι να ξυπνάς και να κοιμάσαι πάλι, αλλά να είσαι ξυπνητός, όταν κοιμούνται οι άλλοι.

 

ΒΑΞΕΒΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ : Άνθρωποι που δεν έχουν σπουδάσει τίποτα, βρίσκονται σε επιτελικές θέσεις και ορίζουν ότι εκπομπές όπως του Παύλου Τσίμα και του Σταύρου Θεοδωράκη πρέπει να παίζονται τις ώρες που παίζονται.

 

ΒΕΡΤΗΣ ΝΙΚΟΣ : Ίσως και να ζω σε λάθος εποχή. Πριν από είκοσι χρόνια παρακαλούσες να βγεις στην τηλεόραση. Πλέον είναι λίγα τα κανάλια που έχουν σοβαρότητα.

 

ΒΕΡΤΗΣ ΝΙΚΟΣ : Μια γυναίκα που θα σταθεί δίπλα σε έναν καλλιτέχνη, πρέπει να είναι ήρωας με «Η» κεφαλαίο.

 

ΒΕΡΥΚΙΟΣ ΔΗΜΟΣ : Τον ζουρλομανδύα δεν θα τον βάλω μπροστά στο γυαλί.

 

ΒΕΡΥΚΙΟΣ ΔΗΜΟΣ : Ο Πύργος της Πίζας γέρνει. Εγώ δεν θέλω κτίρια που γέρνουν. Θέλω με γωνίες. Θέλω τον Πύργο του Άιφελ.

 

ΒΕΡΥΚΙΟΣ ΔΗΜΟΣ : Η ζωή δεν είναι μπεταντίν!

 

ΒΡΑΝΑ ΣΠΕΡΑΝΤΖΑ : Δεν υπάρχει περίπτωση δίπλα μου να υπάρχει αρσενικό πόδι και να μην το πιάσω.

 

ΒΡΟΧΟΠΟΥΛΟΥ ΡΟΥΛΑ : Μην ξαναδείξετε το πρόσωπο του άντρα μου. Τον έχετε κάνει σταρ. Να δείχνετε εμένα, την ανεγκέφαλη!

 

ΒΡΟΧΟΠΟΥΛΟΥ ΡΟΥΛΑ : Όταν βλέπω τον Λαζόπουλο, σηκώνομαι και φιλάω το γυαλί.

 

ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΚΗΣ : Δεν έχω ξαναδεί μεγαλύτερο γλύφτη από τον Γιώργο Αυτιά στη ζωή μου.

 

ΓΙΑΝΝΑΤΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ : Ο Θεός έδωσε στους ζεν πρεμιέ την ομορφιά, από ταλέντο μηδέν.

 

ΓΚΟΛΕΜΑ ΝΤΕΠΥ : Έχω την εντύπωση ότι η Ελεονόρα Μελέτη δεν κάνει για τηλεόραση.

 

ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ : Η Ελεονόρα Μελέτη μπορεί να αναγεννάται από την τέφρα της.

 

ΔΑΝΔΟΥΛΑΚΗ ΚΑΤΙΑ : Έχω δει κωμωδίες και μπουλβάρ διαμάντια κι έχω δει και κλασικά έργα για χαστούκια.

 

ΔΑΝΔΟΥΛΑΚΗ ΚΑΤΙΑ : Αν δεν σατιρίσω εγώ πρώτη τον εαυτό μου, δεν μπορώ να προχωρήσω.

 

ΔΙΓΕΝΗ ΣΕΜΙΝΑ : Μεγαλύτερη μαγκιά είναι να αποτυγχάνεις πρωτοτυπώντας παρά να «επιτυγχάνεις» μιμούμενος.

 

ΔΙΓΕΝΗ ΣΕΜΙΝΑ : Η Τατιάνα Στεφανίδου έχει ταλέντο και θα πετύχει περισσότερα, αν καταφέρει να αγαπήσει τους ανθρώπους.

 

ΔΡΟΥΚΑ ΦΑΙΔΡΑ : Μένω με τον σκύλο μου. Πριν έμενα με τον φίλο και τον σκύλο. Έφυγε ο φίλος, έμεινε ο σκύλος.

 

ΔΡΟΥΚΑ ΦΑΙΔΡΑ : Υπάρχουν πολλοί λάθος άνθρωποι σε λάθος δουλειές, γιʼ αυτό και υπάρχει μερικές φορές λάθος αποτέλεσμα. Κι αυτό γενικότερα, βασιλεύει στην ελληνική τηλεόραση.

 

ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ ΝΙΚΟΣ : Σε λίγο σύνδεση για τη μετάδοση των τηλεοπτικών βραβείων Αρίων.

 

ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ : Ο Λαζόπουλος να κόψει τον σβέρκο του, ο βολεμένος!

 

ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ : Κυρία Λιβανίου, είστε η πιο ωραία πρωινού!

 

ΖΑΡΙΦΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ : Εγώ είμαι από τις γυναίκες που εκτιμούν τους άντρες σε μικρότερη ηλικία.

 

ΖΑΧΑΡΑΤΟΣ ΤΑΚΗΣ : Η Έλλη Στάη είναι σταρ. Ο τρόπος που κάνει το δελτίο είναι…κοντινό πρωταγωνίστριας σινεμά!

 

ΖΑΧΑΡΑΤΟΣ ΤΑΚΗΣ : Το ότι ο Βενιζέλος θα γινόταν η Άντζελα της πολιτικής, δεν το περίμενα ποτέ.

 

ΖΑΧΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ : Την 28η Οκτωβρίου, ο Μεταξάς είπε το «ΟΧΙ» στους Γερμανούς!

 

ΘΑΝΟΥ ΟΛΓΑ : Έχω δύο πόδια, αλλά δεν ξέρω πόσα ζευγάρια παπούτσια έχω.

 

ΙΑΚΩΒΙΔΟΥ ΤΑΝΙΑ : Υπάρχουν κάποιοι στην τηλεόραση που είναι στην πρώτη γραμμή χωρίς καν να το αξίζουν.

 

ΙΑΚΩΒΙΔΟΥ ΤΑΝΙΑ : Οι παλιοί παρουσιαστές δεν στηρίζουν τους νέους.

 

ΚΑΓΙΑ ΒΙΚΥ : Για μένα το μόντελινγκ ήταν η πρώτη μου ψυχανάλυση.

 

ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ : Όποιος δεν πίνει κρασί, έχει κάτι να κρύψει.

 

ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ : Δεν είμαι sex symbol, ούτε symbol, ούτε ο τέλειος άντρας και το απόλυτο αρσενικό.

 

ΚΑΡΥΔΗ ΣΜΑΡΑΓΔΑ : Γιατί τα στούντιο έχουν τόση μύγα;

 

ΚΑΡΥΔΗ ΣΜΑΡΑΓΔΑ : Αν έπειτα από δεκαπέντε χρόνια, δεν έχω κάνει κάτι καλύτερο και με ρωτούν για την Ντάλια του «Παρά Πέντε», ναι, θα με ενοχλεί.

 

ΚΑΤΑΛΕΙΦΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ : Είναι γνωστό ότι στην τηλεόραση επικρατούν η προχειρότητα και η ευκολία. Τα τελευταία δέκα χρόνια, ελάχιστες είναι οι καλές δουλειές.

 

ΚΑΤΕΛΗΣ ΝΙΚΟΣ : Ο Κάτμαν είναι κούκλος και τον γουστάρουν όλες οι γυναίκες. Θέλω να μου κάνουν καμάκι.

 

ΚΑΤΕΛΗΣ ΝΙΚΟΣ : Μου αρέσουν οι μελαχρινές γιατί είναι καυτερές.

 

ΚΟΝΤΟΒΑ ΜΥΡΤΩ : Αν είχα καταλάβει ποιο είναι το πρόβλημα των σχέσεων, θα με είχαν κάνει γραμματόσημο.

 

ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ : Εγώ θα καταλήξω μια τηλεοπτική πρεζόνα.

 

ΚΡΟΥΣΚΑ ΒΕΡΑ : Άντρες, πεταμένα λεφτά…Δεν έχουν και κάρτα αλλαγής.

 

ΚΩΣΤΕΤΣΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ : Θεωρώ γελοίους όσους ντύνουν τα σκυλιά τους και τα κυκλοφορούν.

 

ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΚΗΣ : Οι πνευματικοί άνθρωποι της εποχής μας έχουν γίνει και αυτοί εραστές της ύλης. Σε καμία άλλη δεκαετία δεν είχαμε τόσο βαθύ ύπνο των πνευματικών ανθρώπων.

 

ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΚΗΣ : Παιδιά, αν γίνει η Δευτέρα παρουσία στη Γλυφάδα, εγώ δεν πάω. Να γίνει κάπου κοντά για να μην τρέχουμε!

 

ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΚΗΣ : Ωραία αστυνομία έχουμε. Την μισή μέρα να ψάχνει τον κλέφτη και την άλλη μισή να τον παριστάνει. Παλιά, στη γειτονιά μου, άλλοι έπαιζαν τους κλέφτες κι άλλοι τους αστυνόμους.

 

ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΚΗΣ : Ο Έλληνας, όλα αυτά τα χρόνια, έμαθε να ζει μέσα στο ψέμα. Το οποίο σημαίνει πως όταν πας να του πεις την αλήθεια, πρέπει να την πεις με ταχύτητα ψέματος, αλλιώς δεν την αντιλαμβάνεται.

 

ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΚΗΣ : Κύριε Κούγια, θα το πω και στείλτε μου όσα εξώδικα θέλετε : Η κατάρα είναι γαϊδάρα και γυρνά στο αφέντη της.

 

ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΚΗΣ : Μη στέλνετε εξώδικα στα κανάλια. Δεν μπήκαμε εμείς στο σπίτι σας, εσείς το βγάλατε έξω.

 

ΜΠΑΚΟΔΗΜΟΥ ΜΑΡΙΑ : Το συμβάν με τα Σκόπια με στεναχώρησε. Είναι από αυτά που συμβαίνουν. Σαν τροχαίο. Σου λένε, δεν την είδες τη μηχανή; Ε, δεν την είδα.

 

ΜΠΑΚΟΔΗΜΟΥ ΜΑΡΙΑ : Όπως έχει πει και ο Μάρλον Μπράντο : Αν έπαιρνα τα ίδια λεφτά και το στούντιο θα καθάριζα. Δεν θα είχα κανένα πρόβλημα.

 

ΛΑΣΠΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ : Εγώ, επειδή γυμνάζομαι από μικρή, τον ποπό μου φροντίζω να τον συντηρώ λίγο, να είναι λίγο χαρούμενος!

 

ΛΙΒΑΝΙΟΥ ΕΜΗ : Συζητάμε για ικανοποίηση στο σεξ. Μιλάμε πάντα για δύο;

 

ΜΑΚΡΥΠΟΥΛΙΑ ΖΕΤΑ : Αυτό το στυλ των σταρ αλά Αλίκη Βουγιουκλάκη είναι ξεπερασμένο, δεν έχει να πει κάτι στην εποχή μας.

 

ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ : Σε μια γυναίκα βρίσκω σέξι τη μυρωδιά της.

 

ΜΑΡΙΝΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ : Στο σεξ δεν είμαι πρωινός τύπος.

 

ΜΑΡΤΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ : Έχω μπει και σε τρόλεϊ.

 

ΜΕΛΕΤΗ ΕΛΕΟΝΩΡΑ : Δεν πίνω καφέ. Είναι ένα ρόφημα που δεν μπορώ να το εντάξω στην καθημερινότητά μου.

 

ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ : Στην Κύπρο οι γάμοι γίνονται αυτό που λέμε τρικούβερτοι;

 

ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ : Το καπέλο η ρεπούμπλικα, έχει σχέση με τους ρεμπουμπλικάνους;

 

ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ : Σε τι γιατρό πήγες; Κοκαλολόγο;

 

ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ : Στο σχολείο δεν έλυνα εξισώσεις, έλυνα τα βρακάκια.

 

ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ : Είμαι μουσικός που εξόκειλε στην τηλεόραση κι ελπίζω κάποια στιγμή να βρω το δρόμο μου.

 

ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΙΕΡΟΚΛΗΣ : Αν υπήρχε αισθητική αστυνομία, ιδιαίτερα στην τηλεόραση, αλλά και στο σινεμά και στο θέατρο, τα δύο τρίτα του κόσμου θα ήταν έγκλειστοι ισόβια.

 

ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΦΑΝΗΣ : Είμαι το κλασικό μοντέλο του Θεσσαλονικιού άντρα.

 

ΜΠΑΡΜΠΑ ΒΑΝΑ : Παρακαλώ κάποια στιγμή να ζω χωρίς να με αναγνωρίζουν.

 

ΜΠΑΡΜΠΑ ΒΑΝΑ : Οι εικοσάρηδες σε πετάνε σαν στυμμένη λεμονόκουπα.

 

ΜΠΕΓΝΗΣ ΜΕΜΟΣ : Έχω πολύ κακή σχέση με το χρήμα. Πιστεύω πως το χρήμα είναι ένα μέσο για να περνάς καλά. Δεν σκέφτομαι λοιπόν το μέλλον, αφού αύριο μπορεί και να μην υπάρχω.

 

ΜΠΟΥΡΔΟΥΜΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ : Βλέπω τους τελευταίους Υπουργούς Πολιτισμού και σηκώνεται η τρίχα μου. Ένας άνθρωπος της προκοπής δεν υπάρχει για τη «βαριά βιομηχανία» αυτής της χώρας;

 

ΝΤΑΛΑΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Σήμερα δεν υπάρχει «χάρτης» δισκογραφίας. Δεν ξέρω και αν υπάρχει δισκογραφία όπως τη ζήσαμε εμείς. Το τραγούδι σήμερα δυστυχώς είναι συμπλήρωμα, υποκατάστατο.

 

ΝΤΕΝΙΣΗ ΜΙΜΗ : Μόνο στην Γαλλία είδα άντρες να φλερτάρουν και να σου σφυρίζουν στο δρόμο. Εδώ κυκλοφορούν σαν υπνωτισμένοι.

 

ΝΤΕΝΙΣΗ ΜΙΜΗ : Κριτική κάνει οποιοσδήποτε. Ο κάθε ανίδεος, άχρηστος, αμόρφωτος, αποτυχημένος. Η κριτική δεν ωφελεί πουθενά.

 

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ : Θέλω να ξεκουραστώ, να ξεκουραστεί κι ο κόσμος από τη μούρη μου.

 

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ : Η τηλεόραση είναι στο απόγειο του εξευτελισμού της. Οι πάντες θέλουν να κάνουν «καριέρα»-έτσι την ονομάζουν-με κάθε δυνατό τρόπο. Κλείνουν σπίτια για μια αύξηση. Αν ήταν νόμιμο, θα έκοβαν κάποιον σε κύβους μπροστά στο κοινό.

 

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ : Οι περισσότεροι πολιτικοί την πλάκα τους κάνουν. Το κομμάτι τους. Πάνε από δω, πάνε από κει, παρελαύνουν στα δελτία ειδήσεων και τις εκπομπές, σαν να παίζουν. Απορώ πότε δουλεύουν επί της ουσίας.

 

ΠΑΠΑΚΑΛΙΑΤΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ : Είμαι από τους ανθρώπους που δεν δέχονται καταπίεση και δέσμευση. Μόνο όταν είμαι ερωτευμένος.

 

ΠΑΠΟΥΤΣΗ ΤΖΕΣΗ : Εμένα δεν μου αρέσει το Χόλιγουντ, μου αρέσουν τα Πατήσια.

 

ΠΑΡΘΕΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ : Πιστεύω ότι αυτοί οι «έγκριτοι» δημοσιογράφοι έχουν μια μίζερη ζωή.

 

ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑ ΜΑΡΙΑ : Δεν μπορώ την επίφαση του γκλάμουρ. Ζούμε στην Ελλάδα, σε μια επαρχία του κόσμου.

 

ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗ ΑΛΚΗΣΤΙΣ : Δεν ξέρω τι άλλο θα βρεθεί για την ανακάλυψη ταλέντων. Με ενοχλεί η βιασύνη για την κορυφή χωρίς να συνειδητοποιούν την επικινδυνότητα του «γίνομαι γνωστός χωρίς κανένα υπόβαθρο».

 

ΠΥΡΙΟΧΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ : Ο Θέμος Αναστασιάδης όταν βάζει ανθρώπους δίπλα και τους δουλεύει ψιλό γαζί, είναι πολύ χειρότερος από τη Στεφανίδου.

 

ΡΑΝΤΟΥ ΕΛΕΝΗ : Υπάρχει ολοκληρωτισμός στη φθήνια.

 

ΡΟΥΣΣΟΣ ΝΤΕΜΗΣ : Ο γάμος είναι μπίζνα. Χωρίζεις και πληρώνεις.

 

ΡΟΥΣΣΟΣ ΝΤΕΜΗΣ : Υπάρχει ένα πράγμα χειρότερο από μια γυναίκα. Δύο γυναίκες!

 

ΡΟΥΣΣΟΣ ΝΤΕΜΗΣ : Τα μεσημεριανά τα λέω «κοτέτσι σόου», με αυτές τις τέσσερις που μιλούν ασταμάτητα σαν κότες.

 

ΣΑΡΡΗ ΕΦΗ : Εγώ δυσφημίστηκα όσο και οι αρχηγοί των πολιτικών κομμάτων. Αν δεν είχα δεχτεί τόσα βέλη, θα είχα πάρει τους απαιτούμενους ψήφους.

 

ΣΑΡΡΗ ΕΦΗ : Με πείραξε που δεν εκλέχτηκα, γιατί είχα βαθυστόχαστα όνειρα, μακριά και μεγάλα.

 

ΣΚΟΡΔΑ ΦΑΙΗ : Το Τρίκορφο δεν είναι σαν το Πανόραμα της Θεσσαλονίκης. Το Πανόραμα είναι χάι χούι!

 

ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΥ : Μου έχει συμβεί να βρεθούν στο δρόμο μου δυο τρία στραβόξυλα, αλλά προσπάθησα να το αντιμετωπίσω με ψυχραιμία. Βρέθηκα με κάποιους που ψωνίστηκαν με την πάρτη τους. Απλώς ελπίζω να μη μου ξανασυμβεί.

 

ΣΧΙΖΑ ΡΑΝΙΑ : Οι άντρες πρέπει να εκπαιδεύονται από μικροί, όπως τα κουτάβια.

 

ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ : Στην ελληνική τηλεόραση οι όμορφες ιδέες όμορφα καίγονται. Έχουμε αυτή την εκπληκτική ικανότητα.

 

ΦΙΛΗΜΩΝ : Με το ντύσιμο που κάνουν στον «Πρωινό καφέ» μεγαλώνουν τη Μελέτη και μικραίνουν την Πατέρα.

 

ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ : Έχω πολιτική συνείδηση, μα από κει και πέρα να το κάνω αυτό επάγγελμα; Να κατέβω στην πολιτική; Είμαι πολύ καλός ηθοποιός για να παίξω τόσο κακό θέατρο.

 

ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ : Το πιο φοβερό από όλα, είναι ότι όταν θέλει κάποιος να πει ότι η τηλεόραση είναι επικίνδυνη, βγαίνει και το λέει στην τηλεόραση. Και αυτό το θεωρώ ακόμα πιο επικίνδυνο!

 

ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ : Δεν θα έδινα θεατρικό ρόλο στην Βίκυ Καγιά.

 

ΦΛΩΡΙΝΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ : Στις επόμενες εκλογές, ίσως είμαι υποψήφιος.

 

ΦΛΩΡΙΝΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ : Κανείς δεν θέλει να συνεργαστεί μαζί μου.

 

ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ : Είμαι ακόμα μικρός για γάμο.

 

ΧΑΤΖΗΦΩΤΙΟΥ ΖΑΧΟΣ : Η Ελλάδα είναι ο ωραιότερος τόπος της γης, που όμως κατοικείται από τους χειρότερους ανθρώπους.

 

ΧΑΤΖΗΦΩΤΙΟΥ ΖΑΧΟΣ : Άμα η επαρχία αποβάλλει τη νοοτροπία της, τότε θα γίνουν κανονικοί άνθρωποι.

 

ΧΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ : Μείνετε ψύχραιμοι γιατί ακολουθεί μια βόμβα που θα σκάσει.

 

ΧΟΥΚΛΗ ΜΑΡΙΑ : Πρέπει να είμαστε σε επιφυλακή για να μπορέσουμε να αντιμετωπίσουμε τις αναποδιές της ζωής. Την ανατροπή, αλλά και την πρόκληση.

 

ΧΡΟΥΣΑΛΑ ΜΑΡΙΕΤΤΑ : Εμένα μου έχουν πει ότι μοιάζω σαν να είμαι από τον Καύκασο.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ημουν για βολτα μετα τπν σαββατιατικο καφε μαζι με τους φιλους μου. κ πιασαμε συζητηση για γκομενες. και πανω στη φαση π λεγαμε ποσα μνματα πρεπει να στελνουμε ωστε να μην γινομαστε κουραστικοι πεταγετε ενας παππους που τοση ωρα ειχε στησει αυτι κ λεει: ''ΟΙ γυναικες ειναι σα γραμματοσημε, οσο περισσοτερο της φτυνεις τοσο περισσοτερο κολλανε''!!! :lol: Εμπειρος ο παππους.......:shifty:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλοκαίρι 2007, ακουγα καποια τραγουδια στο κινητο μου και ο ξσαδερφος μου να με πριζει να του στειλω καποια. του λεω οκ περιμενε 10 λεπτα να ακουσω ακομα καπια και σου στελνω. αρχιζει να τα χανει,με κοιταει και σαν να νευριαζει λιγο. τον κοιταω με απορια και μου λεει το εξις πολυ κουφο, καλα τι ξαδερφος εισαι εσυ, γιος της aguilera???. πο πο οταν ηρεμισαν τα πραγματα το λεγαμε και σκαγαμε στο γελιο. τωρα δεν μπορειτε να καταλαβετε για τη φαση μιλαμε αλα ηταν για πολυ πολυ γελια.
Link to comment
Share on other sites

(Απο το Θεμο σημερα.)

 

Ρουλα Βροχοπουλου,κλαιγοντας-ως συνηθως-σε καποια εκπομπη.

 

"-Εχασα το παιδι μου,εχασα την αξιοπρεπεια μου,εχασα...την εκπομπη του Τριανταφυλλοπουλου,χθες το βραδυ!!"

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

σημερα για ψηφοφορια στο 15μελες,παρουσιαζονται ολοι..ε,φτανει το <φαβορι> ,χαμος ολοι..

σηκωνεται πανω..περιμενει να σταματησουν τα χειροκροτηματα..και τι λεει?

...................

.

.

.

..

.

.

.

.

...

...

.ο λαος μιλησε! :lol:

δεν ξερω αν φανηκε αστειο αλλα αν δειτε το βιντεο (το οποιο δεν μπορω να ανεβασω γιατι λογο του προηγουμενου εφαγα 5ημερη ) θα λιωσετε στα γελια :D

Link to comment
Share on other sites

κάτι παρόμοιο λέει η διευθήντρια όποιος θέλει ας έρθει να μιλήσει πάνω ανεβαίνουν δυο τρεις και από κάτω αρχίζουν ναι μπράβο και φυσικά φώναζαν διάφορα ονόματα!!!ανεβαίνει και ένα απ'τα φαβορί όλοι φώναζαν το όνομά του αλλά αυτός δε σταματάει στο μικρόφωνο συνεχίζει προς το εσωτερικό του σχολείου και γυρνάει σε όλους και τους λέει ''τι φωνάζετε ρε???πείνασα πάω να φάω κάτι απ'το κυλικείο'':lol::lol:λιώσαμε όλοι απ'τα γέλια:lol::lol::lol:
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Εκείνος ο τυπάς που είναι στο Jackass νομίζω Νόξβιλ τον λένε βγαίνει με μια μπύρα τύφλα στα Mtv awards 2006 και λέει είδα στο δρόμο δυο δέντρα να μαλώνουν για ένα σκύλο..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μέρα στη σχολή(πριν 4 περίπου χρόνια-Φιλοσοφική σχολή ΑΠΘ)

και δίνουμε ραντεβού για την επομενη μέρα: "Αυριο στις 12 μπροστά στις Μούσες" μου λέει ένας φίλος μου. "Μα, δεν είναι λίγο μακρυά? Γιατί να τρέχουμε ως την έκθεση?" :up::up::up:

(Επεξήγηση: Τότε οι Μούσες τα μπουζούκια ήταν στην έκθεση κι όχι στην Αγγελάκη που είναι τώρα, αλλά ο φίλος μου εννοούσε μπροστά στην παλιά φιλοσοφική που χάριν της επιγραφής που φέρει-μουσαι χάρισιν θύε, ονομάζεται "μούσες"!ΣΣ :Το ίδιο έπαθε και άλλη φίλη μου λίγο αργότερα όταν της είπα το ίδιο δηλαδή : ραντεβού αύριο στις Μούσες!!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μέρα στη σχολή(πριν 4 περίπου χρόνια-Φιλοσοφική σχολή ΑΠΘ)

και δίνουμε ραντεβού για την επομενη μέρα: "Αυριο στις 12 μπροστά στις Μούσες" μου λέει ένας φίλος μου. "Μα, δεν είναι λίγο μακρυά? Γιατί να τρέχουμε ως την έκθεση?" :up::up::up:

(Επεξήγηση: Τότε οι Μούσες τα μπουζούκια ήταν στην έκθεση κι όχι στην Αγγελάκη που είναι τώρα, αλλά ο φίλος μου εννοούσε μπροστά στην παλιά φιλοσοφική που χάριν της επιγραφής που φέρει-μουσαι χάρισιν θύε, ονομάζεται "μούσες"!ΣΣ :Το ίδιο έπαθε και άλλη φίλη μου λίγο αργότερα όταν της είπα το ίδιο δηλαδή : ραντεβού αύριο στις Μούσες!!

Καλό!!:lol:

Μου θύμισες κάτι παρόμοιο.

Μας είχαν πει στη σχολή στο πρώτο εξάμηνο να πάρουμε κάποια βιβλία από το βιβλιοπωλείο ABC και κάποια κορίτσια πήγαν στο ξενοδοχείο ABC και ζητούσαν τα βιβλία:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Απλά λολ για όλα τα παραπάνω.

Εγώ θυμήθηκα κάτι που μου μετέφεραν.

Πριν χρόνια σε προεκλογική συγκέντρωση στην Καρδίτσα ένας τότε πρόεδρος κόμματος και πρωθυπουργός, έχοντας γυρίσει όλες τις Θεσσαλικές πόλεις, μπέρδεψε την πόλη στην οποία μιλούσε.Οπότε ξεκινάει στην συγκέντρωση της Καρδίτσας κάπως έτσι:

"Λαέ της Λάρισας!"

από κάτω επικρατεί παγωμάρα,καταλαβαίνει τότε ο πολιτικός τι έκανε και συμπληρώνει με βροντερή φωνή:

"ΝΑ ο ΛΑΟΣ της ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ!!!!":lol::lol:

Οι αποκάτω τον έκαναν μετά θεό!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ξεκινάει στην συγκέντρωση της Καρδίτσας κάπως έτσι:

"Λαέ της Λάρισας!"

από κάτω επικρατεί παγωμάρα,καταλαβαίνει τότε ο πολιτικός τι έκανε και συμπληρώνει με βροντερή φωνή:

"ΝΑ ο ΛΑΟΣ της ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ!!!!":lol::lol:

Οι αποκάτω τον έκαναν μετά θεό!!!:lol:

 

Nai kapou to exw akousta kai gw auto:lol:

Nomizw omws oti eitane sthn Larissa tote kai eipe lae tou volou.

kai meta ola ta upoloipa.

mpori kai na kanw lathos omws,kapos etsi toxa akousi:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
sto sxoleio mia mera eixame ena pedi pou ekane mauro kai genika einai chiloxamenos kai leei mia mera re pedia zestenomai tha bgalo tis kaltse mou:lol: kai to deutero mia alli mera kai eno eixame mathima tin teleutea ora paei na figei itan 22:10(se nixterino) kai tou kanei okathigitis pou pas afiste kirie loxage pao ekklisia:X
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στο Μόναχο, και ενώ περιμένουμε το τραμ, με κοιτάζει μια κοπέλα, μου χαμογελάει, της χαμογελάω κι εγώ και μου λέει στα Αγγλικά:

"Είσαι οπαδός της ομάδας που έφαγε 6 γκολ;"

 

Πετυχημένο μπορώ να πω. Αν μου το λεγε με άλλον τρόπο, δεν ξερω πώς μπορεί να είχα αντιδράσει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...