Jump to content

Ποια είναι η καλύτερη ατάκα που έχετε πει/ακούσει ποτέ;


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο αδερφός μου (Πάνος), παρουσιάζεται φαντάρος πρόπερσι. Βάζει λοιπόν «βύσμα» έναν θείο μας για καλή μετάθεση. Έρχονται οι μεταθέσεις, ο αδερφός μου είναι να πάει Έβρο! Το Πάσχα, συναντάει ο αδερφός μου το θείο στο χωριό. Και ακολουθεί το κορυφαίο:

- Θείος: Παναγιωτάκη, έκανα ο,τι μπορούσα….

- Αδερφός μου: Ευτυχώς, γιατί αν δεν είχα κι εσένα, στην Κορέα θα με έστελναν…

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

pairno soublakia simera to bradi kai erxete to paidi me to mixanaki

bgaino ego exso kai mou leei gia sou megale dosmou 6 euro gia na ginei apopse xalasmos

Link to comment
Share on other sites

pairno soublakia simera to bradi kai erxete to paidi me to mixanaki

bgaino ego exso kai mou leei gia sou megale dosmou 6 euro gia na ginei apopse xalasmos

xaxaxaxa!!φοβερος ο τυπος..δεν μας ειπες ομως..τα σουβλακια καλα?:p :lol:

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxa!!φοβερος ο τυπος..δεν μας ειπες ομως..τα σουβλακια καλα?:p :lol:

 

mia xara tora poios xserei ton xalasmo tha ton ekane :confused: ?Otan xsanaparo tha ton rotiso :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια, ακουω, συνεχεια, οεο, οεο, οεο, τι παει να πει τελικα? εχω σκασει οεο!! μου εχει σπασει τα νευρα, σαν βλακες ολη την ωρα, οεο και οεο! ουξινος!
Link to comment
Share on other sites

Απο την ραδιοφωνική διαφήμιση του ΟΠΑΠ Που είναι η γυάλα οεο;Εχει γίνει σλόγκαν τώρα.

Το θέμα μεταφέρεται εντός ολίγου στο "Ποια είναι η καλύτερη ατάκα που έχετε πει/ακούσει ποτέ;"

Link to comment
Share on other sites

ωραια και τι σημαινει...

που ειναι η γυαλα οεο? καλα μου φαινεται πως μας εχουν κανει ζωα στην τηλεοραση!! ακολουθουμε σαν προβατα και μιμουμαστε τα παντα, ελεος!

Link to comment
Share on other sites

Οντως η συγκεκριμενη διαφημιση ειναι απ'τις χειροτερες που εχω ακουσει κι απορω πώς εγινε σλογκαν...:rolleyes: ουτε καλη ατακα εχει,ουτε γελιο βγαζει...:worry: τελικα μαλλον καταληγω στο συμπερασμα πως σε λιγο θα συννενοουμαστε μεταξυ μας μονο με λογια διαφημισεων,τηλεπτικων σειρων κλπ...:X
Link to comment
Share on other sites

Σημερα καθως πηγαινα με μια φιλη μου στο μετρο των Αμπελοκηπων,περπαταγαμε σιγα σιγα γιατι στο πεζοδρομιο ειχε ακομα παγο και γλιστραγε..Ηταν ενα ζευγαρι λοιπον και καθως περπατουσαν αγκαζε γλιστραει η γυναικα και της λεει ο αντρας "Εεε....Σιγα μη βιαζεσαι..Δεν θα σπασουμε και τον κωλο μας...!!!!"

Πεθαναμε στο γελιο!!!:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ωραια και τι σημαινει...

που ειναι η γυαλα οεο? καλα μου φαινεται πως μας εχουν κανει ζωα στην τηλεοραση!! ακολουθουμε σαν προβατα και μιμουμαστε τα παντα, ελεος!

 

prin kapoia xronia upirxe to sinthima sta gipeda "pou 'nai i mpala, oeo, pou 'nai i mpala *me ruthmo*". Kai apo parafrasi autou tou sinthimatos proekupse to "pou 'nai i guala, oeo". Twra, pws ftasame apo kei sto "pou 'nai i Theopoula oeo...":confused: mallon ehei na kanei me ta probata pou anafereis.

Είναι δώδεκα η ώρα είναι η ώρα των σκιών

Κάπου θα σε συναντήσω, κάπου θα σε βρω

Λύκε λύκε είσαι εδώ;

Link to comment
Share on other sites

είχαμε κάνει με την κοπελιά μου το τραπέζι σε 2 παλιούς συμμαθητές μας στο σπίτι μου, όταν ήρθε η ώρα να φύγουν και είμαστε και οι 4 στη πόρτα (έλεγα πως και πως να φύγουν να μείνω με την κοπελιά μου) κάνει η κοπελιά του φίλου μου

"ευχαριστούμε πολύ για την παρέα"

και εγώ με ένα ύφος :tease: "εντάξει μωρέ δε κάνει τίποτα"

κλείσαμε την πόρτα και πεθάναμε στα γέλια με την κοπελιά μου :p :rotfl:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε παιδιά, πολύ γελασα. :lol: :lol: :lol:

Εγώ τα καλύτερα τα ακούω στη δουλειά.

"γειά σας, θα ήθελα μια κάρτα slim και ένα bluetoosh"

"Αυτή:θα ήθελα μια πρόσοψη. εγω:για ποιο τηλέφωνο? Αυτή: δεν ξέρω, ήταν ένα πορτοκαλί και αναβόσβηνε!!!":D

:tease:

 

ο παπάς ο παχύς ο παπαπαπαπαχύς, έφαγε παχιά φακή! γιατί παπά παχύ έφαγες παχιά φακή???!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε παιδιά, πολύ γελασα. :lol: :lol: :lol:

Εγώ τα καλύτερα τα ακούω στη δουλειά.

"γειά σας, θα ήθελα μια κάρτα slim και ένα bluetoosh"

"Αυτή:θα ήθελα μια πρόσοψη. εγω:για ποιο τηλέφωνο? Αυτή: δεν ξέρω, ήταν ένα πορτοκαλί και αναβόσβηνε!!!":D

 

Ntina83 που δουλεύεις; Σε κατάστημα κινητής τηλεφωνίας υποθέτω ε; Έχουν πολύ γέλιο αυτοί που είναι άσχετοι με την τεχνολογία και θέλουν να το παίζουν hi-tech...:D

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε παιδιά, πολύ γελασα. :lol: :lol: :lol:

Εγώ τα καλύτερα τα ακούω στη δουλειά.

"γειά σας, θα ήθελα μια κάρτα slim και ένα bluetoosh"

"Αυτή:θα ήθελα μια πρόσοψη. εγω:για ποιο τηλέφωνο? Αυτή: δεν ξέρω, ήταν ένα πορτοκαλί και αναβόσβηνε!!!":D

Γιατί το άλλο;

- Το 6101 έχει φωτογραφική, βίντεο, ραδιόφωνο... κλπ κλπ

- Αααα, έχει όλα τα ΡΟΚΦΟΡ!!!

 

Ή το:

Γεια σας, με σύνδεση ΤΙΜ ποιο κινητό δίνει η vodafone δωρεάν;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το άλλο;

- Το 6101 έχει φωτογραφική, βίντεο, ραδιόφωνο... κλπ κλπ

- Αααα, έχει όλα τα ΡΟΚΦΟΡ!!!

 

Ή το:

Γεια σας, με σύνδεση ΤΙΜ ποιο κινητό δίνει η vodafone δωρεάν;

χαχαχα!!αν ειναι δυνατον..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ntina83 που δουλεύεις; Σε κατάστημα κινητής τηλεφωνίας υποθέτω ε; Έχουν πολύ γέλιο αυτοί που είναι άσχετοι με την τεχνολογία και θέλουν να το παίζουν hi-tech...:D

 

Σε Nokia Shop δουλεύω.. όταν πρωτοήρθα στο κατάστημα δεν μπορούσα να κρατηθώ απο τα γέλια, μετα αποφάσισα να τα γράφω για να γελάω με την ησυχία μου και έτσι όποιος έλεγε χαζομάρα την έγραφα σε ένα αρχειο word.. καταλάθος όμως μου το έσβησαν και αυτά είναι λίγα απο τα οποία θυμάμαι....

:tease:

 

ο παπάς ο παχύς ο παπαπαπαπαχύς, έφαγε παχιά φακή! γιατί παπά παχύ έφαγες παχιά φακή???!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Guys το Customer Care της Hellas On Line έχει βγάλει ένα mp3 με τις καλύτερες ατάκες που νομίζω οτι μπορώ να το βρω. Δεν ξέρω πότε όμως... Απλά περιμένετέ το
Link to comment
Share on other sites

Eixa paei simera sto factory outlet na paro kati pou ithela kai opos proxoraga blepo ena patera me ton mikro tou gio 6-8 xronon.O pateras afosiomenos koitaze rouxa kai petagetai o mikros kai tou leei ''mpampa edo den irthame gia rouxa irthame na broume tin mama''.Malon tin eixan xasei kai eixe iremisei ligo o pateras
Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο..

η μαμα μου κοιμοταν..την παιρνει η κολιτη της να βγουνε για βολτα-καφε ξερω κ εγω(ο αντρας της εχει πορσε cayenne)..

το σηκωνω εγω..γεια σας κτλ τα κλασσικα..μου λεει πες της να ξυπνισει ερχομαστε..το ακουει η μαμα μου και μου λεει φερε μου εδω το τηλεφωνο..

ελα..ετοιμασου..καλα λεει η μαμα μου..αργα να πηγαινετε..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάω σε ένα γυράδικο:

Εγω: Δύο πίτες μ'απολα τυλιγμένες

Μαγαζατορας: Για δώρο είναι?

:D :D :lol:

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το άλλο;

- Το 6101 έχει φωτογραφική, βίντεο, ραδιόφωνο... κλπ κλπ

- Αααα, έχει όλα τα ΡΟΚΦΟΡ!!!

 

Ή το:

Γεια σας, με σύνδεση ΤΙΜ ποιο κινητό δίνει η vodafone δωρεάν;

 

Αχτύπητο:lol: ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι βολτα με μια κοπελα αποκριες και εχουμε παει στο club22 σε ενα απο τα γνωστα kitcherella party. Φορουσε μια περουκα, πανω απο τη περουκα ειχε στερεωσει ενα απο κεινα τα ψευτικα string που μοιραζανε. Επισης φορουσε ενα ομολογουμενως περιεργο μπλουζακι, με κιτρινες ασπρες πρασινες βουλες σε σκουρο μπλε φοντο.

Ετσι και ενω περναγαμε θαυμασια αρχιζω τον καταστροφικο διαλογο:

-Απολυτα μεσα στο κλιμα σε βλεπω! Ειδικα το μπλουζακι!!!

-Μα αυτο...αυτο ειναι το αγαπημενο μου μπλουζακι.... Το φοραω συνεχεια..

-...

 

Δε κατσαμε πολυ μετα...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...