Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί θέλετε να ρουτάρετε κλπ το κινητό; Τι "πρέπει" να περαστεί που λείπει;

 

Μετάνιωσε κάποιος που δεν πήγε στο ΝΟΤΕ 3; Νομίζω έχει και καλύτερο επεξεργαστή το μεγάλο, πέρα από την οθόνη βέβαια (άρα και χειρότερη αυτονομία?)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλετε να ρουτάρετε κλπ το κινητό; Τι "πρέπει" να περαστεί που λείπει;

 

Να διώξω κάποιες εφαρμογές που δε φεύγουν και δεν απενεργοποιούνται και να περάσω κάποια ROM με πιο στρωμένο κώδικα. Επίσης να αλλάξω τα emoji :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλετε να ρουτάρετε κλπ το κινητό; Τι "πρέπει" να περαστεί που λείπει;

 

 

υπάρχει και κάτι που λέγεται xposed :)

Link to comment
Share on other sites

και τι κανει αυτο το xposed? πες κ σε εμας που δε ξερουμε.
Link to comment
Share on other sites

και τι κανει αυτο το xposed? πες κ σε εμας που δε ξερουμε.

Xposed Framework στο Android :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ζητείται άνθρωπος που κατάφερε να βάλει το xposed μέσα από το magick :)

Μagick ? Δεν καταλαβα τιποτα :worry:

 

Για το φιλο που ρωτησε για το xposed το λινκ που εδωσα ποιο πριν ειναι για να παρει μια γευση. Αν θελει να προχωρησει σε εγκατασταση πρεπει να διαβασει εδω http://en.miui.com/thread-78894-1-1.html για miui και να βρει τα σωστα αρχεια.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Με ενα γρηγορο διαβασμα που εκανα πιστευω πως καταλαβα λιγα πραγματα για το Magisk.

 

Δεν γινετε να βαλεις xposed με τον "παραδοσιακο" τροπο ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα το ρουτάρισμα ελευθερώνει το κινητό, αν και στο τελευταίο μου σόνυ δεν το έκανα και τελικά κατάφερα να ζήσω και χωρίς αυτό...

 

Μετάνιωσε κάποιος που δεν πήγε στο ΝΟΤΕ 3; Νομίζω έχει και καλύτερο επεξεργαστή το μεγάλο, πέρα από την οθόνη βέβαια (άρα και χειρότερη αυτονομία?)

 

:O

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα το ρουτάρισμα ελευθερώνει το κινητό, αν και στο τελευταίο μου σόνυ δεν το έκανα και τελικά κατάφερα να ζήσω και χωρίς αυτό...

 

 

 

:O

 

βέβαια έχω καιρό να παρακολουθήσω το νήμα αλλά το note 3 παίζει να είχε και καλύτερη αυτονομία (πάντα για την sd έκδοση μιλάμε)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη από αυτά που ποστάρατε;; Δεν πιστεύω ότι είναι δυνατόν!... :lol:

 

Πώς γίνεται και κοιμούνται όλοι οι υπόλοιποι ρε παιδιά έτσι και "άφησαν" τους κινέζοι να αλωνίζουν έτσι :wacko:

Link to comment
Share on other sites

έχει κάνει κανείς το τελευταίο update 7.1.12 να μας πεί πως πάει από αυτονομία???

είμαι πολύ ευχαριστημένος από το 6.11.24 και το σκέφτομαι...

Τα αδύνατα παρά ανθρώποις δυνατά παρά τω Θεώ εστιν.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλετε να ρουτάρετε κλπ το κινητό; Τι "πρέπει" να περαστεί που λείπει;

 

Ε, μόνο και μόνο για το AdAway για να μην έχεις διαφημίσεις χωρίς να μπλέκεις με VPN, δεν είναι και λίγο. Και στην Ελλάδα δεν έχουμε Android Pay που δεν δουλεύει με root για να μας κάνει να το σκεφτούμε, οπότε why not?

Link to comment
Share on other sites

έχει κάνει κανείς το τελευταίο update 7.1.12 να μας πεί πως πάει από αυτονομία???

είμαι πολύ ευχαριστημένος από το 6.11.24 και το σκέφτομαι...

 

Το έβαλα κατευθείαν και δεν είδα διαφορά. Πάλι ξεχνάει να αδειάσει. 3.5 ώρες SOT 61% μπαταρία τώρα.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, ήθελα να ρωτήσω αν κάποιο κινεζομαγαζο έχει την international έκδοση. με ενδιαφέρει η συσκευή αλλά στην Ελλάδα είναι λίγο τσιμπημενη (λογικό)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, ήθελα να ρωτήσω αν κάποιο κινεζομαγαζο έχει την international έκδοση. με ενδιαφέρει η συσκευή αλλά στην Ελλάδα είναι λίγο τσιμπημενη (λογικό)

 

Φίλε είναι ρίσκο η αγορά από Κίνα λόγω τελωνείου οπότε καλύτερα να το πάρεις από εδώ και θα έχεις δύο χρόνια εγγύηση.

Πριν γίνει αυτό άξιζε από Κίνα (πήρα για συγγενείς 2 κινητά 3s international)

Προχθές που ήθελε και μια γνωστή μου της είπα να το πάρει από εδώ, το αγόρασε τελικά από cosmote 189€ και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είναι ρίσκο η αγορά από Κίνα λόγω τελωνείου οπότε καλύτερα να το πάρεις από εδώ και θα έχεις δύο χρόνια εγγύηση.

Πριν γίνει αυτό άξιζε από Κίνα (πήρα για συγγενείς 2 κινητά 3s international)

Προχθές που ήθελε και μια γνωστή μου της είπα να το πάρει από εδώ, το αγόρασε τελικά από cosmote 189€ και όλα καλά.

 

 

Αλλο 189 απο Ελλαδα, και αλλο 120 απο Κινα...

 

Επισης εχω παρει ηδη 4(!) redmi 3s, τους τελευταιους 2 μηνες απο Κινα, ακομα τελωνειο δεν εκατσε. Βεβαια αυτα ειναι τυχερα...

Link to comment
Share on other sites

146 απο Κινα για το τηλεφωνο με τα 3GB Ram αν θελουμε να ειμαστε σωστοι προς τη συγκριση.
Link to comment
Share on other sites

s!AgPjJ_paIRDOjB-gtWwLEfuK7RtR

146 απο Κινα για το τηλεφωνο με τα 3GB Ram αν θελουμε να ειμαστε σωστοι προς τη συγκριση.

 

120.77 το πηρα εγω...

Edited by g_angelo01
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Ενδιαφέρομαι για το Xiaomi Redmi 3s και διάβασα κάμποσες από τις προηγούμενες σελίδες του thread. Επειδή θέλω να το πάρω από Ελλάδα και πιο συγκεκριμένα από ''σκρουτζομάγαζο'' ή κάτι παρεμφερές έχετε να προτείνετε κάποιο που να έχει αποδεδειγμένα την Internation έκδοση με την 800άρα μπάντα?

Link to comment
Share on other sites

Αλλο 189 απο Ελλαδα, και αλλο 120 απο Κινα...

 

Επισης εχω παρει ηδη 4(!) redmi 3s, τους τελευταιους 2 μηνες απο Κινα, ακομα τελωνειο δεν εκατσε. Βεβαια αυτα ειναι τυχερα...

 

Φίλε το 120€ στο pro δεν υπάρχει, και αν σου κάτσει η στραβή στο τελωνείο το πενηνταρικο το έχεις χαλαρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας,

 

Ενδιαφέρομαι για το Xiaomi Redmi 3s και διάβασα κάμποσες από τις προηγούμενες σελίδες του thread. Επειδή θέλω να το πάρω από Ελλάδα και πιο συγκεκριμένα από ''σκρουτζομάγαζο'' ή κάτι παρεμφερές έχετε να προτείνετε κάποιο που να έχει αποδεδειγμένα την Internation έκδοση με την 800άρα μπάντα?

 

Δεν θα εμπλεκα με σκρουτζομαγα γιατί μπορεί να σου λένε ότι είναι το international και να μην είναι.

Κοίτα καλύτερα προς κωτσοβολος, cosmote που έχουν σίγουρα την international και δύο χρόνια εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Ενδιαφέρομαι για το Xiaomi Redmi 3s και διάβασα κάμποσες από τις προηγούμενες σελίδες του thread. Επειδή θέλω να το πάρω από Ελλάδα και πιο συγκεκριμένα από ''σκρουτζομάγαζο'' ή κάτι παρεμφερές έχετε να προτείνετε κάποιο που να έχει αποδεδειγμένα την Internation έκδοση με την 800άρα μπάντα?

 

Με μια λεξη... ΚΑΝΕΝΑ!

 

Τα μονα με την 800 ειναι αυτα που κανει 189€. Αν εισαι τυχερη να βρεις καμια εταιρια να το κοψει τικολογιο σου βγαινει 155€

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...