Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα, μου ζητησε μια γνωστη μου ενα καλο αξιοπιστο κινητο και κατεληξα στο xiaomi redmi 3s. επειδη ομως το κινητο προοριζεται για ανθρωπο που εχει μιλαει ρωσικα (αλλα εχει και καποιες βασικες γνωσεις ελληνικων) ξερει κανεις αμα οι εκδοσεις που υπαρχουν στα μαγαζι του skroutz περιεχουν firmware με μενου στα ρωσικα?

ευχαριστω προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εφοσον θα το εχετε με καρτα wind, θα προτεινα να παρετε αυτο:

http://www.vickmall.com/xiaomi/redmi-3s/international-version.html

 

λεγεται international για τον λογο οτι εχει μια επιπλεον σημαντικη υποστηριζομενη μπαντα σχετικη με το 4G (B20. 800Μhz).

με την ρομ που περιγραφεται με κοκκινα γραμματα, θα ειστε μια χαρα, νομιζω εχει και ελληνικα. και αναβαθμισεις μεσω wifi.

 

Το ξέρω το θέμα με την 800αρα . Η σύζυγος είναι με κάρτα , δεν χρησιμοποιεί δεδομένα οπότε και δεν με πολύνοιάζει .Αν όμως τελικά μου άρεσει το κινητούλι και το κρατήσω έγω εγω κοσμοτε 4G με το τωρινό moto g 1st 4G βλέπω σχεδόν παντού .Πρέπει και για cosmote να προτιμήσω international version ? . Με απασχολεί όμως να έχει ελληνικό μενού.

 

1. εφοσον δε θα ασχοληθεις, συμφωνω με thoubou παρε το με official global-international rom (πιο ασφαλης η stable παρα η dev)

2. η official global-international θα κανει update, θα γραφει ελληνικα αλλα προς το παρον δε θα εχει ελληνικα μενου

(σε λιγο καιρο μεσω update θα ερθουν και ελληνικα, η xiaomi ειναι κοντα στην ολοκληρωση)

3. θες οπωσδηποτε λευκο χρωμα? διοτι υπαρχει σε πιο καλη τιμη σε μαυρο $140 και χρυσο $147 στο geek

 

Ριχνω κλεφτές ματιές στο θέμα toy 3s στο xiaomi-miui.gr αν και έχει τόση πληροφορία που ψιλοχάθηκα . Root δεν με απασχολεί να κάνω σε πρώτη φάση εκτός και στην πορεία βρεθώ στην αναγκή . Οι ελληνικές rom , πέρα απο Ελληνικό μενού τι πλεονέκτημα έχουν ? Το 3s σαν συσκευή στα λεφτά του δεν παίζεται , σαν κατασκευή περιμένω να δω και γενικά θέλω να δω η φάση με το Miui πως είναι προκειμένου να επενδύσω ξανά στο μέλλον .

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Τα παερλκόμενα στο πακέτο του Geek , δηλαδή η θήκη και το προστατευτικό της οθόνης είναι καλά ? Στο βικμολ είδα δίνουν κάποια δώρο και στο GB εχουνε απο ένα με δύο € το καθένα . Του Geek πάει βλέπω 6 η θήκη και 7 το γυαλί . Ψιλοπολλά μου φαίνονται . Τι λέτε ?

 

http://www.geekbuying.com/item/International-Version-Xiaomi-Redmi-3S-3GB-32GB-Smartphone---Dark-Gray-371273.html

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Το Official International Version XIAOMI Redmi 3S Pro 3GB 32GB έρχεται με google play store-services και ρουτ;Πρέπει να προσέξω κάτι πέρα από τα κλασσικά;
AOSP KK V3REPACK
Link to comment
Share on other sites

Τα παερλκόμενα στο πακέτο του Geek , δηλαδή η θήκη και το προστατευτικό της οθόνης είναι καλά ? Στο βικμολ είδα δίνουν κάποια δώρο και στο GB εχουνε απο ένα με δύο € το καθένα . Του Geek πάει βλέπω 6 η θήκη και 7 το γυαλί . Ψιλοπολλά μου φαίνονται . Τι λέτε ?

 

http://www.geekbuying.com/item/International-Version-Xiaomi-Redmi-3S-3GB-32GB-Smartphone---Dark-Gray-371273.html

 

απο geek που παρελαβα δεν ειχε δωρα (θηκη-τζαμι). εχει φτηνα aliexpress

Link to comment
Share on other sites

απο geek που παρελαβα δεν ειχε δωρα (θηκη-τζαμι). εχει φτηνα aliexpress

 

Δεν έχει , Τα δίνει 6 και 7 € αντίστοιχα . Απλά μου κάνει αντύπωση γιατί στο βικ ειναι δώρο και στο BG είναι κατα πολύ φθηνότερα . Να είναι τόσο καλύτερης ποιότητας ?

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει , Τα δίνει 6 και 7 € αντίστοιχα . Απλά μου κάνει αντύπωση γιατί στο βικ ειναι δώρο και στο BG είναι κατα πολύ φθηνότερα . Να είναι τόσο καλύτερης ποιότητας ?

 

όλες οι ζελατίνες και τα τζάμια δεν είναι ίδια ρε παιδιά

ναι τα δώρα είναι .... άστα .... χειρότερα παίζει να γίνεται το κινητό με τα τζαμπέ τζάμια (απόκριση , λερώνεται πιο εύκολα κ.α.)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο τιμ.Παρέλαβε μία φίλη μου το κινητό με multi rom.Θέλω να της περάσω την official stable.Η διαδικασία είναι η ίδια με τον οδηγό που υπάρχει για το red note 3 ?

Παραθέτω λινκ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Unbrick-Flash-Official-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/

Link to comment
Share on other sites

1

3. θες οπωσδηποτε λευκο χρωμα? διοτι υπαρχει σε πιο καλη τιμη σε μαυρο $140 και χρυσο $147 στο geek

 

Είμαι στο παρατσακ να ρίξω την παραγγελιά στο γκικ για το γκρι . Κάποια πρόταση απο εκει για θήκη/ προστατευτικό έχουμε ?

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Παρέλαβα το 3s (3/32) με την 800.

Υπάρχει κάποιο link και οδηγία για το ποιά ακριβώς έκδοση deν πρέπει να κατεβάσω?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εδω και μια ωρα ειμαι στην 6.10.13 μεχρι στιγμης βλεπω να δουλευει καλυτερα απο την 6.9.22 και βλεπω οτι ως τωρα δεν υπαρχει το bug που υπηρχε στην syllogi.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο τιμ.Παρέλαβε μία φίλη μου το κινητό με multi rom.Θέλω να της περάσω την official stable.Η διαδικασία είναι η ίδια με τον οδηγό που υπάρχει για το red note 3 ?

Παραθέτω λινκ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Unbrick-Flash-Official-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/

 

Κατεβάζεις από εδώ http://en.miui.com/download-303.html την rom που θέλεις.

Stable χωρίς ελληνικά επάνω.

Developer με ελληνικά κάτω.

Συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή. Από το τηλέφωνο slide απο πάνω προς τα κάτω και επιλέγεις usb για μεταφορά αρχείων (όπως το γράφει στο κινητό τέλος πάντων.

Μεταφέρεις την rom όπως ειναι zip σε κάποιον φάκελο.

Από το κινητό επιλέγεις το μπλε εικονίδιο με άσπρο βελάκι ("updater" λέγεται ή "εφαρμογή" σε ελληνικό μενού)

Πατάς τις τρεις τελίτσες επάνω δεξιά.

Επιλέγεις την δεύτερη αν θυμάμαι καλά επιλογή από το μενού που ανοίγει "choose update package" και βρίσκεις από τους φακέλους την rom και μετά ΟΚ.

Μετά περιμένεις.

Να έχεις μπαταρία πάνω από 30%

 

Οδηγίες :

http://en.miui.com/a-232.html

και

http://xiaomiadvices.com/update-xiaomi-phones-to-miui-7-global-stable-rom-tips-tricks-tutorials/

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, την βοηθεια σας παρακαλω.

το εχω παραλαβει από vickmall international έκδοση, και το ειχα στην 6.9.29. (global dev με OTA updates). δανειζοντας το σ εναν φιλο, του εκανα επαναφορα εργοαστασιακων ρυθμισεων, με μπολικη μπαταρια, και του το εδωσα ενω ήταν στο "android... " λεγωντας του ότι σε λιγη ωρα, μεχρι να οδηγησει εως το σπιτι του, θα εκκινησει.με ενημερωσε ομως, ότι ουτε φωνη ουτε ακρόαση, καμια ανταποκριση στις δοκιμες να το ενεργοποιησει.

 

λογικα ο bootloader του ειναι locked, δεν ασχοληθηκα να τον ξεκλειδωσω. θα μπορεσω αραγε καπως με το miflash να του περασω fastboot rom ?

καμια' αλλη ιδεα "ανάστασής" του ?

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, την βοηθεια σας παρακαλω.

το εχω παραλαβει από vickmall international έκδοση, και το ειχα στην 6.9.29. (global dev με OTA updates). δανειζοντας το σ εναν φιλο, του εκανα επαναφορα εργοαστασιακων ρυθμισεων, με μπολικη μπαταρια, και του το εδωσα ενω ήταν στο "android... " λεγωντας του ότι σε λιγη ωρα, μεχρι να οδηγησει εως το σπιτι του, θα εκκινησει.με ενημερωσε ομως, ότι ουτε φωνη ουτε ακρόαση, καμια ανταποκριση στις δοκιμες να το ενεργοποιησει.

 

λογικα ο bootloader του ειναι locked, δεν ασχοληθηκα να τον ξεκλειδωσω. θα μπορεσω αραγε καπως με το miflash να του περασω fastboot rom ?

καμια' αλλη ιδεα "ανάστασής" του ?

 

ποση ωρα κανει επαναφορα?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ποση ωρα κανει επαναφορα?

 

"εκανε" περιπου ενα 5λεπτο και συνεχιζε οταν του το εδωσα, απλα αφου ειχε εμφανιστει το "android..." στο κατω μερος, θεωρησα απολυτα σιγουρο οτι θα ολοκληρωνοταν και αρα του το εδωσα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν περίμενε αρκετά

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν περίμενε αρκετά

 

ελπίζω να εχει προνοησει η αγαπημενη μας Mi αυτο το σεναριο και να ερθει η ανασταση καπως.. γι αρχη θα δοκιμασω Miflash με Fastboot rom.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Παλιά εβγαζε μπαρα από κάτω που έβλεπες την εξέλιξη, τώρα νομίζω γράφει από κάτω μόνο android και δε βλέπεις εξέλιξη, παρά μόνο όταν τελειώσει.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παλιά εβγαζε μπαρα από κάτω που έβλεπες την εξέλιξη, τώρα νομίζω γράφει από κάτω μόνο android και δε βλέπεις εξέλιξη, παρά μόνο όταν τελειώσει.

 

solved:

με εισοδο σε fastboot, μετα κλεισιμο, και συνδεση με τον υπολογιστη, ανοιξε κανονικα στην οθονη miui8. όλα καλα. Mi λέμε !δύναΜi !

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ειδα κατι σε κινεζοκαταστημα. οντως εδωσε η

xiaomi ελληνικα μενου στο 3s στην global rom?

δεν εχω αυτη τη στιγμη τη συσκευη

 

edit: σε stable αναφερομαι

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

ειδα κατι σε κινεζοκαταστημα. οντως εδωσε η

xiaomi ελληνικα μενου στο 3s στην global rom?

δεν εχω αυτη τη στιγμη τη συσκευη

Όλες οι global developer έχουν ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ένα 3s φίλου με κλειδωμένο bootloader μετά από αναβάθμιση (όπως μου είπε) εκεί που δουλεύει απλά σβήνει τελείως και για να ξαναανοίξει πρέπει να είνα πατημένο το power περίπου 10 δεύτερα.

Ξεκλείδωσα bootloader έβαλα Ελληνική GTV τίποτα εκεί σβήνει ξαφνικά στα καλά καθούμενα.

Πρέπει να ετοιμάζομαι πίσω να το στείλω λέτε?:X

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία μήπως?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Κανονικά δουλεύει δηλαδή φορτίζει αποφορτίζει δεν βλέπω κάτι περίεργο μόλις του έβαλα την καινούργια

6.10.13 να δούμε πως θα τα πάει απλά ρώτησα γιατί για κάποιο περίεργο λόγο δεν έχω την επιλογή του miflash και δεν ξέρω γιατί...

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι global developer έχουν ελληνικά

 

ναι dev ειναι γνωστο καιρο. για global stable ρωταω :)

 

η global stable πηρε 8.0.5.0 ota (ελληνικα ακομα)

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...