Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά ήταν πειραγμένη αγγλοκινέζικη. Έβαλα την official global stable.

Μια ερώτηση, στο στήσιμο όταν πατάμε π.χ γλώσσα Αγγλικά γιατί μετά δεν έχει στο location την Ελλάδα ή Αγγλία έστω ;

Έχει ελλάδα, αλλά ειναι με αγγλικη αλφαβητική σειρά, θα το βρεις στο Γ (Γρενάδα Γροιλανδοια κλπ εκει ειν κι η ελλάδα)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θηκη και tempered glass πακετο εχει στο ebay απο 2,5 ευρω. Μη δινετε 10 στο geekbuying.

 

EDIT π.χ. η απλη διαφανη θηκη μαζι με tempered glass

http://www.ebay.com/itm/112165918926?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=412325102818&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Edited by psyched
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα σε όσους θέλουν να το αγοράσουν εάν μπορούν να δώσουν λίγα παραπάνω για το international. πχ το international version 3/32 στο geek έχει 130 δολάρια. Ειδικά για όσους έχουν wind/Vodafone/Q και είναι επαρχία να το προτιμήσουν λόγο 4g. Πήρα 2 κομμάτια πριν ένα μήνα για την ανηψια και το πατέρα μου και δεν έχουν κανένα πρόβλημα.

 

Μπήκα εδώ σήμερα επειδή σκέπτομαι να το αγοράσω για τον γιό μου .

Για το για το international που λες, δίνεις κάποιο λινκ για την αγορά του;

Επίσης, αν το πάρω από Ελλάδα από σκρουτζομάγαζο φοράνε την international ;

Link to comment
Share on other sites

http://m.geekbuying.com/ItemDescription/371273

Αυτό είναι το γκρι, το έχει και σε χρυσό λίγο ποιο φθηνά στα 117 δολάρια

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6974575#post6974575

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://m.geekbuying.com/item/-HK-Stock--Official-International-Version--XIAOMI-Redmi-3S-5-0inch-HD-4G-LTE-MIUI-7-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-430-Octa-Core-3GB-32GB-13-0MP-Touch-ID-Fast-Charge-4100mAh---Dark-Gray-371273.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@mixalhs http://m.geekbuying.com/item/-HK-Stock--Official-International-Version--XIAOMI-Redmi-3S-5-0inch-HD-4G-LTE-MIUI-7-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-430-Octa-Core-3GB-32GB-13-0MP-Touch-ID-Fast-Charge-4100mAh---Dark-Gray-371273.html

Link to comment
Share on other sites

Θηκη και tempered glass πακετο εχει στο ebay απο 2,5 ευρω. Μη δινετε 10 στο geekbuying.

Δώσε ενα link.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7a

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γενικός όχι. Ο bootloader μπορεί να κλειδώσει ξανά αν θέλεις. Περνάς μια official fastboot rom και είσαι έτοιμος.

 

H Xiaomi όμως θα ξέρει ότι το ξεκλείδωσες αφού αυτή σου έδωσε τον κωδικό. Όποτε?

 

 

 

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7a

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θηκη και tempered glass πακετο εχει στο ebay απο 2,5 ευρω. Μη δινετε 10 στο geekbuying.

 

Δεν νομίζω να βρήκες nillkin σε αυτή την τιμή, γενικά σε όλα τα κινητά που πήρα για μένα και σε συγγενείς, φίλους πού έδιναν δωρεάν το τζάμι ήτανε για τα μπάζα. Ότι πληρώνεις παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε 2 SIM στο κινητό μπορούμε να βάλουμε και στις 2 κάποιους αριθμούς προς αποκλεισμό? Όταν μας καλούν μπορούμε να καταλάβουμε σε ποια γραμμή μας παίρνουν? Sorry για τις τόσο "απλές" ερωτήσεις αλλά ποτέ δεν ξαναείδα dual SIM κινητό.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7a

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε 2 SIM στο κινητό μπορούμε να βάλουμε και στις 2 κάποιους σεισμούς προς αποκλεισμό? Όταν μας καλούν μπορούμε να καταλάβουμε σε ποια γραμμή μας παίρνουν? Sorry για τις τόσο "απλές" ερωτήσεις αλλά ποτέ δεν ξαναείδα dual SIM κινητό.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7a

 

Ναι σε όλα.

AOSP KK V3REPACK
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτησω μηπως κάποιος εχει το redmi 3s με την global dev με ελληνικά? και αν ναι δουλεύει καλά?

ρωταω γιατί 3 μερες τωρα δεν μπορω να ξεκλειδωσω(μαλλον λογω server) και λεω να το δώσω στο φιλο μου με την global dev που εβαλα μια χαρα ελληνικά εχει

 

Η global ειναι καλυτερη απλα δεν εχει τους 160 χαρακτήρες στο sms

Link to comment
Share on other sites

οι 160 χαρακτήρες στα sms δεν μ απασχολεί καθόλου..απλα δεν εχω δοκιμασει ποτε global dev σε ολα τα xiaomi εβαζα ελληνική stable..

ο προβληματισμός που εχω ειναι μηπως ο φιλος που το δωσω εχει τπτ προβλήματα μετα απο κάποια ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

@aelarav Όταν πρόκειται για φίλους, γνωστούς κτλ καλό είναι να τα δίνουμε με stable για να μη μας λένε μετά για διάφορα προβλήματα.

Άλλωστε η dev αυτό σκοπό έχει.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πάντως με miui 8 global 6.11.10 beta δουλεύει μέχρι στιγμής απροβληματιστα.
Τα αδύνατα παρά ανθρώποις δυνατά παρά τω Θεώ εστιν.
Link to comment
Share on other sites

petran γι αυτο ρωταω γιατι πρωτη φορα θα δωσω με global dev.π αντα βαζω ελληνική stable.

ελα ομως που εδω και 4 μερες δεν ξεκλειδωνει το σκασμενο...

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι η ρομ με την οποία ήρθε από Βίκ global 6.11.10 beta δουλευει άψογα το τριήμερο που το έχω στα χέρια μου.
Link to comment
Share on other sites

Έχει ελλάδα, αλλά ειναι με αγγλικη αλφαβητική σειρά, θα το βρεις στο Γ (Γρενάδα Γροιλανδοια κλπ εκει ειν κι η ελλάδα)

 

Μπα δεν την βρίσκω με τίποτα, ούτε η αγγλία δεν υπάρχει.

Έβαλα τουρκία που είναι το πιο κοντινό που υπάρχει :ninja:

Mε την V8.0.3.0.MALMIDG είμαι εαν παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου παντως, που ειναι international version, εχει Greece κανονικα. Με 8.0.3.0.

Οχι οτι παιζει κανεναν ρολο ομως....

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου παντως, που ειναι international version, εχει Greece κανονικα. Με 8.0.3.0.

Οχι οτι παιζει κανεναν ρολο ομως....

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

 

Δεν παίζει κανένα ρόλο απλά το χα απορία, τώρα το ότι είναι international version δεν νομίζω να χει σημασία μιας και την ίδια official global φοράει κι αυτό αν δεν κάνω λάθος. Τουλάχιστον δεν είμαι ο μόνος που χει βάλει άλλη χώρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

@adversus Όντως δεν έχει στη global stable location Ελλάδα, Αγγλία και σε μένα που το είχα ψάξει και έβαλα Ισπανία.

 

Όταν το ξεκινάς πρώτη φορά δεν έχει location Ελλάδα. Αλλά στην συνέχεια από τα settings μπορείς να επιλέξεις την χώρα μας. Αυτό τουλάχιστον έκανα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι η ρομ με την οποία ήρθε από Βίκ global 6.11.10 beta δουλευει άψογα το τριήμερο που το έχω στα χέρια μου.

 

Και σε μένα που το έχω δέκα ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.δεν εχω prepaid.το εχω βρεί στο eshop σε καλή τιμή.αν το πάρω απο εδω θα δουλεύει καλά out of the box η θα εχω θέματα με αλλαγή rom και τέτοια;ρωτάω γιατί δεν είμαι πολύ έμπειρος σε τέτοια πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις θέματα χωρίς αλλαγή ρομ.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το ξεκινάς πρώτη φορά δεν έχει location Ελλάδα. Αλλά στην συνέχεια από τα settings μπορείς να επιλέξεις την χώρα μας. Αυτό τουλάχιστον έκανα εγώ.

 

Έχεις δίκιο, το έκανα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να υπενθυμίσω ότι άρχισε να υπάρχει λίγο πιο σόβαρη ανάπτυξη CyanogenMod για το κινητό μας απο ένα μέλος του XDA. Κάτι που προσωπικά το ήθελα αρκετά μιας και το MIUI δεν μου αρέσει ιδιαίτερα.

 

http://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-3s/development/cyanogenmod-13-0-redmi-3s-t3496187

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...