Jump to content

Νοσταλγία: Τα παλιά κινητά της Ericsson


alkis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

gia to t18s to dinei 20!!to r380s einai auto me tin othoni afhs!kai mou eipe gyrw sta 80!dld kai ta dio 100!!na min dwsw panw apo 40 eurw?

καταλαβα ποιο λες! αλλα αυτο το κινητο δεν μου εχει "κατσει" καλα,αντε να το παρεις κανα 50-60αρι αυτο(σουπερ τιμη για τον φιλο σου) και 20 ευρο το αλλο.σιγα το κινητο.

επισης ολα αυτα σε περιπτωση που τα κινητα ειναι σε καλη κατασταση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

καταλαβα ποιο λες! αλλα αυτο το κινητο δεν μου εχει "κατσει" καλα,αντε να το παρεις κανα 50-60αρι αυτο(σουπερ τιμη για τον φιλο σου) και 20 ευρο το αλλο.σιγα το κινητο.

επισης ολα αυτα σε περιπτωση που τα κινητα ειναι σε καλη κατασταση.:)

 

a ok!!gt dn s exei katsei kala auto to kinhto an epitrepetai my friend?:cool:

w800i,w960i,t290i,t65,r380s,t18s,t29s,GA628,A1628s kai otan bgei kai to xperia

 

H nokia kanei to megalo vhma sthn agora!agoraste kinhta N series k 8a exete k hlektrokinhto jet ski:lol:!

Link to comment
Share on other sites

file m ta exw etoima!mou ta dinei ena filaraki,aplws dn xerw poso na ta parw oute poso na ta poulhsei!gia to t18 kana 25ari eurw kala einai?kai gia to r380s poso mporei na m to poulhsei?

 

καταλαβα ποιο λες! αλλα αυτο το κινητο δεν μου εχει "κατσει" καλα,αντε να το παρεις κανα 50-60αρι αυτο(σουπερ τιμη για τον φιλο σου) και 20 ευρο το αλλο.σιγα το κινητο.

επισης ολα αυτα σε περιπτωση που τα κινητα ειναι σε καλη κατασταση.:)

 

Λίγα έλεγες αρχικά βρε RAVER. To R380s ήταν το πρώτο κινητό τηλέφωνο με λειτουργικό Symbian. Μπορεί να είναι κάπως παμπάλαιο (:p), αλλά είναι εξαιρετικό κομμάτι για κάποιον συλλέκτη. Γύρω στα 50-60 ευρώ νομίζω είναι καλά.

 

Τα 20 ευρώ για το T18s επίσης είναι καλα. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Λίγα έλεγες αρχικά βρε RAVER. To R380s ήταν το πρώτο κινητό τηλέφωνο με λειτουργικό Symbian. Μπορεί να είναι κάπως παμπάλαιο (:p), αλλά είναι εξαιρετικό κομμάτι για κάποιον συλλέκτη. Γύρω στα 50-60 ευρώ νομίζω είναι καλά.

 

Τα 20 ευρώ για το T18s επίσης είναι καλα. :)

Το μπερδεψα με ενα αλλο.δεν θυμαμαι ποιο ειναι..σαν το r380s με την διαφορα οτι δεν ηταν συμβιαν.γι'αυτο και μετα διορθωσα την τοποθετηση μου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μπερδεψα με ενα αλλο.δεν θυμαμαι ποιο ειναι..σαν το r380s με την διαφορα οτι δεν ηταν συμβιαν.γι'αυτο και μετα διορθωσα την τοποθετηση μου.:)

 

Μήπως το μπερδεύεις με το R320; Ήταν το πρώτο μου κινητό τηλέφωνο... :p

 

http://www.telefonguru.hu/keszulekek/Ericsson_R320.jpg http://pics.rbc.ru/img/cnews/2004/12/24/er380_small.jpg

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

με αυτο το μπερδεψα ακριβως.ηταν ενα τ28 με τα ολα του!! :up:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαίρεται :)

 

έχω ένα t68i (με το που βγήκε το πήρα) αλλά εδώ και 1 χρόνο όταν το ανάβω η οθόνη δείχνει λευκό και τπτ άλλο.

 

που μπορώ να το πάω για να το φτιάξουν? ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. επίσης πρόσοψη που μπορώ να βρω μιας και η αρχική του είναι κάπως...?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

χαίρεται :)

 

έχω ένα t68i (με το που βγήκε το πήρα) αλλά εδώ και 1 χρόνο όταν το ανάβω η οθόνη δείχνει λευκό και τπτ άλλο.

 

που μπορώ να το πάω για να το φτιάξουν? ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. επίσης πρόσοψη που μπορώ να βρω μιας και η αρχική του είναι κάπως...?

 

καλημέρα.το κινητο ισως θελει αναβαθμιση..η "μαλλον" τα εχει παιξει η μπαταρια.τωρα προσοψη θα βρεις εδώ και απ'οτι :blink: υπαρχει και διαθεσιμη.

παντως πηγαινε'το σε ενα se service point το κινητο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και όσο για το που μπορείς να το πας, κατέβασε τον κατάλογο με όλα τα SE service points στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

με αυτο το μπερδεψα ακριβως.ηταν ενα τ28 με τα ολα του!! :up:

 

Ναι, βασικά ήταν ένα ανοιχτό (candy bar) T28s... Είχα και τα δύο :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

http://kscakes.com/LolCats/Uploads/Saved/i-iz-on-ur-flip-brickz-awganizin-mai-produktiviteez-1.jpg

 

Πιστέυω έχει μια θέση εδώ η συγκεκριμένη lolcat.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

T28s... :cry:

 

They don't make them like they used to... :(

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το 93 είχε πάρει πατέρας μου το PH197? Δε θυμάμαι καλά. Πάντως είναι ακόμα στην ντουλάπα και λειτουργεί αλλά θέλει κατάλληλη σίμ! Αργότερα το gh276? Αυτό που έστελνε μηνύτματα? Ε πιο μετά το τ28 ο αδερφός μου, απλά τέλειο με το erix και τα ΕΜΣ που εφτιαχνες ο ίδιος, την πολύ ωραία εμφάνηση αλλά και την εφεδιάρικια φωνιτική κλήση... Το τ39 το είχα λατρέψει αλλά ποτέ δε το πήρα :( Μετά πήρε ο φάδερ το R320 το οποίο χρησημοποιεί ακόμα η μάνα μου και τέλος όταν βγήκε το Τ300 πήραμε 3, 1 εκ των οποίων χρησημοποιώ ακόμα ως 2ρο μαζί με το V800 μέχρη τέλος της εβδομάδας όπου θα αντικαταστήσω το τελευταίο με το κ850. Για το Τ300 να πω απλά ότι κξρατάει η μπαταρία του 3-4 μέρες χωρίς ιδιαίτερη χρήση, ότι έπεσε απο τον 4ρτο και μόνο εσωχή στη ν πάνω μεριά έχει, χώρια που έχω στείλει περί τα 10000 μηνύματα με q από το 2004-06... Δε θα το πετάξω ποτέ, ξύλο έπαιξα το 2003 για να μην μου το κλέψουν σα πρωτοετής στην θεσσαλονίκη τότε, το πέταξα στον τοίχο μετά από καυγά με την πρώην το 2004... Τι να πώ, ότι ανθεκτικότερο έχω πιάσει στα χέρια μου. Λόγω της πρόσωψης εννωείται...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Και όσο για το που μπορείς να το πας, κατέβασε τον κατάλογο με όλα τα SE service points στην Ελλάδα.

 

poli xrisimo to link sou file.euxaristo

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Θεματάρα!!!! Θυμάμαι το πρώτο κινητό που είχε φέρει σπίτι ο πατέρας μου σπίτι, που έφερε η teleSTET όταν άνοιξε -νομίζω το GA628-. Δυνατότητες μηδέν, κεραία-σπαθί και όγκος ασύρματου! Τότε ο κόσμος εντυπωσιαζόταν όταν μιλούσες σε ένα κινητό, μα πολύ!

 

Αργότερα πέρασαν απ τα χέρια μου το t28 και το t68i. Έρωτας το πρώτο, άπειρες ώρες χαμμένες στο tetris [είχα ένα ρεκορ κάπου 14.000.000:lol:], κάμποσες επισκευές για υγρασία/πορτάκι, αργό μενού αλλά εξαιρετικά πρακτικό. Μια μέρα ξανά-χάλασε και αποφάσισα να μην το φτιάξω. Μου λείπουν όμως τα πορτάκια, ετοιμάζομαι να το παραγγείλω απ το retrophones:D

 

Το t68i ήταν... γλυκό. Ήταν πανέμομορφο, είχε πλάκα να μετακινείσαι με το joystick και το υποδειγματικότερο μενού της εποχής για μένα. Πάντως η έγχρωμη οθόνη των 256 χρωμμάτων που τόσο εντυπωσίαζε τότε επισκιάστηκε σύντομα. Τα προβλήματα υγρασίας προέκυψαν πολλές φορές και μ αυτό, γενικά τα ericsson ήταν ζημιάρικα.

Link to comment
Share on other sites

Θεματάρα!!!!

 

Ή όπως θα έλεγε κάποιος από γνωστή διαφήμιση, πολύ τρελό θεματάκι. :p

 

Αργότερα πέρασαν απ τα χέρια μου το t28 και το t68i. Έρωτας το πρώτο, άπειρες ώρες χαμμένες στο tetris [είχα ένα ρεκορ κάπου 14.000.000:lol:], κάμποσες επισκευές για υγρασία/πορτάκι, αργό μενού αλλά εξαιρετικά πρακτικό. Μια μέρα ξανά-χάλασε και αποφάσισα να μην το φτιάξω. Μου λείπουν όμως τα πορτάκια, ετοιμάζομαι να το παραγγείλω απ το retrophones:D

 

Το πρόβλημα με το T28 ήταν ότι το πορτάκι φθειρόταν από τη χρήση, και δεν «κούμπωνε» για να κλείσει... Κατά τα άλλα άψογο, ακόμη το έχω, ακόμη λειτουργεί.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΚΑΝΑ ΚΑΛΟ LINK ΓΙΑ ΠΡΟΣΟΨΗ Τ68m please!!!!

 

To βρηκα στην "ericsson" με €35.... :wacko:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

[...] ετοιμάζομαι να το παραγγείλω απ το retrophones:D[...]

 

Τι εστί retrophones; Δώσε info στο λαό! :D

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

 

:respect: :up: :clap:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον!! αληθεια εχεις αγορασει απο εκει??

ηδη εχω βαλει στο ματι 2 παλια κινητα που τα ειχα..και τωρα δεν τα εχω.

ericsson t28s & motorola v3680,βεβαια δεν υπαρχει..αλλα μας κανει και το v50 :yahoo:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον!! αληθεια εχεις αγορασει απο εκει??

ηδη εχω βαλει στο ματι 2 παλια κινητα που τα ειχα..και τωρα δεν τα εχω.

ericsson t28s & motorola v3680,βεβαια δεν υπαρχει..αλλα μας κανει και το v50 :yahoo:

 

Υπάρχει T28 World. Θα ήθελα να είχε το V3690, θα το έπαιρνα αμέσως... :(

 

Προσωπικά δεν έχω αγοράσει κάτι αλλά μου γυάλισε το R320 τώρα. :happy:

 

Είναι και σε πολύ καλή τιμή... :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νοσταλγία: Τα παλιά κινητά της Ericsson
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...