Jump to content

Νοσταλγία: Τα παλιά κινητά της Ericsson


alkis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μου αρέσει που έχεις το καθένα σε 2-3 χρώματα... :p

 

Σου λείπει το R520 και το R380 από τα πιο σημαντικά...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

liga kinita akoma sti sillogi mou.tin kalispetra mou se oloys. geia sou raver

 

 

 

Γεια σου φιλαρακι!! :D

Πολυ καλη συλλογη εχεις...επισης εχεις και το μοναδικο ericsson κινητο..που αλλαζε χρωμα η οθονη (κοκκινη,μπλε) σαν το panasonic gd 90 αν θυμαμαι καλα..το ειχα κι εγω για ενα μικρο διαστημα.

Αληθεια λειτουργουν ολα :blink: ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη συλλογη..

περιπου ποσα δουλευουν;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλαρακι!! :D

Πολυ καλη συλλογη εχεις...επισης εχεις και το μοναδικο ericsson κινητο..που αλλαζε χρωμα η οθονη (κοκκινη,μπλε) σαν το panasonic gd 90 αν θυμαμαι καλα..το ειχα κι εγω για ενα μικρο διαστημα.

Αληθεια λειτουργουν ολα :blink: ?

 

kalimera se olous. oxi distixws tis seiras g(ga 628.ga 318) kai to t20 to kitrino kai to t39m to ena mple den leitoyrgoun. alla tetoia ergaleia twra pia prepei na xekourazontai.........:D :lol:

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!:) Χρειάζομαι "επειγόντως" τη βοήθειά σας.

 

Λοιπόν, παρήγκειλα προχθές από ένα κατάστημα στο ebay, το οποίο πουλάει παλιά - κλασικά κινητά με καινούρια πλαστικά, ένα T39m. Ενώ στην αρχή μου είχαν πει πως ότι γλώσσα και να θέλω, μπορούν να μου την εγκαταστήσουν, τελικά σήμερα μου στείλανε πάλι mail, ότι δεν έχουν ελληνικά. Τι να κάνω; Τα ελληνικά τα θέλω οπωσδήποτε, αφού το προορίζω για πρώτο κινητό (βαρέθηκα φωτογραφικές, smartphone, φρουφρου κι αρώματα). Αν το παραγκείλω, θα μπορέσω να βάλω εδώ ελληνικά; Κι αν ναι, πού (Θεσσαλονίκη); Αν δεν παίζει τελικά να μπουν ελληνικά, θα ακυρώσω την παραγκελία και θα ψάξω από πουθενά αλλού...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια - ενδιαφέρον. Άντε, να μάθω τι παίζει στα σίγουρα και να απαντήσω αντίστοιχα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!:) Χρειάζομαι "επειγόντως" τη βοήθειά σας.

 

Λοιπόν, παρήγκειλα προχθές από ένα κατάστημα στο ebay, το οποίο πουλάει παλιά - κλασικά κινητά με καινούρια πλαστικά, ένα T39m. Ενώ στην αρχή μου είχαν πει πως ότι γλώσσα και να θέλω, μπορούν να μου την εγκαταστήσουν, τελικά σήμερα μου στείλανε πάλι mail, ότι δεν έχουν ελληνικά. Τι να κάνω; Τα ελληνικά τα θέλω οπωσδήποτε, αφού το προορίζω για πρώτο κινητό (βαρέθηκα φωτογραφικές, smartphone, φρουφρου κι αρώματα). Αν το παραγκείλω, θα μπορέσω να βάλω εδώ ελληνικά; Κι αν ναι, πού (Θεσσαλονίκη); Αν δεν παίζει τελικά να μπουν ελληνικά, θα ακυρώσω την παραγκελία και θα ψάξω από πουθενά αλλού...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια - ενδιαφέρον. Άντε, να μάθω τι παίζει στα σίγουρα και να απαντήσω αντίστοιχα...

 

Δεν ξέρω να σε βοηθήσω αλλά μου δίνεις το λινκ? θέλω και γω να αγοράσω ένα παλιό τήλέφωνο

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

@Koulou

Πάρε τηλέφωνο στα κεντρικά τηε SE (Δωδεκανήσου 21), για να ρωτήσεις αν μπορείς να σου περάσουν ελληνικά στο Τ39. Το τηλέφωνο είναι 2310-552180.

Ώστε να είσαι σίγουρος πριν το παραγγείλεις. Αν ήταν καινούριο μοντέλο δεν θα υπήρχε πρόβλημα αλλά για το Τ39 καλύτερα να βεβαιωθείς.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχάριστα τα νέα... Πριν προλάβω να απαντήσω στο κατάστημα του ebay απ' όπου αγόρασα το κινητό, μου ήρθε νέο mail που έλεγε ότι βρήκαν T39m με ελληνικά! :) :) :) Το περιμένω πώς και πώς!!! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το Τ39 είναι ΤΗΛΕΦΩΝΟ με όλη τη σημασία της λέξης.

Εννοώ εξω απο καμερες, mp3 κτλ κτλ.

Ολα τις προηγούμενες συσκευές η τις πουλούσα η τις χάριζα. Το t39 δεν πρόκειται ποτέ να το αποχωριστώ. Εξάλλου το χρησιμοποιώ.

Αυτό το πορτάκι με τρελαίνει. Χτυπάει το ανοίγεις, μιλάς, τελειώνεις, το κλείνεις και τέλος !!! Και η κεραία του επίσης είναι φοβερή. Το βάζω στη μπανάνα και οταν θέλω να το χρησιμοποιήσω το πιάνω απο εκεί και το τραβάω. Για τη μπαταρία τα είπαν οι άλλοι φίλοι.

Τι να πρωτοπείς για αυτό το τηλεφωνο... Design ? Ασύληπτο. Φοβερή αίσθηση το πως κάθεται στο χέρι σου.

Το πιάνω και το χαζεύω κανονικά. Παίζω με το πορτάκι κτλ κτλ.

Καθε εβδομάδα για μια δυο μέρες παρατάω το εκάστοτε σύγχρονο μοντελάκι που έχω (τωρα ενα W850) και παίρνω το t39 και γουστάρω. Ολα δουλεύουν τόσα ομορφα. Η φωνητική κλήση, η δόνηση, η σίγαση...

Τώρα αν εχει μικρά πληκτρα η δεν ξέρω εγώ τι άλλο... δεν με ενδιαφέρει.

Τελικά για τόσα τηλέφωνο έχουμε μιλήσει, εχουμε ενθουσιαστεί, έχουμε διαφωνήσει και πόσο χαίρομαι για αυτό το thread που δείχνει πως τελικά ΔΕΝ είμαστε ψώνια αλλά "γουσταρλήδες".

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hi guys να ρωτήσω κάτι;:p

Ξέρετε αν μπορεί να βρεθεί τώρα πια καινούργια μπαταρία για T39; :worry:(Tι ζητάω τώρα εε??):wacko:

Link to comment
Share on other sites

Hi guys να ρωτήσω κάτι;:p

Ξέρετε αν μπορεί να βρεθεί τώρα πια καινούργια μπαταρία για T39; :worry:(Tι ζητάω τώρα εε??):wacko:

 

Κι'ομως υπαρχει :worry: Γνησια μπαταρια για ericsson t39m :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω κάποιο T39 καινουριο(δεν νομίζω να υπάρχει τώρα..) ή μεταχειρισμένο;

Καινουργιο!!!! το αλλο με τον τοτο το ξερεις :ninja:

 

Πηγαινε σε κανενα καταστημα στο κεντρο...με μεταχειρησμενα κινητα και ισως να βρεις κατι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα σήμερα εδώ στην περιοχή μου αλλά δεν βρήκα τίποτα. Είπα να ρωτήσω εδώ μπας και υπάρχει κανείς που να έχει κάποιο που δεν το θέλει να μου το πουλήσει.. Ψάχνω για T39m ή T68..
Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε ξαναπεί αυτά.

Αυτός που έχει το Τ39 σώο, δεν το πουλάει. Το κρατάει. Τι να κερδίσει από την πώληση;

Link to comment
Share on other sites

Πω πω και ήταν τέλειο τηλέφωνο. Δεν το είχα ποτέ αλλά πάντα το ήθελα..

Βλέπετε την εποχή που βγήκε βγήκαν και τα εγχρωμα και προτίμησα ένα Nokia 7210...

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, τα έγχρωμα δεν κυκλοφόρησαν τότε. Τον επόμενο χρόνο μετά την κυκλοφορία του Τ39.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νοσταλγία: Τα παλιά κινητά της Ericsson
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...