Jump to content

Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγά μην την επαινέσουμε και της πούμε και μπράβο. Για ποιο λόγο; Επειδή έκανε το αυτονόητο;

 

Ακριβώς & να συμπληρώσω ότι που αποσκοπεί η σύγκριση με την apple? Πέραν του ότι είναι παράδειγμα προς αποφυγήν?

Προς τι η σύγκριση με τον χειρότερο? :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σιγά μην την επαινέσουμε και της πούμε και μπράβο. Για ποιο λόγο; Επειδή έκανε το αυτονόητο; Εντελώς φιλικά και χωρίς παρεξήγηση, μην δείχνεις την αγάπη σου προς την Samsung και την κάθε αντίστοιχη Samsung με τόσο ζήλο. Και για να μην παρεξηγηθώ έχω προπαραγγείλει και εγώ το κινητό.

 

Κοιτα συμβουλες εγω δεν δεχομαι απο κανενας εδω μεσα και περισσοτερο απο καποιον που μεταφραζει το δικο μου ποστ ως ενδειξη αγαπης σε μια εταιρια:lol:

Οτι εκανε το αυτονοητο ?Εχεις παραδειγμα αλλης εταιριας που να κανει το αυτονοητο ?Εαν ναι να το κανεις με επιχειρηματα και οχι να λες για αγαπες και λουλουδια. Φιλικα Κωστας Sammy-Lover:D

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΣΤΕΛΛΟΝΤΑΙ όλα τα note7 ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΆ.

Κανείς δεν θα λάβει καμία προπαραγγελία και ουδείς γνωρίζει αν και πότε θα πάρουμε στα χέρια μας το κινητό...

Μόλις με πήραν απο Πλαίσιο... Δεν γνωρίζουν πότε...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αντι να παρει τα ευσημα μια εταιρια που κανει εκτεταμμενο ελεγχο αμεσα με το πρωτο προβλημα που παρουσιαστηκε την βριζουμε ? Δηλαδη η Apple με το προβλημα στο Τατς στα Iphone 6 το οποιο πηρε παγκοσμιες διαστασεις και εφαγε μολις πριν 1-2 μερες ομαδικες μηνυσεις γιατι δεν αναγνωριζει το προβλημα την επαινουμε? Χαλαρωστε φορουμιτες και δειτε τα πραγματα απο την πραγματικη σκοπια.Μπραβο στη Samsung που σταματησε για την ωρα τις αποστολες λογο ελεγχου.

 

Έτσι όπως το θέτεις, καλά κάνει η samsung και διενεργεί προληπτικούς ελέγχους, αλλά σκέψου από την άλλη μια εταιρεία του μεγέθους και του κύρους της να έχει τέτοια προβλήματα με την κορυφαία ναυαρχίδα της!

Πού ακούστηκε να ανατινάζονται συσκευές και να παγώνουν?

δεν έχει συμβεί στα note ποτέ.

Όπως και να χεί μακάρι να λυθεί γρήγορα το πρόβλημα και να πρόκειται γιά έναν απλό προληπτικό έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το θέτεις, καλά κάνει η samsung και διενεργεί προληπτικούς ελέγχους, αλλά σκέψου από την άλλη μια εταιρεία του μεγέθους και του κύρους της να έχει τέτοια προβλήματα με την κορυφαία ναυαρχίδα της!

Πού ακούστηκε να ανατινάζονται συσκευές και να παγώνουν?

δεν έχει συμβεί στα note ποτέ.

Όπως και να χεί μακάρι να λυθεί γρήγορα το πρόβλημα και να πρόκειται γιά έναν απλό προληπτικό έλεγχο.

 

Συμφωνω .

Αλλα αυτο μετα μεγεθη δεν το καταλαβαινω.Ναι η Samsung ειναι η εταιρια που προχωρα την τεχνολογια μπροστα κινητη και μη αλλα σκεψου τις αναφορες που θα ειχε παγκοσμιως εαν πουλαγε καποιες παρτιδες με "μεγαλο" ποσοστο ελλατωματος...Δεν την επαινω απλα την παραδεχομαι ως κινηση.Αλλα αμα ακουω ως εναλλακτικη να παρω Iphone για να ησυχασω ε καλα τωρα....:D

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα συμβουλες εγω δεν δεχομαι απο κανενας εδω μεσα και περισσοτερο απο καποιον που μεταφραζει το δικο μου ποστ ως ενδειξη αγαπης σε μια εταιρια:lol:

Οτι εκανε το αυτονοητο ?Εχεις παραδειγμα αλλης εταιριας που να κανει το αυτονοητο ?Εαν ναι να το κανεις με επιχειρηματα και οχι να λες για αγαπες και λουλουδια. Φιλικα Κωστας Sammy-Lover:D

 

Βασικά δικαίωμα σου να εκφράζεσαι όπως εσύ θεωρείς σωστά. Όσο για άλλες εταιρείες που στο παρελθόν έκρυψαν ελαττωματικές παρτίδες σαν να μην τρέχει τίποτα, κάκιστα έπραξαν. Για το αυτονόητο το μπράβο δεν θα το πω σε κανέναν. Καλά κάνεις και δεν δέχεσαι συμβουλές από κανένα, όμως και εσύ με την σειρά σου μην μας προτρέπεις να δώσουμε τα εύσημα. Ας το κλείσουμε εδώ το θέμα για να συνεχίσουμε στα του θέματος

 

Φιλικά Κώστας και εγώ, φαν καμίας εταιρείας. :)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δικαίωμα σου να εκφράζεσαι όπως εσύ θεωρείς σωστά. Όσο για άλλες εταιρείες που στο παρελθόν έκρυψαν ελαττωματικές παρτίδες σαν να μην τρέχει τίποτα, κάκιστα έπραξαν. Για το αυτονόητο το μπράβο δεν θα το πω σε κανέναν. Καλά κάνεις και δεν δέχεσαι συμβουλές από κανένα, όμως και εσύ με την σειρά σου μην μας προτρέπεις να δώσουμε τα εύσημα. Ας το κλείσουμε εδώ το θέμα για να συνεχίσουμε στα του θέματος

 

Φιλικά Κώστας και εγώ, φαν καμίας εταιρείας. :)

 

Δεν σε προετρεψα αντιθετα εσυ στο τελος του ποστ λες να πας σε Iphone για να ησυχασεις .Οκ σεβαστη η αποψη σου οτι η Apple ειναι το ησυχαστηριο της τεχνολογιας του χρηστη και εκει βρισκει τον παραδεισο του.

EDIT: Οχι εσυ Σορρυ o frix_ath μπερδεψαμε και τα ποστ τωρα πλακα εχουμε:lol:

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία για τα παιδιά που έχουν πάρει ήδη το κινητό. Τι θα κάνουν τώρα; Μπορούν να το στείλουν πίσω; Μπορούν να κάνουν κάτι; ή περιμένουν πότε θα τους σκάσει ή παγώσει ;

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Στην Ν.Κορέα συμβαίνει αυτό.οχι ευρώπη.

Οι αποθήκες του πλαισίου έχουν παραλάβει κανονικά κι έχουν αποσταλεί και συσκευές στα καταστήματά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με πλαίσιο που μίλησα πριν λίγο μου είπαν οτι δεν ισχύει η παραλαβή για αύριο και οτι θα με ενημερώσουν γιατι κατι έχει προκυψει απο την αντιπροσωπεία.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία για τα παιδιά που έχουν πάρει ήδη το κινητό. Τι θα κάνουν τώρα; Μπορούν να το στείλουν πίσω; Μπορούν να κάνουν κάτι; ή περιμένουν πότε θα τους σκάσει ή παγώσει ;

 

Φαινεται παγκοσμιως να παρουσιαζονται καποια κρουσματα χωρις ομως να εχουν υποσταση και με μη ελεγχομενο τροπο .Ενας ταιλανδεζος λεει οτι τηγανιζε στην κουζινα και εσκασε αλλος οτι ξαφνικα του κανει bootloop κτλ.Ολοι ομως αυτοι που τα γραψαν στα φορουμ οταν τους ειπαν οι χρηστες που ειναι η αποδειξη αγορας Δεν την δειχνει κανεις.Αυτα λεγονται κρουσματα με μη ελεγχομενο τροπο μια και στα φορουμ μπορει να γραφει και να κατασκευαζει ο καθενας ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ. Η σαμμυ για λογους προληψης παγωνει τα παντα με περισσοτερους ελεγχους.Τα παιδια που εχουν παρει συσκευες σε ενδεχομενο προβληματος θα προσκομισουν την ημερομηνια και αποδειξη αγορας.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ν.Κορέα συμβαίνει αυτό.οχι ευρώπη.

Οι αποθήκες του πλαισίου έχουν παραλάβει κανονικά κι έχουν αποσταλεί και συσκευές στα καταστήματά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχώς σήμερα θα τα στέλναν... Με ενημέρωσαν οτι θα γυρίσουν όλα πίσω και όταν υπάρχει κάποιο νέο θα με ενημερώσουν...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παραλαμβάνει το μπλε από Amazon.de αύριο. Τι είναι αυτά που γράφετε; Μήπως έχει θέμα η εδώ αντιπροσωπεία;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παραλαμβάνει το μπλε από Amazon.de αύριο. Τι είναι αυτά που γράφετε; Μήπως έχει θέμα η εδώ αντιπροσωπεία;

 

http://www.sammobile.com/2016/09/01/galaxy-note-7-recall-will-reportedly-be-announced-soon/

 

However, it doesn’t appear to be a widespread issue. The official says that “Products installed with the problematic battery account for less than 0.1 percent of the entire volume sold. The problem can be simply resolved by changing the battery, but we’ll come up with convincing measures for our consumers,”

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/2016/09/01/galaxy-note-7-recall-will-reportedly-be-announced-soon/

 

However, it doesn’t appear to be a widespread issue. The official says that “Products installed with the problematic battery account for less than 0.1 percent of the entire volume sold. The problem can be simply resolved by changing the battery, but we’ll come up with convincing measures for our consumers,”

Μακάρι να είναι τόσο απλό και να ομαλοποιηθούν γρήγορα οι παραδόσεις.

Επειδή όμως η Σάμμυ χάνει λεφτά και φήμη κάθε μέρα πιστεύω ότι το πρόβλημα είναι λίγο μεγαλύτερο από αυτό που ανακοινώνουν.

 

Στάλθηκε από το GT-I8190 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

.....και όλα αυτά 6 ημέρες πριν την επίσημη παρουσίαση του iphone 7. Αυτή την φορά μου φαίνεται την πάτησε η Sammy και θα δεχτεί μεγάλο πληγμα στις πωλήσεις...
Link to comment
Share on other sites

Το όλο θέμα είναι να μην πάθει τιποτα καμία συσκευή από αυτες πού εμείς έχουμε πάρει στα χέρια μάς ήδη...ολα τα υπόλοιπα είναι να είχαμε να λέμε...ολα καλά θα πάνε και μάλιστα μετα το σκηνικό το βλέπω πολύ σύντομα κατά τα μεσα του Οκτώβρη στα 700 ευρώ στα σκρουτζομαγαζα... Όχι τίποτε άλλο αλλά είμαστε ηδη in love με αυτό το καταπληκτικό τηλέφωνο...τωρα άμα κάνει κάνα ΜΠΑΜ έκανε!
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο από Sammobile...

 

Update: Samsung has just informed us that it will be awarding all customers who ordered a Galaxy Note 7 a complimentary 128GB microSD card to compensate for the delay in shipments.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο από Sammobile...

 

Update: Samsung has just informed us that it will be awarding all customers who ordered a Galaxy Note 7 a complimentary 128GB microSD card to compensate for the delay in shipments.

 

το ίδιο θα λες αν κάνει κανένα μπαμ δίπλα στο πρόσωπο σου όταν θα μιλάς?

 

Ας ελπίσουμε να είναι απλά φήμες η κάποιο τυχαίο μεμονωμένο περιστατικό, για το καλό όλων.

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο θα λες αν κάνει κανένα μπαμ δίπλα στο πρόσωπο σου όταν θα μιλάς?

 

Ας ελπίσουμε να είναι απλά φήμες η κάποιο τυχαίο μεμονωμένο περιστατικό, για το καλό όλων.

 

Σε εμένα το λες φίλες μου;;;

Που κολλάει αυτό που πόσταρα εγώ με αυτό που λες εσύ;;;

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα φαίνεται να εντοπίζεται στην μπαταρία. Μάλλον πάει γιά παγκόσμια ανάκληση συσκευών με σκοπό τον προληπτικό έλεγχο. Το θέμα είναι ότι την μπαταρία δεν τη φτιάχνει ένα μόνο εργοστάσιο αλλά πολλά ανά τον κόσμο. Ίσως το πρόβλημα είναι στο 0.1% των συσκευών που έχουν ήδη πουληθεί μέχρι τώρα στην Κορέα και η ανάκληση γίνει μόνο εκεί. Θολό το τοπίο ακόμα.

Αρχές της βδομάδας θα ξέρουμε περισσότερα.

Πάντως οι μετοχές της χάνουν 3% τις τελευταίες ώρες.....

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το λες φίλες μου;;;

Που κολλάει αυτό που πόσταρα εγώ με αυτό που λες εσύ;;;

 

Έλα τώρα αφού κατάλαβες ότι έκανα λάθος παράθεση!!!

Γιατί με κοροϊδεύεις? :lol::lol::lol:

 

Στον tsiglas ήθελα να το γράψω που είναι ερωτευμένος αλλά και εγώ από ότι φαίνεται και εγώ δεν πάω πίσω!

:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα φαίνεται να εντοπίζεται στην μπαταρία. Μάλλον πάει γιά παγκόσμια ανάκληση συσκευών με σκοπό τον προληπτικό έλεγχο. Το θέμα είναι ότι την μπαταρία δεν τη φτιάχνει ένα μόνο εργοστάσιο αλλά πολλά ανά τον κόσμο. Ίσως το πρόβλημα είναι στο 0.1% των συσκευών που έχουν ήδη πουληθεί μέχρι τώρα στην Κορέα και η ανάκληση γίνει μόνο εκεί. Θολό το τοπίο ακόμα.

Αρχές της βδομάδας θα ξέρουμε περισσότερα.

 

Πάντως οι μετοχές της χάνουν 3% τις τελευταίες ώρες.....

 

Πάντως το θέμα της μπαταρίας είναι σοβαρό και καλά κάνει που θα διενεργήσει προληπτικούς ελέγχους. Προέχει η υγεία των καταναλωτών.

Θα κινηθεί γρήγορα η sammy γιατί δεν μπορεί να κάνει και διαφορετικά!

Αν το πρόβλημα είναι μεμονωμένο, πιστεύω γρήγορα θα λυθεί μέσα σε 5-10 μέρες.

Αν είναι πιό μεγάλο και σύνθετο...ζήσε Μάη μου να φας τριφύλι....πάμε γιά note8....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...