Jump to content

Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δώστε κανένα link για να Ελλαδα να το παραγγείλουμε... Έχει πάρει κανείς?
Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε...:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο αυτοί που το έχουν κάνει προ-παραγγελία θα παραλάβουν 2/9. Και αυτό σχετικό είναι: Αν οι προπαραγγελίες είναι μεγάλες και στην Ελλάδα, τότε και εκεί θα υπάρχουν καθυστερήσεις.

Αν όχι, θα παραλάβουν κανονικά 2/9.

Όλοι οι υπόλοιποι από 16/9 και μετά.

 

Πάλι η samsung δεν κατάφερε να ελέγξει τη ζήτηση σε κορυφαία ναυαρχίδα της!

Αναρωτιέται κανείς τί σκ@#@ά έχει μέσα το κεφάλι των ανθρώπων της στο μάρκετινγκ και στις πωλήσεις..! ήμαρτον δηλαδή !

Τόσο δύσκολο είναι να προβλέψουν ότι το κινητό θα έσκιζε σε πωλήσεις, σαφώς περισσότερες του note5 ή ότι το blue coral & το silver θα πουλήσει περισσότερο από το black??!!

Τείνω να πιστεύω ότι γίνεται εσκεμμένα σε κάποιες αγορές γιά να αυξηθεί τεχνιτά η ζήτηση ή για άλλους λόγους που αυτοί γνωρίζουν...

 

Φιλε μου το μαυρο πουλαει περισσοτερο και απο το coral blue! Και στα sites αμα ψαξεις το μαυρο και το μπλε εχουν υψηλοτερη τιμη.Επισης σε στοκ παντα θα βρεις το χρυσο και το ασημενιο και πολυ σπανια να ειναι out of stock το ασημι!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έρχεται και έμενα (πήραν τηλέφωνο από ΕΛΤΑ ) από το γνωστό μαγαζί παραγγέλθηκε την Δεύτερα έχω ήδη στα χεριά μου την θήκη

Spigen [ultra Hybrid] Crystal Clear και την προστασια οθονης της samsung .:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη που έχεις πάρει είναι πολύ καλή και δένει άψογα με την συσκευή σου. Δεν είμαι όμως σίγουρος ότι η προστασία οθόνης της Σαμσουγκ καλύπτει όλη την οθόνη και στα πλάγια. Όταν σου έρθει η συσκευή ενημέρωσε μας.

 

Sent from my Note 7

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως την καλύπτει όλη από το βίντεο
έτσι δείχνει , εννοείται θα ενημερώσω όταν την περάσω .
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το μαυρο πουλαει περισσοτερο και απο το coral blue! Και στα sites αμα ψαξεις το μαυρο και το μπλε εχουν υψηλοτερη τιμη.Επισης σε στοκ παντα θα βρεις το χρυσο και το ασημενιο και πολυ σπανια να ειναι out of stock το ασημι!

 

Χμμμμ....δεν νομίζω ότι τα ξέρεις καλά. Πρώτο πουλάει το coral blue μετά το ασημί και μετά το μαύρο.

Αυτά γιά τώρα γιατί αργότερα αυτή η σειρά πιθανώς θα αλλάξει.

Γιά το χρυσό δεν έχω γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως την καλύπτει όλη από το βίντεο
έτσι δείχνει , εννοείται θα ενημερώσω όταν την περάσω .

 

Ναι, έτσι δείχνει το βίντεο. ΟΚ μας ενημερώνεις μόλις παραλάβεις και την τοποθετήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και εδω εσκασε αναβαθμιση... BPH7 μολις 20 και κατι MB.

Την BPH6 την ειχα παρει την περασμενη εβδομαδα....

Επισης ηρθε ενημερωση και στο Always on στο clock και 2 ενημερωσεις στο Gear fit 2......

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα στις πίσω σελίδες για fhd ανάλυση,σου δίνει την δυνατότητα να κατέβεις στο fhd ή με κάποια εφαρμογή με χρήση root??

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα στις πίσω σελίδες για fhd ανάλυση,σου δίνει την δυνατότητα να κατέβεις στο fhd ή με κάποια εφαρμογή με χρήση root??

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Χωρις root.... ειναι μερος των ρυθμισεων.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

BPH6, 200παρα κατι mb.

 

Edit: και καπάκι η BPH7 που αναφέρθηκε πιο πάνω.

Ήρθε και σε μένα...

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160826/b064cac6d970afaf1e7fae235c4aa743.jpg

 

Sent from my Note 7

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι δείχνει το βίντεο. ΟΚ μας ενημερώνεις μόλις παραλάβεις και την τοποθετήσεις.

 

Την παρελαβα και την τοποθετησα εγω σημερα.....

Τελεια εφαρμογη απο ακρη σε ακρη στην edge οθονη.

Δεν φαινετε καν οτι εχεις τοποθετησει screen protector.

Εχει 4 μικρες εγκοπες στις 4 γωνιες για να τραβανε τις τυχον ανωμαλιες κατα την τοποθετηση....

Αν καποιος μου θυμισει πως ανεβαζουμε εικονα στο myphone θα σας βαλω και φωτογραφιες.....:D:D

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ....δεν νομίζω ότι τα ξέρεις καλά. Πρώτο πουλάει το coral blue μετά το ασημί και μετά το μαύρο.

Αυτά γιά τώρα γιατί αργότερα αυτή η σειρά πιθανώς θα αλλάξει.

Γιά το χρυσό δεν έχω γνώμη.

 

Εγω στο ebay απο καποιους πωλητες που εχουν βαλει και τα παιδια σε πιο παλια ποστ αλλα και σε μερικους ακομα εμπαινα καθε μερα για 4 5 μερες και εβλεπα τι ειχαν.Πρωτο σε πωλησεις οντως ειναι το μπλε που πιστευω οτι η Samsung βγαζει λιγοτερα κομματια απο το μαυρο ,2ο σε πωλησεις ειναι το μαυρο 3ο το ασημι.Το χρυσο δεν θα βγει στην Αμερικη οποτε λογικο ειναι να εχει πιο χαμηλες πωλησεις.Στο from.ae το μπλε ειναι out of stock εδω και μερες το μαυρο ειναι στα 907$ και ακολουθουν το ασημι και χρυσο στα 875$.

 

Πιστευω οτι σε πωλησεις ειναι 1ο το μαυρο 2ο το μπλε και 3ο το ασημι.Το μαυρο γιατι απο πολλους θεωρειται πιο σοβαρο εναντι του μπλε και υπαρχει σε μεγαλυτερο στοκ και 2ο το μπλε για το ιδιαιτερο χρωμα του.

Η Samsung παντα τα νεα ιδιαιτερα χρωματα τα εβγαζε σε μικροτερο αριθμο εναντι των κλασικων μαυρο ασπρο πχ οποτε πιστευω και τωρα θα ακολουθησει την ιδια τακτικη.

Link to comment
Share on other sites

Την παρελαβα και την τοποθετησα εγω σημερα.....

Τελεια εφαρμογη απο ακρη σε ακρη στην edge οθονη.

Δεν φαινετε καν οτι εχεις τοποθετησει screen protector.

Εχει 4 μικρες εγκοπες στις 4 γωνιες για να τραβανε τις τυχον ανωμαλιες κατα την τοποθετηση....

Αν καποιος μου θυμισει πως ανεβαζουμε εικονα στο myphone θα σας βαλω και φωτογραφιες.....:D:D

 

Μπράβο! Χαίρομαι που σου έκατσε καλά. Εικόνες μπορείς να ανεβάσεις ή απο το myphone (Επισύναψη Αρχείων) ή να τις ανεβάσεις σε κάποιο site και να βάλεις το link.

Link to comment
Share on other sites

http://i1174.photobucket.com/albums/r613/gnkgr/20160826_145108_zpssxp6ndbg.jpg

http://i1174.photobucket.com/albums/r613/gnkgr/Samsung_zpsi0e3ga5f.jpg

http://i1174.photobucket.com/albums/r613/gnkgr/20160826_145022_zpsvzsddnjb.jpg

 

Μιλαμε για αψογη δουλεια η Sammy... καμια παραμορφωση σε χρωματα και η αισθηση στο χερι αψογη.

Το μονο που θελει προσοχη ειναι να απογυγετε την σκονη και το αμεσως επομενο να προσεξετε στην αρχικη εφαρμογη να κατσει σωστα στην οθονη γιατι ειναι οι καμπυλες ετοιμες και πρεπει να κατσουν απο την αρχη καλα.....

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το αγοράσατε από εξωτερικό, μπορείτε να μας κάνετε μια επικόλληση το κείμενο που τους στείλατε για να μην περάσει τελωνείο; Εγώ σκέφτηκα να γράψω ότι είναι από service και ότι το κόστος για το service κόστισε 30 δολάρια.

 

Για πείτε τι γράψατε και εσείς που σας ήρθε.

Link to comment
Share on other sites

Edit απο Mod; Παρακαλώ μη κάνετε quote ολες τις φωτογραφίες.

 

Απο που την πηρες?

Edited by geovass

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ....δεν νομίζω ότι τα ξέρεις καλά. Πρώτο πουλάει το coral blue μετά το ασημί και μετά το μαύρο.

Αυτά γιά τώρα γιατί αργότερα αυτή η σειρά πιθανώς θα αλλάξει.

Γιά το χρυσό δεν έχω γνώμη.

 

Θα συμφωνησω με τον ντινο..το black onyx πουλαει περισσοτερο και δευτερο το coral blue.δν το περιμενα τοσο το μαυρο.και τα sites σε votes αμα τα δεις παντου δειχνουν το black μπροστα.εχουν κανει καλη δουλεια στην σφενδονη γυρω γυρω που ειναι μαυρη.εκει κανει την διαφορα το μαυρο απο τα αλλα!!

http://www.sammobile.com/2016/08/03/poll-what-galaxy-note-7-color-should-you-pick/

http://www.phonearena.com/news/Poll-which-color-of-the-Galaxy-Note-7-do-you-like-best_id83781

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το original screen protector το εχει σε καλη τιμη σε σχεση και με ebay ..το mm

 

Διαθεσιμοτητα δεν ξερω,.,,,,

 

SAMSUNG Screen Protector Galaxy Note 7 - (ET-FN930CTEGWW) Αξεσουάρ Κινητής | Media Markt

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_samsung-screen-protector-galaxy-note-7-et-fn930ctegww-1186185.html

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

θερμή παράκληση προς τους κατόχους Note 7.

 

Κατεβάζοντας την ανάλυση σε FHD, είναι τεράστια η διαφορά ? Πως φαίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Τεράστια δεν την λες, αλλά την καταλαβαίνεις. Δεν νομίζω οτι υπάρχει λόγος για κάποιο να ρίξει την ανάλυση. Η μπαταρία βγάζει τίμια την ημέρα (χθές είχα 4.30 ~SOT, και ανοιχτό απο τις 7 παρά μέχρι τις 11 το βράδυ).

 

Μετά απο το format που του είχα κάνει προχθές το RAM Management είναι εξωπραγματικό. Δεν κάνει reload καμία εφαρμογή (και ειδικά στο παιχνίδι που παίζω) και η χρήση μου θυμίζει OnePlus 3...

Μετά και την σημερινή αναβάθμιση μπορώ να πώ οτι κάποιο μικρό λαγκ που είχε το keyboard εξαφανίστηκε (χωρίς να είμαι 100% σίγουρος γιατί δεν το έχω δουλέψει αρκετά).

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα χθες τις original ζελατίνα 9.99 + έξοδα αποστολής.... Μια χαρά... 2 τεμάχια... Ας ελπίσουμε να κάτσουν καλά. Αγόρασα από Πλαίσιο και τις αυθεντικές θήκες s-view cover και back cover διάφανη και δεν έχω ακόμα το κινητό.... Έχω κάνει από πολύ νωρίς προπαραγγελιες από Πλαίσιο το μαύρο και ελπίζω να έρθει στις 2/9. Το Public στο site από εκεί που έλεγε παράδοση 2/9 τώρα γράφει 16/9...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...