Jump to content

P800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο Νο2


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 250
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

HELP παιδιά!!!

 

Πως σβήνω στο P800 όλες τις επαφές μου με μία κίνηση γιατί θα το πουλήσω αύριο!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

HELP παιδιά!!!

 

Πως σβήνω στο P800 όλες τις επαφές μου με μία κίνηση γιατί θα το πουλήσω αύριο!!!!!!!!

Κάνε συγχρονισμό με το Outlook, έχοντας μηδέν επαφές στο Outlook. Από το Pc Suite τσέκαρε την επιλογή να υπερισχύει ότι υπάρχει στον υπολογιστή. Λογικά θα περάσει τις "μη υπάρχουσες" επαφές του Outlook στο κινητό, σβήνοντας αυτές που έχει το P800.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Κάνε συγχρονισμό με το Outlook, έχοντας μηδέν επαφές στο Outlook. Από το Pc Suite τσέκαρε την επιλογή να υπερισχύει ότι υπάρχει στον υπολογιστή. Λογικά θα περάσει τις "μη υπάρχουσες" επαφές του Outlook στο κινητό, σβήνοντας αυτές που έχει το P800.

 

Εξυπνο αλλά δεν υπάρχει κάτι έτοιμο στο κινητό;;

 

Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Εξυπνο αλλά δεν υπάρχει κάτι έτοιμο στο κινητό;;

 

Ευχαριστώ πάντως

Μπορείς να κάνεις format στον c του κινητού για να το καθαρίσεις τελείως. Απλά μετά πρέπει να περάσεις τα Ελληνικά (εκτός και αν εκεί που το πουλάς, έχεις υποσχεθεί ότι το κινητό θα περιλαμβάνει εφαρμογές, παιχνίδια κ.λ.π.). Θα πρέπει να τα ξαναπεράσεις αυτά αν κάνεις φορμάτ (απο το κρυφό μενού πάντα).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου προτείνει ο florinaperis είναι η καλύτερη και πιο αποτελεσματική λύση.

 

Αν δεν θέλεις να αφαιρέσεις τις εφαρμογές σου και να ξαναπερνάς τα ελληνικά τότε πήγαινε στον πίνακα ελέγχου στην καρτέλα γενικά, στην επιλογή γενική επαναφορά (...τα λέω από μνήμης και μπορεί να μην περιγράφω με ακρίβεια τις ονομασίες των επιλογών...). Θα βγάλει ένα παράθυρο όπου μπορείς να επιλέξεις αν θα διατηρηθούν οι εφαρμογές σου ή όχι και μόλις πατήσεις ΟΚ θα σβήσει μόνο ΟΛΑ τα δεδομένα από το κινητό, δηλαδή επαφές, ραντεβού κλπ.

 

Πάντως θα είσαι πολύ πιο σίγουρος για τη σωστή λειτουργία του κινητού (και ότι δεν θα εκτεθείς στον αγοραστή) αν κάνεις αυτό που σου λέει ο florinaperis γιατί επανέρχεται πλήρως και σωστά το κινητό στην κατάσταση στην οποία το αγόρασες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω ενα P800 το οποιο εχω παρατίσει. Ο λόγος ηταν οτι εκει που λειτουργουσε κανονικα κόλησε και εσβησε. Οταν προσπαθησα να το ανοιξω ξεκίνησε κανονικα με την οθονη να αναβει και τον ηχο του startup να ακουγεται και μετα ξαναεσβησε.

οταν προσπαθησα να το ανοιξω παλι για δευτερη φορα ακουστικε μονο ο ηχος απο το startup χωρις την οθονη να αναβει. Ξέρει κανεις τι μπορει να εχει παθει ?:(

 

PS: Το πήγα στον Germano και μου ειπε πως το εστειλε στην SE και του απαντησαν οτι εχει χαλασει η πλακετα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θέλω να κάνω μια ερώρηση για το p800 έχει σπάσει η ιθόνη, και ρώτησα για ντικατάσταση και άλλοι ζητάνε 200€ και 300€. Ξέρετε που μπορώ να βρώ φθηνή οθόνη?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τα off-topic posts αφαιρέθηκαν.

Είναι ανάξιο λόγου να τσακωνόμαστε για τις οθόνες. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχασα (δηλ. μου έκλεψαν) το P910i που είχα και ξαναέβαλα στο φορτιστή το 800άκι μου.

Η πλάκα είναι ότι συμπεριφέρεται πιο γρήγορα από το 910, αν και μου λείπει η οθόνη του τελευταίου.

 

Ερώτηση: Η οθόνη του θέλει καθάρισμα από μέσα.

Να το επιχειρήσω ή να το πάω στη Sony;

 

Υ.Γ. Αισθητικά και εγώ κλείνω στην άποψη ότι μάλλον είναι ωραιότερο, χωρίς τη σοβαροφάνεια του 910.

Link to comment
Share on other sites

Οταν καποιος μου στειλει με υπερυθρες ενα βιντεακι,το βιντεακι αυτο σωζεται απο μονο του στα "SMS -> υπερυθρη ληψη".

Πατωντας πανω σε αυτο το βιντεο ανοιγει ο player και απο τις επιλογες που εχει το σωζω εγω οπου θελω και το σβηνω απο τα sms.

ΟΜΩΣ απο οταν περασα στο κινιτο το προγραμα για να γραφω βιντεο,αντι να ανοιξει ο PLAYER ο κανονικος,ανοιγει αυτο το προγραμα,με αποτελεσμα να μην μπορω να σωσω το βιντεο εκει που θελω και να παραμενει παντα στα SMS.

υπαρχει καποιος εναλακτικος τροπος να το μεταφέρω εκει που θελω?

π.χ. αν τα sms σωζονται σε καποιο φακελο σιγκεκριμενο και μπω με explorer και το μεταφερω?

καμια λυση????????

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
παιδια επειδη σκεφτομαι να παρω μεταχειρισμενο το p800 θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει ή οχι?διαβασα παντως οτι δεχεται πολλα παιχνιδια,βιντεακια κ.τ.λ....ποσο κοστολογειται σημερα?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώρηση για το p800 έχει σπάσει η ιθόνη, και ρώτησα για ντικατάσταση και άλλοι ζητάνε 200€ και 300€. Ξέρετε που μπορώ να βρώ φθηνή οθόνη?

 

 

απ'οτι θυμαμαι εχει γυρω στα 150€...τσεκαρε το site της SE για να βρεις σε ποιο service σε βολευει να πας! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχασα (δηλ. μου έκλεψαν) το P910i που είχα και ξαναέβαλα στο φορτιστή το 800άκι μου.

Η πλάκα είναι ότι συμπεριφέρεται πιο γρήγορα από το 910, αν και μου λείπει η οθόνη του τελευταίου.

 

Ερώτηση: Η οθόνη του θέλει καθάρισμα από μέσα.

Να το επιχειρήσω ή να το πάω στη Sony;

 

Υ.Γ. Αισθητικά και εγώ κλείνω στην άποψη ότι μάλλον είναι ωραιότερο, χωρίς τη σοβαροφάνεια του 910.

 

η οθονη δεν καθαριζεται...δεν ειναι σαν τα απλα κινητα που εχουν προστατευτικο απο πανω...το πιθανοτερο ειναι να εχει καποιες πολυ μικρες γρατσουνιες που φαινονται σαν σκονες. Παντως με ενα απαλο χαρτομαντηλο ελαφρα βρεγμενο μπορεις να την καθαρισεις αφοβα. Εγω ετσι την καθαριζω :)

Link to comment
Share on other sites

Οταν καποιος μου στειλει με υπερυθρες ενα βιντεακι,το βιντεακι αυτο σωζεται απο μονο του στα "SMS -> υπερυθρη ληψη".

Πατωντας πανω σε αυτο το βιντεο ανοιγει ο player και απο τις επιλογες που εχει το σωζω εγω οπου θελω και το σβηνω απο τα sms.

ΟΜΩΣ απο οταν περασα στο κινιτο το προγραμα για να γραφω βιντεο,αντι να ανοιξει ο PLAYER ο κανονικος,ανοιγει αυτο το προγραμα,με αποτελεσμα να μην μπορω να σωσω το βιντεο εκει που θελω και να παραμενει παντα στα SMS.

υπαρχει καποιος εναλακτικος τροπος να το μεταφέρω εκει που θελω?

π.χ. αν τα sms σωζονται σε καποιο φακελο σιγκεκριμενο και μπω με explorer και το μεταφερω?

καμια λυση????????

ευχαριστω

 

Δυστυχως τα sms αποθηκευονται λιγο μπαχαλε...και χειροκινητα θα φας πολυ ωρα να βρεις σε ποιο φακελο ειναι το αρχειο που ψαχνεις...χρησιμοποιησε καλυτερα εναν filemanager με search...επειδη απεχω απ'το χωρο των εφαρμογων αρκετο καιρο καλυτερα ποσταρε στο Applications για να βρεις filemanager :) (ισως να εχει βγει και καποια εφαρμογη που να οριζει με ποια εφαρμογη θα ανοιγει ο καθε τυπος αρχειου)

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη σκεφτομαι να παρω μεταχειρισμενο το p800 θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει ή οχι?διαβασα παντως οτι δεχεται πολλα παιχνιδια,βιντεακια κ.τ.λ....ποσο κοστολογειται σημερα?

 

φιλε μου θα σε συμβουλευα να προτιμησεις ενα νεοτερο μοντελο (P900/910i) μιας και εχει περισσοτερες δυνατοτητες αλλα και κατι πολυ σημαντικο για εμενα...καλυτερη οθονη!

Οσον αφορα τα προγραμματα και τα παιχνιδια, το P800 παιρνει τα ιδια με τους απογονους του οποτε δεν θα αντιμετωπισεις καποιο προβλημα!

Στα βιντεακια μεγαλων αναλυσεων ομως ισως χρειαστεις πατεντες ή εξτρα προγραμματα μιας και ο built in player δεν ειναι τοσο καλος οσο στα επομενα μοντελα.

Για ενδεικτικες τιμες καλυτερα κανε μια βολτα απο το buy & sell ή αγορασε καμια χρυση ευκαιρια :O

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest lagoudakis
παιδια σε 1 p800 που ειναι αγορασμενο απο εξωτερικο υπαρχει περιπτωση να μου περασει η σονυ τα ελληνικα καιτην τελευταια version;
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε 1 p800 που ειναι αγορασμενο απο εξωτερικο υπαρχει περιπτωση να μου περασει η σονυ τα ελληνικα καιτην τελευταια version;

 

Τα ελληνικα μπορεις κι εσυ να τα περασεις...περνα μια βολτα απο την SE

 

Για την αναβαθμιση στην τελευταια ver. μαλλον θα πρεπει να πληρωσεις καπου στα 20€ (αν θυμαμαι καλα) για να στο αναβαθμισουν. Σαν να εισαι εκτος εγγυησης δηλαδη. Καλυτερα βεβαια να παρεις ενα τηλ. να ρωτησεις.

Αν σου πουν πως δεν γινεται επειδη ειναι απο εξωτερικο τοτε πηγαινε στο service και ζητα αναβαθμιση παιζοντας το εκτος εγγυησης.

Ελπιζω να θυμασαι το τηλ. γιατι τωρα που κοιταξα στο site δεν βρισκω τιποτα για τηλεφωνα και service points...μου σπασανε τα νευρα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω fabo,ελληνικα δηλαδη περναω ασχετα απο που ειναι αγορασμενο το κινητο ε;

 

Ναι, δεν εχει σημασια...η γλωσσα 'περνιεται' σαν εφαρμογη!

δηλαδη:

 

1. κανεις install το αρχειο της γλωσσας (sis) που κατεβασες

2. επιλεγεις απο το Control Panel τη γλωσσα

3. κανεις reboot το τηλεφωνο (αν θυμαμαι καλα στο ζηταει απο μονο του)

 

Εδω θα βρεις ολα τα downloads για το P800.

Αναλογα με την εκδοση του λογισμικου σου θα κατεβασεις την αντιστοιχη εκδοση της γλωσσας!

 

Για να δεις τι εκδοση λογισμικου εχεις:

 

1. πηγαινε στις πληροφοριες συστηματος (Προβολη -> Πληροφ. συστημ.)

2. πηγαινε στη τριτη και τελευταια καρτελα

3. κοιτα τι γραφει στο 'Προγραμμα' (δευτερη σειρα)

 

π.χ. εμενα που λεει CXC162001 R2B03 οποτε θα κατεβασω την CXC162001 R2B απο το site!

 

Φυσικα αν πας για αναβαθμιση το κινητο θα σου βαλουν την R2D (ελπιζω!...μην ξεχνας Ελλαδα ειμαστε οποτε αν θες αυτη ρωτα πριν πληρωσεις) αλλα και την ελληνικη γλωσσα για την R2D.

 

Εννοειται πως πριν την αναβαθμιση πρεπει να κρατησεις backup! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
paidia..kserei kaneis ti version bluetooth exei to p800? koitao gia bluetooth headset kai tha ithela na paro kapoio pou na einai simvato kai me to p800 otan tha to kikloforo ki auto na kseskouriazei :D
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

paidia..kserei kaneis ti version bluetooth exei to p800? koitao gia bluetooth headset kai tha ithela na paro kapoio pou na einai simvato kai me to p800 otan tha to kikloforo ki auto na kseskouriazei :D

kalimera file mu. kai gw ime katoxos enos p800. dokimasa ena headset tis i.tech to clip iis to opios distixws den ine simvato. twra pleon xrisimopoiw to i.tech clip xwris kanena problima.

filika giorgos

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ξέρει κανείς πώς λέγεται η εφαρμογή που ελέγχεις το winamp, το media player και το powerpoint του υπολογιστή από το p800 μέσω bluetooth?

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...