Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειχε κανενας καμια αμφιβολια οτι θα παρουν Ο.

 

Ποτε ομως; Του χρονου τον Ιουνιο;

Μερικοί πιστεύουν ότι δεν θα πάρει επειδή το op2 δεν πήρε nougat

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω δύο προβλήματα τελευταία... Αρχικά πολύ συχνά μόλις χάνει λίγο το 4G ή βγαίνω από wifi μετά μένει αρκετή ώρα με το θαυμαστικό χωρίς να πιάνει ίντερνετ...

 

Το δεύτερο είναι ότι δεν "αποθηκεύει" την προτίμηση που έχει στις ρυθμίσεις τοποθεσίας... Κάθε φορά το βάζω στο high accuracy αλλά μόλις ανοίξω την τοποθεσία μου πετάει πάντα το παρακάτω μήνυμα και η ρύθμιση είναι στο Device only:

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/Mobile%20Uploads/Screenshot_20170531-22383801_zpsh59q3k9e.png

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο προβλήματα τελευταία... Αρχικά πολύ συχνά μόλις χάνει λίγο το 4G ή βγαίνω από wifi μετά μένει αρκετή ώρα με το θαυμαστικό χωρίς να πιάνει ίντερνετ...

 

Το δεύτερο είναι ότι δεν "αποθηκεύει" την προτίμηση που έχει στις ρυθμίσεις τοποθεσίας... Κάθε φορά το βάζω στο high accuracy αλλά μόλις ανοίξω την τοποθεσία μου πετάει πάντα το παρακάτω μήνυμα και η ρύθμιση είναι στο Device only:

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/Mobile%20Uploads/Screenshot_20170531-22383801_zpsh59q3k9e.png

 

Beta μήπως είσαι;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε νέα ενημέρωση για beta 131mb επιτέλους... Γιατι με την 16 δεν μας τα έλεγε καλά η μπαταρία.για να δούμε τωρα

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και στο άλλο θέμα αλλά εδώ ταιριάζει περισσότερο...

Είμαι με Beta 16 και supersu. Θα περάσω από πάνω την Beta 17. Για να βάλω Magisk απλά φλασαρω το zip ή θέλει και κάτι άλλο;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... βοήθεια. Πέρασα την 17 πάνω από την 16 και supersu και κολλάει στο boot. Ζητάει κωδικό. Τον βάζω, προχωράει, και μετά από λίγο παγώνει. Μένει με τις κουκιδες που γυρίζουν παγωμένο. Μπαίνει σε twrp αλλά δεν αναγνωρίζει το password και δεν μπορώ να μπω. Πείτε μου ότι μπορώ να κάνω κάτι και να μην τα χάσω όλα...

 

 

Edit

Δεν μας τα λέει καλά το supersu τελευταία...

https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-open-beta-17-8-for-the-oneplus-3-and-oneplus-3t.544111/page-33#post-16248329

Το πρόβλημα, το δημιουργουσε το supersu 2.79 που φλασαρα.

Το έκλεισα και το άφησα λίγο. Το άνοιξα μπήκα σε twrp και ως εκ θαύματος δέχτηκε τον κωδικό. Φλασαρα supersu 2.82, και όλα καλά.

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και στο άλλο θέμα αλλά εδώ ταιριάζει περισσότερο...

Είμαι με Beta 16 και supersu. Θα περάσω από πάνω την Beta 17. Για να βάλω Magisk απλά φλασαρω το zip ή θέλει και κάτι άλλο;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ναι απλά το φλασαρεις όπως το supersu

 

Είδα βγηκε ParanoidAndroid, την δοκιμασε κανεις να πει εντυπωσεις;;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω εκ τον προταιρων!

 

Εκ των προτερων*

 

Εγω εχω beta, ισως να ειναι λιγο χειροτερη μπαταρια αλλα αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία beta έχει καλύτερη μπαταρία στη 4g χρήση, αυτό βλέπω στο 3t και δεν νομίζω να έχει διαφορές στο 3

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό βλέπω κι εγώ στο 3. Μέχρι τώρα πολύ σταθερή και με καλύτερη μπαταρία η τελευταία Rom.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναπολώ την beta 15 με την καλύτερη μπαταρία μέχρι στιγμής από όλες τις beta. Με την 17 είναι λίγο χειρότερα τα πράγματα ακόμα και σε σχέση με την 16.ελπιζω να στρώσει στις επόμενες φορτίσεις.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με FreedomOS 2.3 και δεν μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος με τη μπαταρία, αν και για να πω και του στραβού το δίκιο, τα έχω όλα ανοιχτά.

 

Κάποιος (όχι με beta rom) να μας πει τι στήσιμο έκανε που να έχει καλή απόδοση μπαταρίας.

Αυτό που ζητάω είναι να έχει στοκ κάμερα και ικανοποιητική μπαταρία (γιατί ακούω κάτι 5 ώρες sot και τρελαίνομαι)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με FreedomOS 2.3 και δεν μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος με τη μπαταρία, αν και για να πω και του στραβού το δίκιο, τα έχω όλα ανοιχτά.

 

Κάποιος (όχι με beta rom) να μας πει τι στήσιμο έκανε που να έχει καλή απόδοση μπαταρίας.

Αυτό που ζητάω είναι να έχει στοκ κάμερα και ικανοποιητική μπαταρία (γιατί ακούω κάτι 5 ώρες sot και τρελαίνομαι)

 

Μην ακούς και μην βλέπεις τίποτα, αυτοί που έχουν 5-6 ώρες απλά κάθονται δίπλα στο ρουτερ και τσαταρουν, κλείνουν τοποθεσία-δεδομένα, χαμηλή φωτεινότητα, όχι sync κλπ

 

Τα έκανα και εγώ παλιά. Πλέον δεν κλείνω τίποτα, έχω πολλά Social apps και mail και sync και photos backup και όλα on και βγάζω δε βγάζω 2 ώρες οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Μην ακούς και μην βλέπεις τίποτα, αυτοί που έχουν 5-6 ώρες απλά κάθονται δίπλα στο ρουτερ και τσαταρουν, κλείνουν τοποθεσία-δεδομένα, χαμηλή φωτεινότητα, όχι sync κλπ

 

Τα έκανα και εγώ παλιά. Πλέον δεν κλείνω τίποτα, έχω πολλά Social apps και mail και sync και photos backup και όλα on και βγάζω δε βγάζω 2 ώρες οθόνη.

 

Τι OS έχεις;

Και δεύτερον, το FreedomOS έχει αναβαθμιση ή είναι όπως είναι και τέλος;

Link to comment
Share on other sites

Τι OS έχεις;

Και δεύτερον, το FreedomOS έχει αναβαθμιση ή είναι όπως είναι και τέλος;

 

Τελευταία beta φοράω.

 

Freedom δεν νομίζω να έχει αναβαθμίσεις αυτόματες, πρέπει να τις περνάς χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Συντομα η 4.1.5.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

για δώσε περαιτέρω πλεροφορίες :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τελικά η κάμερα της Paranoid είναι καλύτερη απο την στοκ απ ότι λένε?την δοκίμασε κανείς?Την είχα δοκιμάσει απλά δεν έκανα δοκιμή στην κάμερα.πάντως η τελευταία μπετα που έχω τώρα άψογη είναι στα πάντα, μπαταρία ταχύτητα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

τελικά η κάμερα της Paranoid είναι καλύτερη απο την στοκ απ ότι λένε?την δοκίμασε κανείς?Την είχα δοκιμάσει απλά δεν έκανα δοκιμή στην κάμερα.πάντως η τελευταία μπετα που έχω τώρα άψογη είναι στα πάντα, μπαταρία ταχύτητα.

Όχι, αλλά είναι καλύτερη της los

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ααα οκ, εννοείς της lineageOS.Καλά έτσι και αλλιώς δεν την χρησιμοποίησα ποτέ.Μόνο την στοκ, είτε σε στοκ ρομ είτε σε άλλη ρομ με πορτ.

 

πάντως αφού έκανα μια γύρα από όλες τις ρομ, θα καταλήξω στην RR του Eliminater.ήταν από παλιά πάρα πολύ καλή και μαρέσει που μπορείς να βάλεις διαφορετικό ήχο σε κάθε σιμ.Στην απόδοση κλαιν, όλες ίδιες είναι

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Κλησπέρα.Μιας και σκέφτομαι να περάσω σε beta,θα έχω πρόβλημα αν τη φλασάρω κατευθείαν από το root του τηλεφώνου;Εννοώ,χωρίς sideload.Ευχαριστώ
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...