Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έγινε updated το supersu σε 2.8 και έχω πρόβλημα με το Adaway (δε μπορεί να γράψει στο hosts file). Κανενας άλλος με το ίδιο πρόβλημα;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έγινε updated το supersu σε 2.8 και έχω πρόβλημα με το Adaway (δε μπορεί να γράψει στο hosts file). Κανενας άλλος με το ίδιο πρόβλημα;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Κ αλλοι (με αλλες συσκευές ) ανεφεραν παρομοια προβληματα( μερικοι ακομα οτι χάθηκε κ το root) δοκιμασε να ξαναπεράσεις το 2.80 με zip μεσω twrp κ αν δεν ξαναδουλέψει περνα την 2.79 sr3 που δουλεύει ρολοι...εγω προσωπικά θα περιμενω την επόμενη έκδοση.

 

...ααα κ να προτιμας να αναβαθμιζεις το superSu μεσω TWRP φλασαροντας το zip παρα την αυτόματη ανανεωση μεσω play store (απενεργοποιησε την για την συγκεκριμένη εφαρμογή) γιατι "καθετε" καλυτερα η αναβάθμιση

Edited by hs2000corolla
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και μου δίνεις ωραία πάσα για την επόμενη μου απορία :) Δεν έχω twrp αυτή τη στιγμή επειδή όταν το είχα βάλει πριν μήνες που σεταρα πρώτη φορά το κινητό με Nougat αντιμετώπισα το θέμα με το dm verity και το ότι δε μπορούσε να booταρει η συσκευή. Στην περίοδο που μεσολάβησε εχω κάνει Disable το dm verity με το fix των απλών Fastboot commands. Είναι ακομα με OOS 4.02. Μπορώ να φλασαρω τώρα το TWRP η θα αντιμετωπίσω το ίδιο πρόβλημα με το booταρισμα;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα ειμαι με την τροποποιημένη twrp blue spark εδω κ ποολυυυ καιρο χωρις προβλημα με dm verity(χωρις decryption βέβαια) .

Οποτε αν θες κατεβασε την τελευταία εκδοση απο εδω

https://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=15934#downloads κ δοκιμασε την μαζι με την τελευταία Οos 4.1.4 η οποια ειναι πολυ καλη.

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα ειμαι με την τροποποιημένη twrp blue spark εδω κ ποολυυυ καιρο χωρις προβλημα με dm verity(χωρις decryption βέβαια) .

Οποτε αν θες κατεβασε την τελευταία εκδοση απο εδω

https://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=15934#downloads κ δοκιμασε την μαζι με την τελευταία Οos 4.1.4 η οποια ειναι πολυ καλη.

 

Δεν υπάρχει λόγος να δοκιμάσει κανείς την 4.1.4. Είναι hotfix για Ινδία, δεν έχει αλλαγές άλλες πέρα από κάτι bugfixes για ινδικό αλφάβητο

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να δοκιμάσει κανείς την 4.1.4. Είναι hotfix για Ινδία, δεν έχει αλλαγές άλλες πέρα από κάτι bugfixes για ινδικό αλφάβητο

Ναι αλλά το παιδί είναι ακόμα με 4.0.2 ...την τελευταία θα φλασαρει

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι δίκιο έχεις. Λογικό είναι να φλασαρω την τελευταία αν μπω σε αυτή τη διαδικασία. Σε περίπτωση που κάποιος αντιμετωπίσει το θέμα με το adaway με το τελευταίο update του supersu υπάρχει λύση και είναι να ξετικαρετε στις επιλογές το "enable systemless mode". Θα αναβάλω για λίγο ακόμα από ότι φαίνεται τα φλασαρισματα :) Όπως είπε και ο Κορολλα πάντως αποφύγετε το update στο τελευταίο supersu καθώς έχει δημιουργήσει πολλά προβλήματα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ήδη διορθωμένη 2.81 superSu κ με τις συγγνωμες των developers

https://forum.xda-developers.com/apps/supersu/stable-2016-09-01supersu-v2-78-release-t3452703

 

...κ από ότι φαίνεται (όπως επεσήμανε κ ο φίλος παρακάτω) και αυτή έχει σοβαρά προβλήματα...

Οπότε παραμενουμε στην τελευταία καλη 2.79 SR3

Edited by hs2000corolla
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ήδη διορθωμένη 2.81 superSu κ με τις συγγνωμες των developers

https://forum.xda-developers.com/apps/supersu/stable-2016-09-01supersu-v2-78-release-t3452703

Και η 2.81 έχει προβλήματα, όχι μόνο η 2.80.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλά στο titanium back up που πήγαν οι ρυθμίσεις?παλιά είχε επιλογή να στείλεις το backup στην sd, σε otg κλπ, τώρα που πήγε?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανε update εμένα σε 2.81, δεν βλέπω κάποιο θέμα

Στο 2.81 δεν δουλεύει το root μου λέει ότι η συσκευή δεν έχει root.

Φλασαρα απο recovery ξανα την 2.79 και επανήλθε το root.

 

Είμαι με στοκ 4.1.4.

 

Κάτι έχουν κάνει πολύ λάθος με το update του supersu.

Link to comment
Share on other sites

ποιος ο λόγος να το αλλάξετε αφού το 2.79 δουλεύει άψογα?

Εάν ήταν έτσι δεν θα έβγαζαν αναβαθμίσεις :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρων ,οπως δηλωσε κ ο chainfire, μείνετε στην 2.79 rs3 κ απενεργοποιηστε την αυτόματη ενημέρωση του superSu απτο play store μεχρι να το διορθώσουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά στο titanium back up που πήγαν οι ρυθμίσεις?παλιά είχε επιλογή να στείλεις το backup στην sd, σε otg κλπ, τώρα που πήγε?

 

Πας στην καρτελα "χρονοδιάγραμματα" κ τερμα κατω έχει επιλογή "διαμορφωστε αποθηκευση συννεφου" .Εκει μεσα εχει ολες αυτές τις ρυθμίσεις για το cloud κ τον προεπιλεγμενο φακελο αποθήκευσης τοπικά.

Το εψαχνα κ γω προχτες.

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το αλλάξαμε απλά έκανε αναβάθμιση το supersu μέσο του play store όπως κάνουν όλες οι εφαρμογές και η νέα έκδοση έχει αυτό το bug.
Link to comment
Share on other sites

Εάν ήταν έτσι δεν θα έβγαζαν αναβαθμίσεις :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ε εντάξει δεν χάλασε και ο κόσμος να μείνει λίγο πίσω το supersu.μόνο αν χρειαστεί κάνω αναβάθμιση το supersu και το twrp

 

Προς το παρων ,οπως δηλωσε κ ο chainfire, μείνετε στην 2.79 rs3 κ απενεργοποιηστε την αυτόματη ενημέρωση του superSu απτο play store μεχρι να το διορθώσουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πας στην καρτελα "χρονοδιάγραμματα" κ τερμα κατω έχει επιλογή "διαμορφωστε αποθηκευση συννεφου" .Εκει μεσα εχει ολες αυτές τις ρυθμίσεις για το cloud κ τον προεπιλεγμενο φακελο αποθήκευσης τοπικά.

Το εψαχνα κ γω προχτες.

 

ωραίος, ευχαριστώ

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα στο supersu είστε? Λολ.

 

Γυρίστε σε magisk

 

Το είδα εδώ και μέρες αλλά δεν μου γέμισε το ''μάτι'',ίσως το δοκιμάσω κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα στο supersu είστε? Λολ.

 

Γυρίστε σε magisk

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

 

 

Τι παραπάνω προσφέρει;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Good morning

Εχω Twrp 3.0.2-1 με freedom os 1.7 (MM)

 

Σκεφτομαι για αναβαθμιση στην 7αρα (λογικα open beta)

Παω κατευθειαν ή θελω αλλο recovery?

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...