Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που είναι τα samples?

 

Αν και δεν εχει σχεση, με gcam port παιζεις σοβαρη μπαλα.

Δεν υπήρχε λόγος να κρατήσω τα samples. Η μειωμένη απόδοση της κάμερας με custom rom ήταν/είναι γνωστή, οπότε ήταν καθαρά για προσωπική κατανάλωση.

Ισχύει, πλέον gcam χρησιμοποιώ, απλά σε περίπτωση που η ποιότητα επηρεάζεται κι εκεί (αν και δεν πιστεύω) δε θέλω να μπω στη διαδικασία ν' αλλάζω roms. Επίσης όποτε χρειαστεί να χρησιμοποιήσω stock camera, είμαι καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στην παρεα. Εχω μεινει πολυ πισω στις αναβαθμισεις. Θελω να περασω την freedom αλλα δεν ξερω ποια εκδοση ειναι αρκετα stable. Επισης με ενδιαφερει πολυ το xposed. Ποια εκδοση της freedom προτεινετε; Ευχαριστω

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Εχω μεινει πολυ πισω στις αναβαθμισεις. Θελω να περασω την freedom αλλα δεν ξερω ποια εκδοση ειναι αρκετα stable. Επισης με ενδιαφερει πολυ το xposed. Ποια εκδοση της freedom προτεινετε; Ευχαριστω
Τι ακριβώς εννοείς;

Αφού γράφει ξεκάθαρα ότι η τελευταία stable είναι η 3.3

Τι σε μπερδεύει;

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

επειδη απεχω πολυ καιρο απο τη στοκ ρομ θελω να ρωτησω αν μπορεις να αλλαξεις τις θεσεις του slider. Τι εννοω, Στην πανω θεση εχω βαλει να ειναι αθορυβο και να χτυπανε μονο τα ξυπνητηρια, στη μεσαια θεση το κινητο μπαινει σε vibrate mode, και στην κατω θεση ειναι η κανονικη κατασταση που χτυπανε ολα. Αυτο μπορω να το κανω και στη στοκ;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

επειδη απεχω πολυ καιρο απο τη στοκ ρομ θελω να ρωτησω αν μπορεις να αλλαξεις τις θεσεις του slider. Τι εννοω, Στην πανω θεση εχω βαλει να ειναι αθορυβο και να χτυπανε μονο τα ξυπνητηρια, στη μεσαια θεση το κινητο μπαινει σε vibrate mode, και στην κατω θεση ειναι η κανονικη κατασταση που χτυπανε ολα. Αυτο μπορω να το κανω και στη στοκ;

Ευχαριστω

Η stock έχει επιλογή alert slider στα settings. Και by default τα έχει όπως τα περιγράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την 33 όλη την ρομ όπως κάθε φορά απλά με clear cache και αυτό που βλέπω τις πρώτες 4ωρες απίστευτη και πάλι μπαταρία. Με αρκετό ψαχουλεμα 3 ώρες και κάτι ανοιχτό και έχω χάσει 3%!θα μας τρελάνουν οι τύποι το κινητό κοντεύει 20 μήνες με πολύ βαριά χρήση και να έχεις τέτοια αποτελέσματα στην μπαταρία. Χίλια μπράβο τους. Πως να αλλάξεις κινητό και εταιρεία μετά;

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την 33 όλη την ρομ όπως κάθε φορά απλά με clear cache και αυτό που βλέπω τις πρώτες 4ωρες απίστευτη και πάλι μπαταρία. Με αρκετό ψαχουλεμα 3 ώρες και κάτι ανοιχτό και έχω χάσει 3%!θα μας τρελάνουν οι τύποι το κινητό κοντεύει 20 μήνες με πολύ βαριά χρήση και να έχεις τέτοια αποτελέσματα στην μπαταρία. Χίλια μπράβο τους. Πως να αλλάξεις κινητό και εταιρεία μετά;
Σορυ, αλλά δεν λέει τίποτα αυτό.

Θα βρεις και άλλα 100 ποστ να μιλάνε για χειρότερη μπαταρία.

Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες το θέμα κατανάλωση και σίγουρα δεν πρόκειται να δει κανείς δραματική αλλαγή πηγαίνοντας από μια beta Rom σε μια άλλη.

Αν πήγαινες σε κάποια custom, θα είχε βάση.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την 33 όλη την ρομ όπως κάθε φορά απλά με clear cache και αυτό που βλέπω τις πρώτες 4ωρες απίστευτη και πάλι μπαταρία. Με αρκετό ψαχουλεμα 3 ώρες και κάτι ανοιχτό και έχω χάσει 3%!θα μας τρελάνουν οι τύποι το κινητό κοντεύει 20 μήνες με πολύ βαριά χρήση και να έχεις τέτοια αποτελέσματα στην μπαταρία. Χίλια μπράβο τους. Πως να αλλάξεις κινητό και εταιρεία μετά;

 

Δηλαδη ρε αδερφε το κινητο βγαζει 4 φουλ μερες; :lol: Αυτα ουτε στις ταινιες δεν γινονται.

 

Εγω το εδωσα το 1+3 την προηγουμενη βδομαδα, ακριβως λογω της μπαταριας.

Με το mi a1 βγαζω σχεδόν διπλασιο sot, η διαφορα ειναι τεραστια.

 

Και φυσικα αυτα που λες για την μπαταρια δεν εχουν υποσταση, δεν βρηκαν μαγικο κουμπακι μετα από 2 χρονια και εφτιαξαν την καταναλωση.

Ισα ισα που οσο περναγε ο καιρος ηταν και χειροτερη σε μενα.

 

Εχουν αρχισει και βγαινουν ηδη leaks για 1+6, ισως παω εκει

Link to comment
Share on other sites

Δεν περίμενα κανέναν άλλον να απαντήσει έτσι.ενας μονίμως απαντάει έτσι. 4 μέρες δεν θα βγάλει μπαταρία εκτός αν μας θεωρείς όλους φελους (μάλλον το πιστεύεις δεν εξηγείται αλλιώς) αλλά βλέπω καλύτερη συμπεριφορά από την προηγούμενη μπετα και από την 31..η 30 πάλι είχε καλή συμπεριφορά.

Επίσης τα δικα σου λεγόμενα δεν έχουν καμμια υπόσταση γιατί πολύ απλά είναι πολύ υποκειμενικό αυτό που λες. Επειδή σε σένα ήταν χειρότερη άρα οι υπόλοιποι λένε βλακειες. Οκ! Μιλά μόνος σου.

Εγώ μια απλή διαπίστωση κατέγραψα την στιγμή που φίλοι μου με πολύ ακριβότερα κινητά και πιο νέα έχουν πολύ μικρότερη so και διάρκεια μπαταρίας.

Επειδή όμως σε ενοχλεί ότι γράφουμε εγώ προσωπικά δεν ξαναγράφω στο site γιατί έχει γεμίσει με έξυπνους.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

αλλά βλέπω καλύτερη συμπεριφορά από την προηγούμενη μπετα και από την 31..η 30 πάλι είχε καλή συμπεριφορά.

 

Δεν γινεται αυτό που λες, μετα από εναμιση χρονο να εχει τετοια σκαμπανεβάσματα η μπαταρια, όλα προφανως ειναι ιδεα σου ή απλα άσχετα με τις εκδοσεις.

 

Στην άλλη συσκευή που εχω, μι α1, καποιος εγραψε μετα από 3 ωρες ότι η μπαταρια ειναι καλυτερη με την καινουργια εκδοση, και μπηκε μετα από καποιες ωρες να γραψει ότι τελικα ηταν χειροτερη κλπ

 

Σε κάθε συσκευή που εχω κι παρακολουθώ, εχω πραγματικα βαρεθεί την ανουσια κουβεντα για την μπαταρια, στους μισους παντα να ειναι καλυτερη και στους μισους χειρότερη.

 

Ειναι και ενα άλλο εδώ στα φορουμ ειναι ολοι battery life warriors, παλευει ο καθενας να αποδειξει και να πεισει ότι το κινητο βγαζει πσραπανω σε αυτόν και ειναι καλυτερο από άλλα κινητα κ.ο.κ. (δεν το λεω για σενα αυτό αλλα γενικά)

 

Η φιλικη μου συμβουλη, ευεξαπτε φιλε, ειναι ότι οσο λιγοτερη κουβεντα για την μπαταρια, τοσο καλυτερο και πιο ουσιαστικο το θεμα.

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

τι είναι αυτό το snoozehelper που μου σκοτώνει την μπαταρία? έχει κανείς καμιά ιδέα? με την πριζα στο χέρι είμαι

 

Screenshot_20180403-200528.png

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

τι είναι αυτό το snoozehelper που μου σκοτώνει την μπαταρία? έχει κανείς καμιά ιδέα? με την πριζα στο χέρι είμαι

 

Καποιο "παράξενο" app που έβαλες προφανώς...

(ενα εικονίδιο Ζz που φαίνεται κέντρο αριστερά?)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

είναι το naptime αυτό. το βρήκα τι ήταν, ήταν το απ που κάνει hide την ειδοποίηση πόσες εφαρμογές τρέχουν
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχει σταματήσει η επίσημη υποστήριξη από την εταιρία;Τέλος τα updates;

 

Περιμένουμε.8.1 και τέλος τα μεγάλα.updates.

Μετά ίσως κανένα security patch.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το face unlock θα το προσθέσουν άραγε γιατί πριν μερικούς μήνες το είχαν υποσχεθεί ότι θα το πάρουμε σε μελλοντικά updates...
Link to comment
Share on other sites

Το face unlock θα το προσθέσουν άραγε γιατί πριν μερικούς μήνες το είχαν υποσχεθεί ότι θα το πάρουμε σε μελλοντικά updates...

 

Settings -> security and lock screen -> face unlock.

Link to comment
Share on other sites

Settings -> security and lock screen -> face unlock.
Δεν εννοώ αυτο....Αυτό το γνωρίζω ότι υπάρχει.

Εννοώ το face unlock όπως το έχουν στο one Plus 5.

Link to comment
Share on other sites

Settings -> security and lock screen -> face unlock.
Το δώσανε σε.beta, άρα λογικά θα το δώσουν και σε.stable.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ αυτο....Αυτό το γνωρίζω ότι υπάρχει.

Εννοώ το face unlock όπως το έχουν στο one Plus 5.

Αυτό είναι το face unlock του op5. Αλλά από ότι καταλαβαίνω κ από το σχόλιο του φίλου από πάνω μάλλον δεν το έχουν βάλει στις stable εκδόσεις. Στις open beta πάντως υπάρχει κάνα 3μηνο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...