Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είναι χάσιμο χρόνου να μετράς την μπαταρία με ανοιχτά δεδομένα.βάλει ότι ρομ θες ή πάρε ότι κινητό θες, αν ψάχνει συνεχώς για σήμα θα την ρουφάει.όταν δεν πιάνει το κινητό έστω 3g ή κλείστε τα δεδομένα ή βάλτε το στο 2g 3g.όλα τα άλλα είναι χάσιμο χρόνου.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι φίλε μου δεν αντιλέγω αλλα με την 3.5.5 γίνεται αυτο.συν το drain το βραδινο.φυσικα και θα έχει μεγάλη κατανάλωση με τέτοιες συνθηκες.τεσπα θα περιμένω update μπας και δω βελτιωση.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

ε τι βελτίωση να δεις?Αν δεν έχεις σήμα δεν έχεις σήμα, αν κάποια εφαρμογή στην ρουφάει θα το κάνει και μετά.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αν διάβασες πιο πανω ίδια χρήση εγραψα και ίδιες εφαρμογές δεν έχω αλλάξει κάτι με την 3.5.5 έτσι ήμουν κ στην 3.5.2,3.5.3,3.5.4 αλλά. Δν είχα τέτοια θεματα.και ο Άλεξ χθες νόμιζα τα ίδια ανέφερε για μεγαλη καταναλωση μπαταρίας.

Για σημα μίλησα μονο σε μια μεμονωμένη περίπτωση.κατα τ Αλλά Αθηνά μένω και εχω σημα παντού.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε αυτό το θέμα μπορώ να πω το αντίθετα εντελώς..με 3.2.7 και με ανοιχτα δεδομένα ειχα πολύ περισσότερη κατανάλωση μπαταρία από ότι με 3.5.4 και με 3.5.5 και ειδικά το βράδυ...

 

 

Αν διάβασες πιο πανω ίδια χρήση εγραψα και ίδιες εφαρμογές δεν έχω αλλάξει κάτι με την 3.5.5 έτσι ήμουν κ στην 3.5.2,3.5.3,3.5.4 αλλά. Δν είχα τέτοια θεματα.και ο Άλεξ χθες νόμιζα τα ίδια ανέφερε για μεγαλη καταναλωση μπαταρίας.

Για σημα μίλησα μονο σε μια μεμονωμένη περίπτωση.κατα τ Αλλά Αθηνά μένω και εχω σημα παντού.

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω αυτό.Δεν έχω auto update έτσι και αλλιώς.Εγώ θέλω όταν πάω να κάνω εγώ update κάποια εφαρμογή να μην την βγάζει καν αλλά νομίζω το βρήκα.

Για πες και σε μας..

Link to comment
Share on other sites

titanium backup, κρατάς πατημένο πάνω στην εφαρμογή, ανοίγει ένα μενου, detach from market.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Στην 3.5.5 υπάρχει όντως θέμα με την μπαταρία... καμία σχέση με 3.5.3 κτλ
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

titanium backup, κρατάς πατημένο πάνω στην εφαρμογή, ανοίγει ένα μενου, detach from market.

Δεν το κρατάει μετά από επανεκκίνηση. Τουλάχιστον έτσι έκανε παλιότερα. Τσέκαρε το κι εσύ...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κρατάει μετά από επανεκκίνηση. Τουλάχιστον έτσι έκανε παλιότερα. Τσέκαρε το κι εσύ...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Νομίζω θέλει αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει άδεια και μου ανοίγει συνέχεια το Bluetooth. Πως μπορώ να δω τι φταίει;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αύριο λογικά θα βγει αναβάθμιση της community...έχουν περάσει 15 μέρες από την 3.5.5 :D
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αύριο λογικά θα βγει αναβάθμιση της community...έχουν περάσει 15 μέρες από την 3.5.5 :D

Οι διαφορές της community με την open beta ποιες είναι ξέρουμε;;

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161116/166b4a2e9efca5b0f1e9ba0da0075924.jpg

 

http:// http://downloads.oneplus.net/devices/oneplus-3/

Link to comment
Share on other sites

βγήκε update στην community

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161117/6af24c40230c0dd4593cbee8cc882a4a.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα δεν παιζουν...εβαλα από Dark καποια χρώαμτα και δεν τα παίρνει..επίσης από Dark Theme το γυρισα στο Light...και δεν ξανα μπαινει το dark...δεν τα τεστάρουν τα updates που βγάζουν?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξαν πάλι όνομα ;Τώρα την κατεβάζω και εγω!!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

είναι απασχολημένοι να βγάζουν ανούσια κινητά κάθε 4 μήνες, δεν έχουν ώρα για τα update.δεν την περνάω προς το παρόν.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ναι από οτι βλέπω οι community ονομάστηκαν Open Beta και τις πάνε με νούμερα...Λογικό μου ακούγεται, καθώς πιστεύω ότι στο επόμενο update τέλος του μήνα θα βγει η official 3.5 (που θα στηρίζεται στo Android 6 και θα έχει και σαν βασική Rom το Oneplus 3T) και δεν θα πρέπει να υπάρχει παρανόηση με την community που είχε το ίδιο όνομα...3.5.x - 3.5.5.

 

Άλλαξαν πάλι όνομα ;Τώρα την κατεβάζω και εγω!!!
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που εχει βάλει το τελευταίο update της community μπορεί να μου επιβεβαιώσει το εξής : Αν βάλετε ως θεμα το Dark και ως χρωμα το πρωτο το μπλε που εχει για default δεν εχει διαφορα το χρωμα αυτο στην καρτέλα των settings και στα notifications ? Νομίζω ειναι πιο ανοιχτό στην καρτέλα των notifications και πιο έντονο στους διακόπτες στα notifications..
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

όχι πριν ήταν άλλο μπλε...υποτίθεται ότι τώρα τα βελτίωσαν τα χρώματα :P Πάντως εγώ διαπίστωσα και μεγάλο battery drain

 

νομίζω ότι και από πριν έτσι ήταν
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Δεν άλλαξε κάτι στην μπαταρία.... Τα ίδια είναι με το Adnroid System να έχει θέμα εδώ και ένα μήνα...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες αν θυμάστε πριν λίγες μέρες γκρινιαζα για την μπαταρία για ειδοποιήσεις κλήσεις που έχανα και ως δια μαγείας με την open 7 λύθηκαν τ πάντα!!το κινητό φυσάει οπως επισης και η μπαταρία.δεν το κουνάω απο την open 7.

Συμπέρασμα σε σύγκριση με όσα γράφουν τα παιδιά απο πανω δεν πρόκειται να υπάρξει σταθερή ρομ για όλες.απλα πρέπει να βρεις αυτή που κάθεται καλύτερα στο κινητό του καθενός.αποψη μου.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...