Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Screenshot_20160816_150730.pngimages hosting

Εμένα πάντως σήμερα που χάζευα μου εμφανίζει τον κέρνελ δεν τον έχει εμφάνιση ξανά να καταναλώνει ενέργεια

Edited by Birel_motosport
Link to comment
Share on other sites

κουλό κινητό μέρα 8...

Αφού το φόρτισα ΞΑΝΑ το πρωί πριν φύγω, άφησα επίτηδες να φτάσει 100% κι έφυγα από το σπίτι.

Γύρισα πριν λίγο και δεν άλλαξα τίποτα στη ρουτίνα μου. Το χρησιμοποίησα κανονικά, έπαιξα τα παιχνιδάκια μου στα διαλείμματά μου, μίλησα skype με βιντεοκλήση κλπ κλπ.. οι εικόνες δείχνουν την παράνοια.. δωδεκάωρο κανονικό και είμαι στο 40%, με 3 ώρες οθόνη... τη μια τουλάχιστον πρέπει να'παιζα και να μιλούσα skype.. άνετα.. τι στο καλό; Το βράδυ κάτι κάνει; Μήπως φταίει που το'χω με λειτουργία πτήσης κι ανοιχτό μόνο το wifi όταν κοιμάμαι; Τι στο καλό;

http://image.prntscr.com/image/76320020ee3e4d5e9c00f064a9bd744f.jpeg

http://image.prntscr.com/image/6a80e5ec08cb49e98bac379cb784e0e8.jpeg

 

θα δοκιμάσω hard reset/να κλείσω κ το backup.. απλά λόγω πίεσης χρόνου, δεν το κόβω για άμεσα.. θέλω να δω κ τι παίζει πρώτα...

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

κουλό κινητό μέρα 8...

Αφού το φόρτισα ΞΑΝΑ το πρωί πριν φύγω, άφησα επίτηδες να φτάσει 100% κι έφυγα από το σπίτι.

Γύρισα πριν λίγο και δεν άλλαξα τίποτα στη ρουτίνα μου. Το χρησιμοποίησα κανονικά, έπαιξα τα παιχνιδάκια μου στα διαλείμματά μου, μίλησα skype με βιντεοκλήση κλπ κλπ.. οι εικόνες δείχνουν την παράνοια.. δωδεκάωρο κανονικό και είμαι στο 40%, με 3 ώρες οθόνη... τη μια τουλάχιστον πρέπει να'παιζα και να μιλούσα skype.. άνετα.. τι στο καλό; Το βράδυ κάτι κάνει; Μήπως φταίει που το'χω με λειτουργία πτήσης κι ανοιχτό μόνο το wifi όταν κοιμάμαι; Τι στο καλό;

http://image.prntscr.com/image/76320020ee3e4d5e9c00f064a9bd744f.jpeg

http://image.prntscr.com/image/6a80e5ec08cb49e98bac379cb784e0e8.jpeg

 

θα δοκιμάσω hard reset/να κλείσω κ το backup.. απλά λόγω πίεσης χρόνου, δεν το κόβω για άμεσα.. θέλω να δω κ τι παίζει πρώτα...

Εγώ θα σου έλεγα να μην τρελαίνεσαι αν δεν έχεις τρομερό θέμα. Σε μένα η μπαταρία κάποιες μέρες μου δίνει την εντύπωση ότι κρατάει πολύ (απόγευμα και είναι στο 50%), άλλες ότι έχει φύγει γρήγορα (ίδια ώρα στο 30% χωρίς να θεωρώ ότι έχω κάνει διαφορετική χρήση). Ίσως παίζουν σε μένα διάφορες στο 4G, σήμα κλπ. Δεν τρελαίνομαι, όταν πέφτει το φορτίζω λίγο το απόγευμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να μην τρελαίνεσαι αν δεν έχεις τρομερό θέμα. Σε μένα η μπαταρία κάποιες μέρες μου δίνει την εντύπωση ότι κρατάει πολύ (απόγευμα και είναι στο 50%), άλλες ότι έχει φύγει γρήγορα (ίδια ώρα στο 30% χωρίς να θεωρώ ότι έχω κάνει διαφορετική χρήση). Ίσως παίζουν σε μένα διάφορες στο 4G, σήμα κλπ. Δεν τρελαίνομαι, όταν πέφτει το φορτίζω λίγο το απόγευμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

στη διάρκεια της μέρας, να το καταλάβω.. όταν όμως πέφτεις στις 2am κι είναι στο 33% και το πρωί ξυπνάς και έχει σβήσει από μπαταρία, είναι να τρελαίνεσαι.. ενώ έκλεισες και το backup και πρόσεξες μην αφήσεις κάτι ανοιχτό..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με 3.2.4 έχω δει μεγάλη διαφορά στη μπαταρία όταν δεν το δουλεύω. Φόρτισα προχθές το βράδυ πριν κοιμηθώ και τώρα (2η μέρα δηλαδή) είμαι στο 54%. Δεν το χρησιμοποιώ πολύ, λόγω του ότι δεν έχω πολλά data ακόμα, αλλά έχω μονίμως ανοιχτά data και πολλές φορές bluetooth. Χρήση κυρίως tapatalk, messenger αλλά με φειδώ.. Edited by agpol07
Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα στο επίσημο site της oneplus σταματάει προσωρινά ή έκδοση της 3.2.4

 

EDIT: Due to some reports of issues with Android Pay and LTE connectivity, we’ve temporarily paused the rollout of this OTA. We will address these issues and continue the rollout as soon as possible.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητό 2 μέρες με την resurrection remix και έχω πάθει πλάκα!!!

Θεωρούσα ότι το τηλ ήταν σφαίρα

Τώρα είναι πύραυλος και μάλιστα πολύ ομορφιές λόγο themes.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητό 2 μέρες με την resurrection remix και έχω πάθει πλάκα!!!

Θεωρούσα ότι το τηλ ήταν σφαίρα

Τώρα είναι πύραυλος και μάλιστα πολύ ομορφιές λόγο themes.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με ποιον kernel δοκιμασες?

Καλησπερα αργησα τελικα αλλα ηρθα και εγω στο αγαπημενο Oneplus:)

Nα ξαναβρω την χαρα μου με τα φλασσαρισματα και το ατελειωτο πειραγμα!

 

ps multirom-dualboot εχει δοκιμασει κανενας και με ποιους συνδυασμους? ωωωχ διαβασμα παλι καργα!

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, είμαι πλεον κάτοχος του OnePlus 3 από χθες ,μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις,τρεχει την έκδοση 3.2.2 μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να το αναβαθμίσω στην έκδοση 3.2.4;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, είμαι πλεον κάτοχος του OnePlus 3 από χθες ,μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις,τρεχει την έκδοση 3.2.2 μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να το αναβαθμίσω στην έκδοση 3.2.4;

Περίμενε λιγάκι γιατί έχουν αναφερθεί προβλήματα με την 3.2.4. Σε λίγο αναμένεται καινούρια έκδοση. Διαφορές δεν θα δεις και να αναβαθμίσεις

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε λιγάκι γιατί έχουν αναφερθεί προβλήματα με την 3.2.4. Σε λίγο αναμένεται καινούρια έκδοση. Διαφορές δεν θα δεις και να αναβαθμίσεις

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Mε την 3.2.4 θα δεις διαφορά σίγουρα με την μπαταριά.

Link to comment
Share on other sites

Mε την 3.2.4 θα δεις διαφορά σίγουρα με την μπαταριά.

Εγώ δεν έχω δει, εξαρχής με 3.2.1 το ίδιο καλή είναι πιστεύω, και αμφιβάλλω αν σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα μπήκαν στη διαδικασία να βελτιώσουν κατανάλωση

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά όταν αναβαθμιζουμε βλέπουμε βελτίωση στη κατανάλωση,η καθώς κάνουμε καθαρή εγκατασταση και ξεφορτωνομαστε εφαρμογές και υπολείματα.Οποτε δεν αποκλείεται να συμβαίνει.
Link to comment
Share on other sites

Με ποιον kernel δοκιμασες?

Καλησπερα αργησα τελικα αλλα ηρθα και εγω στο αγαπημενο Oneplus:)

Nα ξαναβρω την χαρα μου με τα φλασσαρισματα και το ατελειωτο πειραγμα!

 

ps multirom-dualboot εχει δοκιμασει κανενας και με ποιους συνδυασμους? ωωωχ διαβασμα παλι καργα!

Με elemental X .Όλα σούπερ!!!!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

ο μοναδικός τρόπος να βρεθούν τα wakelocks είναι με ρουτ και το wakelock detector.φορτίζετε το κινητό στο 100% το αφήνετε 2 ώρες και βλέπεται τι το προκαλεί, ποια υπηρεσία.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20160820_142718.png

 

 

Screenshot_20160820_142707.png

 

 

Είμαι root αλλά και πάλι δεν μπορώ να καταλάβω αν αυτές οι εφαρμογές είναι που φταίνε εγώ βλέπω ότι είναι πάρα πολύ ανεβασμένος ο κερνέλ

Link to comment
Share on other sites

8% είναι τραγικό awake και στο προκαλούν οι πάνω πάνω εφαρμογές.αν τις κάνεις expand θα δεις και πόση ώρα κρατάνε το τηλ awake.πιθανόν έχεις καστομ ρομ και σίγουρα αυτή δεν είναι καλή.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλα οχι και 8% τραγικό awake.. Σκεφτειτε οτι ολα τα samsung lg κλπ ξεκινάνε απο 30 και είναι φυσιολογικό.

Μια χαρά είναι 8% με 2-3 λογαριασμούς mail τις βασικές εφαρμογές και ολη μέρα data wifi αλίμονο!

Link to comment
Share on other sites

με 5 λογαριασμούς email και ένα σωρό εφαρμογές δεν είχα ποτέ πάνω από 2-4% στο g3
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...