Jump to content

Samsung Galaxy J7 2016


alexgiak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα το j βλέπω να λέει και δεν αποκλείεται στο συγκεκριμένο τεςτ να έχει δίκιο. Πάντως μην λέμε και ότι θέλουμε μην πάμε να τα συγκρίνουμε όχι μόνο με το Σ αλλά ακόμα και με Πόλα αλλά. Είπαμε έχει μια αξιοπρεπή κάμερα και ως εκεί.

 

Ο ήχος κλήσης είναι χαμηλά έτσι είναι υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα.Και το Α που ειχα και το J τωρα εχουν χαμηλο ηχο κλησης.Το θεμα βελτιωθηκε αισθητα με δικους μου ηχους
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το J7 Prime αλλά η ερώτηση που έχω είναι νομίζω κοινή.

Ποιος μπορεί να εξηγήσει τα εικονίδια της φωτογραφίας;

Από το ξυπνητήρι και μετά. Για να βοηθήσω, είμαι Ρωσία με την τοπική κάρτα να παίρνω δεδομένα και η ελληνική είναι στο Roaming. Την ελληνική την έχω στο slot 2 μόνιμα που είναι με την SD για να μην βάζω και βγάζω ποτέ... Το εικονίδιο με το "σπιτι" είναι της ελληνικής...

Γιατί δείχνει αυτά και τη σημαίνουν άραγε;;; δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Την ρωσική την ονόμασα "roaming"... bd820a7d3d9f8bb1bcb521df8bf6ccbc.jpg21ffc0d43f186e38e596f721091eb409.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με το κινητακι(j7 2016) το οποιο μου το εδωσαν μετα απο 2-3 μηνες χρησης.Οτι προγραμμα κατεβαζω για τρεξιμο πχ endomondo κτλ κανενα δεν μου μετραει τα μετρα που κανω..Η 'τοποθεσια΄ειναι ενεργοποιημενη γτ οταν ανεβαζω ινσταγκραμ και facebook βγαζει κανονικα τοποθεσια..H επιλογη gps,wifi και δικτυα κινητης ειναι ενεργοποιημενη..Τι δεν εχω σωστα,? Edited by kokonik13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχει κανένας άλλος το εξής πρόβλημα με το j7 .Τραβάω φωτό ή βίντεο και μετά από ένα λεπτό εξαφανίζεται και με αποθήκευση στην κάρτα και στο τηλέφωνο.

 

Sent from my SM-J700T1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρωτη φορα το ακουω.Στα windows τηλεφωνα είναι συχνο φαινονενο αλλα σε αντροιντ ποτε.Μαλλον πας για hard reset και αν δεν δουλεψει σε σερβις
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρωτη φορα το ακουω.Στα windows τηλεφωνα είναι συχνο φαινονενο αλλα σε αντροιντ ποτε.Μαλλον πας για hard reset και αν δεν δουλεψει σε σερβις

 

Τόσα χρόνια Windows δεν μου συνέβη ποτέ.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα εχει κανένας άλλος το εξής πρόβλημα με το j7 .Τραβάω φωτό ή βίντεο και μετά από ένα λεπτό εξαφανίζεται και με αποθήκευση στην κάρτα και στο τηλέφωνο.

 

Sent from my SM-J700T1 using Tapatalk

 

Κάνε ένα soft reset για αρχή.

Τα έχεις να ανεβαίνουν σε κάποιο cloud?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τόσα χρόνια Windows δεν μου συνέβη ποτέ.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κάνε ένα soft reset για αρχή.

Τα έχεις να ανεβαίνουν σε κάποιο cloud?

Ναι τα έχω να ανεβαίνουν στο cloud αλλά τα έχει ώς διαγραμενα.

 

Sent from my SM-J700T1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με το κινητακι(j7 2016) το οποιο μου το εδωσαν μετα απο 2-3 μηνες χρησης.Οτι προγραμμα κατεβαζω για τρεξιμο πχ endomondo κτλ κανενα δεν μου μετραει τα μετρα που κανω..Η 'τοποθεσια΄ειναι ενεργοποιημενη γτ οταν ανεβαζω ινσταγκραμ και facebook βγαζει κανονικα τοποθεσια..H επιλογη gps,wifi και δικτυα κινητης ειναι ενεργοποιημενη..Τι δεν εχω σωστα,?

 

Καμια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

μαλλον πρεπει να δεις τι αισθητηρες εχει η συσκευη και τι αισθητηρες χρησιμοποιει η εφαρμογη... το j7 εχει μονο τους βασικους αισθητηρες, δεν εχω βαλει τετοια εφαρμογη οποτε δε ξερω να σου πω αν λειτουργει

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό στην γυναίκα μου πριν μια βδομάδα,είναι πολύ ικανοποιημένη,και από μια ματια που έριξα δεν είναι και άσχημο,αλλά αυτό που με έχει πραγματικά αφήσει άφωνο είναι η μπαταρία του...

Λοιπόν χρήση μπαταρίας απο την τελευταία φόρτιση μεχρι τώρα, 1ημερα 6ώρες 57 λεπτά,ποσοστό μπαταρίας 49%,και οθόνη 5ωρες 29 λεπτά...

Απίστευτα νούμερα,και ολα αυτά με πάντα ανοιχτό το wifi, και φυσικά 4G...

Εδώ πάει κόντρα το Xiaomi Note 4 που έχω εγώ....Φυσικά το έχω δικαρτο,και όλα ανοικτά...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό στην γυναίκα μου πριν μια βδομάδα,είναι πολύ ικανοποιημένη,και από μια ματια που έριξα δεν είναι και άσχημο,αλλά αυτό που με έχει πραγματικά αφήσει άφωνο είναι η μπαταρία του...

Λοιπόν χρήση μπαταρίας απο την τελευταία φόρτιση μεχρι τώρα, 1ημερα 6ώρες 57 λεπτά,ποσοστό μπαταρίας 49%,και οθόνη 5ωρες 29 λεπτά...

Απίστευτα νούμερα,και ολα αυτά με πάντα ανοιχτό το wifi, και φυσικά 4G...

Εδώ πάει κόντρα το Xiaomi Note 4 που έχω εγώ....Φυσικά το έχω δικαρτο,και όλα ανοικτά...

 

Το xiaomi ειναι μπαταριοφαγος. Αν δεν είχε τόσο μεγάλη μπαταρία θα ήθελε δύο φορτίσεις την ημέρα... ..... .

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σε όλους. Έχει βγάλει σε κάποιον πρόβλημα το ρολόι? Πηρα το συγκεκριμένο κινητό δώρο στην μανα μου και απο χτες εχει κάνει κολλήματα πχ είχε κολλήσει το βράδυ στις 2:30 και το πρωι δεν χτυπησαν καν τα ξυπνητηρια της. Η χτες παλι εκει που ηταν 11:20 το κιν ελεγε 10:38 ξέρω εγω... Απενεργοποίησα την αυτοματη ώρα αλλα πάλι εκανε κόλλημα!

(επίσης του έχω κανει το update που έβγαλε και μετα μια επαναφορά για να ειναι καθαρό πριν το σεττάρω)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχει βγάλει σε κάποιον πρόβλημα το ρολόι? Πηρα το συγκεκριμένο κινητό δώρο στην μανα μου και απο χτες εχει κάνει κολλήματα πχ είχε κολλήσει το βράδυ στις 2:30 και το πρωι δεν χτυπησαν καν τα ξυπνητηρια της. Η χτες παλι εκει που ηταν 11:20 το κιν ελεγε 10:38 ξέρω εγω... Απενεργοποίησα την αυτοματη ώρα αλλα πάλι εκανε κόλλημα!

(επίσης του έχω κανει το update που έβγαλε και μετα μια επαναφορά για να ειναι καθαρό πριν το σεττάρω)

 

Εγω και πριν τις αναβαθμίσεις 8 μηνες που το εχω στις ρυθμισεις ωρας εχω βαλει αυτοματο και 24η μορφη χωρις κανενα προβλημα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό στην γυναίκα μου πριν μια βδομάδα,είναι πολύ ικανοποιημένη,και από μια ματια που έριξα δεν είναι και άσχημο,αλλά αυτό που με έχει πραγματικά αφήσει άφωνο είναι η μπαταρία του...

Λοιπόν χρήση μπαταρίας απο την τελευταία φόρτιση μεχρι τώρα, 1ημερα 6ώρες 57 λεπτά,ποσοστό μπαταρίας 49%,και οθόνη 5ωρες 29 λεπτά...

Απίστευτα νούμερα,και ολα αυτά με πάντα ανοιχτό το wifi, και φυσικά 4G...

Εδώ πάει κόντρα το Xiaomi Note 4 που έχω εγώ....Φυσικά το έχω δικαρτο,και όλα ανοικτά...

 

Μιας και ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο, ποιο πιστευεις υπερτερει στην ποιότητα των φωτογραφιών?

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi,lenovo κτλ ξεχασε τες αν σε ενδιαφερει η κάμερα. Apple,samsung,huawai και τελευταια παραδοξως η σονυ εχουν αξιοπρεπεις καμερες
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi,lenovo κτλ ξεχασε τες αν σε ενδιαφερει η κάμερα. Apple,samsung,huawai και τελευταια παραδοξως η σονυ εχουν αξιοπρεπεις καμερες

 

Αν εχεις και τα δυο τηλεφωνα, θα ηθελα να δω μια συγκριτική φωτογραφια.

Επίσης δεν εχω βρει κατι αλλο πιο αξιολογο απο αυτά τα 2 σε αυτο to budget. Διόρθωσε με αν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από το s4,που συμβίωσα περίπου 3 χρόνια και είχα μείνει απόλυτα ικανοποιημένος,εκτός της μπαταρίας,το J7 είναι για τα χρήματά του,για μένα ότι καλύτερο κυκλοφορεί.Η μπαταρία <τούμπανο>.Δεν κολλάει με τίποτα.Πάρτε το με κλειστά μάτια!!!
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα καλιμπραρισμα την πυξίδα.

 

Πώς να κάνει κάτι σε έναν αισθητήρα που δεν υπάρχει στο κινητό?

 

Sensors Accelerometer, proximity

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j7_(2016)-7870.php

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...