Jump to content

Samsung Galaxy J7 2016


alexgiak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ελλειψη λεντ μπορεί να παρακαμφθει με την χρήση καποιας δωρεάν εφαρμογής απ το στορε

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Με ποια ?

 

Με αυτη δεν τα καταφερα οσο κι αν παιδευτηκα

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.megawave.flashalerts&hl=el

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Here ψάχνει διεύθυνση στα Ελληνικά... ή πρέπει να δίνεις τις διευθύνσεις greekglish?

 

Κανονικά στα Ελληνικά...

Link to comment
Share on other sites

Με ποια ?

 

Με αυτη δεν τα καταφερα οσο κι αν παιδευτηκα

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.megawave.flashalerts&hl=el

Ψαξε για την no led

Με ποια ?

 

Με αυτη δεν τα καταφερα οσο κι αν παιδευτηκα

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.megawave.flashalerts&hl=el

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει 2gb αλλά χωρίς προβλήματα.

Μία βοήθεια,έβαλα κάρτα sd,την βλέπω πάντα πάνω αριστερά στην οθόνη η όταν Ξεκλειδώνοντας την γράφει κάτι για μεταφορά αρχείων. Πώς αλλάζει αυτό;

 

Υ.γ. Εντάξει το βρήκα όλα καλά.

Edited by tasose
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμένα και χρόνια πολλά!

 

Πήρα της συζύγου μου τη συσκευή, από ελληνική αγορά, κάπου στον Οκτώβρη του 2016.

Είναι μια πάρα πολύ καλή συσκευή και με πολύ τίμια χαρακτηριστικά για τα λεφτά της. Ουσιαστικά δεν υπήρχαν προβλήματα σχεδόν σε κανέναν τομέα της.

Εδώ όμως και αρκετό πια καιρό παρουσιάζει μια περίεργη κι ενοχλητική συμπεριφορά στον ήχο της κατά τη φάση των κλήσεων.

Συγκεκριμένα, μετά τα πρώτα λίγα δευτερόλεπτα που ανοίγει μια κλήση, χάνεται στο J7 για λίγα δευτερόλεπτα τελείως ο ήχος αυτού που μιλά απ' την άλλη μεριά της γραμμής. Ο J7 ακροατής δεν ακούει τον άλλο καθόλου για λίγα δευτερόλεπτα.

Διευκρινίζω πως:

Ο άλλος (όχι αυτός που μιλά από το J7) ακούει αδιάλειπτα αυτόν που μιλά από το J7.

Συμβαίνει και στις εισερχόμενες και στις εξερχόμενες κλήσεις αλλά μόνο μια φορά και για λίγα δευτερόλεπτα λίγο μετά την αρχή των κλήσεων.

Συμβαίνει είτε από το ενσωματωμένο ακουστικό είτε και με ενσύρματα ακουστικά (αυτά που είχε με τη συσκευασία του J7).

 

Κωδικός μοντέλου: SM-J710FN

Έκδοση Android: 6.0.1

 

Δεν έχει συμβεί άραγε ακόμα σε κανέναν άλλο κάτι παρόμοιο;!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμένα και χρόνια πολλά!

 

Πήρα της συζύγου μου τη συσκευή, από ελληνική αγορά, κάπου στον Οκτώβρη του 2016.

Είναι μια πάρα πολύ καλή συσκευή και με πολύ τίμια χαρακτηριστικά για τα λεφτά της. Ουσιαστικά δεν υπήρχαν προβλήματα σχεδόν σε κανέναν τομέα της.

Εδώ όμως και αρκετό πια καιρό παρουσιάζει μια περίεργη κι ενοχλητική συμπεριφορά στον ήχο της κατά τη φάση των κλήσεων.

Συγκεκριμένα, μετά τα πρώτα λίγα δευτερόλεπτα που ανοίγει μια κλήση, χάνεται στο J7 για λίγα δευτερόλεπτα τελείως ο ήχος αυτού που μιλά απ' την άλλη μεριά της γραμμής. Ο J7 ακροατής δεν ακούει τον άλλο καθόλου για λίγα δευτερόλεπτα.

Διευκρινίζω πως:

Ο άλλος (όχι αυτός που μιλά από το J7) ακούει αδιάλειπτα αυτόν που μιλά από το J7.

Συμβαίνει και στις εισερχόμενες και στις εξερχόμενες κλήσεις αλλά μόνο μια φορά και για λίγα δευτερόλεπτα λίγο μετά την αρχή των κλήσεων.

Συμβαίνει είτε από το ενσωματωμένο ακουστικό είτε και με ενσύρματα ακουστικά (αυτά που είχε με τη συσκευασία του J7).

 

Κωδικός μοντέλου: SM-J710FN

Έκδοση Android: 6.0.1

 

Δεν έχει συμβεί άραγε ακόμα σε κανέναν άλλο κάτι παρόμοιο;!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα από αρχές Δεκέμβρη. Σήμερα το πήρα από τη SMARTEC όπου το πήγα για 3η φορά μέσα σ' ένα μήνα, χωρίς να καταφέρουν να εντοπίσουν το πρόβλημα. Η SMARTEC με ενημέρωσε ότι παραλαμβάνουν καθημερινά J7 με το ίδιο πρόβλημα και έχει ενημερώσει γραπτώς τη SAMSUNG. Δυστυχώς όμως η απάντηση της SAMSUNG είναι ότι δεν έχει τέτοια ενημέρωση!! Κοινώς μας δουλεύουν... Όσο ήμουν στο service γνώρισα άλλους 2 κατόχους J7 2016 με το ίδιο πρόβλημα. Προσπαθούμε να συντονιστούμε ώστε να πιέσουμε ομαδικά τη SAMSUNG μήπως και ασχοληθούν με το θέμα μας!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα από αρχές Δεκέμβρη. Σήμερα το πήρα από τη SMARTEC όπου το πήγα για 3η φορά μέσα σ' ένα μήνα, χωρίς να καταφέρουν να εντοπίσουν το πρόβλημα. Η SMARTEC με ενημέρωσε ότι παραλαμβάνουν καθημερινά J7 με το ίδιο πρόβλημα και έχει ενημερώσει γραπτώς τη SAMSUNG. Δυστυχώς όμως η απάντηση της SAMSUNG είναι ότι δεν έχει τέτοια ενημέρωση!! Κοινώς μας δουλεύουν... Όσο ήμουν στο service γνώρισα άλλους 2 κατόχους J7 2016 με το ίδιο πρόβλημα. Προσπαθούμε να συντονιστούμε ώστε να πιέσουμε ομαδικά τη SAMSUNG μήπως και ασχοληθούν με το θέμα μας!!!!!!!
Τόμπολααα!

Υπέροχα!

Μα κάτι τέτοιο είχα υποψιαστεί ότι συμβαίνει γιατί, λίγο πριν γράψω εδώ, είχα δει κάποια σχόλια για τη συσκευή (αν θυμάμαι καλά) στο link της στου Skroutz!

 

Και τέλος πάντων όμως, όταν λες για "συντονισμό" πώς ακριβώς το εννοείς να το κάναμε;

Αν θες μάλιστα τα λέμε και τηλεφωνικά μη κουράζουμε τους υπόλοιπους που, περιέργως πώς, δεν είδα να το έχει αναφέρει εδώ κι άλλος ένα τόσο "αναγνωρισμένο", κατά τ' άλλα, πρόβλημα!

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

Εχω επιλεγξει για καποιες εφαρμογες να εχω και ηχητικη ειδοποιηση αλλα αυτή επαναλαμβάνεται κάθε λιγο μεχρι να ανοιξω την ειδοποιηση. Δεν γινεται να κανει ηχο μονο μια φορα ?

Τυχαινει την νυχτα να εχω μηνυμα από Facebook/messnegr για παράδειγμα και δεν σταματάει τις ειδοποισεις αν δεν το δω.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

Εχω επιλεγξει για καποιες εφαρμογες να εχω και ηχητικη ειδοποιηση αλλα αυτή επαναλαμβάνεται κάθε λιγο μεχρι να ανοιξω την ειδοποιηση. Δεν γινεται να κανει ηχο μονο μια φορα ?

Τυχαινει την νυχτα να εχω μηνυμα από Facebook/messnegr για παράδειγμα και δεν σταματάει τις ειδοποισεις αν δεν το δω.

 

Ευχαριστω.

 

Κανεις ρε παιδια ??? Το φορτιζω καθε βραδυ στην κρεβατοκαμαρα και ειναι πολυ σπαστικο .Μην μου πειτε να το κλεισω...Υπαρχει λογος που ειναι ανοιχτο και ενεργες οι ειδοποιησεις για καποιες λιγες εφαρμογες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις ρε παιδια ??? Το φορτιζω καθε βραδυ στην κρεβατοκαμαρα και ειναι πολυ σπαστικο .Μην μου πειτε να το κλεισω...Υπαρχει λογος που ειναι ανοιχτο και ενεργες οι ειδοποιησεις για καποιες λιγες εφαρμογες.

 

Υπάρχει ρύθμιση για υπενθύμιση ειδοποιήσεων κάπου στο μενού. Δυστυχώς το δικό μου είναι στο service και δε μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση για υπενθύμιση ειδοποιήσεων κάπου στο μενού. Δυστυχώς το δικό μου είναι στο service και δε μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο...

 

Ευχαριστω.Εχει ρυθμιση απο ποιες εφαρμογες θα παιρνω ειδοποιηση αλλα δεν εχει απο οσο εχω ψαξει και εχω ψαξει αρκετα ρυθμιση ποσσες φορες θα παιρνω αυτη την ειδοποιηση πριν την δω και χτυπαει συνεχεια.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

Εχω επιλεγξει για καποιες εφαρμογες να εχω και ηχητικη ειδοποιηση αλλα αυτή επαναλαμβάνεται κάθε λιγο μεχρι να ανοιξω την ειδοποιηση. Δεν γινεται να κανει ηχο μονο μια φορα ?

Τυχαινει την νυχτα να εχω μηνυμα από Facebook/messnegr για παράδειγμα και δεν σταματάει τις ειδοποισεις αν δεν το δω.

 

Ευχαριστω.

 

Πηρα τηλεφωνο την τεχνικη υποστηριξη samsung Hellas και ελυσα το προβλημα

 

Ρυθμισεις /προσβασιμοτητα/Υπενθυμιση ειδοποιησης και το εκανα off .

 

Μεσα απο το μενου του messenger και των μηνυματων ορισα ηχο ειδοποιησης που δουλευει μια χαρα οταν εχω κατι αλλα μια φορα εστω και αν δεν ανοιξω την ειδοποιηση.

 

Στην υπενθυμιση ειδοποιησσης που εκανα off αν θελουμε οριζουμε χρονο αναμονης αναμεσα στις ειδοποιησεις απο 1-15 λεπτα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να πάρω το j7 duos 2016 αλλά βλέπω ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα. Το κάνει και με χρήση bluetooth hands free; Τι να κάνω να το πάρω κι ότι βγει ή να πάρω κάτι αλλο;
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να πάρω το j7 duos 2016 αλλά βλέπω ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα. Το κάνει και με χρήση bluetooth hands free; Τι να κάνω να το πάρω κι ότι βγει ή να πάρω κάτι αλλο;

 

Για ποιο προβλημα λες ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με τον ήχο στο J7 μπείτε εδώ https://www.facebook.com/groups/231867427270888/ να οργανωθούμε!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για ποιο προβλημα λες ?

 

Γιάννη κάποια J7 έχουν σοβαρό πρόβλημα με τον ήχο (κόβεται κατά τη διάρκεια της συνομιλίας) με αποτέλεσμα το J7 να μη μπορεί να λειτουργήσει σαν τηλέφωνο!!!

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με τον ήχο στο J7 μπείτε εδώ https://www.facebook.com/groups/231867427270888/ να οργανωθούμε!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιάννη κάποια J7 έχουν σοβαρό πρόβλημα με τον ήχο (κόβεται κατά τη διάρκεια της συνομιλίας) με αποτέλεσμα το J7 να μη μπορεί να λειτουργήσει σαν τηλέφωνο!!!

 

 

Δεν μπορω να ξερω μιας και το δικο μου το εχω ενα μηνα μονο ..Εκανα αιτημα στην ομαδα .

Edited by truckman

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια.Πηρα το J7 2016 σε μονοκαρτο στην γυναικα μου,ηθελα να ρωτησω,το θεμα στο ακουστικο το παρουσιαζουν και οι 2 εκδοσεις,δικαρτο και μονοκαρτο δηλαδη?Επειδη η σαμμυ εχει το κουσουρι σε πολλες συσκευες της στην ρυθμιση δικτυων auto δηλαδη 4g,3g,2g να μπερδευει το μπουτια της κοινως οπου δεν εχει καλο σημα,...δοκιμαστε ενα διαστημα σε οποιον εμφανισε θεμα με το ακουστικο,να το δουλευει για λιγο στο 2g και να μας πει αν ξαναβγαλει το προβλημα....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.Πηρα το J7 2016 σε μονοκαρτο στην γυναικα μου,ηθελα να ρωτησω,το θεμα στο ακουστικο το παρουσιαζουν και οι 2 εκδοσεις,δικαρτο και μονοκαρτο δηλαδη?Επειδη η σαμμυ εχει το κουσουρι σε πολλες συσκευες της στην ρυθμιση δικτυων auto δηλαδη 4g,3g,2g να μπερδευει το μπουτια της κοινως οπου δεν εχει καλο σημα,...δοκιμαστε ενα διαστημα σε οποιον εμφανισε θεμα με το ακουστικο,να το δουλευει για λιγο στο 2g και να μας πει αν ξαναβγαλει το προβλημα....

 

Το εχω εναμισυ μηνα και τη τελευταια εβδομαδα αρχισε τα κουσουρια ...Σε σελιδα στο facebook κανεις με το προβλημα δεν βρηκε λυση ουτε με αντικατασταση συσκευης .

 

Απο που το ρυθμιζουμε αυτο που λες ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις,δικτυα κινητης τηλεφωνιας,λειτουργια δικτυου,βαλτο 2G και δες πως συμπεριφερεται.Και στο Α5 και σε ολες τις συσκευες σαμμυ που ειχα στο auto οταν επεφτε το σημα,η επεφτε η γραμμη η κομπλαριζε.Για δες το...
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις,δικτυα κινητης τηλεφωνιας,λειτουργια δικτυου,βαλτο 2G και δες πως συμπεριφερεται.Και στο Α5 και σε ολες τις συσκευες σαμμυ που ειχα στο auto οταν επεφτε το σημα,η επεφτε η γραμμη η κομπλαριζε.Για δες το...

 

Θα το δοκιμασω.....Ετσι ομως με χρηση δεδομενων κινητης η συνδεση στο internet δεν θα ειναι πολυ αργη ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα ειναι αλλα κυριως θελουμε να δουμε αν ειναι θεμα λογισμικου η σηματος...

 

Σωστα....Ετσι κι αλλοιως εχω wifi και στο σπιτι και στο γραφειο και υπολογιστη μπροστα μου οποτε θα το δοκιμασω .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Περίπου στο μήνα που το χρησιμοποιώ δεν έχει βγάλει κουσούρι και το έχω συνέχεια στο αυτόματο λόγο εργασίας .

Που και που όμως το κάνω καμία επανεκκίνηση όπως όλα τα android που είχα γιατί τρώνε κολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...