Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν κάνει ε;; περιμένω να δω τι θα γίνει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δε βλεπω ουσιαστηκες διαφορες ωστε να παω στο 4 ;)

 

προσωπικα δε βιαζομαι. εχω σεταρει το 2 οπως θελω και ειμαι κομπλε!:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραίος σε βλέπω και στο miui.gr

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

;) thanks

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

@ste3001 Έχει και το double tap;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις πέρασα στο redmi note 4 rom Ελληνική developer 6.9.8 απο to xiaomi hellas (μέσου twrp recovery) . Πλέον έχει επιλογή για ελληνική γλώσσα και ελληνικά μενού. φαίνεται να λειτουργεί μια χαρά, είχε προ εγκαταστημένο Google Play και είναι ρουταρισμενη.

:D https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160914/bdd514bafafe0305f6b4ed703aacf07b.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160914/ba276e2e7c7a0905e28f8db41f2fa0a2.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160914/a9837df83ff803f8dd6b36da56c3cdb9.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ωραιος.... οδηγος? βηματα? twrp? που πως?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

οφφ??? τι το εκανες????

για αλλαγη αν θες πας

προσωπικα πιστεύω το 3 προ ειναι η καλυτερη επιλογη

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@ste3001 Έχει και το double tap;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Έχει επιλογή στο άνοιγμα double tap (και στο stable mini Chinese) , αλλά εγώ με nova launcher έχω και το κλείδωμα με διπλό ταπ ;)

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μιας κ το redmi note 3 pro μου βγηκε "off"... σκεφτομαι ηδη το redmi note 4.. να ξαναπαρω το 3 pro, η να "αναβαθμιστω" στο 4??

Αναβάθμιση!!!! ;)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@FIREBLADE1 όλα τα βρήκα στο miui hellas, οδηγοί,, τον κτλ, θέλει ψάξιμο και διάβασμα όμως ;)

Είσαι κάτοχος redmi note 4 ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή στο άνοιγμα double tap (και στο stable mini Chinese) , αλλά εγώ με nova launcher έχω και το κλείδωμα με διπλό ταπ ;)

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναβάθμιση!!!! ;)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@FIREBLADE1 όλα τα βρήκα στο miui hellas, οδηγοί,, τον κτλ, θέλει ψάξιμο και διάβασμα όμως ;)

Είσαι κάτοχος redmi note 4 ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι το εχω στα χερια μου 2 μερες, στο miui hellas δεν εψαξα, βρηκα ομως το twrp και το περασα με adb, επειτα format internal storage, επανεκκινηση - μεταφορα της greek rom στοn αποθηκευτικο χωρο του κινητου, adb reboot recovery, twrp εγκατασταση zip απο internal sd και ολα οκ...... για να δουμε τι κανει η ελληνικη gtv. Να πω οτι τρομαζει λιγο γιατι μενει λιγη ωρα στο logo "mi" και λες "τωρα το brickara" επισης παιρνει λιγη ωρα να γινει η πρωτη εγκατασταση, οποτε φροντιστε να εχετε μπαταρια αρκετη....

 

Υ.Γ. με λιγο google translate: http://www.alegrecompra.com/blog/como-instalar-twrp-multi-lenguaje-rom-y-root-al-xiaomi-redmi-note-4-nikel/

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Συγκριση καμερας με το redmi note 3 pro κάποιος ; Σε μπαταρια φαίνεται να κερδίζει το παλιο
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το οφτοπικ αλλα θα σου προσφέρει πραγματι κάτι παραπανω η νεοτερη εκδοση αφου εισαι ευχαριστημενος με το Lenovo;

Βεβαια αν ειναι για επεξεργαστική ισχυ και ταχυτητα παω πασο.

Ακομα γρηγορο ειναι το Α806 μου ομως δεν περνει 2 καρτες σιμ και θα ηθελα και μια σχεδον διπλασια μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Συγκριση καμερας με το redmi note 3 pro κάποιος ;

Το ίδιο ήθελα να ρωτήσω, όποιος έχει άποψη ας την μοιραστεί μαζί μας! :bow:

Link to comment
Share on other sites

μιας κ το redmi note 3 pro μου βγηκε "off"... σκεφτομαι ηδη το redmi note 4.. να ξαναπαρω το 3 pro, η να "αναβαθμιστω" στο 4??

 

Αναβάθμιση, μην περιμένεις, απ΄ότι φαίνεται δεν θα βγει 2η έκδοση του RN4

http://vr-zone.com/articles/xiaomi-may-not-launch-snapdragon-redmi-note-4-variant/114006.html

https://www.nextpowerup.com/news/30509/xiaomi-redmi-note-4-will-only-have-mediatek-variant-wont-be-available-in-some-countries/

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δύο μέρες τώρα διαβάζω ότι ίσως δεν βγάλουν με SnapDragon

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δύο μέρες τώρα διαβάζω ότι ίσως δεν βγάλουν με SnapDragon

Μέχρι να κυκλοφορήσει ο αντικαταστάσεις του SD 650/652 θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα..Περιμενω το κινητο σιγα σιγα να φτασει και προετοιμαζομαι λιγο :D

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/579-Xiaomi-Redmi-Note-4-Nikel/

 

Αυτη ειναι η σωστη ρομ για το κινητο ετσι? Και εαν θα μπορουσε καποιος να βαλει τον οδηγο απο το φορουμ αυτο γιατι δεν τον βρισκω..

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Αν και λιγο ακυρη η ερωτηση προς τους κατοχους της συσκευης. Στο note 3 pro εχουν και συνεχιζουν να αναφερονται προβληματα ειτε με την αυτοματη φωτεινοτητα ειτε με την περιστροφη της οθονης, ζητηματα που μαλλον ειναι software Κυριως αλλα δεν εχει λυσει ακομα η xiaomi.

 

Στο note 4 υπαρχουν τετοια θεματακια η ουτε καν?

Συγκριτικα παντα με το Redmi note 3 pro, η αυτονομια της συσκευης ειναι παραπλησια η διαφορετικη?

Τελος η ram γνωριζουμε αν ειναι lddr3 η 4? Και γενικοτερα φοραει τελευταιας τεχνολογιας hardware?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και λιγο ακυρη η ερωτηση προς τους κατοχους της συσκευης. Στο note 3 pro εχουν και συνεχιζουν να αναφερονται προβληματα ειτε με την αυτοματη φωτεινοτητα ειτε με την περιστροφη της οθονης, ζητηματα που μαλλον ειναι software Κυριως αλλα δεν εχει λυσει ακομα η xiaomi.

 

Στο note 4 υπαρχουν τετοια θεματακια η ουτε καν?

Συγκριτικα παντα με το Redmi note 3 pro, η αυτονομια της συσκευης ειναι παραπλησια η διαφορετικη?

Τελος η ram γνωριζουμε αν ειναι lddr3 η 4? Και γενικοτερα φοραει τελευταιας τεχνολογιας hardware?

 

Η RAM είναι LPDDR3 Double Channel στα 933MHz...

 

Στην περιστροφή οθόνης δεν παρατήρησα κάτι...

 

Αυτόματο φωτισμό δεν χρησιμοποιώ ποτέ, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει πρωτα να ξεκλειδωσεις bootloader για να περασεις ρομ που δεν ειναι official.Δες τη διαδικασια ξεκλειδωματος εδω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11222-%CE%9E%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-Bootloader/
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι ασχετος τελειως..

Μπορει να γραψει καποιος πως περναμε την ελληνικη rom απο το miui.gr ?

 

περιμενε μεχρι την κυριακη, θα ετοιμασω και video πως περναμε την ελληνικη gtv αλλα και review του κινητου. Μεχρι τοτε, φτιαξε ενα xiaomi mi account, το χρειαζεσαι σιγουρα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

περιμενε μεχρι την κυριακη, θα ετοιμασω και review του κινητου.

 

Για δώσε κανα μινι spoiler. Ικανοποιημένος;

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε κανα μινι spoiler. Ικανοποιημένος;

εχω το 3gb 64gb, ενταξει το κινητο ειναι καλο, δεν σε ξετρελενει κιολας αλλα ειναι ενα γρηγορο κ αξιοπρεπες κινητο, μεχρι εκει, απο θεμα design δεν ενθουσιαζει ουτε αφηνει αδιαφορο καποιον αλλα στο χερι καταλαβαινεις οτι προκειται για καλη κατασκευη και οχι τπτ homtom.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγη βοηθεια επειδη ειμαι αναμεσα σε 2 να παρω αυτο εδω το redmi note 4 64gb 3gb ram 275 ευρω η το redmi note 3 pro 32gb 3gb ram 230 ευρω εσεις τι λετε ?? για πειτε μου γνωμες για το 4 ζεσταινεται ?? εχει καλη οθονη?? και τετοια μπαταριαα Edited by dbalaba
Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγη βοηθεια επειδη ειμαι αναμεσα σε 2 να παρω αυτο εδω το redmi note 4 64gb 3gb ram 275 ευρω η το redmi note 3 pro 32gb 3gb ram 230 ευρω εσεις τι λετε ?? για πειτε μου γνωμες για το 4 ζεσταινεται ?? εχει καλη οθονη?? και τετοια μπαταριαα

 

#123 διαβασε

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

περιμενε μεχρι την κυριακη, θα ετοιμασω και video πως περναμε την ελληνικη gtv αλλα και review του κινητου. Μεχρι τοτε, φτιαξε ενα xiaomi mi account, το χρειαζεσαι σιγουρα.

 

Καλύτερα να πάρω με την official ή multilanguage rom για να περάσω μετά την gtv?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...