Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις τσίμπησα το 3GB ram/64GB rom από gearbest στα 165 euro μαζί με ασφάλεια shipping!!!:D:D:D:D
H γυναίκα, το ψάρι και το Xiaomi θέλουν χέρι. Αλλιώς μένεις νηστικός και με ένα τούβλο στο χέρι!!!:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν το αποκλείω,αλλά μου φαίνεται και απίθανο να πάρει Ελληνικά η Κινέζικη.

Στην θέση σου θα έβαζα την Global αν δεν θες να φλασάρεις όλη την ώρα,ή την Ελληνική αν δεν βαριέσαι τα συνεχόμενα updates.

 

Τελευταία (λέμε τώρα) ερώτηση.

Την "Redmi Note 4 MTK Latest Global Developer Version Fastboot" κατεβάζω..... Σωστά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν καταλαβα καλα απο τα προηγουμενα μηνυματα, εχεις China Stable. Official μεν αλλα κινεζικη. Αυτο σημαινει οτι εχεις μονο κινεζικα και αγγλικα σαν γλωσσες. Θα παιρνεις updates αλλα θα παραμεινεις στην China. Η καθε ROM εχει τα δικα της Update. Για αυτο και η China ειναι στην 8.1.6 ενω η Global στην 8.1.2.

 

Ελληνικα στην China δεν θα δεις ποτε. Για αυτο εχουν βγαλει την Global που εχει ολες τις γλωσσες (και εχουν αφαιρεσει τις κινεζικες εφαρμογες).

 

Ναι έτσι είναι

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα και ενεργοποίησα την συσκευή. Επέλεξα ελληνικά, ελλάδα, sim κλπ και φτάνω στον λογαριασμό Μι. Βάζω κωδικό και μου βγάζει σφάλμα. Προσπάθησα κάμποσες φορές αλλά τίποτα. Πήγα στο pc και άλλαξα κωδικό. Βάζω τον νέο πάλι τίποτα. Το κινητό έμεινε εκεί και δεν με αφήνει να προχωρήσω. Τί κάνω?????

Μπορώ να παρακάμψω τον λογαριασμό Μι ή να το πετάξω?

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ok, βρήκα τον κωδικό από το lastpass Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τσίμπησα το 3GB ram/64GB rom από gearbest στα 165 euro μαζί με ασφάλεια shipping!!!:D:D:D:D

 

αναφέρεσε στην επιλογή Greece Via Expedited Shipping ? ή σε κάτι άλλο, δώσε αν θες λεπτομέρειες

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά γνωρίζει κάποιος που μπορώ να το βρω το 3/64 σε λογική τιμή και με EU Expedited ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου Μοντόγια.

 

Όλα εύκολα και απλά τελικά.

Χρυσόστομε και πάλι ευχαριστώ. Επιτέλους ελληνικά. Μου λείπει όμως η γλυκιά κινεζα που πεταγόταν κάθε τρεις και λίγο..... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όλα εύκολα και απλά τελικά.

Χρυσόστομε και πάλι ευχαριστώ. Επιτέλους ελληνικά. Μου λείπει όμως η γλυκιά κινεζα που πεταγόταν κάθε τρεις και λίγο..... :lol:

 

Δεν κάνει τίποτα.

Για την κινεζιά θα πίνεις ένα χάπι το πρωί με ένα ποτήρι νερό,ένα χάπι το πρωί με 2 ποτήρια και νερό και ένα το βράδυ με τρία ποτήρια.

Έχεις πάθει αφυδάτωση.:lol::lol::lol::p

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, μετά από την σχετική ταλαιπωρία με τα ταχυδρομεία, επιτέλους από σήμερα είμαι πανευτυχής κάτοχος του Note 4 pro. Το κινητό ήρθε με fake rom με "ελληνικά" μέσα. Απο όσο ξέρω πλέον η Global Stable έχει ελληνικά και έχεις και τα ΟΤΑ.

 

Η ερώτηση μου είναι η εξής για όποιον γνωρίζει.. Θέλει καταρχήν unlock η συσκευή για να περαστεί η επίσημη έκδοση;

Έστω ότι θέλει και γίνεται unlock, μετά βάζουμε την fastboot rom; Και οι έκδοσης Note 4 με Note 4 pro δεν έχουν διαφορά στις rom, σωστά;

Τέλος έχει διαφορά η fastboot από την κανονική αν τελειώσει η διαδικασία; πρέπει μετά από αυτή να flashαρω κάτι άλλο ή μένω με αυτή (αφού έχει τα επίσημα ελληνικά δεν με ενδιαφέρει η ελληνική έκδοση, με ενδιαφέρουν τα αυτόματα update..)

Πιθανολογώ τις απαντήσεις και συγνώμη για το spam αλλά θέλω να είμαι 100% σίγουρος..

Ευχαριστώ!!

Edited by FeVerSeCtioN
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν γνωρίζω και πολλά ποιο πάνω έχω ένα "About phone". Τι ROM έχω; Δεν μπορεί να ξεκλειδώσει με αυτή; Το μόνο που θέλω είναι να το κάνω root και να περάσω κάποια προγράμματα. Για rom δεν με ενδιαφέρει να αλλάξω.

 

Να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα. Το να κάνεις root το κινητό είναι ανεξάρτητο από το να αλλάξεις Rom. Το ξεκλειδώνεις για να αλλάξεις Rom και να πας στην καλήτερη ελληνική αλλά root γίνεται και τώρα .

-------> http://howtechbyakis.blogspot.gr/ <------ Τα πάντα για την τεχνολογία
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το θεμα μπαταρίας μετά την αναβάθμιση.μεσα σε 3 ώρες χωρίς σχεδόν καθόλου χρήση ή μπαταρία έπεσε 30℅.το τηλέφωνο ζεστάθηκε.εκανα επαννεκινηση.επισης μετά την αναβάθμιση έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.
Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα. Το να κάνεις root το κινητό είναι ανεξάρτητο από το να αλλάξεις Rom. Το ξεκλειδώνεις για να αλλάξεις Rom και να πας στην καλήτερη ελληνική αλλά root γίνεται και τώρα .

 

Φίλε μου AkisZ διάβασα στο forum της κοινότητας xiaomi-miui.gr ότι για να γίνει root πρέπει να ξεκλειδωθεί μετά να πέρασω TWRP και μετά να εγκαταστήσω το SuperSu μέσα απ΄αυτή. Φυσικά έψαξα και βρήκα ότι υπάρχουν και προγράμματα π.χ Kingroot αλλά μου είπε ο Chryssostomos ότι προσπάθησε 2 φορές και δεν το κατάφερε.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το θεμα μπαταρίας μετά την αναβάθμιση.μεσα σε 3 ώρες χωρίς σχεδόν καθόλου χρήση ή μπαταρία έπεσε 30℅.το τηλέφωνο ζεστάθηκε.εκανα επαννεκινηση.επισης μετά την αναβάθμιση έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

δες μήπως σου τρώει καμία εφαρμογή μπαταρία,γιατί αυτό που λες,είναι πολύ περίεργο.

Επίσης,δες αν έχεις καλό σήμα και αν έχεις επιλέξει να έχεις 4g θα σου τρώει παραπάνω,αν ψάχνει σήμα 4g και δεν πιάνει εκεί που είσαι.

 

@Pdt,όντως δεν τα κατάφερα 2 φορές,αλλά δεν έχω ασχοληθεί άλλο.

Πάντως νομίζω πως όπως λες γίνεται το ρουτάρισμα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

δες μήπως σου τρώει καμία εφαρμογή μπαταρία,γιατί αυτό που λες,είναι πολύ περίεργο.

Επίσης,δες αν έχεις καλό σήμα και αν έχεις επιλέξει να έχεις 4g θα σου τρώει παραπάνω,αν ψάχνει σήμα 4g και δεν πιάνει εκεί που είσαι.

 

@Pdt,όντως δεν τα κατάφερα 2 φορές,αλλά δεν έχω ασχοληθεί άλλο.

Πάντως νομίζω πως όπως λες γίνεται το ρουτάρισμα.

 

Μου έδωσαν και οδηγίες δυό παιδιά από την κοινότητα πολύ αναλυτικές. Θα το δοκιμάσω όταν πάρω την έγκριση για ξεκλείδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν υπηρχε εντονο το προβλημα ειχα σημα E και Η με επιλογη 4g και τωρα αντιμετωπιζω θεμα μονο με wifi ανοιχτα αλλα οχι τοσο εντονο.εχω απενεργοοιηση εντοπισμο θεσης και εχω επιλεξει εξοικονομηση μπαταριας ενεργο.ειναι η σωστη επιλογη αυτη;
Link to comment
Share on other sites

Οταν υπηρχε εντονο το προβλημα ειχα σημα E και Η με επιλογη 4g και τωρα αντιμετωπιζω θεμα μονο με wifi ανοιχτα αλλα οχι τοσο εντονο.εχω απενεργοοιηση εντοπισμο θεσης και εχω επιλεξει εξοικονομηση μπαταριας ενεργο.ειναι η σωστη επιλογη αυτη;

 

Τι πάει να πει σωστή επιλογή;Αν έχεις επιλογή LTE και έχεις Ε&Η με δεδομένα ενεργά,λογικό είναι να κλάψει η μπαταρία.

Σε εμένα η μπαταρία πέφτει σχετικά γρήγορα μόνο με δεδομένα ενεργά,ανεξαρτήτου σήματος.

Με wifi πέφτει φυσιολογικά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά! Παρέλαβα πριν λίγες ώρες το κινητό απλά τέλειο! Με την official global μου ήρθε με την 8.1.2. το μόνο θέμα μου είναι ότι δεν μπορώ να συνδεθω στο wifi ..δεν ξέρω γιατί με δεδομένα μία χαρά. Γνωρίζετε κάτι να κάνω στης ρυθμίσεις????. Σε όλους τους λογαριασμούς μπικα οκ κανονικά χωρίς πρόβλημα. Wind h+ πάει .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά! Παρέλαβα πριν λίγες ώρες το κινητό απλά τέλειο! Με την official global μου ήρθε με την 8.1.2. το μόνο θέμα μου είναι ότι δεν μπορώ να συνδεθω στο wifi ..δεν ξέρω γιατί με δεδομένα μία χαρά. Γνωρίζετε κάτι να κάνω στης ρυθμίσεις????. Σε όλους τους λογαριασμούς μπικα οκ κανονικά χωρίς πρόβλημα. Wind h+ πάει .

 

Φτιάξε ένα καινούργιο APN και να το ονομάσεις Q internet (αν έχεις Q)

στο APN βάζεις: myq

Πατάς save και μετά πηγαίνεις πίσω και το επιλέγεις να γίνει "μπλε"

Κάνε και επανεκκίνηση για παν ενδεχόμενο και είσαι έτοιμος!

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε ένα καινούργιο APN και να το ονομάσεις Q internet (αν έχεις Q)

στο APN βάζεις: myq

Πατάς save και μετά πηγαίνεις πίσω και το επιλέγεις να γίνει "μπλε"

Κάνε και επανεκκίνηση για παν ενδεχόμενο και είσαι έτοιμος!

 

ρωτάει γιατί δεν μπορεί να συνεδεθεί με wifi και του δίνεις ρυθμίσεις για data ???????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οκ είχα θέμα με το ρόυτερ.ενω είμαι φάουλ σήμα συνδεδεμένος.δεν κάνει τπτ.εσπασα κωδικό από άλλο και συνδέθηκα κανονικά.ολα οκ. Για πιο λόγο ομος μου το κάνει το ρουτερ αυτό ξέρετε κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Της windl

 

Για αρχή μπες στις ρυθμίσεις του και άλλαξε κανάλι, και δες αν έχει b,g,n στο ασύρματο.

Σαν συνέχεια,πέτα το.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...