Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρω τι λέω. Η cosmote σ αντίθεση με τους άλλους παρόχους, δεν στέλνει το νούμερο με τον κωδικό χώρας στα εισερχόμενα sms. Κανονικά ο κωδικός χώρας πρέπει να στέλνεται πάντα, όπως κάνουν Wind και Vodafone. Επομένως για να έχουν αναγνώριση της επαφής στα εισερχόμενα sms, πρέπει το νούμερο να είναι αποθηκευμένο ΚΑΙ χωρίς κωδικό χώρας.

Φιλε μου τι λες; τοσα κινητα εχω αλλαξει και εχω κοσμοτε 10 χρονια παντα φαινονταν τα ονοματα στα μυνηματα αυτο ειναι θεμα του xiaomi.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρω τι λέω. Η cosmote σ αντίθεση με τους άλλους παρόχους, δεν στέλνει το νούμερο με τον κωδικό χώρας στα εισερχόμενα sms. Κανονικά ο κωδικός χώρας πρέπει να στέλνεται πάντα, όπως κάνουν Wind και Vodafone. Επομένως για να έχουν αναγνώριση της επαφής στα εισερχόμενα sms, πρέπει το νούμερο να είναι αποθηκευμένο ΚΑΙ χωρίς κωδικό χώρας.

 

Εγω εχω wind και εχω το ιδιο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Με cosmokarta στα εισερχόμενα SMS με την εφαρμογή textra που χρησιμοποιώ, φαίνεται το όνομα της επαφής και όχι ο αριθμός.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα λύνεται με το number fix

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν ξερω κανεναν που να μην του δουλεψε η διορθωση αριθμου. Τεσπα, δοκιμαζει ο φιλος και βλεπει.
Link to comment
Share on other sites

Κλαίω....

 

Έχει ghost touches στο home button και λίγο πιο πάνω γιατί πατιέται και το app για sms :cry:

To factory reset δεν βοήθησε... λογικά πρέπει να είναι hardware θέμα.

Έστειλα μήνυμα στον Κινέζο και οπλίζομαι με πολύ υπομονή. Είναι να μην σου τύχει :(

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλό χρυσό το mui αλλά δεν παλευοταν άλλο το battery drain του. Ακούστε με και βάλτε μια aosp rom και θα δείτε τεράστια διαφορά!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλό χρυσό το mui αλλά δεν παλευοταν άλλο το battery drain του. Ακούστε με και βάλτε μια aosp rom και θα δείτε τεράστια διαφορά!

 

Πες μου οτι δεν σοβαρολογεις με τετοια μπαταρια?κατι εχεις κανει λαθος το κινητο βαραει 11ωρα ανοιχτης οθνης και 35 με 40 ωρες αναμονης ταυτοχρονα τι θελεις πυρηνικο κινητο?:X:X:X

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πες μου οτι δεν σοβαρολογεις με τετοια μπαταρια?κατι εχεις κανει λαθος το κινητο βαραει 11ωρα ανοιχτης οθνης και 35 με 40 ωρες αναμονης ταυτοχρονα τι θελεις πυρηνικο κινητο?:X:X:X

 

o mediatek με στοκ ρομ με καμία Παναγία.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

o mediatek με στοκ ρομ με καμία Παναγία.

 

Α ναι έχεις δίκιο σόρυ. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω το xiaomi Redmi note 4 με mediatek 2 giga ram 16 giga.Εχω μόνιμο πρόβλημα με την συλλογή φωτογραφιών κολλάνε οι φωτογραφίες κατά την κύλιση.με άλλη εφαρμογή φωτογραφιών δεν έχω πρόβλημα.οι φωτογραφίες είναι σε κάρτα sd 32 g.υπαρχει κάποια λύση επειδή η εφαρμογή της xiaomi είναι η ποιο ευχρηστη;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα.

Προσωπικά είμαι σε rn2 αλλά εχθές ήρθε από Ελληνική αγορά το rn4 4/64 με snapdragon δώρο για την κόρη μου. Είναι απίστευτο τηλέφωνο. Το μόνο θέμα που παρατήρησα είναι ότι δεν μπορεί να σεταρει το δακτυλικό αποτύπωμα. Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά? Φοράει την global stable 8.2.10

Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω από τα 11 διαφορετικά μοντέλα που μου βγάζει το skroutz στην αναζήτηση ποιο αξίζει σε θέμα μπαταρίας. Υποτίθεται ότι αυτά που έχουν Snapdragon αλλά και πάλι έχει γύρω στα 4 διαφορετικά μοντέλα
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω από τα 11 διαφορετικά μοντέλα που μου βγάζει το skroutz στην αναζήτηση ποιο αξίζει σε θέμα μπαταρίας. Υποτίθεται ότι αυτά που έχουν Snapdragon αλλά και πάλι έχει γύρω στα 4 διαφορετικά μοντέλα

 

Τον προβληματισμο σου δεν καταλαβαινω μονος σου απαντησες οτι εχει σναπντραγκον εχει την ιδια αυτονομια και τα 4 δηλαδή αλλα το ενα ειναι 64αρι με 4 γκιγκα τα αλλα 32 αρια με 3 γκιγκα και ενα 16αρι.Απο το τελευταιο μακρια. Στα αλλα κοιτα να παρεις την γκλομπαλ εκδοση μονο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα . Αυτή τη στιγμή έχω το κινητό redmi note 3 pro αλλά επειδή έχει ψιλό σπάσει θέλω ένα καινούριο .. Ειμαι ανάμεσα σε mi Max και Redmi note 4 /pro. Ερώτηση ... Το 4 pro δεν ξέρω γτ αλλά δεν μπορώ να το βρω πουθενά δηλαδή βρίσκω μόνο το note 4 (skroutz) βρίσκω όμως κάποια που λέει high edition media teck η το snapdragon (note 4) τι διαφορές έχει ;;; το pro ποιο είναι ;;;; επίσης από ποιο ελληνικό σαιτ με προτείνετε να το πάρω γτ δεν θέλω από Κίνα
Link to comment
Share on other sites

Εν τέλη,δεν θα πάρουμε Nougat,αν ισχύει η λίστα που διέρρευσε αυτές τις μέρες.

Well done Xiaomi,Well done.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλη,δεν θα πάρουμε Nougat,αν ισχύει η λίστα που διέρρευσε αυτές τις μέρες.

Well done Xiaomi,Well done.

Δεν ειναι ακριβως ετσι στο τεκμανιακς στην αναλογη δημοσιευση ποιοι παιρνουν και ποιοι δεν παιρνουν αναβαθμιση υπήρξε ανθρωπος ο οποιος μεσω του φορουμ της XIAOMI αναφερει οτι με την λιστα εχει ανακοινωθει ποιες συσκευες θα επερναν πρώτες την αναβαθμιση (3/7) και οτι υπάρχουν και αλλες εκτος που αναμενενεται να πάρουν συντομα την αναβαθμιση

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει έγραψα....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με συγχωρεις φιλε μου δεν το προσεξα!

Πάντως εψαξα να βρώ την δημοσιευση και το αρθρο στο σαιτ που προανεφερα,και δεν υπάρχει, αρα υποθέτω οτι κατέβηκε λόγω της διευκρινισης τέθηκε.

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλό χρυσό το mui αλλά δεν παλευοταν άλλο το battery drain του. Ακούστε με και βάλτε μια aosp rom και θα δείτε τεράστια διαφορά!

 

Τι έβαλες?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια η διαφορα στα χαρακτηριστικά τις συσκευης με επεξεργαστη Snapdragon! απο τον mediatec γιατι θελω να το παρω για την κορη μου ευχαριστω Edited by kostascbr
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια η διαφορα στα χαρακτηριστικά τις συσκευης με επεξεργαστη Snapdragon! απο τον mediatec γιατι θελω να το παρω για την κορη μου ευχαριστω

 

από hardware tο snapdragon έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και σαπορτάρει την 800αρα μπάντα.

Το mediatek είναι λίγο πιο γρήγορο.

 

Από software το snapdragon είναι πιο κοντά στο να πάρει επίσημα την Nougat, αν δεν κάνω λάθος υπάρχει ήδη beta version, ενώ το mediatek ένας θεός ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...