Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω ενα προβλημα με την εφαρμογη του FB. Καθε φορα που καποιο post περιεχει video , κανει για λιγα δευτερολεπτα loading και μετα κολλαει η εφαρμογη.

Οταν κανω clean cashe δουλευει κανονικα για λιγο αλλα μετα απο μια-δυο ωρες κολλαει παλι. Eπισης νομιζω ξεκινησε μετα το update της τελευταιας rom ,αλλα δεν ειμαι και 100% σιγουρος.

Εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος ιδιο προβλημα?

 

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και στο δικό μου και στης γυναίκας (3-64 MTK)...

Δεν ξέρω αν είναι μετά το update του MIUI ή μετά το update της εφαρμογή του fb...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλησπέρα κι απο εμένα παιδιά.Ενδιαφέρομαι για την αγορά νέου κινητού και κοιτάζω προς Xiaomi πλευρά.Θα ήθελα ωστόσο να ρωτήσω μερικά πράγματα που δεν τα κατανοώ.Ποιά η διαφορά ανάμεσα σε xiaomi redmi note 4 και xiaomi redmi note 4x?Εσείς ποιό xiaomi προτείνεται να πάρω;Και αυτό με τη συχνότητα 800mhz που γράφετε τι είναι;Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν είναι κουφά όσα γράφω..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το πηρα και εγω προχθες απο σκρουτζομγαζο το global edition με snapdragon

Έχει να προτείνει κανείς tempered glass αλλά αν είναι δυνατον απο Ελλαδα για να μην μου μεινει 20 μερες χωρις προστασια ...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα με τζαμάκι στο συγκεκριμένο τηλέφωνο, γιατί λόγω 2,5D οθόνης πολλά αφήνουν ασπρίλα περιμετρικά.

Κάποιοι προτείνουν τα Nilkin Pro+. Εγώ τα δοκίμασα και είχα πάλι το ίδιο θέμα (σε μικρότερο βαθμό).

Κάποιοι άλλοι προτείνουν οποιοδήποτε tembered glass και εξαφάνιση της ασπρίλας που αφήνει γύρω γύρω με μπατονέτα εμποτισμένη σε λάδι.

Τελικά κατέληξα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7409830#post7409830

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κι απο εμένα παιδιά.Ενδιαφέρομαι για την αγορά νέου κινητού και κοιτάζω προς Xiaomi πλευρά.Θα ήθελα ωστόσο να ρωτήσω μερικά πράγματα που δεν τα κατανοώ.Ποιά η διαφορά ανάμεσα σε xiaomi redmi note 4 και xiaomi redmi note 4x?Εσείς ποιό xiaomi προτείνεται να πάρω;Και αυτό με τη συχνότητα 800mhz που γράφετε τι είναι;Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν είναι κουφά όσα γράφω..

 

Ας ξεκινήσω από το τελευταίο...

Η 800 μπάντα είναι η μπάντα που εκπέμπει η Wind κατά κύριο λόγο, Vodafone και Cosmote μερικώς, το 4G δίκτυο τους...

Την 800 μπάντα έχουν οι εκδόσεις που αναφέρονται ως Global...

Η επόμενη διαφορά είναι στους επεξεργαστές...

MediaTek λίγο πιο γρήγοροι στο multitasking, οι Snapdragon αιώνες καλύτεροι στην διαχείριση της μπαταρίας...

Και τέλος η διαφορά 4 και 4Χ έχει απειροελάχιστες διαφορές, και αυτές είναι π.χ. κάμερα Sony, κάμερα Samsung, κατασκευαστής οθόνης, μπάντες, χρώματα...

 

Η επιλογή πάντα γίνεται με το μέχρι που φτάνει η τσέπη σου...

Edited by FireOfHades
Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ας ξεκινήσω από το τελευταίο...

Η 800 μπάντα είναι η μπάντα που εκπέμπει η Wind κατά κύριο λόγο, Vodafone μερικώς, και Cosmote στο μέλλον το 4G δίκτυο τους...

...

ας ξεκινήσω από το πρώτο

όλοι παντού εκπέμπουν

απλά η cosmote έχει βάλει και άλλες μπάντες,πιο πυκνό δίκτυο,κτλ,με αποτέλεσμα να μη είναι τόσο αισθητή η απουσία της

 

 

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ας ξεκινήσω από το πρώτο

όλοι παντού εκπέμπουν

απλά η cosmote έχει βάλει και άλλες μπάντες,πιο πυκνό δίκτυο,κτλ,με αποτέλεσμα να μη είναι τόσο αισθητή η απουσία της

 

 

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θενξ για την επισήμανση, πρόσθεσα το "μερικώς" και στην Cosmote...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα με τζαμάκι στο συγκεκριμένο τηλέφωνο, γιατί λόγω 2,5D οθόνης πολλά αφήνουν ασπρίλα περιμετρικά.

Κάποιοι προτείνουν τα Nilkin Pro+. Εγώ τα δοκίμασα και είχα πάλι το ίδιο θέμα (σε μικρότερο βαθμό).

Κάποιοι άλλοι προτείνουν οποιοδήποτε tembered glass και εξαφάνιση της ασπρίλας που αφήνει γύρω γύρω με μπατονέτα εμποτισμένη σε λάδι.

Τελικά κατέληξα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7409830#post7409830

Αφου ειναι δοκιμασμενη λυση το παραγελνω και ελπίζω να φτασει εγκαιρα ..θενκς φιλε

Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλήξει σε αυτό http://youhou.gr/Xiaomi-Redmi-Note4(64%20GB)GREY

Ισχύει ότι εχουν θέματα με το ακουστικό κατά τη διάρκεια της κλήσης;;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήρθε προχθές στα χέρια μου και τελικά είναι όντως αγορασμένο από Κωτσόβολο το Φλεβάρη του 2017 (είχε μέσα απόδειξη αγοράς). Με παραξένεψε που είχε φορτιστή Xiaomi με ευρωπαϊκό βύσμα...

Φορούσε την Global Stable 8.5.6.0 αλλά θα του περάσω κάποια από τις ελληνικές όταν περάσουν οι 72 ώρες που ζητάει ώστε να ξεκλειδώσω τον bootloader.

 

Η διαφορά με το Note 2 είναι χαοτική... τόσο σε απόδοση όσο και σε μπαταρία...

 

Τώρα ψάχνω tempered glass γιατί αυτό που έχει περασμένο, πέραν του ότι είναι αμφιβόλου ποιότητας και κατασκευής, έχει δημιουργήσει κενά (δεν εφάπτεται σωστά). Σκέφτομαι αυτό της Mofi που καλύπτει όλη την οθόνη. Επίσης θα χτυπήσω και μια άλλη θήκη. Έχει μια μαύρη σιλικονάτη η οποία όμως του δίνει πολύ όγκο (αλλά προσφέρει σχετικά καλή προστασία - φαινομενικά πάντα). Μου αρέσουν οι θήκες της IPAKY αλλά φοβάμαι ότι κι αυτές θα προσθέτουν όγκο...

Link to comment
Share on other sites

Κοντεύει να φύγει ο Δεκέμβρης και τελικα αναβάθμιση δεν θα δούμε όπως πάει!
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς σε Android 7 μην την περιμένεις. Αν εννοείς MIUI 9 υπάρχει στις developer roms οι οποίες δουλεύουν μια χαρά (μια βδομάδα τώρα είμαι με developer και δεν έχω κανένα πρόβλημα)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

θελω τη βοηθεια σας . εχω προβλημα με το touchscreen, ξαφνικα αρχισαν να πατιουνται μονα τους τα κουμπια, να ανοιγουν εφαρμογες κλπ χωρις να παταω εγω κατι και οταν παταω πχ μια εφαρμογη , μου ανοιγει μια αλλη. με δυσκολια το απενεργοποιησα και εκανα hard reset αλλα τπτ. τι αλλο μπορω να κανω? γτ δεν εχω και εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλες γιορτες.

Θα ηθελα να ρωτησω εαν το κινητο του πατερα θα επρεπε να εχει παρει το miui9.

 

Screenshot_2017-12-25-13-24-08-667_com.android.settings.png

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

θελω τη βοηθεια σας . εχω προβλημα με το touchscreen, ξαφνικα αρχισαν να πατιουνται μονα τους τα κουμπια, να ανοιγουν εφαρμογες κλπ χωρις να παταω εγω κατι και οταν παταω πχ μια εφαρμογη , μου ανοιγει μια αλλη. με δυσκολια το απενεργοποιησα και εκανα hard reset αλλα τπτ. τι αλλο μπορω να κανω? γτ δεν εχω και εγγυηση.

Χρειάζεσαι νέα οθόνη. Στείλε μου μήνυμα ή mail

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλες γιορτες.

Θα ηθελα να ρωτησω εαν το κινητο του πατερα θα επρεπε να εχει παρει το miui9.

 

Screenshot_2017-12-25-13-24-08-667_com.android.settings.png

 

Το κινητό είναι το Note 4 με τον MediaTek επεξεργαστή, οπότε η τελευταία αναβάθμιση είναι αυτή που έχει, η 8.5.6.0

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε προ ολίγου η αναβαθμιση,αλλα δεν μου ήρθε καθόλου με το Nougat.ΜΕ την αναβαθμιση αυτη εχω θεματα με την κάμερα(η εφαρμογη ανοιγει δυσκολα και κατα την λήψη 2-3 συνεχομενων ληψεων κολλαει).Επισεις ξέρει κανεις εαν τυχον θα δοθει Nougat στο τηλεφωνο η θα μεινουμε με το ΜΜ;
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε προ ολίγου η αναβαθμιση,αλλα δεν μου ήρθε καθόλου με το Nougat.ΜΕ την αναβαθμιση αυτη εχω θεματα με την κάμερα(η εφαρμογη ανοιγει δυσκολα και κατα την λήψη 2-3 συνεχομενων ληψεων κολλαει).Επισεις ξέρει κανεις εαν τυχον θα δοθει Nougat στο τηλεφωνο η θα μεινουμε με το ΜΜ;

 

Το Note 4 με Mediatek δε θα πάρει Nougat. Πήρε όμως MIUI 9 στις developer roms και ευελπιστούμε σε μια stable σύντομα με MIUI 9. Το Note 4 με Snapdragon έχει πάρει ήδη και τα 2.

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα , redme note 4 με miui 9

προσπαθώ να διαγράψω επαφές από sim και μόλις κάνω restart εμφανίζονται πάλι?

και εάν κάνω επεξεργασία (μονο απο sim πάλι ) στο save μου βγάζει μήνυμα ότι προέκυψε σφάλμα?

 

Μπορεί να με βοηθήσει κανείς ?

 

ευχαριστώ

iPad Pro 12.9

ZTE Axon 7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια χαζη ερωτηση , δεν βρισκω το μενου που μπαίνουμε για να αλλάξουμε το πιν της καρτας σιμ και να βαλουμε δικο μας
Link to comment
Share on other sites

Πάντα βοηθάει η αναζήτηση στα settings ακόμα και με σκέτη τη λέξη sim.

Θα πας Ρυθμίσεις->Πρόσθετες ρυθμίσεις->Ασφάλεια & Απόρρητο->Κλείδωμα κάρτας SIM.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα βοηθάει η αναζήτηση στα settings ακόμα και με σκέτη τη λέξη sim.

Θα πας Ρυθμίσεις->Πρόσθετες ρυθμίσεις->Ασφάλεια & Απόρρητο->Κλείδωμα κάρτας SIM.

Σε ευχαρηστω ,εκανα αυτο που ειπες αναζητηση απ τα settings και το βρηκα ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...