Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

redmi note 4 αγορασμενο απο ελεκτρονετ απο το πασχα εχει μεινει στο android 6 Marshmallow ,ξερουμε αν θα παρει την nougat ;

να πω οτι ειναι απο infoquest μια και εχει μεσα στο κουτι την εγγυηση τις infoquest

 

εχτές πήρε αναβάθμιση για το miui αλλά μόνο αυτό

Δε θα αναβαθμιστεί η έκδοση Android σύντομα (ή και ποτέ). Μόνο η Miui ανά ταχτά διαστήματα, όπου ενημερώνει κι όλα τα υπόλοιπα (ενημερώσεις ασφαλείας, νέες λειτουργίες, bug fixes κλπ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και πάλι μ έβγαλε την αναβάθμιση δεν την έκανα για το λόγο που εξήγησα πιο πάνω. Και μετά από λίγες μέρες πήγα να την κάνω αφού τελικα δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά δεν μου την εμφανίζει ξέρετε γιατί? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Σε περίπτωση που θέλω να πουλήσω το redmi note 4(snapdragon) μου με σπασμένη οθόνη μεν αλλά πλήρως λουτουργικό δε ποια είναι η αξία του, πόσο δηλαδή μπορώ να το πουλήσω.Ρωτάω γιατί δν έχω ιδέα πόσο να το κοστόλογίσω και φοβάμαι μήπως το βάλω πολύ χαμήλα ενώ το κινητό αξίζει περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Σε περίπτωση που θέλω να πουλήσω το redmi note 4(snapdragon) μου με σπασμένη οθόνη μεν αλλά πλήρως λουτουργικό δε ποια είναι η αξία του, πόσο δηλαδή μπορώ να το πουλήσω.Ρωτάω γιατί δν έχω ιδέα πόσο να το κοστόλογίσω και φοβάμαι μήπως το βάλω πολύ χαμήλα ενώ το κινητό αξίζει περισσότερα.

Εξαρτάται πόσο έχει η επισκευή του

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

redmi note 4 αγορασμενο απο ελεκτρονετ απο το πασχα εχει μεινει στο android 6 Marshmallow ,ξερουμε αν θα παρει την nougat ;

να πω οτι ειναι απο infoquest μια και εχει μεσα στο κουτι την εγγυηση τις infoquest

 

εχτές πήρε αναβάθμιση για το miui αλλά μόνο αυτό

 

Εχεις το μοντελο με μιντιατεκ; αν ναι δεν νομιζω να παρει. Με σναπντραγκον εχει παρει ηδη εδω και 2 μηνες νουγκατ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω ψαχτει καθόλου με το συγκεκριμένο κινητό τι παίζει με miui 9 θα πάρει/πήρε update? Επίσης υπάρχει καμία custom rom που να αξίζει παραπάνω από την miui? Από ότι έχω δει η miui 8.2.1.0 έχει θέματα με την θερμοκρασία. Edited by pcGamer2015
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω προτείνει και το πήραν το ΝΟΤΕ 4 2 φίλες και έχουν και οι 2 το ίδιο πρόβλημα ότι δεν τις ακούνε καλά οι άλλοι. Ξέρετε αν υπάρχει τέτοιο θέμα ή αν είναι θέμα κάποιας ρύθμισης;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Με 8.2.1.0 όλο το καλοκαίρι κάηκαν τα χέρια μ δεν πιανοταν μετα από λίγη ώρα δυστυχώς και η μπαταρία σε ένα χρόνο ακριβώς έχει χάσει περιπου το 25% της απόδοσης της..εχει έρθει mui 9 γτ έχω έχω μείνει ακόμα στ 8.2.10
Link to comment
Share on other sites

Με 8.2.1.0 όλο το καλοκαίρι κάηκαν τα χέρια μ δεν πιανοταν μετα από λίγη ώρα δυστυχώς και η μπαταρία σε ένα χρόνο ακριβώς έχει χάσει περιπου το 25% της απόδοσης της..εχει έρθει mui 9 γτ έχω έχω μείνει ακόμα στ 8.2.10

 

Εγώ σήμερα έκανα χειροκίνητα την 8.5.3 δεν μου φαίνεται να έχει κάποιο θέμα !!! Το παράξενο είναι ότι όταν έκανα αναζήτησή για ενημερώσεις μου έλεγε ότι δεν υπάρχουν όταν είχα την 8.2.1 !!! Στο site όμως της Xiaomi σου δίνει την 8.5.3 την επίσημη !!! Την κατέβασα και την έβαλα !!! Γιατί όμως σην ενημέρωση δεν έβγαινε δεν κατάλαβα αν ξέρεις κάποιος να μας πει !!! Ενώ έχω κάνει τουλάχιστον 3 αναβαθμίσεις στον αέρα !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά μια ερώτηση αν ξέρετε !!! Τι παίζει με το Redmi Note 4 snapdragon και με το Redmi Note 4x πάλι snapdragon ??? Κάτι έχω διαβάσει για τις μπάντες κτλ !!! Κάτι άλλο ουσιαστικό ;;; Και αν ξέρετε αν έχουν πάρει και τα δυο μοντέλα με snapdragon το android 7 ??? Και αν το έχουν πάρει και τα 32αρια με τα 3gb μνήμη !!! Ευχαριστώ παιδιά !!

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανείς tempered glass που να πιάνει όλη την οθόνη από κάπου;

2-3 που έχω πάρει αφήνουν μεγάλο κομμάτι ακάλυπτο περιμετρικά και με ενοχλεί... :down:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας .κατοχος του Jiayu S3 εδω και 2,5 χρονια πηρα στην γυναικα μου το Xiaomi Redmi Note 4 MTK Helio X20 με 3gb ram και 64gb μνημη και με Official Global ROM(Multi-language ROM&OTA update) απο το γνωστο μαγαζι vic...al , ηρθε σημερα μεσο ολλανδιας μετα απο 14 μερες .Η πρωτη εντυπωση πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης ,γρηγορο πολυ, η μιουι λιγο περιεργη μου φανηκε ,ο ηχος στη μουσικη δεν μου αρεσε πολυ και τα χρωματα της οθονης λιγο σαν ξεθωριασμενα μου φανηκαν .Ποιο πολλες εντυπωσης και αποριες στο μελλον οταν μπορεσω και το πιασω στα χερια μου ξανα
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έκανες καλή αγορά πρώτα ρωτάνε και μετά αγοράζουν, είναι ένα από τα χειρότερα τηλέφωνα λόγο επεξεργαστή, ούτε Android 7 θα πάρει ούτε μπαταρία έχει καλή και γενικά έχει πολλά θέματα.

 

αυτα μου απαντησε καποιος φιλος απο το φορουμ του http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=448880&page=532

αληθευη αυτη η η αποψη ?? τι λετε και εσεις που το εχετε καποιο διαστημα??

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά πες του.

Αν ισχύει κάτι,είναι ότι δεν θα πάρει(λογικά)επόμενη έκδοση android.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Σημερα ειδα αυτη την προσφορα:https://www.skroutz.gr/s/10864021/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-4GB-64GB.html και το σκεφτομαι σοβαρα.Δεν ξερω ομως,τι android τρεχει.Εχει παρει το 7.0?μια απαντηση αν μπορειτε!Ευχαριστω!
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

To ό,τι δεν έχει πάρει Android 7 είναι θέμα της Xiaomi, όχι του επεξεργαστή ή της Mediatek (που φυσικά έχει δώσει Android 7 sources για το SoC). Η Xiaomi γενικώς το χει ψιλοπαρατημένο σαν μοντέλο, αλλά έστω και καθυστερημένα θα πάρει όλες τις αναβαθμίσεις της Miui, που αυτές μετράνε στην εμπειρία χρήσης, κι όχι η έκδοση Android.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Σημερα ειδα αυτη την προσφορα:https://www.skroutz.gr/s/10864021/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-4GB-64GB.html και το σκεφτομαι σοβαρα.Δεν ξερω ομως,τι android τρεχει.Εχει παρει το 7.0?μια απαντηση αν μπορειτε!Ευχαριστω!

 

Με Android 6 το παίρνεις αλλά έχει βγει update για 7, μόνο η έκδοση με τον Mediatek δεν το έχει πάρει ακόμα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία το δαχτυλικο μου κάνει νερά. Θέλει πολλές προσπάθειες να το αναγνωρίσει κι αν....

Πριν δούλευε άψογα.

Έχετε παρατηρήσει κι εσείς κάτι?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία το δαχτυλικο μου κάνει νερά. Θέλει πολλές προσπάθειες να το αναγνωρίσει κι αν....

Πριν δούλευε άψογα.

Έχετε παρατηρήσει κι εσείς κάτι?

Εμένα Κώστα στο mi max δουλεύει με την πρώτη, χωρίς να χάνει ούτε μια φορά την αναγνώριση.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία το δαχτυλικο μου κάνει νερά. Θέλει πολλές προσπάθειες να το αναγνωρίσει κι αν....

Πριν δούλευε άψογα.

Έχετε παρατηρήσει κι εσείς κάτι?

Αν έχεις κάρτα μνήμης βγάλε την τελείως και δοκίμασε ξανά. Θα εκπλαγείς

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την beta miui9, ένα κουλό θέμα είναι ότι έβαλαν increasing tone όταν σε παίρνουν τηλέφωνο ξέρει κανείς αν μπορεί να απενεργοποιηθεί αυτό ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...