Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η 8.0.3 ειναι η official stable global rom που παιρνει εβδομαδιαια ΟΤΑ updates .

οποτε δεν εχετε θεμα.

εμενα φορουσε 8.0.5 και εγραφε τα ιδια με εσας και μετα ενημερωθηκα οτι προκειται για πειραγμενη rom απο το κινεζικο μαγαζι.

 

Οι global stable παίρνουν update πολύ πιο σπάνια απ ότι λες. Η 8.0.2.0 στα περισσότερα κινητά της xiaomi έσκασε 5-6/10. Μιλάμε για αναβάθμιση μία φορά κάθε 1.5 μήνα.

Εβδομαδιαίο update παίρνει μόνο ή global dev.

6.10.13 η τρέχουσα dev και 6.10.20 αυτή που θα κυκλοφορήσει σήμερα ή αύριο. Ο αριθμός της έκδοσης βγαίνει από την ημερομηνια που κυκλοφορεί.

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161019/23de9dc5533627efe7880dfa904234df.jpg

Την πρώτη επιλογή εννοείς?

Αν βάλω την ρομ που έχει μόνο κινέζικα κι αγγλικά, θα μπορώ να διαγραψω τις άκυρες κινέζικες εφαρμογές?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Το πρώτο ναι. Για τα υπόλοιπα δε μπορω να σε βοηθήσ. Παντως θα πρεπει να χεις ρουτ λογικα για να σβησεις τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, κάτοχος από χθες και εγώ του τηλεφώνου, όλα καλά αλλά δεν μπορώ να βρω πως βάζουμε widget, το έχει δοκιμάσει κανείς να μου πει?

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Πάτα παρατεταμένα αριστερά το "πλήκτρο" με τις 3 παυλες (μενού)

 

Στάλθηκε από το Tab S LTE χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ευχαριστώ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά από φωτογραφίες πως πάει το εργαλείο;μέρα και νυχτα; από σαρ; πιστεύετε ότι είναι καλύτερο απτο p9 lite σε φώτο και γενικά;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εδώ "κουτσή Μαρία"....

Μόλις μου έβγαλε αναβάθμιση 8.0.10...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161020/f176c3f0ef6cbf26dc88ad0f629fab07.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ φοράς;

Stable CN

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες κατοχοσ το κινητου( 3/64,οficial stable global rom) εδω και κατι μερες εχω να πω τα εξεις

ΘΕΤΙΚΑ:

+ Αριστη κατασκευη ακομα πιο ομορφο απο το note 3 pro που τ εχει φιλος δεν σιγκρινετε κοσμημα πραγματικα:D

+πολυ καλη οθονη και σε χρωματα και σε φωτεινοτιτα καμια σχεση με το lenovo που ειχα πρωτα

+το ηχειο αρκετα δυνατο και σε σωστο σημειο ωστε να ακουγετε

+GPS στο σπιτι κλειδωνει αμεσως με πολυ μικρο σφαλμα απο εκει που βρισκεσε ενω εξω η ακριβεια πρεπει να ειναι στο 1 μετρο αφου εβαλα χαρτες χθες καθως περπαταγα

+sto antutu 80 χιλιαδες οσο και το samsung note 5 ομως καμια σχεση η τιμη του χιαομι με του σαμσοθνγκ :lol:

+πολυ καλη καμερα η πισω ισως ελαχιστα καλυτερη απο το note 3pro καθως εβγαλα μερικες και η μπροστα μια χαρα για σελφι

+ομοργο το mui της χιαομι απλο και ευχρηστο

+σημα πολυ καλο δεν εχω ρυθμισει 4g ακομα ραδιο μια χαρα οπως και το notification led πολυ ευχρηστο

+απλετος αποθηκευτικος χωρος οπoυ ειναι κενος τα 54GB !!!

+ωραιο και το control για να ανοιγεις διαφορες συσκευες (τηλεοραση,dvd,κτλπ)

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

- η ΜΠΑΤΑΡΙΑ, του εχω κανει καποιες γεματες φορτισεις και με λιγο απο ολα η φοτεινοτητα στη μεση βγαζει καπου 5 και κατι ωρες οθονης και συνολο το πολυ μια μερα και 2-3 ωρες.Επισεις δυο βραδια που το αφησα 12 ωρες απλα ανοιχτο χωρις να παιζει καποια εγαρμοφη ανοιχτη στο παρασκηνιο επεσε 17% περιπου παρα πολυ ελπιζω με καποια αναβαθμιση να φτιαχτει η με καποια αλλη ρομ.τοσες ωρες οθονη μου εβγαζε το λενοβο α850+ που ειχε σχεδον την μιση μπαταρια σε αμπερ.:mad:

-και τελευταιο τα 3D γραφικα απο οτι ειδα και στο antutu αλλα και σε κατι αλλες εφαρμογες λογικο λογο του mediatek που εχει και της gpu να ειναι χαμηλα χωρις ομως κποιο προβλημα σε παιχνιδια !

Αυτα απο εμενα προς το παρον ελπιζω να βοηθησα σε οσους το σκεφτονται ακομα.:):)

Edited by smartfonakias
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου θα έρθει ποτέ αναβάθμιση?

 

https://postimg.org/image/ghhaisndt/

 

Mαλλον ποτε..... σκετο miui 8 global γραφει, κατι δεν ειναι σωστο, φορας custom rom?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το τηλέφωνο εδώ και λίγες μέρες.

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Αντίθετα είμαι πολύ ευχαριστημένος και βλέπω μάλιστα και μεγάλη διαφορά στην απόκριση του αισθητήρα σε σχέση με το 3 pro που είχα για μια βδομάδα και μου έβγαλε πρόβλημα στην οθόνη.

Αυτό που έχω παρατηρήσει και θέλω να ρωτήσω είναι ότι μερικές φορές η οθόνη "ρίχνει" μόνη της την φωτεινότητα και την "ανεβάζει" ξανά μετά από λίγα δευτερόλεπτα. Παρόλο που το αγγίζω δεν αλλάζει κάτι.

Να σημειώσω ότι έχω ανεβάσει πολύ την φωτεινότητα της οθόνης γιατί μου αρέσει να είναι όσο το δυνατόν πιο φωτεινή.

Μήπως έχω πειράξει κατά λάθος κάποια ρύθμιση?

 

Το ίδιο κάνει κα εμένα ανεξάρτητα από την ρύθμιση της φωτεινότητας.

Συμβαίνει αυτό για 4-5 δεύτερα και μετά επανέρχεται στα φυσιολογικά.

Φοραω την global stable 8.0.3.0

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον ποτε..... σκετο miui 8 global γραφει, κατι δεν ειναι σωστο, φορας custom rom?

 

Γράφει 8.0.1.0

 

Η rom έχει Ελληνικά και PlayStore.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Volte τι είναι? το εχετε ενεργοποιημένο? το πήρε ένας φίλος και μου είπε ότι δε του πιανει σχεδον ποτε 4G εκει που παλια είχε. Μηπως φταίει αυτό?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Volte τι είναι? το εχετε ενεργοποιημένο? το πήρε ένας φίλος και μου είπε ότι δε του πιανει σχεδον ποτε 4G εκει που παλια είχε. Μηπως φταίει αυτό?

 

Σε επαρχία;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. θέλω να πάρω κινητό γύρω στα 200 ευρώ και βρήκα αυτό στο σκρουτζ. Έχει καλή κάμερα; Σε σχέση με το samsung j5 του 2016 είναι καλύτερη ή χειρότερη; Μήπως έχετε να προτείνετε κάτι άλλο; Η κάμερα είναι το βασικό που με ενδιαφέρει. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γράφει 8.0.1.0

 

Η rom έχει Ελληνικά και PlayStore.

 

οταν πατας το check for updates βγαζει κατι? Αν οχι τοτε μονο με fastboot rom και miflash θα περασεις νεα rom ή κατεβαζεις το αρχειο και το κανεις χειροκινητα μεσω του updater.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

οταν πατας το check for updates βγαζει κατι? Αν οχι τοτε μονο με fastboot rom και miflash θα περασεις νεα rom ή κατεβαζεις το αρχειο και το κανεις χειροκινητα μεσω του updater.

 

No updates available.

 

Αυτό μου βγάζει.

 

Οπότε?

Link to comment
Share on other sites

No updates available.

 

Αυτό μου βγάζει.

 

Οπότε?

 

Οποτε μαλλον ειναι custom η rom σου, για δοκιμασε να κατεβασεις αυτο http://en.miui.com/download-309.html και να κανεις την αναβαθμιση χειροκινητα μεσω του updater του κινητου, σου βγαζει σφαλμα?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Οποτε μαλλον ειναι custom η rom σου, για δοκιμασε να κατεβασεις αυτο http://en.miui.com/download-309.html και να κανεις την αναβαθμιση χειροκινητα μεσω του updater του κινητου, σου βγαζει σφαλμα?

 

 

Δεν πιστεύω να γίνει καμιά στραβή και χάσω την διετή εγγύηση που έχω? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να γίνει καμιά στραβή και χάσω την διετή εγγύηση που έχω? :worry:

 

official firmware ειναι, απο που το πηρες? και αν εχει διετη εγγυηση γτ δεν το πας εκει που το πηρες να τους ρωτησεις γτ δεν κανει update?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

official firmware ειναι, απο που το πηρες? και αν εχει διετη εγγυηση γτ δεν το πας εκει που το πηρες να τους ρωτησεις γτ δεν κανει update?

 

Το πήρα από κατάστημα στην Ελλάδα.

(Παρεμπιπτόντως, αν κάνω το update, χάνονται τα πάντα και θα πρέπει να ξαναπεράσω όλα τις εφαρμογές και τις επαφές μου?)

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από κατάστημα στην Ελλάδα.

(Παρεμπιπτόντως, αν κάνω το update, χάνονται τα πάντα και θα πρέπει να ξαναπεράσω όλα τις εφαρμογές και τις επαφές μου?)

 

Με ΟΤΑ Update δεν χάνεις τίποτα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...