Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο χτες προσπαθώ να συνδέσω το κινητό με το pc ή με Otg και δεν το βλέπει ούτε το ένα ούτε το αλλο. Εχω την 8.1.6.0.Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον.

 

lg g3 d855 32gb 3gb

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο χτες προσπαθώ να συνδέσω το κινητό με το pc ή με Otg και δεν το βλέπει ούτε το ένα ούτε το αλλο. Εχω την 8.1.6.0.Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον.

 

lg g3 d855 32gb 3gb

το Otg σε εμενα δουλευει κανονικα.στο pc που ειχα με windows 10 δεν το αναγνωριζε καθολου αλλα με ενα αλλο pc που εχω με windows 7 το αναγνωριζει κανονικα και μου δειχνη και τον εσωτερικο χωρο και την καρτα sd.δεν ασχοληθηκα αλλο αφου με το δευτερο pc κανω την δουλεια μου οποτε το τηλεφωνο δεν εχει προβλημα απλως κατι γινεται με τα windows 10 αν εχεις αυτα περασμενα στον υπολογιστη σου.και εγω εχω περασμενη την την 8.1.6.0.

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

το Otg σε εμενα δουλευει κανονικα.στο pc που ειχα με windows 10 δεν το αναγνωριζε καθολου αλλα με ενα αλλο pc που εχω με windows 7 το αναγνωριζει κανονικα και μου δειχνη και τον εσωτερικο χωρο και την καρτα sd.δεν ασχοληθηκα αλλο αφου με το δευτερο pc κανω την δουλεια μου οποτε το τηλεφωνο δεν εχει προβλημα απλως κατι γινεται με τα windows 10 αν εχεις αυτα περασμενα στον υπολογιστη σου.και εγω εχω περασμενη την την 8.1.6.0.

Ok θα το δω γιατί ήταν πολυ ξαφνικό.

 

lg g3 d855 32gb 3gb

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου και στης γυναίκας, και τα δύο με την 8.1.6.0, δεν υπάρχει πρόβλημα με το OTG και τα Win10 τα βλέπουν κανονικά...
Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Έφτιαξα ένα νέο Mi λογαριασμό για να ξεκλειδώσω τον Bootloader του RN4 και μετά το ξεκλείδωμα φαίνεται ότι η συσκευή «δέθηκε» με αυτό το λογαριασμό. Αν πάω να τον διαγράψω και να περάσω το βασικό μου λογαριασμό, μου πετάει μήνυμα ότι η συσκευή έχει χαθεί, δεν με αφήνει να κάνω απολύτως τίποτα και μου ζητάει να βάλω τον κωδικό του λογαριασμού που χρησιμοποίησα για το ξεκλείδωμα για να ξεκολλήσει. Πώς θα το κάνουμε να ξεσκαλώσει;

Να αναφέρω ότι μου το έκανε μετά από σημερινή επανεκκίνηση που του έκανα. Χτες πέρασα κανονικά το βασικό λογαριασμό μου και συγχρόνισε κανονικά τα πάντα, χωρίς κανένα σκάλωμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ειμαι νέος στο φόρουμ και στον κόσμο της Xiaomi :D

Σημερα παρέλαβα το Xiaomi redmi note 4 και εκανα το πρώτο update που μου έβγαλε το κινητό. Σας επισυνάπτω ποιο MIUI εχω τωρα. Το θέμα ειναι οτι με ενημέρωσαν οτι θα κανω το update και θα εχω το ελληνικό μενού κατι το οποίο δεν εγινε με το update που εκανα. Εκανα κατι λάθος ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα:)

 

Οχι δεν εκανες λαθος. Ουτε αυτοι που σε ενημερωσαν οτι θα εχει ελληνικα εκαναν λαθος. Απλα το update το οποιο εχει και ελληνικα μεσα, εχει αποσυρθει 3-4 φορες απο την Xiaomi οποτε η τελευταια εκδοση ειναι αυτη που εχεις τωρα 8.0.4.0 η οποια δεν εχει ελληνικη γλωσσα.

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πρότεινα προς το παρόν όσοι θέλετε Ελληνικά να περάσετε στην Official Developer Rom της Xiaomi για το κινητό μας.

Θα την βρείτε εδώ.

Το ίδιο σταθερή με την global για να μη πω και πολύ καλύτερη.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πρότεινα προς το παρόν όσοι θέλετε Ελληνικά να περάσετε στην Official Developer Rom της Xiaomi για το κινητό μας.

Θα την βρείτε εδώ.

Το ίδιο σταθερή με την global για να μη πω και πολύ καλύτερη.

 

502 Bad Gateway

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ειμαι νέος στο φόρουμ και στον κόσμο της Xiaomi :D

Σημερα παρέλαβα το Xiaomi redmi note 4 και εκανα το πρώτο update που μου έβγαλε το κινητό. Σας επισυνάπτω ποιο MIUI εχω τωρα. Το θέμα ειναι οτι με ενημέρωσαν οτι θα κανω το update και θα εχω το ελληνικό μενού κατι το οποίο δεν εγινε με το update που εκανα. Εκανα κατι λάθος ?

 

την 8.1.6. την δινει μονο σε fastboot update, αν ξερεις να την περασεις με miflash

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ανοίγει κανονικά.

Από εδώ http://en.miui.com/forum.php πάμε στο dowloads,βρίσκουμε την συσκευή μας και μας βγάζει τις διαθέσιμες ρομ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ειμαι νέος στο φόρουμ και στον κόσμο της Xiaomi :D

Σημερα παρέλαβα το Xiaomi redmi note 4 και εκανα το πρώτο update που μου έβγαλε το κινητό. Σας επισυνάπτω ποιο MIUI εχω τωρα. Το θέμα ειναι οτι με ενημέρωσαν οτι θα κανω το update και θα εχω το ελληνικό μενού κατι το οποίο δεν εγινε με το update που εκανα. Εκανα κατι λάθος ?

 

κανε υπομονη και απο μερα σε μερα θα ειναι διαθεσιμη ξανα ενημερωση

που εκτος των αλλων θα προσθεσει και ελληνικα. μην μπεις σε διαδικασια

αλλαγης σε μη σταθερη rom εφοσον εισαι νεος. υπομονη λιγες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Έφτιαξα ένα νέο Mi λογαριασμό για να ξεκλειδώσω τον Bootloader του RN4 και μετά το ξεκλείδωμα φαίνεται ότι η συσκευή «δέθηκε» με αυτό το λογαριασμό. Αν πάω να τον διαγράψω και να περάσω το βασικό μου λογαριασμό, μου πετάει μήνυμα ότι η συσκευή έχει χαθεί, δεν με αφήνει να κάνω απολύτως τίποτα και μου ζητάει να βάλω τον κωδικό του λογαριασμού που χρησιμοποίησα για το ξεκλείδωμα για να ξεκολλήσει. Πώς θα το κάνουμε να ξεσκαλώσει;

Να αναφέρω ότι μου το έκανε μετά από σημερινή επανεκκίνηση που του έκανα. Χτες πέρασα κανονικά το βασικό λογαριασμό μου και συγχρόνισε κανονικά τα πάντα, χωρίς κανένα σκάλωμα.

 

προφανως οτα περασες τον mi account δεν εκλεισες το find my device, απο βιασυνη να το ξεκλειδωσεις, τωρα μονο με miflash και fastboot rom , επιλογη clear all φυσικα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

η Cosmote δεν έχει θέμα με το 4g.

Η Wind έχει κυρίως και αυτό στην επαρχία.

 

Δεν θα εχετε θεμα,αλλα να ξερετε μπαινει και 800 σε ολο το δικτυο.Γινεται αλλαγη σχεδιασμου.

Για Vodafone/Wind εχουν 1800,αλλα η Vodafone εχει πολυ περισσοτερο 1800 απο τη Wind ακομα και στην επαρχια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

προφανως οτα περασες τον mi account δεν εκλεισες το find my device, απο βιασυνη να το ξεκλειδωσεις, τωρα μονο με miflash και fastboot rom , επιλογη clear all φυσικα.

 

Μιλάς για πριν το ξεκλείδωμα του Bootloader; Αν ναι, μόλις ξεκλείδωσε πέρασα με Mi Flash Fastboot ROM και μετά πήγα στην Ελληνική. Οπότε θεωρητικά δεν θα έπρεπε να έχει καθαρίσει;

Link to comment
Share on other sites

κανε υπομονη και απο μερα σε μερα θα ειναι διαθεσιμη ξανα ενημερωση

που εκτος των αλλων θα προσθεσει και ελληνικα. μην μπεις σε διαδικασια

αλλαγης σε μη σταθερη rom εφοσον εισαι νεος. υπομονη λιγες μερες.

 

Σε ευχαριστω πολυ για αυτήν την πληροφορία. Ναι θα περίμενω, δεν είχα σκοπό να περάσω καμία unofficial ROM. Μπορω να κανω άλλες 2 ερωτησουλες ? αυτο εχει σχέση και με το πληκτρολόγιο που γράφω μηνύματα ? ρωτάω γιατι δεν μου εχει την επιλογή να εχει ελληνικούς χαρακτηρες. Μήπως πρέπει να επιλέξω κατι απο τις ρυθμίσεις?Επίσης οταν μπαίνω με τα δεδομένα Ίντερνετ ( vodafone ) μου βγάζει 3G και οχι 4G.πρεπει να πάω σε κατάστημα της βονταφον για να μου κάνουν καμία ρύθμιση δικτύου ?

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω αν αντιμετώπισε κάποιος πρόβλημα με το ακουστικό τις συσκευής.Έχει 2-3 μέρες που δεν ακούγεται καθαρά στις κλήσεις,κάνει σαν να μικροφωνιζει.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για αυτήν την πληροφορία. Ναι θα περίμενω, δεν είχα σκοπό να περάσω καμία unofficial ROM. Μπορω να κανω άλλες 2 ερωτησουλες ? αυτο εχει σχέση και με το πληκτρολόγιο που γράφω μηνύματα ? ρωτάω γιατι δεν μου εχει την επιλογή να εχει ελληνικούς χαρακτηρες. Μήπως πρέπει να επιλέξω κατι απο τις ρυθμίσεις?Επίσης οταν μπαίνω με τα δεδομένα Ίντερνετ ( vodafone ) μου βγάζει 3G και οχι 4G.πρεπει να πάω σε κατάστημα της βονταφον για να μου κάνουν καμία ρύθμιση δικτύου ?

 

νομζω εχεις μπερδεψει λιγο τι ειναι stable και τι developer με τι ειναι official και custom rom.

δεν πειραζει. μεινε ως εχει και αναμενε.

 

μπορεις και τωρα να γραφεις-πληκτρολογεις ελληνικα.

πηγαινε settings, additional, language, διαλεξε το πληκτρολογιο και προσθεσε γλωσσα.

προσωπικα συνηθως προτιμω το google keyboard (gboard)

 

για την εταιρεια τηλεφωνιας ας απαντησει αλλος

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω αν αντιμετώπισε κάποιος πρόβλημα με το ακουστικό τις συσκευής.Έχει 2-3 μέρες που δεν ακούγεται καθαρά στις κλήσεις,κάνει σαν να μικροφωνιζει.

 

Εγώ όταν χρησιμοποιώ hands free ο συνομιλητής μου δεν ακούει τίποτα παρά μόνο παράσιτο,πίστευα ότι ήταν θέμα συσκευής,την άλλαξα μέσω DOA αλλά και η νέα συσκευή έχει το ίδιο θέμα.Δεν έχω χρησιμοποιήσει τα ακουστικά της Xiaomi.Όταν ακούω μουσική δεν έχω πρόβλημα παρά μόνο στις κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

νομζω εχεις μπερδεψει λιγο τι ειναι stable και τι developer με τι ειναι official και custom rom.

δεν πειραζει. μεινε ως εχει και αναμενε.

 

μπορεις και τωρα να γραφεις-πληκτρολογεις ελληνικα.

πηγαινε settings, additional, language, διαλεξε το πληκτρολογιο και προσθεσε γλωσσα.

προσωπικα συνηθως προτιμω το google keyboard (gboard)

 

για την εταιρεια τηλεφωνιας ας απαντησει αλλος

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ. Μια χαρά , το βρηκα αυτο με την ελληνική γλώσσα. Εχεις δίκιο , δεν εχω εξοικειωθεί ακομα με τα απο πανω που ειπε. Θα κανω υπομονή όπως ειπες, για να βγει το επόμενο update, αυτο ειναι το πρωταρχικό που θελω. Σε ευχαριστω πολυ για όλες τις πληροφορίες.

Αν ξερει κάποιο αλλο παιδί για αυτο με το 4G ας απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν χρησιμοποιώ hands free ο συνομιλητής μου δεν ακούει τίποτα παρά μόνο παράσιτο,πίστευα ότι ήταν θέμα συσκευής,την άλλαξα μέσω DOA αλλά και η νέα συσκευή έχει το ίδιο θέμα.Δεν έχω χρησιμοποιήσει τα ακουστικά της Xiaomi.Όταν ακούω μουσική δεν έχω πρόβλημα παρά μόνο στις κλήσεις.

 

με handsfree της πλάκας,είχα θέμα και εγώ.

Με ένα ζευγάρι samsung του δεκά ευρου(πάνω κάτω)δεν έχω θέμα,εδώ και μήνες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πριν λίγες μέρες είχα την ατυχία να μου πέσει το κινητό σε χαλικια και να σπάσει το τζάμι πάνω αριστερά. Είχα βάλει προστατευτικο γυαλί αλλά δεν έπιανε όλη την επιφάνεια λόγο του 2.5D γυαλί όπως είχαμε παρατηρήσει όλοι στην αρχή και έσπασε ακριβώς πάνω από αυτό με αποτέλεσμα το γυαλί να μείνει αθικτο και να σπάσει το γυαλί του κινητού. Σε αυτήν την περίπτωση κοιτάω στο ebay και έχει ανταλλακτικά όλη την οθόνη η μόνο το μπροστινό μέρος με το γυαλί! Τι να κάνω τώρα?!Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πριν λίγες μέρες είχα την ατυχία να μου πέσει το κινητό σε χαλικια και να σπάσει το τζάμι πάνω αριστερά. Είχα βάλει προστατευτικο γυαλί αλλά δεν έπιανε όλη την επιφάνεια λόγο του 2.5D γυαλί όπως είχαμε παρατηρήσει όλοι στην αρχή και έσπασε ακριβώς πάνω από αυτό με αποτέλεσμα το γυαλί να μείνει αθικτο και να σπάσει το γυαλί του κινητού. Σε αυτήν την περίπτωση κοιτάω στο ebay και έχει ανταλλακτικά όλη την οθόνη η μόνο το μπροστινό μέρος με το γυαλί! Τι να κάνω τώρα?!Ευχαριστώ

 

Κοιτάς για όλη την οθόνη (έτσι και αλλιώς είναι fix) κοίτα και στο AliExpress

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...