Jump to content

καινούρια συσκευή μέχρι 400 €


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Ήρθε ο καιρός να αλλάξω συσκευή. Μπορώ να διαθέσω το πολύ μέχρι 400 €.

Αυτό που θέλω από το κινητό μου είναι να λειτουργεί απροβλημάτιστα και χωρίς κολλήματα. Θέλω να έχει καλή κάμερα, να βγάζει σίγουρα μια μέρα η μπαταρία, να έχει μια αξιοπρεπής οθόνη. Η χρήση που κάνω είναι κυρίως internet, mails, χάρτες, λίγη μουσική και Viber, WhatsApp, Messenger. Και κάποιες βασικές εφαρμογές για καιρό , ειδήσεις, ταξιδια-εισητηρια. Να έχει καλο σήμα και δυνατό wi-fi επίσης. Έχω 2 συσκευές στο μυαλό μου.

Το LG G5 και το Lumia 950 XL.

Θα εκτιμούσα παρα πολύ την άποψη σας και την βοηθεια σας.

Edited by konstantinosid
Link to comment
Share on other sites

Καλή κάμερα έχουν μόνο τα Samsung και τα LG. Εννοώ οι ναυαρχίδες τους. Όμως το G5 όχι τη μέρα δε βγάζει με την 2800 μπαταρία που έχει, αλλά ούτε το μεσημέρι.

Αν θες και καλή κάμερα και καλή μπαταρία κοίτα το Samsung S7 Edge.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Καλή κάμερα έχουν μόνο τα Samsung και τα LG. Εννοώ οι ναυαρχίδες τους. Όμως το G5 όχι τη μέρα δε βγάζει με την 2800 μπαταρία που έχει, αλλά ούτε το μεσημέρι.

Αν θες και καλή κάμερα και καλή μπαταρία κοίτα το Samsung S7 Edge.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Kαι το lumia που κοιταζει ο φιλος μια χαρα καμερα εχει,δεν εχουν μονο τα lg και τα samsung,προσωπικα διαφωνω..

Επισης το s7 edge εχει 600 και οχι 400 που διαθετει ο φιλος ..

Link to comment
Share on other sites

Kαι το lumia που κοιταζει ο φιλος μια χαρα καμερα εχει,δεν εχουν μονο τα lg και τα samsung,προσωπικα διαφωνω..

Επισης το s7 edge εχει 600 και οχι 400 που διαθετει ο φιλος ..

 

Σωστός σε όλα...;)

 

Εγώ θα προτείνω moto x style: http://www.skroutz.gr/s/7541851/Motorola-Moto-X-Style-32GB.html και lg v10: http://www.skroutz.gr/s/7801410/LG-V10-32GB.html

Link to comment
Share on other sites

Σωστός σε όλα...;)

 

Εγώ θα προτείνω moto x style: http://www.skroutz.gr/s/7541851/Motorola-Moto-X-Style-32GB.html και lg v10: http://www.skroutz.gr/s/7801410/LG-V10-32GB.html

 

LG v10 και από εμένα.

Πιστεύω ότι θα σε καλύψει απόλυτα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ ρε παιδιά. Όλους!!!! Το LG V10 ούτε που το είχα σκεφτεί. Με ένα γρήγορο ψάξιμο φαίνεται συνολικά καλύτερο και ποιοτικότερο και από το G5 και από το 950 XL και από το moto x style.

Σ αυτό θα καταλήξω κατά 99%

Μόνο μια ερώτηση ακόμη επειδή δεν είναι της σειράς G της LG, δεν νομίζω να το έχει σε δεύτερη μοίρα όσον αφορα τις αναβαθμίσεις ε???

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ ρε παιδιά. Όλους!!!! Το LG V10 ούτε που το είχα σκεφτεί. Με ένα γρήγορο ψάξιμο φαίνεται συνολικά καλύτερο και ποιοτικότερο και από το G5 και από το 950 XL και από το moto x style.

Σ αυτό θα καταλήξω κατά 99%

Μόνο μια ερώτηση ακόμη επειδή δεν είναι της σειράς G της LG, δεν νομίζω να το έχει σε δεύτερη μοίρα όσον αφορα τις αναβαθμίσεις ε???

 

Αργησε πολυυ να παρει την mm!! Αν θες αναβαθμισεις παρε το moto x style!! Επισης το v10 δεν εισαγεται επισημα στην Ελλαδα,με οτι αυτο συνεπαγεται..Για εμενα πολυ καλες συσκευες και οι 3,καπου κερδιζει το ενα καπου το αλλο

Link to comment
Share on other sites

Αργησε πολυυ να παρει την mm!! Αν θες αναβαθμισεις παρε το moto x style!! Επισης το v10 δεν εισαγεται επισημα στην Ελλαδα,με οτι αυτο συνεπαγεται..Για εμενα πολυ καλες συσκευες και οι 3,καπου κερδιζει το ενα καπου το αλλο

 

Αν σου πέρασε από το μυαλό, να ξέρεις ότι έχει κανονικότατα εγγύηση στην Ελλάδα.

Ο φίλος με το ότι αυτό συνεπάγεται μάλλον εννοεί καθυστέρηση στο service αν πάθεις κάτι λόγω μη άμεσα διαθέσιμων ανταλλακτικων πχ.

Ναι αν σε ενδιαφέρουν πολύ οι αναβαθμίσεις πας σε μοτορολα συμφωνώ.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πέρασε από το μυαλό, να ξέρεις ότι έχει κανονικότατα εγγύηση στην Ελλάδα.

Ο φίλος με το ότι αυτό συνεπάγεται μάλλον εννοεί καθυστέρηση στο service αν πάθεις κάτι λόγω μη άμεσα διαθέσιμων ανταλλακτικων πχ.

Ναι αν σε ενδιαφέρουν πολύ οι αναβαθμίσεις πας σε μοτορολα συμφωνώ.

 

Απλα ξερω οτι οσα δεν ερχονται επισημα στην χωρα μας δεν γινεται αντικατασταση συσκευης σε περιπτωση που χρειαστει..Σερβις μια χαρα γινεται,τωρα αν θα αργησει λογω μη αμεσης διαθεσιμοτητας δεν το ξερω,λογικα θα ισχυει και αυτο!!

Link to comment
Share on other sites

Απλα ξερω οτι οσα δεν ερχονται επισημα στην χωρα μας δεν γινεται αντικατασταση συσκευης σε περιπτωση που χρειαστει..Σερβις μια χαρα γινεται,τωρα αν θα αργησει λογω μη αμεσης διαθεσιμοτητας δεν το ξερω,λογικα θα ισχυει και αυτο!!

 

Φίλε αντικατάσταση συσκευής είναι υποχρεωμένο να κάνει το κατάστημα αγοράς και όχι η αντιπροσωπεία. Εάν η αντιπροσωπεία κάνει την αντικατάσταση ορισμένες φορές την κάνει για διευκόλυνση και όχι γιατί είναι υποχρεωμένη

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα οθόνης και κάμερας είναι στο ίδιο επίπεδο? LG V10 και moto x style?
Link to comment
Share on other sites

Από θέμα οθόνης και κάμερας είναι στο ίδιο επίπεδο? LG V10 και moto x style?

Έχουν QHD οθονάρες και τα δύο. Aν κάνεις βαριά χρήση θα χρειαστείς ένα power bank για το LG. Πολύ καλά κινητά και τα δύο πάντως σ' αυτά τα λεφτά. Και εγώ αυτά θα σου πρότεινα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα οθόνης και κάμερας είναι στο ίδιο επίπεδο? LG V10 και moto x style?

 

Και με τις 2 συσκευές έχεις κορυφαίου επιπέδου φωτογραφίες με το v10 να υπερτερεί ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού και με βασικό μείον στο moto x style την έλλειψη OIS. Για οθόνη δεν γνωρίζω πρέπει να δει κάποιος και τις 2 συσκευές ταυτόχρονα για να έχει μία σωστή άποψη. Γενικά πάντως με καμιά δεν θα έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια παιδια. Να στε καλά. Προς το παρόν γέρνω πιο πολύ προς το gl v10. Το s6 έχει μικρή οθόνη σχετικά γιατί το θέλω και για διάβασμα στο internet. Για άνετο σερφαρισμα και χάρτες. Το moto x style έχει δλδ καλυτερη αυτονομία απο το v10? Γιατί βλέπω ότι έχουν ακριβώς ίδια μπαταρια και ίδια οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια παιδια. Να στε καλά. Προς το παρόν γέρνω πιο πολύ προς το gl v10. Το s6 έχει μικρή οθόνη σχετικά γιατί το θέλω και για διάβασμα στο internet. Για άνετο σερφαρισμα και χάρτες. Το moto x style έχει δλδ καλυτερη αυτονομία απο το v10? Γιατί βλέπω ότι έχουν ακριβώς ίδια μπαταρια και ίδια οθόνη.

 

Πάνω κάτω στα ίδια θα είναι. Όσο καλή διαχείρηση και αν γίνεται θαύματα δεν γίνονται. Πάντως το v10 έχει αποσπώμενη άρα με ένα μικρό επιπλέον κόστος μπορείς να έχεις και δεύτερη μπαταρία και διπλάσια αυτονομία αν και δεν είναι σίγουρα η ιδανική λύση

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς έχω ένα powerbank Xiaomi Mi 10000 mAh οποτε θέλω να πιστεύω ότι είμαι κάπως καλυμμένος.
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς έχω ένα powerbank Xiaomi Mi 10000 mAh οποτε θέλω να πιστεύω ότι είμαι κάπως καλυμμένος.

Μία χαρά θα είσαι. Ρίξε μία ματιά πάντως και στο OnePlus 3 να δεις αν σε καλύπτει. 6gb Ram και Snapdragon 820.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις παρήγγειλα το LG V10 σε άσπρο. 2 τεμάχια. 1 για μένα και ένα για τον αδερφό μου. Ζορίστηκα λίγο μεταξύ lg v10 και moto x style, αλλα τα σχολια που έχω διαβάσει για το lg με πείσανε πιο πολύ!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...