Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

Πρωτη φορα το ακουω αυτο.

Οι συσκευες σου ειναι οι ιδιες? οπως και ο χρονος που τις λειτουργεις?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ αντίθετα με volterra πληρώνω κάθε μήνα εκκαθαριστικό και ηρέμησα. Μόνο μία φορά το 4μηνο δε καταχωρώ εγώ τις κιλοβατορες που περνάει η δεδδηε. Τους άλλους τρεις μήνες καταχωρώ εγώ τις κιλοβατορες. Δε νομίζω κάποιος να πείραξε το ρολόι σου. Έτσι και αλλιώς η ΔΕΗ είναι πάροχος. Η δεδδηε είναι ανεξάρτητη καο τα χρήματα της θα τα πάρει έτσι κι αλλιώς.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ζήτησα και εγώ κάθε μήνα εκκαθαριστικό αλλά έχω μπροστά όλους τους λογαριασμούς από την ΔΕΗ και είχα στο τετράμηνο 1500 Kw και τώρα 1290 στο δίμηνο .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου πείραξε κανένας τίποτα λογικά. Αντίθετα κάτι σου καίει ρεύμα.. Κλειστά όλα. Φώτα τηλεόραση ΟΛΑ. και πήγαινε δες το ρολόι σου. Γυρνάει σαν τρελό; αν ναι κάτι γίνεται. Αν όχι τότε είσαι οκ. Και στα καπάκια να ανοίξει κάποιος πάνω σπίτι το θερμοσιφωνο. Εκεί θα γυρνάει πολύ γρήγορα. Αν χωρίς καμιά κατανάλωση γυρνάει έχεις θέμα. Αλλιώς κάτι σου καίει σπίτι ρεύμα... Η δίνεις λάθος κιλοβατώρες... Γιατί εσύ δίνεις κάθε μήνα την ένδειξη αν θέλεις εκκαθαριστικό κάθε μήνα. Δεν περνάει ο ΔΕΔΔΗΕ για εσένα αποκλειστικά κάθε μήνα...
Link to comment
Share on other sites

Για να δίνω λάθος κιλοβατώρες δεν παίζει ,θα το παρακολουθήσω κσι τους επόμενους μήνες και βλέπομε .

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έως τώρα μόνο οικονομία δεν είδα με την αλλαγή από ΔΕΗ ,όσοι σκέφτονται για αλλαγή θα τους πρότεινα να το εξετάζουν παρά πολύ καλά το θέμα .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έως τώρα μόνο οικονομία δεν είδα με την αλλαγή από ΔΕΗ

 

Γιατι? Εινσι πιο ακριβή η τιμη της kWhώρας στον πάροχο που πηγες?

Δωσε ινφο

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ειναι πιο φθηνη η τιμή {εχε υπόψιν οτι πληρωνεις κ πάγιο καθε μήνα γις να εχεις αυτη τη τιμη), κατι γινεται με κάποια συσκευή σου

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι φτηνότερη έχω βάλει νυκτερινό όλο το 24ωρο και αυτό είναι που με παραξενεύει .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Για να έχεις αυτή τη προσφορά πληρώνεις κάνα 5ευρω το μήνα πάγιο. Άρα για να σε συμφέρει αυτή η προσφορά θα πρέπει η κατανάλωση σου στη διαφορά της κιλοβατώρας (πχ στη βολτερα η πρωινή είναι 0,08 ευρώ) σε σύγκριση με την δική σου ποη θα είναι 0,059 ευρώ, να υπερβαίνει τα 5 αυτά ευρώ. Αν δε το κάνει τότε απλά κερδίζει η εταιρία. Προσωπικά θεωρώ ότι συμφέρουν μόνο τα απλά προγράμματα των παροχων χωρίς πάγια.

Link to comment
Share on other sites

3,5 ευρώ είναι η χρέωση για όλο το 24ωρο .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Άρα κάνε τους υπολογισμούς πόσες κιλοβατορες πρέπει να καταναλώσεις ώστε να σε συμφέρει η διαφορά των 0.02 ευρώ να γίνουν 3,5 ευρώ και πάνω το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

δεη με διαφορα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο

 

Το κεφάλι σου ήσυχο το έχεις όταν καις 3500 χλιαρές κιλοβατώρες το 4μηνο και πληρώνεις μια ΣΤΑΘΕΡΗ τιμή. Όταν στη ΔΕΗ μετά τις 1600 δε ξέρω που είναι πληρώνεις κερατιάτικα δεν έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με τη δεη.ο συζηγος εχει ωφειλες απο επιχειρηση η οποια εχει κλεισει.οταν ενοικιασαμε τον δεκεμβριο το σπιτι μας ειπαν οτι πρεπει να αποδεχτει το χρεος.το καναμε.το χρεος δεν εχει ερθει σ αυτο το σπιτι ακομα.μπορω να παρω το ρολοι στο ονομα μου?το σπιτι ειναι στο ονομα του συζηγου.θα μεταφερθει η ωφειλη σε μενα απο τη στιγμη που απο φετος θα κανουμε χορια τις φορολογηκες δηλωσεις?
Link to comment
Share on other sites

Το κεφάλι σου ήσυχο το έχεις όταν καις 3500 χλιαρές κιλοβατώρες το 4μηνο και πληρώνεις μια ΣΤΑΘΕΡΗ τιμή. Όταν στη ΔΕΗ μετά τις 1600 δε ξέρω που είναι πληρώνεις κερατιάτικα δεν έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...

Όλοι αυτό θέλουμε, να φύγουμε από τα κερατιάτικα.

Αλλά βλέπεις πως και οι άλλοι πάροχοι έχουν τελικά τιμολόγια κι επιπλέον πάγια/χρεώσεις που τελικά δεν αξίζει ίσως να πας σε αυτούς, αθροιστικά.

Είμαι έτοιμος από καιρό να αφήσω τη Δεη αλλά δε βρίσκω ικανοποιητικό κίνητρο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μπαινοντας στο my elpedition πληρωμη μεσω καρτας online εχει την επιλογη , και εχει μονο eurobank, πειραιως και alpha bank και πληρωνεις μεσω internetbanking αλλα μεσω masterpass και γλυτωνεις την προμηθεια του internet banking και γλυτωνεις και την πληκτρολογηση των στοιχειων της καρτας .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Όλοι αυτό θέλουμε, να φύγουμε από τα κερατιάτικα.

Αλλά βλέπεις πως και οι άλλοι πάροχοι έχουν τελικά τιμολόγια κι επιπλέον πάγια/χρεώσεις που τελικά δεν αξίζει ίσως να πας σε αυτούς, αθροιστικά.

Είμαι έτοιμος από καιρό να αφήσω τη Δεη αλλά δε βρίσκω ικανοποιητικό κίνητρο.

 

Εγώ με watt and volt και με volterra δεν είχα ΠΟΤΕ επιπλέον χρεώσεις. Ότι ένδειξη έστελνα αυτή πλήρωνα συν τα υπόλοιπα που είναι ίδια παντού. Χωρίς πάγιο χωρίς κλίμακες χωρίς δέσμευση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με watt and volt και με volterra δεν είχα ΠΟΤΕ επιπλέον χρεώσεις. Ότι ένδειξη έστελνα αυτή πλήρωνα συν τα υπόλοιπα που είναι ίδια παντού. Χωρίς πάγιο χωρίς κλίμακες χωρίς δέσμευση.

Και εγώ με volterra υο ίδιο. Την πατάνε αυτοί που βάζουν πάγια για καλύτερες και καλά τιμές. Που οκ, καλύτερες είναι η τιμές, αλλά το πάγιο βγαίνει περισσότερο τελικά απ την κατανάλωση. Και οκ μπορεί ένα δύο μήνες το χειμώνα λόγω θερμαντκκων σωμάτων να κάνουν χρήση της προσφοράς αλλά τους άλλους μήνες μάλλον δε συμφέρουν τα πάγια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...