Jump to content

[S7 series] Ασφάλεια Κινητού


earthdog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήταν μέσω public. 50 ευρώ! Επίσης σήμερα στο ίδιο κατάστημα παρέλαβε γνωστός μου με αντίστοιχη περίπτωση. Με πήρε τηλ γιατί νόμιζαν ότι η δική μου περίπτωση ήταν η δική του και αρχικά του ζήτησαν χρήματα. Μετά του έδειξαν στον υπολογιστή και είδε ότι ήταν η δική μου περίπτωση και όχι η δική του. Στο δικό του επίσης άλλαξαν πλαίσιο και από ότι μου είπε το πλαίσιό του ήταν πολύ χτυπημένο ενώ το δικό μου άθικτο. Σε εμένα ζητάνε χρήματα.. Τραγικοί
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 220
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήταν μέσω public. 50 ευρώ! Επίσης σήμερα στο ίδιο κατάστημα παρέλαβε γνωστός μου με αντίστοιχη περίπτωση. Με πήρε τηλ γιατί νόμιζαν ότι η δική μου περίπτωση ήταν η δική του και αρχικά του ζήτησαν χρήματα. Μετά του έδειξαν στον υπολογιστή και είδε ότι ήταν η δική μου περίπτωση και όχι η δική του. Στο δικό του επίσης άλλαξαν πλαίσιο και από ότι μου είπε το πλαίσιό του ήταν πολύ χτυπημένο ενώ το δικό μου άθικτο. Σε εμένα ζητάνε χρήματα.. Τραγικοί

Μήπως μπέρδεψαν τις συσκευές σας;;;

Καλό ξε-μπλέξιμο με το public και τις (ακριβές) ασφάλειές του...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και να τις μπέρδεψαν έπρεπε δωρεάν να φτιάξουν και την μια και την άλλη. Ακόμη και ολοσχερώς να είχαν καταστραφεί.
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα πραγματικά. Απλά νομίζω ότι μετά την κατάθεση της κλοπής στην αστυνομία, πρέπει να πας στον τηλεφωνικό σου πάροχο με το χαρτί ώστε να κλειδωθεί το IMEI. Παραπάνω αν δείτε, σε περίπτωση κλοπής μέσα από αμάξι η αποζημίωση δόθηκε κανονικά.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικά όπως με ενημέρωσαν μέσα σε 10-12 εργάσιμες ημέρες μου κατέβαλαν την αποζημιώση. Ακόμα δεν έχουν φανεί τα χρήηματα στο λογαριασμό μου αλλά μου έστειλαν στο e-mail μου την απόδειξη πληρωμής και με ενημέρωσαν οτι θα φανεί σε 2-3 εργάσιμες ημέρες το ποσό στο λογαριασμό μου.

 

Δεν πίστευα οτι η generali διαφέρει απο την allianz όντας προσωπικά υπάλληλος σε κατάστημα που είχε υπηρεσία κάλυψης ζημιών (χωρίς κάλυψη κλοπής) με την Allianz μπορώ να πω οτι δεν κάλυπταν 100% τον πελάτη είχε όρους απομείωσης στο συμβόλαιο και εαν προέκυπτε ολική καταστροφή κάλυπταν 80% το πρώτο εξάμηνο και 60% μέτα μέχρι και τον 12ο μήνα. Επίσης εαν η συσκευή πήγαινε για κάαλυψη ζημιάς επισκευής και η επισκευή κόστιζε περοσσότερο απο την αποζημίωση συσκευής με την απομείωση του 80% ή 60% του κάαλυπταν το μικρότερο για την ασφαλιστική κόστος.

 

Συνιστώ την Generali ανεπιφύλακτα. Φαίνεται τελικά οτι είναι εταιρεία που καλύπτει πραγμτικά τον πελάτη χωρίς υπεκφυγές και με ασφάλιστρο μόλις 19€ για συσκευή αξίας 999€.

Edited by jimmmysil
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μπράβο τους!! Ακούγονται λίγα τα 19€ για 999€, αλλά σκέψου με 70€ ασφαλίζεις, όχημα με την ασφάλεια να ρισκάρει 1.250.000€, αν, ω! μοι γένοιτο, κάτι πάει στραβά.

 

Εδώ μέσα πάντως, όλα τα δείγματα από την generali έχουν να πουν για την αμεσότητα της επισκευής ή της αντικατάστασης ή της αποζημίωσης του κινητού. Μπράβο τους και πάλι.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς σε περίπτωση που χαλάσει κάτι στο κινητό και χρειαστεί αντικατάσταση πλακέτας και είναι φυσικά εντός εγγύησης η όλη επισκευή, πως δικαιολογείς την αλλαγή IMEI; Θα σου κλειδώσουν το παλιό δηλωθέν IMEI και ο ληστής θα χαρεί την συσκευή σου;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όταν σου κάνουν αντικατάσταση πλακέτας σου δίνουν παραστατικό με το νέο IMEI. Πρέπει να το στείλεις στην ασφαλιστική πριν συμβεί κάτι δεν ασφαλισμένη συσκευή σου αλλιώς δεν θα σε καλύψουν και εάν σου συμβεί κάτι και στο κλέψουν πας στον πάροχο με την τελευταία απόδειξη της αντικατάστασης για να το κλειδώσουν.
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με την περίπτωσή μου για όποιον ενδιαφέρεται. Αφού απείλησα ότι θα κάνω καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή και με δεδομένη την υποστήριξη του καταστήματος, το σέρβις από Αθήνα δέχτηκε να φτιάξει χωρίς κόστος την σπασμένη οθόνη. Στο ενδιάμεσο το κατάστημα ζήτησε φωτογραφίες της ζημιάς από το σέρβις καθότι ισχυριζόταν ότι ήταν σπασμένο και εμπρός και πίσω κάτι το οποίο φυσικά δεν ίσχυε. Τελικά το σέρβις έστειλε φωτογραφίες μιας συσκευής που ήταν σπασμένη και πίσω!! Προφανώς όχι δική μου... Με επιμονή του καταστήματος ότι ο πελάτης (εγώ δηλαδή) δεν έχει τέτοιο πρόβλημα και ότι το είδαν και οι τεχνικοί του καταστήματος με τα ίδια τους τα μάτια, δέχτηκε το σέρβις από την Αθήνα να μου το φτιάξει χωρίς κόστος. Αυτά
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με την περίπτωσή μου για όποιον ενδιαφέρεται. Αφού απείλησα ότι θα κάνω καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή και με δεδομένη την υποστήριξη του καταστήματος, το σέρβις από Αθήνα δέχτηκε να φτιάξει χωρίς κόστος την σπασμένη οθόνη. Στο ενδιάμεσο το κατάστημα ζήτησε φωτογραφίες της ζημιάς από το σέρβις καθότι ισχυριζόταν ότι ήταν σπασμένο και εμπρός και πίσω κάτι το οποίο φυσικά δεν ίσχυε. Τελικά το σέρβις έστειλε φωτογραφίες μιας συσκευής που ήταν σπασμένη και πίσω!! Προφανώς όχι δική μου... Με επιμονή του καταστήματος ότι ο πελάτης (εγώ δηλαδή) δεν έχει τέτοιο πρόβλημα και ότι το είδαν και οι τεχνικοί του καταστήματος με τα ίδια τους τα μάτια, δέχτηκε το σέρβις από την Αθήνα να μου το φτιάξει χωρίς κόστος. Αυτά
Ελλαδάρα φίλε μου. Όλα γίνονται αρκεί να απαιτήσεις τα αυτονόητα. Δυστυχώς

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά ξέρουμε αν αυτή η ασφάλεια μεταβιβάζεται ή ανήκει μόνο στο όνομα που την έκανε;

π.χ. θέλω να αγοράσω από κάποιον κινητό και μου λέει οτι έχει και ασφάλεια. Αυτή θα μεταβιβαστεί σε μένα που είμαι πλέον ο κάτοχος της απόδειξης ή άμα σπάσει θα πάρει αυτός αποζημίωση;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρουμε αν αυτή η ασφάλεια μεταβιβάζεται ή ανήκει μόνο στο όνομα που την έκανε;

π.χ. θέλω να αγοράσω από κάποιον κινητό και μου λέει οτι έχει και ασφάλεια. Αυτή θα μεταβιβαστεί σε μένα που είμαι πλέον ο κάτοχος της απόδειξης ή άμα σπάσει θα πάρει αυτός αποζημίωση;

Νομίζω δεν μεταβιβάζεται, αλλά για πιο σίγουρα μπες στο site και πρέπει να είναι στις συνήθεις ερωτήσεις.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρουμε αν αυτή η ασφάλεια μεταβιβάζεται ή ανήκει μόνο στο όνομα που την έκανε;

π.χ. θέλω να αγοράσω από κάποιον κινητό και μου λέει οτι έχει και ασφάλεια. Αυτή θα μεταβιβαστεί σε μένα που είμαι πλέον ο κάτοχος της απόδειξης ή άμα σπάσει θα πάρει αυτός αποζημίωση;

Δεν μεταβιβάζεται, Μου έτυχε εμένα. Σε κινητό που πούλησα με αυτή την ασφάλεια ο αγοραστής το έσπασε μετά από κάποιο καιρό. Επικοινώνησε μαζί μου και του έστειλα λογαριασμό τράπεζας δικό μου για να τον δώσει στην ασφαλιστική. Τα χρήματα πιστώθηκαν σε μένα και μετά του τα μετέφερα. Όπως καταλαβαίνεις πρέπει να αγοράσεις από κάποιον αξιόπιστο!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά η ασφάλεια συμφέρει? Μιλώντας σήμερα με ασφαλιστικο γραφείο που συνεργάζεται με την generalli μου είπε ότι κάνουν τέτοιες ασφάλειες αλλά δεν θέλει να το κάνει γιατί κάτι δεν του καθόταν καλά με τις διευκρινισεις που τους έδωσε η generalli, καθώς στους όρους για το σπάσιμο της οθόνης έχει παραθυρακια για το αν σε καλύπτει και πότε.

 

Ότι αν είναι από κακομεταχείριση κλπ, δεν σε καλύπτει και τέτοια. Ισχύει κάτι τέτοιο? Έχει συμβεί σε κανέναν περίπτωση με σπασμένη οθόνη? Πλήρωσε πρώτα και μετά πιστωθηκαν τα χρήματα? Και αν ναι, σε πόσο καιρό?

Γενικότερα υπάρχουν περιπτώσεις που δεν θα σε καλύψει?

 

Σκέφτομαι για το s8+ από σκρουτζομαγαζο που δίνει με 48€ ασφάλεια, δεν έχω ρωτήσει ακόμα ποιας εταιρείας.

Σε λινκ παραπάνω που αναφερετε για 24€, βγάζει πλέον 404 η σελίδα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας. Είμαι νέο μέλος στο forum και θα ήθελα πω κι εγώ τη δική μου εμπειρία περί ασφάλισης κινητού. Πριν 3 μέρες πήρα το Samsung s8+ απο skroutz κι εννοείται οτι ήθελα να το ασφαλίσω. Μετά απο ερώτηση που έκανα σε φίλο που πήρε η εταιρεία του 180 tablet της Samsung, για την ασφάλιση μου είπε οτι την έκανε στη Generali. Είναι αρκετά αξιόπιστη εταιρεία με πολλούς ευχαριστημένους ασφαλισμένους πελάτες.

Εχθές λοιπόν κατέβασα απο την Generali την πρόταση ασφάλισης, τη συμπλήρωσα και την έστειλα με e-mail μαζί με φωτογραφίες απο το κινητό και την απόδειξη αγοράς που μου ζητήθηκε. Το μεσημέρι μου απάντησαν στέλνοντάς μου τα στοιχεία πληρωμής (αριθμούς λογ/σμών). Πριν λίγο πλήρωσα 25euro για κινητό αξίας 630euro. Περιμένω να μου στείλουν το ασφαλιστήριο συμβόλαιο. Εννοείται πως θα προσέχω το καινούριο μου κινητάκι, αλλά σε περίπτωση ζημιάς πιστεύω πως θα έχω το κεφάλι μου ύσηχο...

If there is will, there is a way
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κι εγω εχω ασφαλισει το κινητο μου στη Generali περυσι το Μαρτιο. Τελικα ηρθε η ωρα να τη χρειαστω μ εσπασε εντελως η οθονη απο πτώση. Αλλα ζητανε λεει κ φωτο που να φαινεται το IMEI δηλαδη αφου το κινητο δν ανοιγει ? λογικα οταν το παω για επισκευη κ το ανοιξει εκει ο υπαλληλος θα το βγαλω φωτο ? Γτ το ιμει λογικα φαινεται στο εσωτερικο ετσι ?
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω ασφαλισει το κινητο μου στη Generali περυσι το Μαρτιο. Τελικα ηρθε η ωρα να τη χρειαστω μ εσπασε εντελως η οθονη απο πτώση. Αλλα ζητανε λεει κ φωτο που να φαινεται το IMEI δηλαδη αφου το κινητο δν ανοιγει ? λογικα οταν το παω για επισκευη κ το ανοιξει εκει ο υπαλληλος θα το βγαλω φωτο ? Γτ το ιμει λογικα φαινεται στο εσωτερικο ετσι ?

 

Η στην απόδειξη

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει η οθόνη σμπαραλιαστηκε. Επεσε απ τον 4ο ενω τιναζα κουβερτες. :O:κο O Τωρα που πρεπει να τους γραψω πως εγινε να γραψω οτι επεσε απ τον 4ο ή καλυτερα οτι μ επεσε βγαινοντας απ το αμαξι? Τους πηρα τηλ κ μου ειιπαν να στειλω το ΙΜΕΙ φωτο απ το κουτι. ΖΤΕ V580 ειναι . Το λογισμικο πρεπει να λειτουργει γτ ακουσα καποιες ειδοποιησεις. Τι λετΕ? Ασφαλισμενο στη Generali ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει η οθόνη σμπαραλιαστηκε. Επεσε απ τον 4ο ενω τιναζα κουβερτες. :O:κο O Τωρα που πρεπει να τους γραψω πως εγινε να γραψω οτι επεσε απ τον 4ο ή καλυτερα οτι μ επεσε βγαινοντας απ το αμαξι? Τους πηρα τηλ κ μου ειιπαν να στειλω το ΙΜΕΙ φωτο απ το κουτι. ΖΤΕ V580 ειναι . Το λογισμικο πρεπει να λειτουργει γτ ακουσα καποιες ειδοποιησεις. Τι λετΕ? Ασφαλισμενο στη Generali ειναι.
Τίναζες τις κουβέρτες και ταυτόχρονα έβγαζες σέλφι; :p

 

Θα αναφέρεις απλή πτώση. Πες και στον τεχνικό να σου βγάλει φώτο το IMEI αφού ανοίξει την συσκευή και εσύ θα βγάλεις είτε την απόδειξη είτε το κουτί.

 

Αυτό που θέλουν είναι να διασταυρώσουν ότι πρόκειται για την συσκευή που ασφάλισες και όχι κάποια τυχαία.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το οκ απ τη τζζενεραλι το πηγα σε τεχνικο . Ο τεχνικος λεει δε φτιαχνεται κ αν φτιαχνεται δε συμφερει σε σχεση με τα 139 ευρω που το πηρα. Αυτοι λενε αν δε φτιαχνεται θελουν γραπτως απο τον τεχνικο τεχνική αναφορά από το κατάστημα service στην οποία θα αναφέρουν την ζημιά που έχει υποστεί η εν λόγω συσκευή και ότι είναι μη επισκευάσιμη. Το ειπα αυτο στον τεχνικο αλλα προφανως βαριεται η οτιδηποτε κ μου λεγε πες τους να με παρουν τηλ να τους πω. Με τα πολλα με τα λιγα τον πιεσα κ μου ειπε να παω να μου το γραψει... τωρα δεν ξερω τι θα γραψει φοβαμαι μη μου τα κανει μανταρα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θέλω την γνώμη σας για όποιον έχει χρόνο. Είχα αγοράσει από τα Public s7 edge με ασφάλιση. Η οθόνη μου από την αρχή είχε κάποιο θέμα καθώς ρόζιζε από την μέση και πάνω. Παρόλα αυτά το κράτησα -στην αρχή δεν το είχα παρατηρήσει κιόλας έχοντας την φωτεινότητα στο full :)-. Όταν θεώρησα ότι με ενοχλούσε πρίν περίπου 25 μέρες το έστειλα και πράγματι μου την άλλαξαν (μια χαρά παρεμπιπτόντως αντικαθιστώντας μου με s7)

Και τώρα αρχίζουν τα ωραία. Μέσα σε 20 μέρες η νέα μου οθόνη έχει χιλιογρατζουνίστει λες και είμαι όλη την ώρα με ένα κλειδί και την χαράζω.... :( :( :(. αν και λίγο υπερβολικός πραγματικά δεν είναι λογικό σε τόσο λίγο διάστημα να έχει γίνει έτσι. Στην τσέπη το βάζω όπως ακριβώς το έβαζα ένα εναμιση χρόνο και δεν είχε πάθει σχεδόν τίποτα, και το πρόσεχα και παραπάνω μιας και ήταν σαν brand new με την νέα οθόνη (όλοι ξέρουμε το feeling...). Ακόμα και το κλειδί του αυτοκινήτου είναι Button ρε ****το.

 

Πήγα Public και με παρέπεμψαν στο εξουσιοδοτημένο συνεργείο, στο οποίο βέβαια με διαβεβαίωσαν ότι είναι αυθεντική η οθόνη και άρα είναι θέμα χρήσης :rocket:. Και αν θέλω να μιλήσω στην samsung. Τους πήρα και τους είπα ότι το ανταλλακτικό δεν ανταποκρίνεται στις προδιαγραφές του (gorilla κλπ κλπ) και σφύριξαν αδιάφορα...

 

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?? Μήπως το ανταλλακτικό καλύπτεται και αυτό από κάποιο χρόνο εγγύησης?? I am pretty desperate here :cry::cry::cry::cry::cry:

May the force be with us :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θέλω την γνώμη σας για όποιον έχει χρόνο. Είχα αγοράσει από τα Public s7 edge με ασφάλιση. Η οθόνη μου από την αρχή είχε κάποιο θέμα καθώς ρόζιζε από την μέση και πάνω. Παρόλα αυτά το κράτησα -στην αρχή δεν το είχα παρατηρήσει κιόλας έχοντας την φωτεινότητα στο full :)-. Όταν θεώρησα ότι με ενοχλούσε πρίν περίπου 25 μέρες το έστειλα και πράγματι μου την άλλαξαν (μια χαρά παρεμπιπτόντως αντικαθιστώντας μου με s7)

Και τώρα αρχίζουν τα ωραία. Μέσα σε 20 μέρες η νέα μου οθόνη έχει χιλιογρατζουνίστει λες και είμαι όλη την ώρα με ένα κλειδί και την χαράζω.... :( :( :(. αν και λίγο υπερβολικός πραγματικά δεν είναι λογικό σε τόσο λίγο διάστημα να έχει γίνει έτσι. Στην τσέπη το βάζω όπως ακριβώς το έβαζα ένα εναμιση χρόνο και δεν είχε πάθει σχεδόν τίποτα, και το πρόσεχα και παραπάνω μιας και ήταν σαν brand new με την νέα οθόνη (όλοι ξέρουμε το feeling...). Ακόμα και το κλειδί του αυτοκινήτου είναι Button ρε ****το.

 

Πήγα Public και με παρέπεμψαν στο εξουσιοδοτημένο συνεργείο, στο οποίο βέβαια με διαβεβαίωσαν ότι είναι αυθεντική η οθόνη και άρα είναι θέμα χρήσης :rocket:. Και αν θέλω να μιλήσω στην samsung. Τους πήρα και τους είπα ότι το ανταλλακτικό δεν ανταποκρίνεται στις προδιαγραφές του (gorilla κλπ κλπ) και σφύριξαν αδιάφορα...

 

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?? Μήπως το ανταλλακτικό καλύπτεται και αυτό από κάποιο χρόνο εγγύησης?? I am pretty desperate here :cry::cry::cry::cry::cry:

 

Επειδή είμασε σε θέμα που αφορά την ασφάλιση του κινητού. Δεν έχω καταλάβει ακόμα. Τι ρωτάς? Αν ισχύει ακόμα η κάλυψη της ασφάλισης? Αν έχει εγγύηση η νέα οθόνη? Εννοείται έχει εγγύηση το νέο ανταλλακτικό. Αλλά στις γρατσουνιές άντε να αποδείξεις ότι δεν έχει προστασία όπως διαφημίζεται. Αν υποθέσουμε ότι θες να το αποδείξεις, και υποθέσουμε ότι το gorilla glass δεν γρατσουνιέται από κλειδιά για παράδειγμα τότε το μόνο που βλέπω να κάνεις είναι να πας στον service που στο επισκεύσαν και να κάνεις μία κλειδιά μπροστά τους και να δείξεις ότι αφήνει σημάδι. Και αν το δεχτούν. Αλλά όλη η αυτή η κουβέντα είναι εντελώς άσχετη με την ασφάλιση του κινητού.

Εαν είσαι ακόμα εντός χρονικού ορίου της ασφάλισης τότε σπάστην, δήλωσε το, πλήρωσε την αλλαγή και δώσε το τιμολόγιο για να σου δώσουν τα χρήματα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Ασφάλεια Κινητού

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...