Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...

Πριν λίγο καιρό έπεσε στα χερια μου ένα PSP 2004, το οποιο και περασα custom firmware 6.60-b και έδωσα στον ανηψιό μου.

Μετά από δυο βδομάδες ξαφνικά brickare. Δυστυχως δεν ειχα κάνει pandora battery και τώρα δεν ανοιγει με κανέναν τρόπο.

Είναι κανείς από Θεσσαλονίκη που έχει pandora και μπορεί να βοηθήσει να το ξεμπρικάρουμε;

Ευχαριστώ.

Edited by duvdev
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ειχα πολυ καιρο να ασχοληθω με την κονσολα. εδω και 3 μερες εχω φαει γερο σκαλωμα και παιζω καθε βραδυ πριν κοιμηθω :p

απλα θελω ενα παιχνιδι με διαρκεια (πχ sillent hill)

τι προτεινετε;

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παιδια.τωρα τελευταια κολαει πολυ η κονσολα.ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παιδια.τωρα τελευταια κολαει πολυ η κονσολα.ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?

 

Την εχεις χακαρει ?

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.θα το δοκιμασω

 

δεν χρειάζεται καμία αλλαγή έκδοσης, η pro c2 είναι η τελευταία, η πιο σταθερή ...

αυτό που χρειάζεται είναι να επαναφέρεις το cpu και το gpu clock στα default values ..

 

στο μενού πατάς select και εμφανίζεται το μενού όπου θα βρεις τις προαναφερθείσες επιλογές ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε στο Psp Go να βάλουμε άλλο λειτουργικό σύστημα , αντι αυτου του άθλιου που έχει ? πχ Linux ?

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται καμία αλλαγή έκδοσης, η pro c2 είναι η τελευταία, η πιο σταθερή ...

αυτό που χρειάζεται είναι να επαναφέρεις το cpu και το gpu clock στα default values ..

 

στο μενού πατάς select και εμφανίζεται το μενού όπου θα βρεις τις προαναφερθείσες επιλογές ...

 

θα ηθελα ακομα λιγες πληροφοριες.μου βγαζει cpu και διπλα καπια νουμερα.τα αλλαζω σε default?

gpu δεν εχει επιλογη εχει

cpu clock xmb

cpu clock game

umd iso mode

iso video

κλπ.κατω κατω εχει 2 επιλογες reset device και reset vsh.

μηπως πρεπει να πατησω καπια απο αυτες?

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε στο Psp Go να βάλουμε άλλο λειτουργικό σύστημα , αντι αυτου του άθλιου που έχει ? πχ Linux ?

 

Όχι ..

 

θα ηθελα ακομα λιγες πληροφοριες.μου βγαζει cpu και διπλα καπια νουμερα.τα αλλαζω σε default?

gpu δεν εχει επιλογη εχει

cpu clock xmb

cpu clock game

umd iso mode

iso video

κλπ.κατω κατω εχει 2 επιλογες reset device και reset vsh.

μηπως πρεπει να πατησω καπια απο αυτες?

 

Συγγνώμη, λάθος μου που δεν εξήγησα καλύτερα .. Όπως σωστά μάντεψες, ναι, τις επιλογές CPU clock XMB και CPU Clock Game τα γυρνάς στις default επιλογές ..

 

Πληροφοριακά, οι επιλογές είναι του τύπου "20/10", "75/37", "333/166" ..

Το πρώτο νούμερο είναι το ρολόι του επεξεργαστή, το δεύτερο της κάρτας γραφικών ...

 

Τα νούμερα αυτά πρέπει να μένουν στο default, όπως και να χει .. Μοναδική εξαίρεση, με δική σας ευθύνη είναι πως βοηθάει όταν παίζετε συμπιεσμένα παιχνίδια (με την κατάληξη στα windows να είναι η .cso) στο cpu clock game να έχετε επιλέξει το 333/166 .. Ξαναλέω, με δική σας ευθύνη ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Όχι ..

 

 

 

Συγγνώμη, λάθος μου που δεν εξήγησα καλύτερα .. Όπως σωστά μάντεψες, ναι, τις επιλογές CPU clock XMB και CPU Clock Game τα γυρνάς στις default επιλογές ..

 

Πληροφοριακά, οι επιλογές είναι του τύπου "20/10", "75/37", "333/166" ..

Το πρώτο νούμερο είναι το ρολόι του επεξεργαστή, το δεύτερο της κάρτας γραφικών ...

 

Τα νούμερα αυτά πρέπει να μένουν στο default, όπως και να χει .. Μοναδική εξαίρεση, με δική σας ευθύνη είναι πως βοηθάει όταν παίζετε συμπιεσμένα παιχνίδια (με την κατάληξη στα windows να είναι η .cso) στο cpu clock game να έχετε επιλέξει το 333/166 .. Ξαναλέω, με δική σας ευθύνη ..

 

οκ ευχαριστω

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

αν ξερεις καποιος, εχω ενα psp 3004 slim και θελω να αγορασω δευτερη μπαταρια , θελω να ρωτησω αν υπαρχει προβλημα λειτουργιας του psp απο την εναλλαγη των μπαταριων ; :confused:

 

ευχαριστω

Xiaomi Redmi Note 8T 64G
Link to comment
Share on other sites

Οσο ειναι στα ιδια volt, κανενα απολυτως .. Αν υπαρχει διαφορα στα volt ειτε θα το brickαρεθς, ειτε θα το καψεις ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Οσο ειναι στα ιδια volt, κανενα απολυτως .. Αν υπαρχει διαφορα στα volt ειτε θα το brickαρεθς, ειτε θα το καψεις ..

 

δηλαδη 3.6v και η δυο

τα mAh πχ η μια 1200 mAh και η αλλη 3600 mAh δεν εχω θεμα ...

ευχαριστω φιλε μου

Edited by gilm
Xiaomi Redmi Note 8T 64G
Link to comment
Share on other sites

Τα mAh αυτό που δείχνουν είναι ένδειξη του πόσο θα σου κρατάει η μπαταρία(όσα πιο πολλά τόσο πιο πολύ θα κρατάει, αλλά και τόση περισσότερη ώρα θα θέλει για να φορτίσει). Επιπλέον να ξέρεις οτι αν έχεις το Slim και βάλεις μπαταρία από το Phat τότε δεν θα κλείνει το καπάκι της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το 6.61 με παιχνιδι μονο .. Δεν αλλαζει τιποτα, το PSP δεν μπαινει PSN ουτως η αλλως .. Βγηκε και CFW για την τελευταια εκδοση αλλα για μενα καλυτερα να μην αναβαθμισω .. Ουτε τιποτα προστεθηκε και οτι λειτουργει δεν το πειραζω ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπέρα παιδιά μπορείτε να μου πείτε πως βάζω cf σε psp 3004 με 6.39 version ? Πριν 2 χρόνια έβαλα απο οτι θυμάμαι στο δικό μου 2004 μοντέλο πολύ εύκολα είναι η ίδια μέθοδος η πρέπει να προσέξω κάτι άλλο? Ευχαριστώ.

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μπορείτε να μου πείτε πως βάζω cf σε psp 3004 με 6.39 version ? Πριν 2 χρόνια έβαλα απο οτι θυμάμαι στο δικό μου 2004 μοντέλο πολύ εύκολα είναι η ίδια μέθοδος η πρέπει να προσέξω κάτι άλλο? Ευχαριστώ.

 

Μπες εδω και κατεβασε για οποια εκδοση θελεις .. Αποσυμπιεζεις και μεταφερεις στην μνημη του psp .. Προσωπικα προτεινω να κανεις πρωτα μια αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση, την 6.61 και μετα να περασεις το 6.61 PRO C2 .. .. Αν δεν θες, περνας κατευθειαν το 6.39 PRO C2 ..

 

http://wololo.net/talk/viewtopic.php?f=17&t=41249

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...