Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φανταζομαι αν ηθελε λιστα θα το εψαχνε στο Google...

 

Κοιτα, δεν ανεφερες ουτε το 1/5 των RPG που πρεπει να παιξει ενας κατοχος PSP για να ειμαι ειλικρινης ανεφερες RPG, ουτε καν JRPG ...

 

Και επειδη και εγω δεν εχω SSD στο κεφαλι μου αλλα κανονικα φλοιο, δηλαδη σιγουρα θα ξεχνουσα αρκετα και εγω, απλα εδωσα μια λιστα - θησαυρο ... Σε ενα παιχνιδι link να εμπαινε θα εβλεπε οτι εχουν βαθμολογηθει σε πολλες κατηγοριες, ευκολιας, μεγεθους gameplay, ποιοτητας κτλ κτλ .. Τωρα αν βαριομαστε και τα θελουμε ολα στο πιατο, δεν ειναι δικο μου προβλημα ..

 

FF Type 0 μετεφρασμενο παιζει μονο σε χακαρισμενα PSP και μονο αφου patchαρει κανεις το original ISO .. Εκτος αυτου διαβασα οτι κολλαει στα 1000αρια ..

Edited by kaluas

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοιτα, δεν ανεφερες ουτε το 1/5 των RPG που πρεπει να παιξει ενας κατοχος PSP για να ειμαι ειλικρινης ανεφερες RPG, ουτε καν JRPG ...

 

Και επειδη και εγω δεν εχω SSD στο κεφαλι μου αλλα κανονικα φλοιο, δηλαδη σιγουρα θα ξεχνουσα αρκετα και εγω, απλα εδωσα μια λιστα - θησαυρο ... Σε ενα παιχνιδι link να εμπαινε θα εβλεπε οτι εχουν βαθμολογηθει σε πολλες κατηγοριες, ευκολιας, μεγεθους gameplay, ποιοτητας κτλ κτλ .. Τωρα αν βαριομαστε και τα θελουμε ολα στο πιατο, δεν ειναι δικο μου προβλημα ..

 

FF Type 0 μετεφρασμενο παιζει μονο σε χακαρισμενα PSP και μονο αφου patchαρει κανεις το original ISO .. Εκτος αυτου διαβασα οτι κολλαει στα 1000αρια ..

 

Ειναι σιγουρο οτι ολα ειναι ρολων. Αυτα επαιξα και μου αρεσαν, αρα αυτα προτεινω.

 

Κακως μου επιτειθεσαι.

 

Εγω απλα να ξεκαθαρισω οτι εκανα μια παρενθεση, και οχι σχολιο "κακιας" οπως μαλλον καταλαβες..

 

Πρεπει δηλαδη συνεχεια να βαζουμε :):p:happy::lol: emoticons για να μην παρεξηγουμαστε;

 

*Χακαρισμενο ειναι το δικο μου, psp 3004

Edited by Belle
Link to comment
Share on other sites

FF Type 0 μετεφρασμενο παιζει μονο σε χακαρισμενα PSP και μονο αφου patchαρει κανεις το original ISO .. Εκτος αυτου διαβασα οτι κολλαει στα 1000αρια ..

 

αυτό για τα 1000 δεν το διάβασα κάπου, απλά διάβασα ότι καλύτερα να έχεις 6.60 PRO B10 παρά 6.60 PRO C...

 

κριμα γιατι εχω και το 1000αρι...

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρο οτι ολα ειναι ρολων. Αυτα επαιξα και μου αρεσαν, αρα αυτα προτεινω.

 

Κακως μου επιτειθεσαι.

 

Εγω απλα να ξεκαθαρισω οτι εκανα μια παρενθεση, και οχι σχολιο "κακιας" οπως μαλλον καταλαβες..

 

Δεν επιτέθηκα καθόλου και συγγνώμη αν άφησα να εννοηθεί κάτι τέτοιο ... Νομίζω είναι χαζό να την λέμε ο ένας στον άλλον για τον τρόπο που βοηθάμε, για αυτό και δεν σου επιτέθηκα ... Ήθελα να αποδείξω ότι ο καθένας βοηθάει με τον τρόπο του, και μόνο αυτό .. :O

 

Κατά τα άλλα, JRPG είναι τα Breath Of Fire III, Persona, Final Fantasy Ι,ΙΙ,III, Star Ocean (First & Second), Valkyrie Profile ...

 

Τα Kingdom Hearts, Marvel Ultimate Alliance 1 & 2,, Phantasy Star Portable, X-Men Legends II: Apocalypse, Dungeon Siege και όλα τα YS είναι πιο πολύ action RPGs ... Αυτά όμως είναι μικρές διαφορές, όλα είναι παιχνιδάρες και είναι must για έναν κάτοχο PSP που του αρέσουν τα RPG, αυτό το τονίζω ...

 

αυτό για τα 1000 δεν το διάβασα κάπου, απλά διάβασα ότι καλύτερα να έχεις 6.60 PRO B10 παρά 6.60 PRO C...

 

κριμα γιατι εχω και το 1000αρι...

 

Όχι, είναι καλύτερο να έχεις το PRO C2, γιατί προσφέρει κάποιες αναβαθμίσεις που βοηθάνε, όπως μεγαλύτερη συμβατότητα για iso που είναι μεγαλύτερα των 2GB ... Κατά τα άλλα, το παιχνίδι για να τρέξει θέλει να έχεις μεταγενέστερο PSP, 2000 και μετά, γιατί έχει την διπλάσια RAM, cfw ούτως ή άλλως και προεπιλογή του UMD ISO Mode στο Inferno .. Το πρωτότυπο παιχνίδι τρέχει τέλεια, όπως είναι αναμενόμενο στο 1000άρι, αλλά τα παλικάρια που το μετέφρασαν δεν είναι επαγγελματίες ... Εκτός αυτού, κάποια fmvs στο παιχνίδι ενδέχεται να κολλάνε αν η κάρτα μνήμης είναι γεμάτη ... Αυτά όπως λέει και η επίσημη σελίδα των παιδιών: http://www.skybladecloud.net/projects/final-fantasy-type-0-psp-english-translation/

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι καλύτερο να έχεις το PRO C2, γιατί προσφέρει κάποιες αναβαθμίσεις που βοηθάνε, όπως μεγαλύτερη συμβατότητα για iso που είναι μεγαλύτερα των 2GB ... Κατά τα άλλα, το παιχνίδι για να τρέξει θέλει να έχεις μεταγενέστερο PSP, 2000 και μετά, γιατί έχει την διπλάσια RAM, cfw ούτως ή άλλως και προεπιλογή του UMD ISO Mode στο Inferno .. Το πρωτότυπο παιχνίδι τρέχει τέλεια, όπως είναι αναμενόμενο στο 1000άρι, αλλά τα παλικάρια που το μετέφρασαν δεν είναι επαγγελματίες ... Εκτός αυτού, κάποια fmvs στο παιχνίδι ενδέχεται να κολλάνε αν η κάρτα μνήμης είναι γεμάτη ... Αυτά όπως λέει και η επίσημη σελίδα των παιδιών: http://www.skybladecloud.net/projects/final-fantasy-type-0-psp-english-translation/

 

τωρα που το ξαναψαξα λεει καλύτερα για 1000αρια να βάλουμε την PRO C fix 3.

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Δεν επιτέθηκα καθόλου και συγγνώμη αν άφησα να εννοηθεί κάτι τέτοιο ... Νομίζω είναι χαζό να την λέμε ο ένας στον άλλον για τον τρόπο που βοηθάμε, για αυτό και δεν σου επιτέθηκα ... Ήθελα να αποδείξω ότι ο καθένας βοηθάει με τον τρόπο του, και μόνο αυτό .. :O

 

Φυσικα, ολοι ειμαστε διαφορετικοι και ο καθενας εχει τον δικο του τροπο γραφης...

Ολα καλα λοιπον :)

 

Ξερεις τοοσα πραγματα για το PSP.. Πως;

 

Για οσους ψαχνουν τρομο στο φορητο, προτεινω τα Silent Hill: Shattered Memories και Silent Hill: Origins.

 

τα μικρα κοριτσακια ειναι τρομακτικα...

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τοοσα πραγματα για το PSP.. Πως;

 

Αυτή η ερώτηση πάει για μένα ??? 10 πράγματα μετρημένα είναι το PSP ...

 

Προτείνω όλοι μακριά από Silent Hill, για την ψυχική σας υγεία :worry:

 

pdf με ελληνικους χαρακτηρες μπορει να διαβασει το psp?

 

Τα pdf είναι σχεδόν εικόνες, δεν νομίζω να χεις πρόβλημα με το psp ... Η εφαρμογή λέγεται BookR: http://www.theisozone.com/downloads/playstation/psp-homebrew/bookr-mod-v90/

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ερώτηση πάει για μένα ??? 10 πράγματα μετρημένα είναι το PSP ...

 

Προτείνω όλοι μακριά από Silent Hill, για την ψυχική σας υγεία :worry:

 

Εσυ τα ξερεις ολα αρα ναι εσενα ρωτησα :p

 

Ειναι πραγματι ανατριχιαστικα.. Παντα επαιζα με παρεα, μονη με τιποτα, σε δωματιο με φως και φασαρια..:O

Link to comment
Share on other sites

Εσυ τα ξερεις ολα αρα ναι εσενα ρωτησα :p

 

Ειναι πραγματι ανατριχιαστικα.. Παντα επαιζα με παρεα, μονη με τιποτα, σε δωματιο με φως και φασαρια..:O

 

Ε, ρώτα με, και εγώ από κάποιον τα μαθα, απλά ήξερα τι να ρωτήσω ..

 

Το κακό με τα Silent Hill αυτά είναι πως δεν σου δίνει ένα όπλο ... Σου λέει απλά τρέξε και ακούς τα "παιδάκια" να ουρλιάζουν από πίσω σου ... Σου δίνει και έναν φακό και λύθηκε το πρόβλημα, λες τα βλέπεις όλα .. Μετά τραβάς φωτό μία κούνια και βλέπεις το νεκρό παιδάκι να σε κοιτάει μέσα από την οθόνη !!! Ε φέρε μου ένα όπλο ρε Konami, κόντεψα να το κάψω το PSP ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ε, ρώτα με, και εγώ από κάποιον τα μαθα, απλά ήξερα τι να ρωτήσω ..

 

Το κακό με τα Silent Hill αυτά είναι πως δεν σου δίνει ένα όπλο ... Σου λέει απλά τρέξε και ακούς τα "παιδάκια" να ουρλιάζουν από πίσω σου ... Σου δίνει και έναν φακό και λύθηκε το πρόβλημα, λες τα βλέπεις όλα .. Μετά τραβάς φωτό μία κούνια και βλέπεις το νεκρό παιδάκι να σε κοιτάει μέσα από την οθόνη !!! Ε φέρε μου ένα όπλο ρε Konami, κόντεψα να το κάψω το PSP ...

 

Γιατι εκει που κυνηγας το κοριτσακι στο σχολειο και μια πεταγεται απο δω μια απο κει και δεν ξες τι να πρωτοφωτογραφισεις....

 

Οι σκηνες που ολα παγωναν και ακουγοταν η σειρηνα... εκει απλα τα εχανα και εψαχνα να κρυφτω...

 

Μπορει να μην ηταν καθολου βολικο να μην εχουμε οπλα ομως αυτο ηταν το βασικο στοιχειο του Shattered Memories. Αλλωστε ολα ηταν ψευδαισθησεις αναμνησεων της μικρης Cheryl, και η ιδια ως παιδακι δεν θα μπορουσε να εχει οπλα.

 

Το τελος ηταν συγκινητικο και ελπιζω να συμφωνεις! (το πρωτο ending που εβγαλα εγω)

 

Επισης ειχε πολυ ατμοσφαιρικη μουσικη..

-----

Τωρα ομως το Origins, καμια σχεση Kaluas!

 

Μια χαρα οπλα ειχε, και λοστους και γαντζους και ροπαλα..... Και αν το τερματιζες υπο ορισμενες συνθηκες επαιρνες και δωρακι στολες που αυξανουν την αντοχη και τα Moon Gauntlets, γαντια που με τρια χτυπηματα σκοτωνες ο,τι κινουνταν.

 

Και παλι η μουσικη κανει τη διαφορα, "Always on my mind" το αγαπημενο μου, παιζει στη σκηνη του θεατρου...

Link to comment
Share on other sites

:eek::eek::D

 

 

 

Τα pdf είναι σχεδόν εικόνες, δεν νομίζω να χεις πρόβλημα με το psp ... Η εφαρμογή λέγεται BookR: http://www.theisozone.com/downloads/playstation/psp-homebrew/bookr-mod-v90/

και όμως όταν πάω να ανοίξω ενα PDF κάνει επανεκκίνηση και χάνει το cfw.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
έχω 2 ''μηχανάκια'' psp 1004e και θέλω να παίξω ποδόσφαιρο διπλό, μπορούν να συνδεθούν με κάποιο καλώδια & τα δυο....??

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ε1004 δεν έχει wlan

 

Έχω περάσει κάποια( τα 6-7 τελευταία)iso/cso στην κάρτα μνήμης τα οποία δε τα διαβάζει. Corrupted data γράφει. Στην ίδια κάρτα έχω και άλλα ISO που τα παίζει μια χαρά. Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς τα αρχεία είναι ελαττωματικά ή απλά δεν τα υποστηρίζει η έκδοση του λογισμικού που πέρασες. Όσο για το προηγούμενό μου μήνυμα, λάθος λόγω κεκτημένης ταχύτητας..:O
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα έχω κατεβάσει καμιά 100αριά παιχνίδια και όταν κάποιο έβγαζε τέτοιο θέμα απλά το ξανακατέβαζα από διαφορετική σελίδα και μετά έπαιζε.. Άρα ήταν θέμα ασυμβατότητας. Ωστόσο αν πιστεύεις ότι μπορεί να φταίει η κάρτα κανε ένα φορμάτ!
Link to comment
Share on other sites

Το 6.60 αν θυμάμαι καλά.

Το Sims 2 πχ...

 

Δεν το έχω..

 

Έκανες το φορμάτ στην κάρτα;

Πόση χωρητικότητα έχει;

 

edit:

 

Μια ερώτηση, γιατί όταν κλείνω τη θήκη UMD κάνει ένα θόρυβο σαν να διαβάζει ακόμα και όταν δεν έχει μέσα UMD;

Edited by Belle
Link to comment
Share on other sites

32γβ και 8γβ με ανταπτορα.

Έκανα φορμάτ στην κάρτα μνήμης. Το virtual tennis 3 έπαιξε τελικά. Όπως και το silent hill. Το σιμς2 όχι όμως. Ακόμη corrupted data. Όπως και σε κάποιο άλλο που πέρασα.

 

 

Και μια ερώτηση για το silent hill... Ποιος ο σκοπος του παιχνιδιού, να έχω ένα φακό και να περπατάω? :confused:

Link to comment
Share on other sites

32γβ και 8γβ με ανταπτορα.

Έκανα φορμάτ στην κάρτα μνήμης. Το virtual tennis 3 έπαιξε τελικά. Όπως και το silent hill. Το σιμς2 όχι όμως. Ακόμη corrupted data. Όπως και σε κάποιο άλλο που πέρασα.

 

 

Και μια ερώτηση για το silent hill... Ποιος ο σκοπος του παιχνιδιού, να έχω ένα φακό και να περπατάω? :confused:

 

Για την κάρτα δεν βρίσκω εξήγηση..

 

Σκοπός του κατά τη γνώμη μου είναι να ανακαλέσεις τις αναμνήσεις ώστε να καταλάβεις τι συνέβη και είσαι στον ψυχολόγο... Ανάλογα με τις επιλογές σου έχεις και διαφορετικό ending

 

Αν το βαριέσαι κατέβασε καλύτερα το Origins, δεν έχουν καμία σχέση, θα σ'αρέσει περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

ξαναφορμαρα την καρτα, περασα παλι το cfw, "απεκτησα" ξανα τα iso/cso, τα περναω 1 1 στην καρτα και απ οτι φαινεται λειτουργει... τι να πω.

 

θα το κοιταξω το origins!

 

edit: δυστυχως το origins δε μπορεσα να το παιξω. corrupted data ξανα. πφφφφφφ

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...