Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω πρόβλημα με τη σύνδεση του psp με τον υπολογιστή. Δεν βρήκα καλωδιάκι usb να αγοράσω και χρησιμοποίησα ένα καλώδιο που είχα από μια Canon IXus για να το συνδέσω με 2 διαφορετικούς υπολογιστές αλλά κανένας απο τους δυο δεν το αναγνώριζε.

 

Στο πλαίσιο που είχα ρωτήσει μου είχαν πει ότι οποιοδήποτε πεντάπινο καλωδιο έκανε, αλλά προφανώς - μετά την αποτυχημένη απόπειρα- είχαν άδικο.

Πρέπει να αγοράσω ειδικό καλώδιο από τη sony για τη σύνδεση;

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω πρόβλημα με τη σύνδεση του psp με τον υπολογιστή. Δεν βρήκα καλωδιάκι usb να αγοράσω και χρησιμοποίησα ένα καλώδιο που είχα από μια Canon IXus για να το συνδέσω με 2 διαφορετικούς υπολογιστές αλλά κανένας απο τους δυο δεν το αναγνώριζε.

 

Στο πλαίσιο που είχα ρωτήσει μου είχαν πει ότι οποιοδήποτε πεντάπινο καλωδιο έκανε, αλλά προφανώς - μετά την αποτυχημένη απόπειρα- είχαν άδικο.

Πρέπει να αγοράσω ειδικό καλώδιο από τη sony για τη σύνδεση;

i soni distixos den poulai usb!!

 

PROS ARISTOS kai ego file to idio provlima exo me ton ixo.perasa 2 tragoudia kai den katalava an ta epeze...{itan toso xamila pou den akougotan!!}xerete pos tha lithi auto to problem?

Link to comment
Share on other sites

i soni distixos den poulai usb!!

 

PROS ARISTOS kai ego file to idio provlima exo me ton ixo.perasa 2 tragoudia kai den katalava an ta epeze...{itan toso xamila pou den akougotan!!}xerete pos tha lithi auto to problem?

 

mipos file mikel ta mp3 sou einai low quality?

an einai ayto einai to provlima...guys gia na kserete oi ixoi tou psp den einai kai ta pio telia!...otan omos valis ayta ta headphones tou, einai apsoga...live with it...h paraggilete apo ayto to site... http://www.play-asia.com exei poli kala pragmata gia to psp sas kai ego paraggila thiki! try it..entometaksi yparxoun kai thikes gia ton ilio kai gia na vlepis erga me to psp stimeno...an peksis to psp se thiki h foni akougete kalitera...logo tis thikis pou kalipti to piso meros kai kani tin musiki na vgaini pio dinati!...check the site out...kai pite mou ti nomizete!..

Link to comment
Share on other sites

i soni distixos den poulai usb!!

 

PROS ARISTOS kai ego file to idio provlima exo me ton ixo.perasa 2 tragoudia kai den katalava an ta epeze...{itan toso xamila pou den akougotan!!}xerete pos tha lithi auto to problem?

 

Εμένα το Ιαπωνικό του PSP δεν έχει κανένα πρόβλημα με την ένταση των ηχείων του, ίσα ίσα που την βρίσκω από ικανοποιητική μέχρι σχετικά δυνατή! Μάλιστα μερικές φορές φορτώνω το NFS μόνο και μόνο για να ακούσω την μουσική του. Το ίδιο ισχύει και για τα ακουστικά, τα οποια δεν είναι υπερβολικά δυνατά, αλλά τα καταφέρνουν καλά.

 

Μήπως έχετε πέσει σε ελλατωματικά μοντέλα;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το Ιαπωνικό του PSP δεν έχει κανένα πρόβλημα με την ένταση των ηχείων του, ίσα ίσα που την βρίσκω από ικανοποιητική μέχρι σχετικά δυνατή! Μάλιστα μερικές φορές φορτώνω το NFS μόνο και μόνο για να ακούσω την μουσική του. Το ίδιο ισχύει και για τα ακουστικά, τα οποια δεν είναι υπερβολικά δυνατά, αλλά τα καταφέρνουν καλά.

 

Μήπως έχετε πέσει σε ελλατωματικά μοντέλα;

 

 

Μαλλον απλα επεσαν σε...ευρωπαϊκα μοντελα! ;) :p

Η δικη μου αποψη ειναι οτι τα ευρωπαϊκα μοντελα εχουν σκοπιμα πιο χαμηλη ενταση. Αυτο το βασιζω πρωτον στην ενταση των 90 db που εχουν τα ακουστικα του (που φαινεται να ειναι εσκεμμενα χαμηλη) αλλα και στο γεγονος οτι την ιδια τακτικη ακολουθησε η Apple με το iPod (Το ευρωπαικο ειχε μεγιστη ενταση αρκετα χαμηλοτερη απο τα αντιστοιχα Αμερικανικα μοντελα, λογω της ευρωπαικης νομοθεσιας) :!: Τα παραπανω (για το Psp) ειναι απλα και μονο η αποψη μου, χωρις να τα εχω διαβασει σε καποιο site, οποτε αν καποιος ξερει κατι παραπανω ας με επιβεβαιωσει/διαψευσει. :!:

 

Παντως αν βαλετε αλλα ακουστικα αντι για τα "μανισια" ακουγεται σχετικα καλα η μουσικη. Με τα αυθεντικα και εγω ειχα προβλημα με την ενταση. :(

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

wow..isaste apisteyti! kai katapliktiki...ilikrina! den ksero ti na po ala WOW, euxaristw re pedia..eisaste kala pedia, kai xeromai giafto!! EYXARISTW POLY!!!!

Apla perimene ligo.:) Loipon egw kai o BillGS eimaste mesa.Alloi?

Opws eipa einai to ligotero pou mporoume na kanoume.

Link to comment
Share on other sites

paidia gia to thema xamhlou hxou exw kati, pate edw http://heanet.dl.sourceforge.net/sourceforge/mp3gain/ (h pio new einai h 1.34) kai einai free! exei kai Greek menu stin full!!!

kabaste to mp3again kai balte pio polla dB sta mp3 sas!!!

egw ta ebala se 100,01 kai exoun kalh entash me ta hxeia tou psp.

me ta akoustika asta na pane einai pali polu xamhla einai, omws ebala ta akoustika apo to sony NW-HD5 sto psp kai paizei terma full kai best hxos!!!!!!!

me liga logia ta akoustika tou paketou einai xalia! :p to leei kai to diafenes ntampelaki pou exei mazi me ta akoustika max 90 dB!

Link to comment
Share on other sites

Και εδω νεος κάτοχος psp επιβεβαιώνω πως η μέγιστη ένταση του ήχου απο τα ακουστικά είναι ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ (το K750 μου παίζει μακραν πολυ πιο δυνατά).

 

Κατα τα άλλα η consola μαμαει αλλα το πρόβλημα ήχου με έχει ξενερώσει..

Link to comment
Share on other sites

nai gia ayto sta umd video exei na baleis parapanw +1 h +2 volume an thes, gia atrac3plus kai mp3 den to exei :/

pantos thelei na paroume kala akoustika...

sta games me ta hxeia einai ok!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον απλα επεσαν σε...ευρωπαϊκα μοντελα! ;) :p

Η δικη μου αποψη ειναι οτι τα ευρωπαϊκα μοντελα εχουν σκοπιμα πιο χαμηλη ενταση. Αυτο το βασιζω πρωτον στην ενταση των 90 db που εχουν τα ακουστικα του (που φαινεται να ειναι εσκεμμενα χαμηλη) αλλα και στο γεγονος οτι την ιδια τακτικη ακολουθησε η Apple με το iPod (Το ευρωπαικο ειχε μεγιστη ενταση αρκετα χαμηλοτερη απο τα αντιστοιχα Αμερικανικα μοντελα, λογω της ευρωπαικης νομοθεσιας) :!: Τα παραπανω (για το Psp) ειναι απλα και μονο η αποψη μου, χωρις να τα εχω διαβασει σε καποιο site, οποτε αν καποιος ξερει κατι παραπανω ας με επιβεβαιωσει/διαψευσει. :!:

 

Παντως αν βαλετε αλλα ακουστικα αντι για τα "μανισια" ακουγεται σχετικα καλα η μουσικη. Με τα αυθεντικα και εγω ειχα προβλημα με την ενταση. :(

 

kalimera!..lipon ayto pou les gia ta europaika...den nomizo isxi...einai to idio kai me to amerikaniko pou exo..aplos einai etsi ta ixia pedia...sorry alla etsi einai!....!! night night! ill dream of my new game...hint hint! :) :p :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Apla perimene ligo.:) Loipon egw kai o BillGS eimaste mesa.Alloi?

Opws eipa einai to ligotero pou mporoume na kanoume.

 

perimeno perimeno..alla den nomizo oi alli einai mesa!..epidi h monadiki pou apantisan me tetio tropo eisaste eseis h dio...an thelete voithia...eimai mesa! :X :lol: :cool:

pantos na eisaste kala re...ti allo mporo na kano??

:!:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απαντησε κανεις! Κανα playable demo Official να κατεβάσουμε υπάρχει?

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

 

Καμμενα πιξελακια = εκεινες οι ενοχλητικες φωτεινες κουκιδες επανω στην ολοκαινουρια TFT σου???? αλλα μην ανυσηχεις γιατι συμφωνα με την πολιτικη της SONY οποιοδηποτε μηχανημα εχει καμμενο πιξελ ΕΣΤΩ ΚΑΙ 1 χρηζει αλλαγης.

 

 

Γεια σας παιδια, ειμαι ενας ακομξ ευτυχης κατοχος του psp.

Παρατηρησα οτι στο κατω μερος της οθονης εχει 2 καμμενα pixel και αλλο ενα πρασινο πανω. Απο ό,τι διαβασα στο εγχειριδιο ομως λεει οτι αυτα τα φωτεινα σημαδια σε καποια σημεια της οθονης ειναι φυσιολογικα...

Το πηρα απο την ηλεκτρονικη αθηνων μολις χτες το βραδυ...

Σε αυτην την περιπτωση τί κανω? Αλλαζεται η συσκευη στην ηλεκτρονικη αθηνών ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, όσον αφορά τα καμμένα πίξελς, η σόνυ βγάζει την ουρά της απέξω καθώς τα θεωρεί "technology features, and not a problem"... αν δείτε στο yourpsp.com αυτό λέει....... άλλοι την βγάζουν φθηνά, άλλοι έχουν ένα σωρό πίξελς στην οθόνη τους πάνω...

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά για 1 που έχω δεν με ενοχλεί και τόσο! Οσο σκεφτομαι την μανούρα να το πάω για αλλαγή... Ασε καλύτερα!

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

telika egw den exw kanena kameno,nomiza oti eixa ena alla telika einai skonitsa pou mpike apo mesa apo to tzami tou psp....Twra oso afora to game gia ton filo mas,egw 8a to 8ela alla prwta prepei na brw douleia....twra den exw oute gia diko mou game..

 

EDIT:Ekana kai kati trelo epidh ka8arisa thn o8onh kai mou ekane mia gratsounia thn gyalisa me to gnwsto gialistiko gia ta kinita,eipa na to riskarw giati neyriasa...telika ola ok euthxws :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το βασιζω πρωτον στην ενταση των 90 db που εχουν τα ακουστικα του (

MEGA LATHOS!!ta koustika exoun edasi 60dp!!!to egrafe se ena xartaki otan anoiksa to psp

Link to comment
Share on other sites

Eleos gi'auto den akougete tpt!!!

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβός μία κούφια memory stick που μπαίνει μέσα το memory stick duo pro και το χρησιμοποιείς σαν memory stick. Άμα δεις το manual στην 110 σελίδα αν θυμάμαι καλά το δείχνει μέσα, και γράφει και ακριβός τον τύπο του.

 

Screen protectros αξίζει να βάλουμε? Που μπορούμε να βρούμε?

 

Edit: Το PSP Video manager μόλις το έβαλα κι εγώ και μου έγραψε ότι δεν το έχω συνδεδεμένο. Πρέπει να το έχω συνδεδεμένο? Πρέπει να πάρω και καλώδιο usb δηλαδή? Άμα όπως λέτε δεν δούλεψε και το 3gp conventer τότε με ποιο πρόγραμμα μπορούμε να φτιάξουμε συμβατή ταινία.? Εγώ κατέβασα από το site της playstation ένα Trailer για το xXx της ταινίας και το έβαλα στον φάκελο που πρέπει να φτιάξουμε όπως ο Dpapa. Αλλά ενώ ξεκινάει μου λέει μετά από 1 δευτερόλεπτο ότι δεν μπορεί να παίξει την ταινία, :wacko: :(

screen protectors eipa mporis na vris se ayto to site.. http://www.boxwave.com einai ta kalitera apo apopsi mou!..gia psakse ligo

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω σε μαγαζί που πουλάει ηλεκτρονικά να πάρω καναν ενυσχιτάκο μου φένετε :p

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Εφημερίδα τα ΝΕΑ:

 

 

http://img301.imageshack.us/img301/1631/pspmania6vu.jpg

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...