Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει καλωδιο για να συνδεσουμε το παλιο το psp στην τηλεοραση?

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια, μου χαρισε ενας ξαδερφος μου το psp οχι το slim and light το προηγουμενο, χωρις τιποτα ουτε καν φορτιστη και εχω μερικες ερωτησεις να κανω.

1.Μεχρι τι χωρητικοτητα memory stick σηκωνει η συσκευη?

2.Tαινιες τις μετατρεπω σε mp4 και τις βαζω απλα στον φακελο? xvid παιζει?

3.Δισκακια οπως τα umd και ξεχωριστες πλαστικες θηκες κυκλοφορουνε για να γραψω μεσα δεδομενα?πχ μουσικη video clip ταινιες κλπ.

4.Πως γινεται να μπω στο youtube και να παιζει τα video χρειαζεται κανενα προγραμα? και για το msn και hotmail τι χρειαζεται?

5.Προγραματα μπορω να βαλω στην συσκευή και πως μπορω να τα εγκαταστησω?

Ευχαριστω πολυ!

Poco: X3 NFC

HTC: P3300, Sensation, u ultra

Sony Ericsson: T20,T28s,T68i,K750,W580i

Nokia: 5110, 6510, 6610, 3650

Samsung:A100, D500,Omnia,Corby

Link to comment
Share on other sites

1.Μεχρι 8 ποy εχω βαλει κανενα προβλημα

2.Ναι αλλα σε συγκεκειμενο φακελο.Χvid δεν υποστηριζει

3.Αντε και βρηκες umd δισκακι σε τι συσκευη θα τα γραψεις και σε τι μορφη για να τα αναγνωρισει το PSP

4.Για το youtube εχουν βγει κατα καιρους διαφορες εφαρμογες για cf.Messenger μπορεις να μπεις βαζοντας την διευθυνση mobile.live.com.Δεν χρειαζεται καμια εφαρμογη γιατι οσες χρησιμοποιησα ηταν μουφα

5.Απαραιτητως θελεις Custom Firmware.Για τι προγραμματα ενδιαφερεσαι?Δεν ειναι και φορητος υπολογιστης.Μια απλη παιχιδομηχανη ειναι με καποια χαρακτηριστικα παραπανω.Μην περιμενεις να κανεις παπαδες με το PSP.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες, γιατί ταλαιπωρήστε με τα mp4 converters ? Όσοι έχετε 1.5 firmware, και νομίζω ότι οι περισσότεροι εδω μέσα έχετε, μπορείτε να βλέπετε divx με πολύ καλύτερη ποιότητα απο mp4, και με λιγότερη ταλαιπωρία.

 

Υπάρχει το ρημάδι το PSPlayer_MT, ένας player που παίζει ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Mpeg, avi, divx, xvid, wmv... Έχει μάπα interface, αλλά στο ζουμί, δηλαδή ποιότητα αναπαραγωγής, είναι τέλειο. Oύτε mux, remux, pmp και ιστορίες για αγρίους. Παίρνεις την ταινιούλα σου, την κάνεις divx μαζί με υποτίτλους, π.χ με το DVDx στο PC, την κάνεις encode στο μέγεθος που θέλεις, π.χ 900 mb, copy-paste στο PSP. Ούτε ταλαιπωρίες, ούτε σαματάς, και ποιότητα ΠΟΛΥ ανώτερη του mp4. Στην ουσία, ένα βήμα πίσω απο το UMD. Και άμα έχετε 2GB stick, τότε...ακριβώς UMD...

 

Χώρια που τα βιντεοκλίπ απο νέτ, είναι φορμαρισμένα σε ανάλυση που παίρνει ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ. Δηλαδή, download > copy > paste > view...

link please ...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια psp slim cf 3.90

 

1. πως περναω videos-mucic-photos-games-homebrew στο psp?

2. τι videos παιζει ? xvid-mpeg-wmv ή θελει μετατροπη?

3. ποιο το link για τα vista στο psp?

4. που βρισκουμε umd ταινιες τσαμπα?

και αν νοικιασουμε , μπορουμε να τις "κατεβασουμε" στο ms?

5. στο browser του εχουμε υποστηριξη flash , youtube , webradio , sites με ελληνικα κλπ?

 

thanks guys

παιδες καμμια απαντησουλα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

για να κατεβεις απο 4.01 firmware ή για να βαλεις καινουριο χρειαζεται μονο η pandora battery

η πρεπει να εχεις και ενα παλιο PSP ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Απαραιτητως θελεις Custom Firmware.Για τι προγραμματα ενδιαφερεσαι?Δεν ειναι και φορητος υπολογιστης.Μια απλη παιχιδομηχανη ειναι με καποια χαρακτηριστικα παραπανω.Μην περιμενεις να κανεις παπαδες με το PSP.

 

Προγραμματα εννοω καμια βλακεια να περναει η ωρα.

Δηλαδη χωρις cf ουτε κανενα προγραμμα μπορω να βαλω ουτε youtube?

Ti format video παιζει τωρα που ειναι μαμα?

Poco: X3 NFC

HTC: P3300, Sensation, u ultra

Sony Ericsson: T20,T28s,T68i,K750,W580i

Nokia: 5110, 6510, 6610, 3650

Samsung:A100, D500,Omnia,Corby

Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση 3.10-ΟΕ-Α' και θέλω να ρωτήσω πως κάνω σύνδεση στο internet έχω router.Όταν πατάω new connection στο psp μου βγάζει το μήνυμα "A connection error has οccurred.The wlan switch is not turned on" τι κάνω λάθος δλδ?
Link to comment
Share on other sites

ΠΟλυ απλα δεν εχεις ενεργοποιησει το wlan στο PSP.Ειναι ο διακοπτης στο αριστερο σου χερι .Το σηκωνεις και ενεργοποιειται.Μετα Πηγαινεις Network Settings->Infastructure Mode->New Connection->Scan
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

ΠΟλυ απλα δεν εχεις ενεργοποιησει το wlan στο PSP.Ειναι ο διακοπτης στο αριστερο σου χερι .Το σηκωνεις και ενεργοποιειται.Μετα Πηγαινεις Network Settings->Infastructure Mode->New Connection->Scan

 

Α καλά ούτε ήξερα ότι υπάρχει αυτό το κουμπί!!Να σαι καλά!

 

επειδη έχω κωδικό στο router πατάω στο address settings->custon->PPPoE->κτλ αλλά μετά στο test connection μου λέει"A connection to the access point could not be established.Check the security settings for the network and ty again" κάτι πρέπει να κάνω στο router δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας,αγόρασα ένα μεταχειρισμένο psp αλλά δεν διαβάζει τα δισκάκια,τι μπορεί να φταίει?Πάντως δεν βγάζει κανένα μήνυμα!Απλά δεν το αναγνωρίζει!
%$@#@#%^:worry:&*@#$%^&*
Link to comment
Share on other sites

δες απο το XMB, πατωντας το select, τι γραφει στο UMD και καντο normal.
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

normal ήταν,μου είπαν ότι το ματάκι ήταν χαλασμένο και το πήγα για επισκευή!Πόσο περίπου λέτε να με χρεώσει?:worry:
%$@#@#%^:worry:&*@#$%^&*
Link to comment
Share on other sites

normal ήταν,μου είπαν ότι το ματάκι ήταν χαλασμένο και το πήγα για επισκευή!Πόσο περίπου λέτε να με χρεώσει?:worry:

 

afou to pires metaxeirismeno gt dn to edwses pisw se auton apo opou to pires/???/

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

απο που το πηρες?

υπολογιζε κανα 35αρι το ανταλλακτικο μονο. και δεν ξερω ποσα για εργασια.

δεν εχει cf πανω?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

custom firmware.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Που σημαινει οτι δεν ειναι official αυθεντικο αλλά κρακαρισμενο,σπασμενο οπως θελεις πεστο
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

οταν πατησες το select σου εβγαλε καποιες επιλογες στην οθονη? αν ναι (που μαλλον ετσι ειναι αφου λες οτι ηταν normal) τοτε ειχε CFW οποτε δεν επρεπε να μπεις στα εξοδα να το πας για επισκευη αφου θα μπορουσες να παιζεις τα παιχνιδια απο την καρτα μνημης
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο για την κάρτα μνήμης...θέλω να είναι κομπλέ!Μάλλον μάτι είναι!:)
%$@#@#%^:worry:&*@#$%^&*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...