Jump to content

Ulefone U007


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για 46,17 ευρω ψηνωμαι να χτυπησω άλλο ένα(εχω και κανα 3φραγκο καβαντζα στην gearbest,δηλ. 43 ευρω)!

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_363231.html?wid=11

 

Συγκρατησου! Δεν ειναι εποχη για πανακριβα κινητα! :p

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 211
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά η μπαταρία κρατάει την βγάζει την μέρα ?

Στα χερια της κορης μου δεν κραταει,αλλα από την άλλη καμια μπαταρια δεν κραταει στα χερια της κορης μου:lol::lol:!

Φιλε μια χαρα κραταει για 2200 μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή σκέφτομαι να βαρέσω ένα για την σύζυγο, τέσσερις ερωτήσεις:

1) Πού το βρίσκω φθηνότερα; Στο Gearbest;

2) Ποιότητα φωτογραφιών (ημέρα και νύχτα);

3) Αυτονομία;

4) Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτήν την κατηγορία τιμής, ως προς την ποιότητα των φωτογραφιών;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1) Φθηνότερα στο Gearbest, αν και σου συστήνω να προτιμήσεις το Banggood.

2) Τη μέρα κρύσταλλο, τη νύχτα κλασικά μέτριες, αλλά ανώτερες από το μέσο όρο

3) 1.5-2 μέρες, αναλόγως τη χρήση

4) Κατηγορηματικά όχι

 

Μην το ψάχνεις, χτύπα το άμεσα, σ' αυτό το budget δύσκολα θα ξαναπετύχεις τέτοια περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Ok.

Θα το παραγγείλω. Το από πού όμως, θα εξαρτηθεί από ποιός το έχει σε stock σε γκρι!!!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 46-47 ευρω κανει μην τρελαθούμε κι'ολας!

Για αυτά τα λεφτα είναι VFM!

Φωτο αψογες(την μερα κυριως!),wifi αψογο,επεξεργαστικα η λογο ρομ δεν ξερω αλλα είναι ταχυτατο γενικα σε όλα του (του ριχνει στ'αυτια του δικου μου coolpad f1 όπως ειπα!),και οθονη παρα πολύ καλη(εδώ το coolpad μου του ριχνει του Ulefone U007 αλλα ως γνωστον το f1 εχει από τις καλυτερες 1280χ720 οθονες ισος και την καλυτερη!)και gorilla glass 3 παρακαλω για τους ατζαμιδες και τις ατζαμουδες!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό και είναι η πρώτη φορά που κοιτάζω γενικά για κινέζικο κινητό, θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε άποψη σχετικά με τις υψηλές τιμές sar που ακούγεται οτι έχουν τα κινητά αυτά (οχι οτι τα iphones πάνε πίσω αλλά λέμε τώρα) και αν σας προβληματίζει καθόλου αυτό. Έστειλα ένα email μέσω του gearbest οπου και ρωτούσα σχετικά και η απάντηση που πήρα από το customer teem ήταν οτι δεν γνωρίζουν το sar του μοντέλου.

Κάτι ακόμα, εσείς που το αγοράσατε πρόσφατα από την κίνα, χρειάστηκε να κάνετε κάποιο ρουτάρισμα ή ήταν ΟΚ από την αρχή?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό και είναι η πρώτη φορά που κοιτάζω γενικά για κινέζικο κινητό, θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε άποψη σχετικά με τις υψηλές τιμές sar που ακούγεται οτι έχουν τα κινητά αυτά (οχι οτι τα iphones πάνε πίσω αλλά λέμε τώρα) και αν σας προβληματίζει καθόλου αυτό. Έστειλα ένα email μέσω του gearbest οπου και ρωτούσα σχετικά και η απάντηση που πήρα από το customer teem ήταν οτι δεν γνωρίζουν το sar του μοντέλου.

Κάτι ακόμα, εσείς που το αγοράσατε πρόσφατα από την κίνα, χρειάστηκε να κάνετε κάποιο ρουτάρισμα ή ήταν ΟΚ από την αρχή?

Ευχαριστώ!

 

Πολυ προβληματισμος φιλε μου για ενα κινητο των 40 Ε.

Πραγματικες τιμες ΣΑΡ σε κινεζικο κινητο δεν προκειται να μαθεις οποιον και να ρωτησεις. Αυτο δεν σημαινει τιποτα αρνητικο βεβαια. Ετσι κι ετσι δεν νομιζω πως υπαρχει λογικος ανθρωπος που θα μλησει αρκετη ωρα χωρις να βαλει χαντσ φρι.

Δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα. Οπως και τα περισσοτερα κινητα, ερχεται ετοιμο για χρηση.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό και είναι η πρώτη φορά που κοιτάζω γενικά για κινέζικο κινητό, θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε άποψη σχετικά με τις υψηλές τιμές sar που ακούγεται οτι έχουν τα κινητά αυτά (οχι οτι τα iphones πάνε πίσω αλλά λέμε τώρα) και αν σας προβληματίζει καθόλου αυτό. Έστειλα ένα email μέσω του gearbest οπου και ρωτούσα σχετικά και η απάντηση που πήρα από το customer teem ήταν οτι δεν γνωρίζουν το sar του μοντέλου.

Κάτι ακόμα, εσείς που το αγοράσατε πρόσφατα από την κίνα, χρειάστηκε να κάνετε κάποιο ρουτάρισμα ή ήταν ΟΚ από την αρχή?

Ευχαριστώ!

 

Σε παλιοτερους επεξεργαστες ( ενος χρονου περιπου ) οι τιμες ΣΑΡ για τους ΜΤΚ επεξεργαστες, ηταν σε κατωτερα του οριου ( οπως εδειξε η μελετη για τους jiayu απο γερμανικη εταιρια ) οι καινουργιοι, εχουν βελτιωσει πολλα, και μεταξυ αλλων και αυτο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Το αγόρασα σήμερα από το banggood και είμαι στην αναμονή.Στο gearbest υπήρχε σε χαμηλότερη τιμή (49.99 usd),αλλά διάβασα τελευταία αρκετά αρνητικά σχόλια για το συγκεκριμένο κατάστημα,οπότε και επέλεξα να πληρώσω 5 δολάρια παραπάνω.Η πληρωμή έγινε μέσω paypal με χρεωστική της eurobank χωρίς πρόβλημα(ομολογώ οτι δεν το περίμενα μιας και ήταν η πρώτη μου αγορά σε καθεστώς capital controls)..Με ψιλοέγδαραν λίγο στην ισοτιμία ή/και στη προμήθεια (2.5%?)αλλά η τιμή είναι και πάλι πολύ χαμηλή (50 ευρώ).Ελπίζω να μην έxω προβλήματα με την παραλαβή και να πάνε όλα καλά!
Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδια το μεγαφωνο για τα Ringtone σας ακουγετε καλα, το θεωρω πολυ αδυναμο σε σχεση με Homtom ht3, Leagoo alfa5, doogee x5 ή εχει καποιο προβλημα το δικο μου.
Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδια το μεγαφωνο για τα Ringtone σας ακουγετε καλα, το θεωρω πολυ αδυναμο σε σχεση με Homtom ht3, Leagoo alfa5, doogee x5 ή εχει καποιο προβλημα το δικο μου.

Αυτο ειναι αναλογα το αυτι του καθενος(εκτος εαν πλεον ειναι παρα πολυ χαμηλο),θα ελεγα οτι ειναι στον μεσο ορο σε αυτο το κομματι,το θεμα ειναι οτι δεν θα χασεις κληση απο τον ηχο,σε νορμαλ συνθηκες βεβαια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με τις κινέζικες εφαρμογές για τις οποίες διαμαρτύρονται πολλοί χρήστες κινέζικων κινητών τι παίζει? Μπορούν να απεγκατεσταθούν εύκολα ή χρειάζεται κάποιο ρουτάρισμα το κινητό? Ή απλά υπάρχουν χωρίς να "ενοχλούν"?

Όταν έκανα την παραγγελία στο banggood, τους ζήτησα μεταξύ άλλων να τις απεγκαταστήσουν (είδα οτι το κάνουν πολλοί αγοραστές στις παραγγελίες τους στο vickmall) αλλά δεν μου απάντησαν σχετικώς.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγάφωνο οντως ειναι λίγο χαμηλό αλλα χωρίς να προβληματίζει..κινεζικες εφαρμογές δεν εχει είναι καθαρό androud 6
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχω συνηθίσει από άλλα τηλέφωνα και αυτό το ακούω χαμηλά.

Υπάρχει τρόπος να το δυναμώσω λίγο, άλλα χωρίς να το κάψω :p

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με mtk enginneering απο store

Mtk settings/hardware settings/audio/loudspeaker mode και ανεβασε τη 2η παραμετρο max vol κατα 5 το πολυ 10 μοναδες.

Δε χρειαζεται ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με mtk enginneering απο store

Mtk settings/hardware settings/audio/loudspeaker mode και ανεβασε τη 2η παραμετρο max vol κατα 5 το πολυ 10 μοναδες.

Δε χρειαζεται ρουτ

 

Οκ. θα το δοκιμασω, στα αλλα 2 που περιμενω γιατι αυτο μολις τωρα το πουλησα.

Οχι βεβαια για το λογο του ηχειου.

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε μεταξύ αυτού και του απλού doogee x5. Μπορεί κάποιος που το χρησιμοποιεί σαν κύριο τηλέφωνο να μου πει υπέρ και κατά (αν υπάρχουν). Η χρήση θα είναι απλή (δλδ κλήσεις, λίγο ψάξιμο στο ίντερνετ,viber και ίσως skype). Οποιεσδήποτε πληροφορίες ευπρόσδεκτες. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων. :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε μεταξύ αυτού και του απλού doogee x5. Μπορεί κάποιος που το χρησιμοποιεί σαν κύριο τηλέφωνο να μου πει υπέρ και κατά (αν υπάρχουν). Η χρήση θα είναι απλή (δλδ κλήσεις, λίγο ψάξιμο στο ίντερνετ,viber και ίσως skype). Οποιεσδήποτε πληροφορίες ευπρόσδεκτες. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων. :thanks:

 

Το Χ5 το εδωσα στο πεθερο μου που δεν σκαμπαζει και πολυ. Το εχει ενα χρονο περιπου και εκτοτε δεν εχει κανενα προβλημα, και φωτογραφιες ( ανεκτες ) και λιγο ιντερνετ και λιγο βιμπερ. Ολα σε ικανοποιητικο βαθμο χωρις κανενα προβλημα. Το 007 σαφως σε ολα θα ειναι καλυτερο, στα χαρτια ! στην πραξη ο καιρος θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

Το Χ5 το εδωσα στο πεθερο μου που δεν σκαμπαζει και πολυ. Το εχει ενα χρονο περιπου και εκτοτε δεν εχει κανενα προβλημα, και φωτογραφιες ( ανεκτες ) και λιγο ιντερνετ και λιγο βιμπερ. Ολα σε ικανοποιητικο βαθμο χωρις κανενα προβλημα. Το 007 σαφως σε ολα θα ειναι καλυτερο, στα χαρτια ! στην πραξη ο καιρος θα δειξει

 

Για τον πατέρα μου προορίζεται. Από ηχείο στις κλήσεις και στην ανοιχτή ακρόαση πώς είναι ο ήχος?? Είναι στα επίπεδα του doogee , (ίδιο, χαμηλότερο, δυνατότερο) ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...