Jump to content

Bluboo Maya


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω 4 μέρες το κινητό, είμαι πολύ ευχαριστημένος, η μπαταρία πολύ καλή, γρήγορο, ωραία χρώματα.....η κάμερα δεν παίζεται !!!! Είναι πολύ καλή ,ωραίες φωτο,...όμορφο κινητό και μόνο με 62,5 ευρώ...... το μόνο μειονέκτημα που έχει είναι ότι δεν έχει δυνατό φλας για βραδυνές λήψεις...

 

Φιλε επειδή είμαι σε αναζητηση κινητου για την γυναικο μου μπορεις να μου πεις αν ισχιουν και σε ποιον βαθμο τα παρακατω αρνητικα που κανει λογο ο Γερμανος στο review του?

1)Κακη ποιοτητα κατασκευσης!

5)Mεγαλο χρονο για να φορτισει!

6)Mετρια οθονη!

7)Μετριο wifi !

Η αληθεια είναι ότι ημουν ετοιμος να το παραγγειλω για την κορη μου πριν 2 βδομάδες αλλα με αυτά που διαβασα για το Picasso κσι το παραπανω review του Γερμανου με απετρεψαν στην αγορα του και προτιμηθηκε ένα ulefone u007 παρα την μολις 1gb ram του αλλα τα πολύ καλα λογια που διαβασα για την διαχειρηση αυτης της ram, την καμερα ,την ποιοτητα κατασκευης,και την οθονη,και μιας και εσπασε τωρα και της κυρας το digitizer θελει και αυτή ένα καλο(καλουτσικο) φθηνο κινητο,για να μην παιρνω λοιπον ξανα και άλλο ulefone u007 ρωταω για 15 ευρω παραπανω αξιζει το maya?

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 103
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω 4 μέρες το κινητό, είμαι πολύ ευχαριστημένος, η μπαταρία πολύ καλή, γρήγορο, ωραία χρώματα.....η κάμερα δεν παίζεται !!!! Είναι πολύ καλή ,ωραίες φωτο,...όμορφο κινητό και μόνο με 62,5 ευρώ...... το μόνο μειονέκτημα που έχει είναι ότι δεν έχει δυνατό φλας για βραδυνές λήψεις...

 

Έχεις με κάτι να το συγκρίνεις;

Δώσε μας λίγο περισσότερες πληροφορίες.

Ξέρω μπορεί να σου βάζω δύσκολα αλλά κάνε το καλό...

Από που το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απο geekbuying με alpha bank χρεωστικη, απο paypal δεν με αφηνε , σε 15 μέρες περίπου μου ηρθε ,ειχα το cubot s168 και ειναι πολυ καλυτερο και γρηγορο , αν θελεις καλες φωτο σε αυτήν τη τιμη να το πάρεις ,ειναι το πιο οικονομικο με 2 gb ram και καμερα sony , τις φωτογραφίες τις συγκρινα με το xiaomi redimi note 2 και ειναι το ίδιο καλές εκτος απο το φλας που δεν ειναι και τόσο δυνατό για βραδυνές λήψεις . Η μπαταρία πολυ καλη αλλα η φορτιση ειναι αργή αλλα δεν με ενοχλει επειδη το φορτιζω το βραδυ .

για την τιμη του δεν υπαρχει καλυτερο .

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε επειδή είμαι σε αναζητηση κινητου για την γυναικο μου μπορεις να μου πεις αν ισχιουν και σε ποιον βαθμο τα παρακατω αρνητικα που κανει λογο ο Γερμανος στο review του?

1)Κακη ποιοτητα κατασκευσης!

5)Mεγαλο χρονο για να φορτισει!

6)Mετρια οθονη!

7)Μετριο wifi !

Η αληθεια είναι ότι ημουν ετοιμος να το παραγγειλω για την κορη μου πριν 2 βδομάδες αλλα με αυτά που διαβασα για το Picasso κσι το παραπανω review του Γερμανου με απετρεψαν στην αγορα του και προτιμηθηκε ένα ulefone u007 παρα την μολις 1gb ram του αλλα τα πολύ καλα λογια που διαβασα για την διαχειρηση αυτης της ram, την καμερα ,την ποιοτητα κατασκευης,και την οθονη,και μιας και εσπασε τωρα και της κυρας το digitizer θελει και αυτή ένα καλο(καλουτσικο) φθηνο κινητο,για να μην παιρνω λοιπον ξανα και άλλο ulefone u007 ρωταω για 15 ευρω παραπανω αξιζει το maya?

 

 

 

Η οθόνη πολυ καλη με ωραια χρώματα , η ποιοτητα κατασκευης μου φαινεται καλη δεν είδα κατι περίεργο (πχ να τρίζει ),η καμερα ειναι σουπερ με παρα παρα πολυ καλες φωτο ( δίνω βαση στην φωτογραφία ) , μειονεκτημα οτι δεν εχει καλο φλας για το βραδυ αλλα αυτο δεν με ενοχλει και τοσο , ειναι πολυ γρηγορο εχω κατεβασει πολλες εφαρμογες , η μπαταρία κρατάει παρα πολυ σε σχεση με το προηγουμενο που ειχα . εχει αργη φόρτιση δεν εχω υπολογίση πόσο επειδη το εχω λιγες μερες και το φορτίζω βραδυ .

ειναι σουπερ για την τιμη του . α , το wifi δεν καταλαβα να εχει πρόβλημα , νομιζω ειναι νορμάλ όμως . επίσης ειναι ομορφο και λεπτο κινητό, το ulephone απο τι διαβασα δινει τα μισα σε σχεση με το maya αλλα ειναι καλυτερη εταιρία η ulephone . ρίσκο για την bluboo δεν την ηξερα , θα το δω μετά απο μήνες πως θα ειναι το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Το bangood άλλαξε και τώρα λέει restock στις 14 Αυγούστου. Καλά κρασιά δηλαδή... Περιμένω refund και το χτυπαω από το aliexpress.
Link to comment
Share on other sites

Το bangood άλλαξε και τώρα λέει restock στις 14 Αυγούστου. Καλά κρασιά δηλαδή... Περιμένω refund και το χτυπαω από το aliexpress.

 

Αποψη μου και εκ πειρας, το Μπανγκουντ δινει παντα ημερομηνιες πιο αργα απο τις πραγματικες και ετσι απογοητευει χωρις λογο τελικα.

Μην βιαζεσε και μην πηγαινεις στο Αλι για αγορα κινητου.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

το ulephone απο τι διαβασα δινει τα μισα σε σχεση με το maya αλλα ειναι καλυτερη εταιρία η ulephone . ρίσκο για την bluboo δεν την ηξερα , θα το δω μετά απο μήνες πως θα ειναι το κινητό.

Φιλε καμια φορα τα μισα στα χαρτια είναι καλυτερα από τα ολοκληρα αλλα μαπα ολοκληρα!

Και το VKWorld T3 εχει 2gb ram αλλα στις επιδοσεις είναι ισος και χειροτερο από το Ulefone u007

.

Αν είναι να παρω το maya και να αρχισει να διαλυεται στον μηνα πανω τι να το κανω το 1gb ram παραπανω,και μαλιστα αν αυτό το 1gb ram παραπανω δεν δινει και τιποτα το ουσιαστικο στο τηλ.?

antutu του Bluboo Maya 21.500

antutu του Ulefone u007 22.098

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καμια φορα τα μισα στα χαρτια είναι καλυτερα από τα ολοκληρα αλλα μαπα ολοκληρα!

Και το VKWorld T3 εχει 2gb ram αλλα στις επιδοσεις είναι ισος και χειροτερο από το Ulefone u007

.

Αν είναι να παρω το maya και να αρχισει να διαλυεται στον μηνα πανω τι να το κανω το 1gb ram παραπανω,και μαλιστα αν αυτό το 1gb ram παραπανω δεν δινει και τιποτα το ουσιαστικο στο τηλ.?

antutu του Bluboo Maya 21.500

antutu του Ulefone u007 22.098

 

 

Έτσι οπως το λες εχεις δικιο,

Link to comment
Share on other sites

Έτσι οπως το λες εχεις δικιο,

 

Ισος να'χω και αδικο και μακαρι το Maya να μην είναι Picasso και να αποδειχθεί ένα καλο ,γερο, φθηνο κινητο για να χτυπησω κι'εγω ένα!

Περιμενουμε εντυπώσεις από τους κατοχους του φορουμ μιας και γενικα δεν υπαρχουν και πολλα hands on reviews το ιντερνετ ακομη!

Link to comment
Share on other sites

Bρηκα χθεσινο review

και παλι ψιλοαπογοητευθηκα με την ποιοτητα κατασκευης και την συναρμολογιση ,δειτε λιγο στο 3:05, νομιζει ότι εχει σκονη κατω από το screen προτεκτορ αλλα τελικα είναι κατω από το digitizer,στο 7:10 βγαζει το πισω καπακι και πεταγεται και το μεσαιο πλαισιο και την πιανουν τα γελια την reviewer!

Kαλη καμερα, καλουτσικη οθονη και σε όλα τα αλλα μετριο προς το κακο το τηλ. απ'οτι καταλαβα,και η μπαταρια δεν κραταει αν και θα επρεπε με αυτά τα χαρακτηριστηκα όπως λεει η reviewer!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Ισος να'χω και αδικο και μακαρι το Maya να μην είναι Picasso και να αποδειχθεί ένα καλο ,γερο, φθηνο κινητο για να χτυπησω κι'εγω ένα!

Περιμενουμε εντυπώσεις από τους κατοχους του φορουμ μιας και γενικα δεν υπαρχουν και πολλα hands on reviews το ιντερνετ ακομη!

Γιατί το Picasso τι είχε? Για τα λεφτά του μια χαρά είναι, κατασκευή πολύ πιο ποιοτική από άλλα κινητά στην ίδια τιμή και με απροβλημάτιστο software. Πάντως 2 που έφερα για γνωστούς μου δουλεύουν απροβλημάτιστα εδώ και καιρό. Τώρα αν ξαφνικά τεζάρουν δεν το ξέρω. Φαντάζομαι το Maya θα είναι ακόμα πιο προσεγμένο. Μην ξεχνάμε και πόσο κοστίζουν.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λένε τα reviews, εγώ το αγόρασα με 62,50 ευρω ,με γαμάτη κάμερα πεντακάθαρες οι φωτο που βγάζω, πολύ καλή μπαταρία που κρατάει αλλά φορτίζει αργά....και η οθόνη πολύ καλή και καθαρή.Επίσης πολύ λεπτό κ κομψό. Πολύ γρήγορο κ νευρικό (Ίσως επειδή είναι καινούριο ) Edited by mikepgr
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λένε τα reviews, εγώ το αγόρασα με 6,50 ευρω ,με γαμάτη κάμερα πεντακάθαρες οι φωτο που βγάζω, πολύ καλή μπαταρία που κρατάει αλλά φορτίζει αργά....και η οθόνη πολύ καλή και καθαρή.

Φιλε για 6,50 ευρω δεν το συζηταω,τρελο ντιλ!

Ουτε παγωτο δεν αγοράζεις με 6,50 ευρω !

Πως το πετυχες σε τετοια τιμη,τι τρελο flash sale ηταν αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε για 6,50 ευρω δεν το συζηταω,τρελο ντιλ!

Ουτε παγωτο δεν αγοράζεις με 6,50 ευρω !

Πως το πετυχες σε τετοια τιμη,τι τρελο flash sale ηταν αυτό?

 

:lol::lol: και για 62 ευρώ.. πιστεύω θα είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μαλλον θα παω πασσο στο Maya και θα παρω και στην κυρα ένα ulefone u007 !

https://www.youtube.com/watch?v=h2H5i8bw0MY

Eπιβεβαιωνεται τελικα ότι το 1gb ram παραπανω του maya δεν δινει και τιποτα!

Ενταξει εχει και αλλα 8gb παραπανω εσωτερικη μνημη το maya εχει και μαμα 13mpix καμερα(13 και το u007 αλλα interpolated)αλλα το φοβάμαι κατασκευαστικα ειπαμε!

Περιμενω να το ξαναβγαλουν σε κανα deal το ulefone (45 ευρω πηρα το πρωτο),παιζει και ρολο το ότι γλητωνουμε και 18 ευρω σε σχεση με το maya!

Link to comment
Share on other sites

Απο geebuying το αγορασα 12ιουλιου στις 14 ξεκινησε η παραγγελία κ στις 28 ιουλιου παρέλαβα το κινητό, λιγο πολυ ολα τον ιδιο χρονο κανουν
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και γω ένα σήμερα για το έτερον ήμισυ από banggood στα $70 χωρίς κουπόνι.

Είχα και $2 πόντους από προηγούμενες αγορές. Μια χαρά τιμούλα για τα χαρακτηριστικά του...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το περιμενω κ γω απο gearbest στα 61 ε ειναι πολυ καλο κ γρηγορα λιγο η μπαταρια ειναι καπως τελειωει νωρις με συνεχωμενη χρηση. Ενα f5 που ειχα ειναι στη γρηγοραδα κ ανταποκριση ιδια στα πολλα δεν ξερω τι κανει. Τοχει ενας φιλος κ το ψαχουλεψα καλα
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω εδώ και 4 μέρες. H ποιότητα κατασκευής αρκετά καλή για τα λεφτά του. Η οθόνη είναι πολύ καλή και άμα ενεργοποιηθούν οι λειτουργίες MiraVision τα χρώματα και η αντίθεση βελτιώνονται αρκετά. Η κάμερα είναι έτσι και έτσι και σε εσωτερικές φωτογραφίες ημέρας (χωρίς φλας) χάνει αρκετά. Το ηχείο του είναι αρκετά δυνατό χωρίς αρκετό μπάσο και χάνει κάποιες συχνότητες. Το ακουστικό του είναι μέτριας ποιότητας και δεν ακούγεται πολύ δυνατά πράγμα που με δυσαρέστησε. H αφή είναι μέτρια και χάνει απόκριση καμιά φορά και ίσως φταίει η προστατευτική μεμβράνη που έχει πάνω του την οποία την έχει απο την μάνα του (έχω αφαιρέσει την εργοστασιακή ζελατίνα προστασίας). Επίσης ένα άλλο θέμα που έχει, είναι με την γλώσσα του τηλεφώνου. Προσπαθώ να την αλλάξω στα αγγλικά απο τα ελληνικά (τα ελληνικά τα διάλεξε μόνο του όταν το πρωτοάνοιξα λόγω SIM μάλον), και με το που κάνω reboot επανέρχεται πάλι στα ελληνικά. Η μπαταρία είναι καλή περίμενα λίγο παραπάνω αυτονομία αλλα ίσως και να θέλει στρώσιμο. Το GPS είναι μέτριο (λόγω MEDIATEK chipset) χωρίς GLONASS και δεν έχει πυξίδα.

 

Το κινητό πάει σφαίρα. Για όσους λένε ότι το 1GB είναι αρκετό αναλόγως την χρήση. Εγώ που θέλω να τα κάνω όλα απο το κινητό μου (email, remote desktop, vpn, social, server monitoring, router monitoring, video surveillance κλπ.) τα 2GB είναι οριακά.

 

Γενικά για τα λεφτά του είναι μιά χαρά το τηλέφωνο και το βασικότερο είναι ότι δεν έχει καθόλου bloatware, μπράβο στην Bluboo.

http://www.lordoftherings.net/media/aim_icons/lotr_aim_aragorn.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε μου

Μερικες παρατηρησεις φιλικα

Βγαλε το φιλμ που εχει. Αν βρεις γλασσ να βαλεις τοτε καλυτερα.

Σιγουρα η μπαταρια θελει στρωσιμο (3 Χ 100-10).

Καπου εχει επιλογη που βαζει την γλωσσα συμφωνα με την σιμ. Πιστευω θα το βρεις να το αλλαξεις.

Ε, μην περιμενεις και Γκλονασ σε αυτη τη κατηγορια.

Το GPS μπορεις καπως να το σουλουπωσεις με διαφορες εφαρμογες (πχ Gps locker.)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Στο Banggood το εχει αν αγορασεις μεσα απο το Apps 59.99$ .

Δεν ξερω αν τρεχει μερες, τωρα μολις το πηρα χαμπαρι και χτυπησα ενα, και με κατι ποντους μου βγηκε 50,99$.

Βεβαια εχω απογοητευτει απο τα Picasso αλλα ειπα ας το δοκιμασω. Καταναλωτικη μανια :O

Link to comment
Share on other sites

Στο Banggood το εχει αν αγορασεις μεσα απο το Apps 59.99$ .

Δεν ξερω αν τρεχει μερες, τωρα μολις το πηρα χαμπαρι και χτυπησα ενα, και με κατι ποντους μου βγηκε 50,99$.

Βεβαια εχω απογοητευτει απο τα Picasso αλλα ειπα ας το δοκιμασω. Καταναλωτικη μανια :O

 

Φιλε για πες και μας τους ασχετους τιειναι αυτό το "αν αγορασεις μεσα απο το Apps ".

Aσ'το το καταλαβα ,κατεβάζεις app για το τηλ. και μεσα από αυτό κανεις την αγορα και για την πρωτη αγορα σου κανει ένα 10% εκπτωση,αυτο δεν είναι?

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Στο Banggood το εχει αν αγορασεις μεσα απο το Apps 59.99$ .

Δεν ξερω αν τρεχει μερες, τωρα μολις το πηρα χαμπαρι και χτυπησα ενα, και με κατι ποντους μου βγηκε 50,99$.

Βεβαια εχω απογοητευτει απο τα Picasso αλλα ειπα ας το δοκιμασω. Καταναλωτικη μανια :O

 

Μονο που τωρα το εχει (προσφορα λεει)74,99$ αρα με το μειον 10% παει στα 67,50$(61 ευρω περιπου) και με μολις 17-18 ευρω παραπανω(+την εκπτωση 10%)μπορει να αγορασει κανεις το σαφως ανωτερο σε specs pepsi P1S που εχει και ακουστικα και θηκη μεσα στην συσκευασια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...