Jump to content

[PC] World of Warcraft


Flamenerve
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Dhladh ti akrivos prospathei na epityxei o paikths oste na oloklhrosei to paixnidi;

 

 

..να μεγαλωσεις το level σου μηπως ? :) και οτι κανεις με ολα τα αλλα τα παιχνιδια ..να παιρνας καλα την ωρα σου :shifty:

GTF
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 238
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς δεν έχεις καταλάβει πως δουλεύουν τα MMORPGs. :rolleyes: Παράπονα σαν τα δικά σου έχω ακούσει από πολλούς άσχετους με το αντικείμενο. Ε, απλά δε γίνεται να έχεις και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο... :mad:

 

Το "θα πληρωνουμε για να αγορασουμε το Link του παιχνιδιου και να το dοwnloadιασουμε στον σκληρο μας" εφαρμόζετε ήδη από τη Valve και κάποια καταστήματα στο εξωτερικό. Πληρώνεις σημαντικά λιγότερα για το παιχνίδι και αγοράζεις μόνο το περιεχόμενο των CD/DVD. :)

Πάντως από ότι έχω δει στο internet, το Guild Wars που είναι και αυτό MMORPG και έχει καταπληκτικές κριτικές είναι χωρίς συνδρομή, αγοράζεις το παιχνίδι και τέλος.

Απλά η Blizzard ξέρει ότι θα μαζέψει κόσμο ούτως ή άλλως, οπότε είναι ευκαιρία να βγάλει επιπλέον χρήματα.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

Το Guild Wars λειτουργεί εντελώς διαφορετικά από το WoW και έχει ΣΑΦΩΣ λιγότερα έξοδα συντήρησης των server κλπ.

 

 

Αν δεις το παιχνίδι θα καταλάβεις τί εννοώ.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
re paidia pira to world of warcraft apo ena net cafe kai piga na pekso spiti mou.to thema ine oti otan pao na tou peraso to teleuteo patch den to telioni kai sto 78% mou vgazei : "the patch could not be applied because it does not match the file cheksum file name: World\Maps\Kalimdor\Kalimdor_40_35.adt" to idio mou evgaze kai sto internet cafe otan to dokimasa.ti fteei;
Link to comment
Share on other sites

Μηπως το patch ειναι προβληματικο...?

Δοκιμασε να το ξανακατεβασεις αν μπορεις...

Link to comment
Share on other sites

re paidia pira to world of warcraft apo ena net cafe kai piga na pekso spiti mou.to thema ine oti otan pao na tou peraso to teleuteo patch den to telioni kai sto 78% mou vgazei : "the patch could not be applied because it does not match the file cheksum file name: World\Maps\Kalimdor\Kalimdor_40_35.adt" to idio mou evgaze kai sto internet cafe otan to dokimasa.ti fteei;

εγω να σε ρωτησω κατι αλλο.οταν λες το πηρες απο νετκαφε τι εννοεις.το ειχαν αυτοι εκει και το αγορασες?η το πηρες καινουριο?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σχετικά με free servers και το πως να φτιάξετε τον δικό σας Server παραθέτω ορισμένα Links:

 

h++p://www.wddg-online.com/

h++p://fc.clan-exp.com/

h++p://www.wow-data.us.tt/

 

Σημαντική σημείωση: Παρά το ότι η Blizard κηνυγάει τους free servers (για να τους κλείσει) δεν έχει διευκρυνιστεί κατά πόσο το να φτιάξεις τον σερβερ σου είναι παράνομο (ουσιαστικά πρόκειται για έναν emulator του original server που δε χρησιμοποιεί όμως το ίδιο λογισμικό ώστε να καταπατά κάποιο copyright). Αν οι Moderators πιστεύουν ότι το μήνυμά μου έρχεται σε σύγκρουση με τους όρους χρήσης του Forum, ας το διαγράψουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αλοχα, σκεφτομαι να αρχησω wow, αλλα θελω προτου παω να αγορασω το game και να πληροσω για την συνδρομη αν γινετε να τσεκαρο λιγο game.. απο οτι διαβασα στο net ειδα οτι οταν παιζεισ, σου δινουν και ενα 10-days Key για καποιον φιλο σου η κατι τετιο. αν το εχει καποιος, μπορει να μου το κανει PM? πλζ :)
Link to comment
Share on other sites

αλοχα, σκεφτομαι να αρχησω wow, αλλα θελω προτου παω να αγορασω το game και να πληροσω για την συνδρομη αν γινετε να τσεκαρο λιγο game.. απο οτι διαβασα στο net ειδα οτι οταν παιζεισ, σου δινουν και ενα 10-days Key για καποιον φιλο σου η κατι τετιο. αν το εχει καποιος, μπορει να μου το κανει PM? πλζ :)

 

Σου στέλνω το δικό μου Guest 10 Days Free Pass αν θες, αλλά έχε υπόψη σου ότι για να το χρησιμοποιήσεις πρέπει να έχεις πιστωτική κάρτα (η Blizzard στο registration τη ζητάει, όχι εγώ... :p).

Link to comment
Share on other sites

Emena pantws de m arese...to game auto sterite poikilias...kaneis ta idia kai ta idia,kai osa quest exei epanalambanonte synexws kai sou spane ta neura :lol: Akoma kai to lineage pou einai ka8ara fighting exei quest pio konta sta RPG...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Σου στέλνω το δικό μου Guest 10 Days Free Pass αν θες, αλλά έχε υπόψη σου ότι για να το χρησιμοποιήσεις πρέπει να έχεις πιστωτική κάρτα (η Blizzard στο registration τη ζητάει, όχι εγώ... :p).

για πιο λογο θελει πιστωτικη??αφου ειναι free?

Link to comment
Share on other sites

για πιο λογο θελει πιστωτικη??αφου ειναι free?

 

Μάλλον για να σιγουρευτούν ότι υπάρχουν πιθανότητες να συνεχίσεις να πληρώνεις μετά τη λήξη του free... Τι να πω... :worry: Ισχύει πάντως αυτό που σου είπα για την πιστωτική (εκτός από πιστωτικές δέχεται και Visa Electron αν θυμάμαι καλά), αν και προσωπικά το βρίσκω ηλίθιο. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Με το 10 day free pass, παίζεις 10 μέρες. Μετά προκειμένου να συνεχίσεις πρέπει να δώσεις το cd key από ένα πλήρες αντίτυπο του παιχνιδιού. Δεν νομίζω ότι ζητάει credit card κατά την διαδικασία ενεργοποίησης του free account, αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρος.

 

Και btw μην μου ζητήσετε το δικό μου γιατί το έχω ήδη δώσει :)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Και btw μην μου ζητήσετε το δικό μου γιατί το έχω ήδη δώσει :)

 

Κι εγώ το είχα δώσει σε 2 άτομα, αλλά μου το γύρισαν πίσω επειδή στη μέση του registration ήθελε πιστωτική. Είναι το ίδιο step με το κανονικό παιχνίδι όπου σου λέει να επιλέξεις πληρωμή με πιστωτική ή με prepaid game cards, μόνο που στα guest accounts δεν έχει επιλογή για prepaid game cards... :confused:

 

@ JuNiOr: Τέσπα, αν θες στείλε μου PM για να πάρεις το guest serial και να δοκιμάσεις ο ίδιος. Πάντως θα σου πρότεινα να ασχοληθείς με Guild Wars ή αλλιώς να περιμένεις το Dungeons & Dragons Online που κυκλοφορεί το Δεκέμβρη. Το WoW με ψιλοαπογοήτευσε, καθώς το βρήκα επαναλαμβανόμενο και μονότονο. Στην αρχή ενθουσιάστηκα μαζί του, αλλά όταν έφτασα 20lvl το είχα βαρεθεί... :(

 

@ arfi-gorgona: Ούτε εμένα μου άρεσε... :p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Eimai kai go enas distixismenos agorasths tou wow...41 euro apo to e-shop...+kamposa pou tha doso gia karta(leei oti einai 1 month tsambe alla otan pao na ftiakso account perno ton poulo) + to oti prepei na katavaso ena patch megethous 170mb me tin kolo 56k dial up sindesh pou exo....

skeutomai na kano ta parakato opou kano lathos please diorthoste me :O

1)na pao se ena internet kafe na katavaso to arxeio...posh ora tha mouparei?

2)apo to idio internet kafe na ftiakso ena account...

 

oraia...molis ta kano ta parapano tha pao sto pc mou tha valo to update...kai meta tha pao na kano login sto diko mou pc me to account pou eftiaksa apo to net kafe xoris na plirono kartes ktl...opou kano lathos pls diorthoste me

kai opio mporei na mou pei apo pou na katavaso to patch giati apo file planet thelei na gino member. thnx in advance... :(

Link to comment
Share on other sites

για τον 1 μηνα τζαμπα που λες ισχυει αλλα απλως πρεπει οπωσδηποτε να βαλεις τροπο πληρωμης.παλιοτερα ειχα βαλει εγω ψευτικα στυοιχεια καρτας και δεν ειχα προβλημα.μονο οταν σου τελειωσει ο μηνα θα το τσεκαρουν και τοτε θα στο μπλοκαρουν η μεχρι τοτε βαζεις μια προπληρωμανη καρτα που μπορεις να το κανεις και απο την αρχη για να συνεχισεις να πεζεις.αν βαλεις δηλαδη καρτα η πιστωτικη δεν θα αρχισεις να χρεωνεσαι τωρα αλλα μετα απο ενα μηνα.

οσο για το patch πηγαιναι στο καφε κατεβασετο η απο εκει που λες που σιγα το πραμα να κανεις ενα λογαριασμο η μπορεις και απο το http://www.3dgamers.com πηγαινε βαλτο στο pc σου και κανε Login κατευθειαν και εισαι ετοιμος.αυτο που λες χωρις να πληρωνω καρτες τι ενοεις?

Link to comment
Share on other sites

exo lipon ena provlima me to world of warcraft me to teleuteo patch v1.6.1 otan anoigo to paixnidi kai pezo ligo h kai xoris na pekso mou vgazei ena fakelo stin epifaneia ergaseias me to onoma Logs kai mesa exei ena Σημειωματάριο me to onoma CPU kai leei ta parakato:

8/28 18:54:38.531 vendor: 0

8/28 18:54:38.531 features: 00000000

8/28 18:54:38.531 sockets: 1

8/28 18:54:38.531 cores: 1

8/28 18:54:38.531 processors: 1

opios kserei ti einai pali auto...i esto me kapio tropo na vgainei alou...

thnx in advance :)

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα και ειναι πολυ καλο. Πραγματικα προσεγμενο. Ο ηχος ειναι τελειος! Και τα γραφικα εχουν το στυλ τους. Εκανα χαρακτηρα στον server Burning legion οπωτε οποιος φιλος ειναι στο ιδιο server ας με με προσθεσει στην λιστα των friends για να τα λεμε και απο μεσα απο το παιχνιδι.

Το ονομα μου ειναι Merdock (mage)

 

@phonekiller

 

Ενα φιλαρακι ειχε παρομοιο προβλημα και τελικα ειχε κανει το λαθος να ενεργοποιησει το triple buffering. Αν το εχεις απλος απενεργοποιησε το και δες

αν γινει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Κατά τη γνώμη μου το WoW είναι ο απόλυτος εθισμός! :p

Όταν με μύησαν σ' αυτό ξετρελάθηκα! :) Κανένα άλλο MMORPG δεν είχε καταφέρει να με κρατήσει τόσες ώρες μπροστά από την οθόνη του υπολογιστή!

Προτείνω σ' αυτό το thread να δίνουμε στοιχεία περί των χαρακτήρων μας.

 

Λοιπόν ξεκινάω εγώ: ο χαρακτήρας μου λέγεται Roverhunter (Hunter) και παίζω στον Dragonblight. Τώρα είναι 52 lvl και έχει Skinning:300, Leatherworking:265 καθώς επίσης και Αrtisan First Aid/Fishing/Cooking. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ήρθαν στην επιφάνεια πληροφορίες για το πρώτο Expansion του WoW:

 

----------

 

Τίτλος: “The Burning Crusade”

 

2 Νέες Races: Blood Elves (Horde) & Draenei (Alliance)

 

Νέα Class: Spell Breaker

 

Αύξηση του Μέγιστου Level σε 75

 

6 Νέες Περιοχές

 

9 Νέα High-End Instances

 

Ανανεωμένοι τρόποι μεταφοράς στις διάφορες περιοχές του χάρτη

 

----------

 

Screenshots μπορείτε να βρείτε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Να ήταν μόνο αυτά...

 

Ρίχτε μια ματιά στο παρακάτω λινκ....

 

http://www.wddg-online.com/forum/index.php?showtopic=12320&hl=

 

Μάλλον fake είναι οι πληροφορίες του link που παραθέτεις... :(

Link to comment
Share on other sites

Λίγο παρακάτω στη συζήτηση σε εκείνο το forum παραθέτουν κι ένα άλλο λινκ, πιο επίσημο http://www.theinquirer.net/?article=27137

 

Δε ξέρω να πω με σιγουρια αν είναι fake or not, απλά θα πρέπει να περιμένουμε και να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...