Jump to content

LeEco Le 2 Pro (X25 / X20)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά και κάτι τελευταίο αφού τους πω να περάσουν τη 17s τους λέω και στη σημείωση εκεί από κάτω dont root the phone η θα είναι ρουταρισμενο απ τη στιγμή που μπαίνει η 17 και επίσης αφού έρθει απλά το ανοίγω και είναι οκ η πρέπει να κάνω κάτι και τα updates θα μπαίνουν μόνα τους?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 672
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδια, είμαι σε διλημα μεταξυ LeEco Le 2pro (x20) και του nexus 6p. Κυριώς πάω προς το LeEco λογω τιμής. Αν το το παραγγείλω απο vickmall και γραψω το κλασικο μυνηματακι που στελνουν ολοι στα σχολια για την εγκατασταση multi-language Rom με playstore και χωρις Chinese apps θα μου εγκταστησουν την Rom του Ιταλου που διαβαζω εδω στο forum η καποια αλλη. Για να μου βαλουν την τελευταια του Ιταλου πως πρεπει να την ζητησω?

 

Επίσης διαβάζω καποια θέματατακια με τα notifications απο whatsapp, viber κτλ. οτι πρεπει να εχεις ανοιχτη την εφαρμογη στο παρασκηνιο ισχυει?

 

Ευχαριστω προκαταβολικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και κάτι τελευταίο αφού τους πω να περάσουν τη 17s τους λέω και στη σημείωση εκεί από κάτω dont root the phone η θα είναι ρουταρισμενο απ τη στιγμή που μπαίνει η 17 και επίσης αφού έρθει απλά το ανοίγω και είναι οκ η πρέπει να κάνω κάτι και τα updates θα μπαίνουν μόνα τους?

 

η 17ς ειναι ρουταρισμενη αρουταριστη ειναι η οφισιαλ

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω :)

 

εχει ειδικο απλικεισον για τα updates,δεν το εχω χρησιμοποιησει ακομα,εγω εκανα αναβαθμιση ρομ μεσω ρικοβερυ,το ανοιγεις και ειναι ετοιμο απλα το σεταρεις εσυ οπως θες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ελεος με αυτη την paypal!!πως ειναι δυνατον ολοι οι μετατροπείς νομισματων να κανουν λαθος και να μην συμπίπτει με την paypal..παω να αγορασω το κινητο και στην paypal με την δικια τους μετατροπη νομισματος μου ζητανε 25 ευρω παραπανω!κανω κατι λαθος;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ελεος με αυτη την paypal!!πως ειναι δυνατον ολοι οι μετατροπείς νομισματων να κανουν λαθος και να μην συμπίπτει με την paypal..παω να αγορασω το κινητο και στην paypal με την δικια τους μετατροπη νομισματος μου ζητανε 25 ευρω παραπανω!κανω κατι λαθος;

 

εχει επιλογηνα γινει η μετατροπηαπο την τραπεζα σου στην σελιδα της πληρωμης του πεηπαλ,η ισοτιμια του ειναι πολυ χειροτερη

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το κάνει καμιά φορά αυτό :(

Επίσης, στη μπάρα πάνω, δε μου βγάζει τα εικονίδια από όλες τις εφαρμογές. Πχ από whatsapp και viber, μου τα δείχνει. Από FB και messenger, μου δείχνει απλά 3 τελίτσες μέσα σ ένα κύκλο..Μπορώ κάπως να το κάνω να μου τα δείχνει?

Επίσης, διαφορετικό χρώμα notification led ανάλογα με την εφαρμογή, παίζει?

 

Οι υπόλοιποι κάτοχοι, δεν έχετε προβλήματα?

  1. Παίζουν κανονικά ειδοποιήσεις σε whatsapp / viber ή όποτε θυμάται έχει ειδοποίηση και όποτε θυμάται μπαίνεις μέσα και βλέπεις 85 καινουρια μηνύματα?
  2. Στη μπάρα πάνω, δε μου βγάζει τα εικονίδια από όλες τις εφαρμογές. Πχ από whatsapp και viber, μου τα δείχνει. Από FB και messenger, μου δείχνει απλά 3 τελίτσες μέσα σ ένα κύκλο.. Φτιάχνεται αυτό κάπως;
  3. Διαφορετικό χρώμα notification led ανάλογα με την εφαρμογή, παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Οι υπόλοιποι κάτοχοι, δεν έχετε προβλήματα?

  1. Παίζουν κανονικά ειδοποιήσεις σε whatsapp / viber ή όποτε θυμάται έχει ειδοποίηση και όποτε θυμάται μπαίνεις μέσα και βλέπεις 85 καινουρια μηνύματα?
  2. Στη μπάρα πάνω, δε μου βγάζει τα εικονίδια από όλες τις εφαρμογές. Πχ από whatsapp και viber, μου τα δείχνει. Από FB και messenger, μου δείχνει απλά 3 τελίτσες μέσα σ ένα κύκλο.. Φτιάχνεται αυτό κάπως;
  3. Διαφορετικό χρώμα notification led ανάλογα με την εφαρμογή, παίζει?

εμενα παντως μου δειχνει κανονικα τις ειδοποιησεις χωρις τελιτσες και με εικονιδια σε facebook viber whatsapp κ.λ.π.κατι εχεις πειραξει η στον launcher η στις ρυθμισεις ειδοποιησεων των εφαρμογων.

το χρωμα του. led.. και σε μενα ιδιο ειναι παντα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πειράξει κάτι, γιατί έκανα και επαναφορά και μου έκανε πάλι τα ίδια. Μάλιστα, δοκίμασα και με άλλο launcher, τα ίδια...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πειράξει κάτι, γιατί έκανα και επαναφορά και μου έκανε πάλι τα ίδια. Μάλιστα, δοκίμασα και με άλλο launcher, τα ίδια...

εχεις δει αν ειναι ενεργοποιημενες οι ειδοποιησεις των συγκεκριμενων εφαρμογων στο notification managment;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Σκοπεύω να κάνω δώρο ένα κινητό και εκτός του Xiaomi Note 3 Pro που έχω κι εγώ και είμαι ευχαριστημένος, αν εξαιρέσεις την κάμερα, σκέφτομαι να πάω προς LeTV Le 2 Pro X620, LeTV Le 2 X620 ή Le Max 2.....Δεν γνωρίζω όμως τι παίζει με την εταιρεία αυτή...Κυρίως με απασχολούν τα θέματα ρομ και σεταρίσματος....το λέω επειδή το πέρασα με το xiaomi... Απ'ότι καταλάβατε θέλω την βοήθειά σας....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Σκοπεύω να κάνω δώρο ένα κινητό και εκτός του Xiaomi Note 3 Pro που έχω κι εγώ και είμαι ευχαριστημένος, αν εξαιρέσεις την κάμερα, σκέφτομαι να πάω προς LeTV Le 2 Pro X620, LeTV Le 2 X620 ή Le Max 2.....Δεν γνωρίζω όμως τι παίζει με την εταιρεία αυτή...Κυρίως με απασχολούν τα θέματα ρομ και σεταρίσματος....το λέω επειδή το πέρασα με το xiaomi... Απ'ότι καταλάβατε θέλω την βοήθειά σας....
στο προσφατο παρελθον ειχα και εγω μια εμπειρια απο xiaomi.παρα την υποστηριξη της ελληνικης κοινοτητας δεν ειχα μεινει και πολυ ευχαριστημενος,ολο rom αλλαζα και παλι ειχα θεματα με τις ειδοποιησεις περισσοτερο.

με το leeco οποιο και να παρεις,αν το παρεις απο vickmall και σου βαλουν την rom του ιταλου θα εχεις ota updates και θα ξεχασεις τα σεταρισματα και τις δοκιμες rom γιατι ολα δουλευουν σωστα.

θα εχεις τελειες φωτογραφιες σε καθε ειδους φωτισμο,πεντακαθαρο και δυνατο ηχο στις συνομιλιες,gps.wifi αψογο,γρηγορη φορτιση διαρκεια μπαταριας,και μια πανεμορφη συσκευη χωρις πλαστικα καπακια ολο μεταλλο.

το μονο που θεωρω απαισιο ειναι το rose gold χρωμα.ευτυχως το πηρα σε ασημι και ειναι πολυ ομορφο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο προσφατο παρελθον ειχα και εγω μια εμπειρια απο xiaomi.παρα την υποστηριξη της ελληνικης κοινοτητας δεν ειχα μεινει και πολυ ευχαριστημενος,ολο rom αλλαζα και παλι ειχα θεματα με τις ειδοποιησεις περισσοτερο.

με το leeco οποιο και να παρεις,αν το παρεις απο vickmall και σου βαλουν την rom του ιταλου θα εχεις ota updates και θα ξεχασεις τα σεταρισματα και τις δοκιμες rom γιατι ολα δουλευουν σωστα.

θα εχεις τελειες φωτογραφιες σε καθε ειδους φωτισμο,πεντακαθαρο και δυνατο ηχο στις συνομιλιες,gps.wifi αψογο,γρηγορη φορτιση διαρκεια μπαταριας,και μια πανεμορφη συσκευη χωρις πλαστικα καπακια ολο μεταλλο.

το μονο που θεωρω απαισιο ειναι το rose gold χρωμα.ευτυχως το πηρα σε ασημι και ειναι πολυ ομορφο.

Ενδιαφέρον το σχόλιο σου... Πως το ζητάω να μου περάσουν την ρομ του ιταλού; Κι επίσης, το θέλω για την γυναίκα μου, τόσο άσχημο είναι το ροζ χρυσό;;;; Προτείνεις το κίτρινο χρυσό;;;

Link to comment
Share on other sites

Είναι πανέμορφο φίλε , για γυναίκα είναι τέλειο...

 

Γνωρίζεις φίλε ποια ρομ να ζητήσω από το vickmall;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,συνηθως βάζουν την τελευταία του Ιταλού (νομιζω ειναι η 17) Όπως και να έχει, το κινητό θα ενημερώνεται , με το ΟΤΑ update, εφόσον το επιθυμείς...

Να γνωρίζεις όμως ότι δεν είναι πλήρης μεταφρασμένη ή rom του Ιταλού στα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,συνηθως βάζουν την τελευταία του Ιταλού (νομιζω ειναι η 17) Όπως και να έχει, το κινητό θα ενημερώνεται , με το ΟΤΑ update, εφόσον το επιθυμείς...

Να γνωρίζεις όμως ότι δεν είναι πλήρης μεταφρασμένη ή rom του Ιταλού στα Ελληνικά.

 

Δηλαδή;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Χεχε χε.....θα θυσιάσεις φίλε λίγο χρόνο και θα διαβάσεις όλα τα ποστ που έχουν γραφτεί σε αυτό το φόρουμ από τους κατόχους του τηλεφώνου...

Έχεις δουλιτσα...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή;;;;;

εχει πολλα menu στα ελληνικα,αλλα οχι ολα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει την 16s και παροτι εχει το ΟΤΑ, δεν μου δείχνει οτι μπορω να βάλω την 17αρα...τι πρεπει να κανω?
ανοιγεις την εφαρμογη OTA συνδεδεμενος στο ιντερνετ.πας στο μεσαιο menu και πατας την τελευταια κατω επιλογη available updates.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ανοιγεις την εφαρμογη OTA συνδεδεμενος στο ιντερνετ.πας στο μεσαιο menu και πατας την τελευταια κατω επιλογη available updates.

 

"There is no ROM update available at this time"...

Αυτό μου βγάζει όσες φορές το δοκίμασα...

Κάπου αλλού είναι το πρόβλημα μάλλον,ε?

Link to comment
Share on other sites

"There is no ROM update available at this time"...

Αυτό μου βγάζει όσες φορές το δοκίμασα...

Κάπου αλλού είναι το πρόβλημα μάλλον,ε?

αυτο θα πρεπει να το γραφει αν ειχες την 17s.εισαι σιγουρος οτι δεν εχεις αυτη;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...