Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω προβλημα με τα SMS.αλλα ερχονται και αλλα οχι!το εχει αλλος αυτο το προβλημα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με rom 5.8.017s αναγκάστηκα να χρησιμοποιώ την stock εφαρμογή, αφού ψιλο-τσακώθηκα με την Πειραιώς που "δεν μου έστελνε μηνύματα" για τραπεζική συναλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Με rom 5.8.017s αναγκάστηκα να χρησιμοποιώ την stock εφαρμογή, αφού ψιλο-τσακώθηκα με την Πειραιώς που "δεν μου έστελνε μηνύματα" για τραπεζική συναλλαγή.
ακριβως το ιδιο κι εγω με την πειραιως ειχα θεμα,αλλα και με αλλους δεν ερχονταν ολα.χρησιμοποιω την εφαρμογη handsentsms.

αν την απεγκαταστησω και δουλευω την stock για sms,θα λυθει το προβλημα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο κι εγω με την πειραιως ειχα θεμα,αλλα και με αλλους δεν ερχονταν ολα.χρησιμοποιω την εφαρμογη handsentsms.

αν την απεγκαταστησω και δουλευω την stock για sms,θα λυθει το προβλημα?

Με την stock δεν έχω θέμα, όλα έρχονται κανονικά. Είχα δοκιμάσει 3-4 διαφορετικές.

Μπορείς να κλείνεις το κινητό, να καλείς στον αριθμό του κινητού σου απο άλλο τηλέφωνο και να βλέπεις, ανοίγοντας το, αν σου έρχονται ειδοποιήσεις για αναπάντητες. Φυσικά αν έχεις ενεργοποιημένη αυτή την δυνατότητα απο τον πάροχο σου.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα απο vickmall το χ620 το προηγούμενο κινέζικο που είχα ηταν W8s άψογο, μου ήρθε μύνημα οτι πλέον έχει αλλάξει ο τρόπος που τσεκάρουν τα δέματα, οτι διαλέγουν τυχαία και οτι πλέον το 15% των κινητών που έρχονται Ελλάδα με απλό ταχυδρομείο περνάνε τελωνείο. Έχει αλλάξει τόσο πολύ η όλη ιστορία ή θέλουν να προωθήσουν τις αποθηκες τους?
Link to comment
Share on other sites

εχω μερικες ερωτησεις και οποιος/οποιοι μπορουν να μ απαντησουν γιατι δεν γνωριζω πολυ απο αυτα..

1. τι ειναι αυτο το προγραμμα του ιταλου που λετε και πως το κατεβαζω για ν μην μ δημιουργυνται προβληματαα και να εχω τα παντα στα ελληνικα?

2. ισχυει οτι η μπαταρια μετα το 20% βγαζει μυνημα σφαλματος?

3. αξιζει να τ αγορασω? εννοω δεν δημιουργουνται προβληματα του στυλ (σταματησε να λειτουργει..χαλασε κτλπ)

Link to comment
Share on other sites

εχω μερικες ερωτησεις και οποιος/οποιοι μπορουν να μ απαντησουν γιατι δεν γνωριζω πολυ απο αυτα..

1. τι ειναι αυτο το προγραμμα του ιταλου που λετε και πως το κατεβαζω για ν μην μ δημιουργυνται προβληματαα και να εχω τα παντα στα ελληνικα?

2. ισχυει οτι η μπαταρια μετα το 20% βγαζει μυνημα σφαλματος?

3. αξιζει να τ αγορασω? εννοω δεν δημιουργουνται προβληματα του στυλ (σταματησε να λειτουργει..χαλασε κτλπ)

του ιταλου ειναι η rom με βελτιωσεις.δεν χρειαζεται να την κατεβασεις και να την εγκαταστησεις ,μπορεις αν το αγορασεις απο το http://www.vickmall.com να ζητησεις να σου ερθει με την rom του ιταλου.

με την μπαταρια δεν υπαρχει κανενα θεμα.

ουτε κικκηματα εχει,αξιζει τα λεφτα του με το παραπανω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και πως αναζητω την ρομ τ ιταλου?

οταν μπεις και κανεις την παραγγελια,εχει επιλογη απο κατω ποια rom θελεις να εχει το κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-rainbow.gr/Product/27200/Instance/27423/Page/627/ εγω ελεγα να το παρω απο εδω που θα ερθει συντομα και ειναι μεσω ελλαδας..

 

σε αυτη την τιμη παιρνεις 2 απο Κινα

Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις εγγύηση απο Κίνα ακόμη και να χρειαστει να πληρώσεις μεταφορικά για κινα για να στο φτιαξουν πάλι φθηνότερα θα είναι. Επίσης στην τιμή που πόσταρες υπάρχει μια εναλλακτική, παίρνεις ενα απο κινεζικο και αν σου χαλάσει το πετάς οπως είναι και παιρνεις ενα άλλο καινουργιο το ίδιο θα σου βγει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι ομως δεν θα εχω εγγυηση σωστα?

Θα έχεις εγγυηση απο Κίνα αν πάρεις απο αξιόπιστο κατάστημα. Η τιμή είναι 100% πάνω οποτε θα σου ερθει πολύ φθηνοτερα ακόμη και αν το στειλεις Κίνα. Τέλος πάντων σε ελεύθερη αγορά ζούμε ο καθένας παίρνει οτι τον καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

letv le 2

letv leco le 2

ποια η διαφορα τους? σταματησε η κυκλοφορια του πρωτου? ειπααν αλλαξε το ονομα σε leco...το πρωτο ειδος κινητου σταματησε και απλα τωρα πουλανε οτι εμεινε? ειναι καλυτερο σαν προιον απλα φοβαμαι μην εγινε κατι τετοιο..γιατι δεν βρισκω παντου το ιδιο προιον..

Edited by TheoSp
Link to comment
Share on other sites

βρήκα το le 2 international (για να μην πλέκω με rom κλπ) στο banggood στα 164 ευρώ και free shipping. Έχει ψωνίσει κανείς από εκεί? είναι αξιόπιστο? κάτι που πρέπει να προσέξω? Υπάρχει και στο geekbuying 10 ευρώ ακριβοτερα. Γνώμες??

επίσης καμιά ιδέα για site για cases. Με ενδιαφέρει wallet στυλ να κλείνει με μαγνήτη,

ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Αξιόπιστο είναι,εχω πάρει 3 κινητά και άλλα πράγματα,και όποτε χρειάστηκε μου καναν επιστροφή άμεσα σε αντικειμενα (μεχρι 10$) που δεν δουλευαν ή έλειπαν από το ανοιγμένο πακέτο.

Και γω το κοιταω το κινητό και ειμαι μεταξύ αυτού και του Le Max 2

Link to comment
Share on other sites

Χερεται και χρονια πολλα. Εκανα update στην 20s και το OTA update δεν υπαρχει. Καποιος αλλος με το προβλημα????
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχει πάρει φίλος το κινητό και το έδωσε να του περάσουν άλλη ρομ με καλύτερα ελληνικά , αυτός που προσπάθησε να το κάνει μου είπε οτι έδωσε κάποιες εντολές από γραμμή εντολών, το αποτέλεσμα είναι red light brick , έχει καμία ιδέα κανείς πως ξεμπλοκαρει ?

iphone 1st gen - iphone 3gs - iphone 4 - iphone 4s

htc one x

letv x800 us

xiaomi mi 9t

Poco x3 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχει πάρει φίλος το κινητό και το έδωσε να του περάσουν άλλη ρομ με καλύτερα ελληνικά , αυτός που προσπάθησε να το κάνει μου είπε οτι έδωσε κάποιες εντολές από γραμμή εντολών, το αποτέλεσμα είναι red light brick , έχει καμία ιδέα κανείς πως ξεμπλοκαρει ?

 

πες μας και ως τι το βλέπει ο η/υ

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, χρονια πολλα και καλη χρονια. Θα ηθελα την βοηθεια σας στο εξης προβλημα το οποιο ειχα και με το Χ620. Χρησιμοποιω το τηλ με 2 καρτες μια ελλεηνικη και μια ιταλικη. Στην ιταλια η ελληνικη καρτα η οποια ειναι της wind ενω μου εμφανιζει αρκετα διαθεσιμα δυκτια στην αναζητηση διπλα απο αυτα μου γραφει μη επιτρεπτή προσβαση και συνδέεται μονο σε δικτυα 2G, 3G της vodafone. To προβλημα ειναι οτι μπορω να δεχτω κλίση να στειλω μνμ αλλα δεν μπορω να κανω εγω εξερχομενη κλιση. Με την ιταλικη που ειναι μονο data αν την βαλω στην θεση 2 δεν μου βγαζει το οικείο δίκτυο και ετσι αναγκαστικα πρεπει να την εχω στην θεση 1. εχει καποια διαφορα η θεση 1 και 2? το ιδιο προβλημα ειχα και στο le 2 Χ620 ενω στο LE 1 PRO X800 δεν ειχα κανενα προβλημα με τις ιδιες καρτες οπου και να τις εβαζα. <br />

<br />

Την βοηθεια σας και καλη χρονια και παλι.

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

Αγοραστηκε απο τον αδερφο μου απο EU αποθηκη του honorbuy και σε 2 μερες ηταν εδω. Ηρθε με μια μουφα multilanguage ROM (πειραγμενη 13s EUI 5.6) φλασαριστηκε stock recovery, περαστηκε η 18s αγγλοκινεζικη επισημη ROM και μετα απο ΟΤΑ update μπηκε η τελευταια διαθεσιμη 20s. Απ την πρωτη στιγμη αποσυνδεσεις κατα την συνδεση με υπολογιστη (παλι καλα που δεν εγινε πανω στο fastboot unlock και στο φλασαρισμα) και τελικα καμμια επαφη. Αργοτερα διακοπηκε και η φορτιση. Εγινε αλλαγη του usb-c καλωδιου με αλλο επωνυμης εταιριας (Huawei usb type -c 1m) και λειτουργει πλεον αψογα και η φορτιση και η συνδεση με PC (παρα πολλες αναφορες σε fora σχετικα με προβληματικα καλωδια). Εγκατασταθηκε Google Now launcher γιατι ο stock του EUI ειχε την σπαστικη συντομευση στο κεντρο για την υπηρεσια live που δεν φευγει με τιποτα. Καταπληκτικη συσκευη με αμεση αποκριση, πολυ καλη αυτονομια, καθολου lag. Απ τις ROM που ειδα (13s, 18s, 20s) παρατηρησα βελτιωσεις στην καμερα και στην αυτονομια και στον χρονο εκκινησης. Εξαιρετικο και aggressive app management που βοηθα στην διαρκεια της μπαταριας. Με την τελευταια ROM επιασε 91400 στο Antutu, επιδοση αψογη συγκριτικα με αλλα κινητα με αντιστοιχο hardware. Πολυ ομορφη και ποιοτικη κατασκευαστικα συσκευη, αψογη συσκευασια, πολυ καλο το ανταπτορακι για 3.5mm ακουστικα, με θηκη σιλικονης μεσα στο κουτι, επισημη flip cover αναλογης ποιοτητας πιο γνωστων κατασκευαστων αλλα σε πολυ χαμηλοτερη τιμη και επισημο tempered glass σε πολυ καλη συσκευασια με αριστη εφαρμογη. Πολυ τιμια υλοποιηση που με εκανε να αλλαξω αρδην αποψη για τα κινεζικα κινητα και ειδικα για αυτη την εταιρια.
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως αφου δοκιμασα τρια διαφορετικα tempered glass ,τα πεταξα ολα και απολαμβανω την τελεια οθονη του κινητου.το μοναδικο που δεν αδικουσε την οθονη και δεν αφηνε δαχτυλιες ηταν το Nilkin αλλα δυστυχως εκανε παντα φυσαλιδες.

προτεινω να παρετε ολοι τα handsfree της leeco με το usb βυσμα.αλλη εμπειρια ηχου.εχω παθει πλακα!

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...