Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν το πετουσε λογικο ειναι,ειχα το χ600 αθικτο το πουλησα,σαν καινουργι,μια ξαδερφη ενα παρομοιο το καταστρεψε σε χρονο ρεκορ,εχουν αναφερθει σπασιματα οθονης απο πεσιμο στο Χ600 παντως,αλλα οποιο κινητο και να πεσει ...κατι θα παθει

 

Στην ανιψιά μου που το πήρα την πρώτη ή δεύτερη εβδομάδα έφερε μια τούμπα (η ίδια) και το έσπασε (ράγισε η οθόνη και δεν πιάνει η αφή).

Εννοείται ότι πλέον λίγα κινητά επιβιώνουν από σφοδρές πτώσεις.

 

Γι αυτό πάντα τζάμι στην οθόνη και στην χειρότερη θήκη σιλικόνης. Εγώ του φοράω θήκη της mofi τύπου σκάφης με κλείσιμο από μπροστά, οπότε και να πέσει οι πιθανότητες να μην πάθει κάτι είναι ιδιαίτερα αυξημένες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερωτηση,

εχω ενα προβληματικο στη φορτιση x620 απο τη πρωτη μερα,

το βαζω στη μπριζα φορτιζει και μετα απο λιγα δευτερολεπτα - λεπτα σταματαει.

Υπαρχουν καποιες λιγες φορες που φορτιζει μια χαρα και το βγαζω στο 100%, αλλες φορες ομως σταματαει που ειναι και το συνηθες.

Αρα για να το φορτισω χρειαζεται να το βαλω βγαλω καμια 20αρια φορες, πραγμα κουραστικο.

Οταν το σπρωχνω με το δακτυλο φορτιζει κανονικα και μετα χωρις να το αγγιξω σταματαει.

Μου δειχνει λοιπον πως ειναι θεμα επαφης, θελω να ελπιζω, τωρα για κατι τετοιο δεν θελω να το στειλω πισω κινα και να περιμενω ενα διμηνο, αν γινεται θελω να το διορθωσω Αθηνα καπου.

Πως σας φαινεται, υπαρχει ελπιδα να το σωσουμε χωρις να σταλει πισω;

Εχετε υποψιν σας καποιο κεντρο σερβις για κινεζοκινητα;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση,

εχω ενα προβληματικο στη φορτιση x620 απο τη πρωτη μερα,

το βαζω στη μπριζα φορτιζει και μετα απο λιγα δευτερολεπτα - λεπτα σταματαει.

Υπαρχουν καποιες λιγες φορες που φορτιζει μια χαρα και το βγαζω στο 100%, αλλες φορες ομως σταματαει που ειναι και το συνηθες.

Αρα για να το φορτισω χρειαζεται να το βαλω βγαλω καμια 20αρια φορες, πραγμα κουραστικο.

Οταν το σπρωχνω με το δακτυλο φορτιζει κανονικα και μετα χωρις να το αγγιξω σταματαει.

Μου δειχνει λοιπον πως ειναι θεμα επαφης, θελω να ελπιζω, τωρα για κατι τετοιο δεν θελω να το στειλω πισω κινα και να περιμενω ενα διμηνο, αν γινεται θελω να το διορθωσω Αθηνα καπου.

Πως σας φαινεται, υπαρχει ελπιδα να το σωσουμε χωρις να σταλει πισω;

Εχετε υποψιν σας καποιο κεντρο σερβις για κινεζοκινητα;

Δοκιμασες να το φορτίσεις με άλλο καλώδιο; το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ στο χ600 και με άλλο καλώδιο φορτιζε χωρίς πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο (leeco le 2 x620 3 gb 16 gb rom) και θα ηθελα να ρωτησω τα εξης.

α)Σε καποια βιντεο στο youtube αναφερουν οτι στο touch της οθονης με λιγο παραπανω δυναμη ακουγεται κατι σαν κλατς και σε μερικους παραμορφωνεται η οθονη. Το εχει παρατηρησει καποιος απο εσας?

β)Εχει gorilla glass?

γ) le 2 vs redmi note 3 pro?

δ)Επισης το vickmall ειναι καλυτερο το gearbest σε θεμα εγγυησης? Να αναφερω οτι τη προηγουμενη φορα αγορασα απο gearbest το mstar s700 και μετα απο 7 μηνες το touch βγηκε off αν και το προσεχα αρκετα. να μη τα πολυλογω μου ειπαν οτι δεν ειναι 100% οτι θα λυθει τι προβλημα αν το στειλω και απλα καταφερα να μου στειλουν 25 ευρο απο τα 135 που το αγορασα.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Edited by chuckkkkkk
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω 1 μηνα και δεν παρατηρησα κατι. Επισης εχω παραγγειλει 2 ακομα για φιλους και ουτε αυτοι μου ειπαν κατι.

 

Για το Vickmall ειναι το καλυτερο καταστημα. Εγγυηση και αψογο service. Δες γενικοτερα αξιολογησεις για τις υπηρεσιες του. Το forum βρίθει....

Link to comment
Share on other sites

Vickmall χωρις αλλη συζητηση.Τους ειχα χθες στο σκαιπ 3 ωρες να προσπαθουμε να βρουμε τι εχει ενα τηλεφωνο και δεν ιανει καλα wifi τελικα μου αλλαξε την ρομ ο Βικ γιατι εγω ειμαι ασχετος,μην ρωτατε πως.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση,

εχω ενα προβληματικο στη φορτιση x620 απο τη πρωτη μερα,

το βαζω στη μπριζα φορτιζει και μετα απο λιγα δευτερολεπτα - λεπτα σταματαει.

Υπαρχουν καποιες λιγες φορες που φορτιζει μια χαρα και το βγαζω στο 100%, αλλες φορες ομως σταματαει που ειναι και το συνηθες.

Αρα για να το φορτισω χρειαζεται να το βαλω βγαλω καμια 20αρια φορες, πραγμα κουραστικο.

Οταν το σπρωχνω με το δακτυλο φορτιζει κανονικα και μετα χωρις να το αγγιξω σταματαει.

Μου δειχνει λοιπον πως ειναι θεμα επαφης, θελω να ελπιζω, τωρα για κατι τετοιο δεν θελω να το στειλω πισω κινα και να περιμενω ενα διμηνο, αν γινεται θελω να το διορθωσω Αθηνα καπου.

Πως σας φαινεται, υπαρχει ελπιδα να το σωσουμε χωρις να σταλει πισω;

Εχετε υποψιν σας καποιο κεντρο σερβις για κινεζοκινητα;

 

ακριβως τα ιδια συμπτωματα ειχα απο χτες και εγω....εδειχνε να φορτιζει διακοπτομενα δηλαδη καπου καπου αναβοσβηνε το λαμπακι..και μαλιστα φορτιζε αλλα ππααααρρραααα πολυ αργα...δηλ το αφησα ολη νυχτα και πηγε στο 32%...απο 15%

ε το μυαλο παει για μπαταρια οφ η καποιο κωλυμα της ρομ ,την 014 περασα πριν 10 μερες...με ηρθε να το πεταξω στον τοιχο...

αλλα για καλη μου τυχη εχει κ η αδερφη μου το ιδιο..οποτε πηγα απο κει και κανονικα φορτιση...φταιει το καλωδιο..ειναι ενα οποτε μια αμαξι μια δουλεια μια τσεπη μια καρουλι καπου τσακισε κ δε κανει καλη επαφη γιαυτο που κ που φορτιζε και εδειχνε σαν να ειναι πολυ αργη η φορτιση

Link to comment
Share on other sites

ακριβως τα ιδια συμπτωματα ειχα απο χτες και εγω....εδειχνε να φορτιζει διακοπτομενα δηλαδη καπου καπου αναβοσβηνε το λαμπακι..και μαλιστα φορτιζε αλλα ππααααρρραααα πολυ αργα...δηλ το αφησα ολη νυχτα και πηγε στο 32%...απο 15%

ε το μυαλο παει για μπαταρια οφ η καποιο κωλυμα της ρομ ,την 014 περασα πριν 10 μερες...με ηρθε να το πεταξω στον τοιχο...

αλλα για καλη μου τυχη εχει κ η αδερφη μου το ιδιο..οποτε πηγα απο κει και κανονικα φορτιση...φταιει το καλωδιο..ειναι ενα οποτε μια αμαξι μια δουλεια μια τσεπη μια καρουλι καπου τσακισε κ δε κανει καλη επαφη γιαυτο που κ που φορτιζε και εδειχνε σαν να ειναι πολυ αργη η φορτιση

 

χθες μου βαλανε την 15ς στο προ, ειναι αλλο τηλεφωνο πλεον,προβληματα με φορτιση δεν εχω,δεν αν την αλλαξεις την 14ς

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χθες μου ηρθε το 3ο χ620 που φερνω,

εχει πλεον ολη η φαμιλια και σιγα σιγα ζητανε και οι φιλοι.

Ειναι τρομερο, πεταξαμε τις φωτογραφικες φετος το καλοκαιρι. Ειναι αστερι.

 

Τελικα δοκιμασα το καλωδιο του αλλου και επαιζε σωστα, φορτιζε τελεια και γρηγορα.

Ο φορτιστης δεν ειχε θεμα ουτε το κινητο αλλα το καλωδιο.

 

Ερωτηση τωρα, απο Ελλαδα για γρηγορα, που μπορω να βρω usb type C ιδιας 'η καλυτερης ποιοτητας με το μαμισιο;

Νομιζω υπαρχουν πολλα type C, 2, 3, 3.1

Εμας ειναι 3.1;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα.το πηρα μεταχειρισμενο το κινητο αλλα βλεπω οτι ειναι 16 gb οχι 32.το βγαζει και 16;εχει πολλες ρυθμισεις στα αγγλικα.μπορω να κανω κατι ωστε να ειναι ολα ελληνικα;
Link to comment
Share on other sites

Εχει και 16gb, σαν 32gb στο πούλησαν?

 

ναι.σε τι τιμες πανε αυτα μεταχειρισμενα ;2 μηνων με αποδειξη αγορας απο το δικαρτο

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει την δυνατοτητα να διαβαζει εξωτερικο usb stick η συσκευη μας?εγω του εβαλα να διαβασει δυο στικακια και δεν τα βλεπει καθολου...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή ψάχνω για τη γυναίκα μου καινούριο και όπως καταλαβαίνετε η μόνη της απαίτηση και αναζήτηση είναι να είναι...ροζ...αλλά δεν έχω και τόση εκτίμηση για τους ΜΤΚ, βλέπω ότι κυκλοφορεί και το LeEco Le 2 (X520) με snapdragon. Το έχει κανένας αυτό? Αλλες διαφορές εκτός από τον επεξεργαστή υπάρχουν?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει την δυνατοτητα να διαβαζει εξωτερικο usb stick η συσκευη μας?εγω του εβαλα να διαβασει δυο στικακια και δεν τα βλεπει καθολου...

 

Χωρίς να έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο, για να διαβάσεις εξωτερικό usb stick...χρειάζεσαι OTG καλώδιο και το USB stick να είναι φορμαρισμένο σε FAT/FAT32 (ανάλογα το τηλέφωνο/tablet).

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο, για να διαβάσεις εξωτερικό usb stick...χρειάζεσαι OTG καλώδιο και το USB stick να είναι φορμαρισμένο σε FAT/FAT32 (ανάλογα το τηλέφωνο/tablet).
εχω. OTG καλωδιο και στικακια που μου τα διαβαζε το. samsung note 3 που ειχα μεχρι τωρα.αγορασα ενα micro usb to usb type c adaptor και δοκιμασα αλλα δεν το ειδε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδες. με NL η SP διαλεγουμε αποστολη απο vickmall???

 

Εγώ χθες που παρήγγειλα ένα κινητό, επέλεξα NL post αλλά ο κωδικός που έλαβα σήμερα ήταν με SG post.

Ρώτησα την Selina και μου είπε ότι με NL post δεν στέλνουν πλέον καθώς υπάρχει κλέφτης και περιμένουν να τον εντοπίσουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες που παρήγγειλα ένα κινητό, επέλεξα NL post αλλά ο κωδικός που έλαβα σήμερα ήταν με SG post.

Ρώτησα την Selina και μου είπε ότι με NL post δεν στέλνουν πλέον καθώς υπάρχει κλέφτης και περιμένουν να τον εντοπίσουν.

αν μιλησεις με τη selina πες της οτι αυτα τα tempered glass που μας βαζουν δωρo στην συσκευασια τα mofi, ειναι απαισια στο touch και γεμιζουν δαχτυλιες.και οτι το OEM tempered glass που εχουν μεσα ειναι πολυ καλυτερο.

αν θελουν να μας κανουν ενα δωρο της προκοπης ας βαλουν το Nillkin.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν μιλησεις με τη selina πες της οτι αυτα τα tempered glass που μας βαζουν δωρo στην συσκευασια τα mofi, ειναι απαισια στο touch και γεμιζουν δαχτυλιες.και οτι το OEM tempered glass που εχουν μεσα ειναι πολυ καλυτερο.

αν θελουν να μας κανουν ενα δωρο της προκοπης ας βαλουν το Nillkin.

 

Θα της το πω Δημήτρη.

 

Πάντως εγώ παρέλαβα το Nillkin σήμερα κια μόνο τα καλύτερα έχω να πω.

Απίστευτη εφαρμογή και δεν έχει ίχνος δάχτυλου πάνω...

Ασε δε τρομερή συσκευασία με όλα τα αξεσουάρ για να περαστεί τέλεια το γυαλί (και αξεσουαρ αν θες να το βγάλεις και να τοποθετήσεις ξανά χωρίς να το σπάσεις)!

Εύγε!

Link to comment
Share on other sites

Θα της το πω Δημήτρη.

 

Πάντως εγώ παρέλαβα το Nillkin σήμερα κια μόνο τα καλύτερα έχω να πω.

Απίστευτη εφαρμογή και δεν έχει ίχνος δάχτυλου πάνω...

Ασε δε τρομερή συσκευασία με όλα τα αξεσουάρ για να περαστεί τέλεια το γυαλί (και αξεσουαρ αν θες να το βγάλεις και να τοποθετήσεις ξανά χωρίς να το σπάσεις)!

Εύγε!

σημερα παραγγειλα και αυτη τη θηκη σιλικονης Nillkin γιατι αυτη που μας εβαλαν στη συσκευασια κιτρινισε ηδη...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα παραγγειλα και αυτη τη θηκη σιλικονης Nillkin γιατι αυτη που μας εβαλαν στη συσκευασια κιτρινισε ηδη...

 

Αυτή που έβαλαν είναι μεν καλή αλλά κιτρινίζει σύντομα.

Η θήκη της Nillkin σίγουρα είναι ανώτερη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...