Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ακριβουτσικοι ειναι ομως νομιζω. τα δωρακια καλα ειναι αλλα τσιμπανε στην τιμη του κινητου.

 

Η πραγματική αξία σε ευρώ είναι περίπου 10% κάτω από αυτήν της τιμής των δολλαρίων.

Δηλαδή αν το κινητό κάνει 200 δολλάρια θα πληρώσεις περίπου 180 ευρώ.

Επίσης εγγύηση και υποστήριξη σαν του Vickmall πουθενά...

 

Ζήτα τους την ROM του Ιταλού (Cuoco)..

Link to comment
Share on other sites

τις ισοτιμιες ολοι τις ξερουμε. συμπερασμα ειναι οτι δινεις περισσοτερα αλλα εχεις υποστηριξη;

 

Αδερφέ η ισοτιμία του Vickmall λειτουργεί υπέρ σου.

Στο geekbuying πχ, αν σου βγάζει 160 ευρώ μπορεί και να πληρώσει 170 στο τέλος...

 

Δεν θα σου πω τίποτα για την υποστήριξη, πλέον τα ποστ στο συγκεκριμένο forum είναι εκατοντάδες... Δες το και μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους σας

προσπαθώ να κάνω update στο LeTV Le 2 και δεν υπάρχει sto system το system update..

 

002.jpg

 

διάβασε μερικές σελίδες πίσω φίλε μου και θα βρεις ότι χρειαζεται έχει και οδηγό από μέλος μας πως θα το κάνεις

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ..εβαλα την ιταλικη rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

διάβασε μερικές σελίδες πίσω φίλε μου και θα βρεις ότι χρειαζεται έχει και οδηγό από μέλος μας πως θα το κάνεις

 

ευχαριστω πολυ..εβαλα την ιταλικη rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το silver σ αυτο το κινητο ειναι λευκο απο μπροστα;

Στις φωτογραφιες στο vickmall μου φαινονται λευκο;

Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει αν το silver ειναι ασημι και απο μπροστα;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, έχω αποφασίσει να κάνω τη μετάβαση από Xiaomi Redmi Note 3 σε LeTV X620 (pro) (ή LeTV x800) γιατί έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια για την ποιότητα κατασκευής και την premium αισθηση για τις συσκευές της LeTV, καθώς βέβαια και για τη φωτογραφική τους...

Βλέπω ότι στο pro σε σχέση με το απλό εχει 4gb ram αντί για 3, μπαταρία 3100 αντί για 3000, φωτογραφική 21mp αντί 16, ενώ αν προτιμηθεί το pro με τον Χ25, ανεβαίνουμε λίγο και σε ισχύ επεξεργαστή.

 

Πιστεύετε ότι έχει νόημα το pro ή να κινηθώ στο απλό (165-200-215 περίπου οι τιμές από geekbuying) ?:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, έχω αποφασίσει να κάνω τη μετάβαση από Xiaomi Redmi Note 3 σε LeTV X620 (pro) (ή LeTV x800) γιατί έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια για την ποιότητα κατασκευής και την premium αισθηση για τις συσκευές της LeTV, καθώς βέβαια και για τη φωτογραφική τους...

Βλέπω ότι στο pro σε σχέση με το απλό εχει 4gb ram αντί για 3, μπαταρία 3100 αντί για 3000, φωτογραφική 21mp αντί 16, ενώ αν προτιμηθεί το pro με τον Χ25, ανεβαίνουμε λίγο και σε ισχύ επεξεργαστή.

 

Πιστεύετε ότι έχει νόημα το pro ή να κινηθώ στο απλό (165-200-215 περίπου οι τιμές από geekbuying) ?:ninja:

 

Αυτές είναι οι διαφορές του Pro με του απλού αλλά στην κάμερα η επιπλέον διαφορά είναι ότι ο φακός είναι Sony με πολύ καλύτερη πιστότητα χρωμάτων ακόμα και σε χαμηλές συνθήκες φωτισμού (μπορείς να δεις τις φωτογραφίες του δικού μου pro στο αντίστοιχο θέμα).

 

Επίσης για απείρως καλύτερη υποστήριξη αλλά και για να λάβεις ένα κινητό έτοιμο προς χρήση, προτίμησε να το αγοράσεις από το vickmall.

Η τιμή του θα είναι περίπου 210 ευρώ και να ζητήσεις οπωσδήποτε θήκη και τζάμι mofi δώρο (στείλτους pm).

Η αξία των δώρων είναι κοντά στα 15 ευρώ.

Επίσης ζήτα την ROM του ΙΤαλού.

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα το κινητό και γράφει ο πωλητής ότι θα έρθει με custom rom, free of Chinese apps αλλα δεν θα μπορεί να κάνει update. Σκέφτομαι όταν έρθει να την αντικαταστατησω αμέσως με την Original 5.8 που διαβάζω ότι είναι πολύ καλή και να το δουλεύω με Nova launcher ή Google launcher. Με δεδομένο ότι βγάζουν updates δεν είναι καλύτερα να μείνουμε με την Original rom;
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα το κινητό και γράφει ο πωλητής ότι θα έρθει με custom rom, free of Chinese apps αλλα δεν θα μπορεί να κάνει update. Σκέφτομαι όταν έρθει να την αντικαταστατησω αμέσως με την Original 5.8 που διαβάζω ότι είναι πολύ καλή και να το δουλεύω με Nova launcher ή Google launcher. Με δεδομένο ότι βγάζουν updates δεν είναι καλύτερα να μείνουμε με την Original rom;

 

Δεν εχει ελληνικα η οριτζιναλ,Αγγλικα κ Κινεζικα μονο

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ δεν είναι πρόβλημα αυτό, SwiftKey χρησιμοποιώ ούτως ή άλλως. Κατά τα άλλα; Είδα σε ένα βίντεο ότι μπορείς να απενεργοποιησεις ότι κινεζια έχει μέσα οπότε με άλλο launcher ούτε θα τα βλέπω. Έχω κάπου λάθος; Και από τη στιγμή που ασχολούνται οι developers της Leeco δεν είναι παράλογο νομίζω σε κάποιο από τα επόμενα updates να γίνει multilingual. Και γλιτώνεις και όλη την ταλαιπωρία με τα root και τα flash κλπ Edited by emsoumel22
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κοίταξες καλά, δες εδώ.

Σωστός.. Προς υπεράσπισή μου, είχα ψάξει με keyword "X620" και δε μου το είχε βγάλει..

Σε σχέση με την αγορά από vickmall που μου προτείνεις, με προβληματίζει μόνο το γεγονός ότι μπορώ να πάρω με τα ίδια χρήματα το μοντέλο με τον Χ25 από geekbuying... (Και αντιστρόφως, μήπως δεν αξίζουν τα παραπάνω χρήματα για το προ και πάω στο απλό μιας και το 16άρι μπορούμε πλέον να το πάρουμε περίπου 140€)

Edited by s2117
Link to comment
Share on other sites

Σωστός.. Προς υπεράσπισή μου, είχα ψάξει με keyword "X620" και δε μου το είχε βγάλει..

Σε σχέση με την αγορά από vickmall που μου προτείνεις, με προβληματίζει μόνο το γεγονός ότι μπορώ να πάρω με τα ίδια χρήματα το μοντέλο με τον Χ25 από geekbuying... (Και αντιστρόφως, μήπως δεν αξίζουν τα παραπάνω χρήματα για το προ και πάω στο απλό μιας και το 16άρι μπορούμε πλέον να το πάρουμε περίπου 140€)

 

Το geekbuying πέραν του ότι κλέβει στην ισοτιμία (στο τέλος θα πληρώσεις παραπάνω από αυτό που σου βγάζει) δεν σου παρέχει σε καμία περίπτωση αυτά που σου δίνει το vickmall.

Εκτός από την θήκη και το τζάμι, έχεις πραγματική εγγύηση με άριστη υποστήριξη (διάβασε τα σχόλια για να τα καταλάβεις) και φυσικά λαμβάνεις την συσκευή σου με την ROM που θες και έτοιμη προς λειτουργία.

Μεταξύ Χ20 και Χ25 δεν νομίζω να υπάρχει τόση διαφορά.

 

Το Pro σε θέματα κάμερας αξίζει πολύ περισσότερο πόσο μάλλον σε RAM που οσο να ναι το 1Gb παραπάνω κάνει την διαφορά λόγω Android 6.0.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά σήμερα ήρθε και το δικό μου. Ο πωλητής μου έχει βάλει μια rom χωρίς κινεζιες που όμως δεν κάνει update. Λέει το κινητό οτι είναι 5.08.015s(stable). Εχει ελληνικά (όχι τέλεια μετάφραση) και όλα φαίνονται να δουλεύουν καλά. Έτρεξα ένα antutu όμως και μου έβγαλε 52000 ενώ ξέρω ότι το δεκαπυρηνο έπρεπε να βγάλει 90000+.Αυτό δεν σημαίνει ότι κάτι δεν δουλεύει σωστά; Λέω να βάλω τη μαμά rom (1.5 giga) κάνοντας update από το file manager. Καμία πρόταση κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα ήρθε και το δικό μου. Ο πωλητής μου έχει βάλει μια rom χωρίς κινεζιες που όμως δεν κάνει update. Λέει το κινητό οτι είναι 5.08.015s(stable). Εχει ελληνικά (όχι τέλεια μετάφραση) και όλα φαίνονται να δουλεύουν καλά. Έτρεξα ένα antutu όμως και μου έβγαλε 52000 ενώ ξέρω ότι το δεκαπυρηνο έπρεπε να βγάλει 90000+.Αυτό δεν σημαίνει ότι κάτι δεν δουλεύει σωστά; Λέω να βάλω τη μαμά rom (1.5 giga) κάνοντας update από το file manager. Καμία πρόταση κάποιος;

κοιτα μερικεσ σελιδες πισω ειχα δοκιμασει ολεσ τις ρομ 90000+ δεν ειδα με καμια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παίζει με τις 4G; Για κάποιον λόγο δεν έχω 4G. Το κινητό υποστηρίζει τις 2 από τις 3 μπάντες 4G. Δεν θα έπρεπε να πιάνει έστω και με μειωμένη απόδοση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Vodafone έχω

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα από vickmall την συγκεκριμένη συσκευή ( helio x20) μαζί με ένα redmi note 3 pro τα οποία είναι δώρο για ένα φιλικό μου ζευγαρι.

Ήρθε με την 5.6.014s (stable) με ελληνικά και έχει το logo του grossoshop άρα πρέπει να είναι του Ιταλου, δεν βρίσκω όμως κάπου εφαρμογή για ota update και δεν μπορώ να κάνω search για εφαρμογές όπως θυμάμαι πως είχε το letv x800 που ειχα.

 

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές ειδικά εμφανισιακά και ο x20 φαίνεται αρκετά γρήγορος.

Παρόλα αυτά δεν μου αρέσει το χρώμα καθόλου και θεωρώ πως δεν ταιριάζει καθόλου σε άντρα. Σε ασημι/λευκο θα ήταν πολύ καλύτερο. Επίσης είναι πολύ ελαφρύ (σαν κουφιο)και το νοιώθω ποιοτικά κατωτερη κατασκευή σε σχέση με το x800.

Η κάμερα του νομίζω είναι πολύ καλή ακριβώς ίδια ίσως με το χ800 αν και πιο αργή σε ταχύτητα και focus νομιζω. (καλά σε σχέση με το rn3 pro αισθητά ανώτερη, απογοητευτικά πολύ από το Xiaomi σε αυτό το θεμα). Πολύ θετικό στοιχείο η γρήγορη φόρτιση του. Από την άλλη ο αισθητηρας του αποτύπωματος πιάνει σχεδόν πάντα με την δεύτερη (εκεί το rn3 pro δεν παίζεται ανώτερο πολύ σε αποτελεσματικοτητα και ταχυτητα). Ακόμη σε browsing με WiFi δεν με εντυπωσίασε ενώ το Xiaomi στο ίδιο δίκτυο ήταν πιο γρήγορο (ίσως να φταίει ο stock browser).

Ένα ακόμη αρνητικό για μένα είναι αυτά τα άθλια μαύρα περιθώρια της οθόνης που χαλάνε δραματικα την εμφάνιση του μόλις ανάψει η οθονη. Κουράστηκα πολύ να βρω το κατάλληλο theme και background για οθόνη κλειδώματος και κύρια ώστε να δείχνει πιο όμορφο.

 

Αυτές ήταν οι πρώτες εντυπώσεις μου, και απλά ανέφερα τα περισσότερα αρνητικά γιατί τα θετικά στοιχεία του έχουν ανά λυθεί επαρκώς και μαζί με την τιμή του το κάνουν μια εξαιρετική vfm επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα από vickmall την συγκεκριμένη συσκευή ( helio x20) μαζί με ένα redmi note 3 pro τα οποία είναι δώρο για ένα φιλικό μου ζευγαρι.

Ήρθε με την 5.6.014s (stable) με ελληνικά και έχει το logo του grossoshop άρα πρέπει να είναι του Ιταλου, δεν βρίσκω όμως κάπου εφαρμογή για ota update και δεν μπορώ να κάνω search για εφαρμογές όπως θυμάμαι πως είχε το letv x800 που ειχα.

 

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές ειδικά εμφανισιακά και ο x20 φαίνεται αρκετά γρήγορος.

Παρόλα αυτά δεν μου αρέσει το χρώμα καθόλου και θεωρώ πως δεν ταιριάζει καθόλου σε άντρα. Σε ασημι/λευκο θα ήταν πολύ καλύτερο. Επίσης είναι πολύ ελαφρύ (σαν κουφιο)και το νοιώθω ποιοτικά κατωτερη κατασκευή σε σχέση με το x800.

Η κάμερα του νομίζω είναι πολύ καλή ακριβώς ίδια ίσως με το χ800 αν και πιο αργή σε ταχύτητα και focus νομιζω. (καλά σε σχέση με το rn3 pro αισθητά ανώτερη, απογοητευτικά πολύ από το Xiaomi σε αυτό το θεμα). Πολύ θετικό στοιχείο η γρήγορη φόρτιση του. Από την άλλη ο αισθητηρας του αποτύπωματος πιάνει σχεδόν πάντα με την δεύτερη (εκεί το rn3 pro δεν παίζεται ανώτερο πολύ σε αποτελεσματικοτητα και ταχυτητα). Ακόμη σε browsing με WiFi δεν με εντυπωσίασε ενώ το Xiaomi στο ίδιο δίκτυο ήταν πιο γρήγορο (ίσως να φταίει ο stock browser).

Ένα ακόμη αρνητικό για μένα είναι αυτά τα άθλια μαύρα περιθώρια της οθόνης που χαλάνε δραματικα την εμφάνιση του μόλις ανάψει η οθονη. Κουράστηκα πολύ να βρω το κατάλληλο theme και background για οθόνη κλειδώματος και κύρια ώστε να δείχνει πιο όμορφο.

 

Αυτές ήταν οι πρώτες εντυπώσεις μου, και απλά ανέφερα τα περισσότερα αρνητικά γιατί τα θετικά στοιχεία του έχουν ανά λυθεί επαρκώς και μαζί με την τιμή του το κάνουν μια εξαιρετική vfm επιλογη.

 

Εγώ εχω το Pro που στην ουσία είναι σχεδόν ίδιο με κάποιες διαφορές στην κάμερα και στην μνήμη.

Και σε εμένα είχαν βάλει την ROM του Ιταλού αλλά εφαρμογή για OTA updates δεν υπήρχε.

Πέρασα την 16άρα και εμφανίστηκε κανονικά η εφαρμογή.

Δεν ξέρω τι παίζει, μπορεί να ρωτήσω την Selina.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω το Pro που στην ουσία είναι σχεδόν ίδιο με κάποιες διαφορές στην κάμερα και στην μνήμη.

Και σε εμένα είχαν βάλει την ROM του Ιταλού αλλά εφαρμογή για OTA updates δεν υπήρχε.

Πέρασα την 16άρα και εμφανίστηκε κανονικά η εφαρμογή.

Δεν ξέρω τι παίζει, μπορεί να ρωτήσω την Selina.

 

εγω (δηλ οχι εγω ,αυτος που ασχοληθηκε) αλλαξα την 13s που ειχε και περασα την 14s....η οποια με εκανε να ξεχασω τα δυο απο τα τρια bugs που ειχα...δηλ το να βγαζει eui stopped οταν επεφτε η μπαταρια στο 20% ,να ανοιγει τις ρυθμισεις της καμερας...αυτο που δεν αλλαξε οτι σε λιγες κλησεις αρα δεν ειναι αμαν κ τι,κατα την διαρκεια της συνομιλιας πεφτει η ενταση κ πρεπει να την ανεβασεις....γενικα στην πρωτη ωρα χρησης φανηκε σαν να κρασσαρε αλλα τωρα το βλεπω οτι παει μια χαρα....

τελικα ποια μεχρι στιγμης ειναι η καλυτερη ρομ?αξιζει να μπω στη διαδικασια να την ξαναλλαξω η δε θα δω κ κατι τρελλο?

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη ο αισθητηρας του αποτύπωματος πιάνει σχεδόν πάντα με την δεύτερη .
περιεργο αυτο με τον αισθητηρα δακτυλικων αποτυπωματων.σε μενα το διαβαζει παντα με την πρωτη.μονο μια φορα μου ζητησε να βαλω ξανα τον κωδικο.

με την ταχυτητα του wifi και εγω δεν ενθουσιαστηκα,ιδια περιπου με το samsung note 3που ειχα μεχρι τωρα.

το χρωμα rose gold που επιμενουν τοσο να μας πουλησουν,εμενα δεν με επεισε απο βιντεο που το ειχα δει,και το πηρα σε silver που ειναι πολυ ωραιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...