Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα & σε σένα φίλε,

νομίζω οτι το λάθος που κάνεις (το οποίο έκανα & γω!) είναι ότι αποσυνδέεις το usb... Δοκίμασε να κάνεις ότι λέει ο οδηγός χωρίς να το αποσυνδέσεις & θα προχωρήσει κανονικά!

Το μήνυμα αυτό σου το βγάζει γιατί απο το μαγαζί που το πήρες του είχαν κάνει ήδη root & είχαν βάλει δική τους τροποποιημένη rom. (Φαντάζομαι οτι δεν σου είχε επιλογή update που έχει η αυθεντική rom της LeEco...)

Ελπίζω να βοήθησα

 

Αααα γεια σου. Και το σκεφτηκα να μην το βγαλω αλλα λεω για να το λεει κατι θα ξερει.

Ναι δεν μου ειχε επιλογη για update σωστα.

Οσο για το μαγαζι , τους το ειπα οτι ειναι ηδη root και μου παν οχι οχι αποκλειεται.

Βεβαια τωρα που το τσεκαρα με εφαρμογη μου βγαζει οτι δεν ειναι ρουταρισμενο. Τι να πω.

Δοκιμαζω αλλη μια φορα και σου λεω το αποτελεσματα! Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα & σε σένα φίλε,

νομίζω οτι το λάθος που κάνεις (το οποίο έκανα & γω!) είναι ότι αποσυνδέεις το usb... Δοκίμασε να κάνεις ότι λέει ο οδηγός χωρίς να το αποσυνδέσεις & θα προχωρήσει κανονικά!

Το μήνυμα αυτό σου το βγάζει γιατί απο το μαγαζί που το πήρες του είχαν κάνει ήδη root & είχαν βάλει δική τους τροποποιημένη rom. (Φαντάζομαι οτι δεν σου είχε επιλογή update που έχει η αυθεντική rom της LeEco...)

Ελπίζω να βοήθησα

 

Οχι φιλε μου ξανακανει το ιδιο. Ανοιγει κανονικα.

Δεν μου εμφανιζει καθολου το TWRP για το wipe κτλ.

Καμια αλλη ιδεα? Μηπως το οτι δεν μου βγαζει τους drivers οπως δειχνει στις εικονες ευθυνεται για κατι?

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου ξανακανει το ιδιο. Ανοιγει κανονικα.

Δεν μου εμφανιζει καθολου το TWRP για το wipe κτλ.

Καμια αλλη ιδεα? Μηπως το οτι δεν μου βγαζει τους drivers οπως δειχνει στις εικονες ευθυνεται για κατι?

 

1. Έχεις τρέξει σωστά την εντολή flash_TWRP.bat προηγουμένως?

2. Έχεις πατήσει ταυτόχρονα το κουμπί το κουμπί της αύξησης της έντασης του ήχου και της λειτουργίας για μερικα δευτερόλεπτα (6-8sec) μέχρι την εμφάνιση του λογότυπου της LeEco?

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ούτε εμένα μου έβγαζε το μήνυμα για τους drivers...

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

1. Έχεις τρέξει σωστά την εντολή flash_TWRP.bat προηγουμένως?

2. Έχεις πατήσει ταυτόχρονα το κουμπί το κουμπί της αύξησης της έντασης του ήχου και της λειτουργίας για μερικα δευτερόλεπτα (6-8sec) μέχρι την εμφάνιση του λογότυπου της LeEco?

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ούτε εμένα μου έβγαζε το μήνυμα για τους drivers...

 

Την εντολη την ανοιξα και μου ανοιγοκλεισε πολυ γρηγορα ενα παραθυρο.

Μετα δοκιμασα να την γραψω στο adb_cmd.exe μετα το "fastboot oem unlock" και εδειξε κανονικα αυτα που εδειχνε και η εικονα του οδηγου.

Ναι εννοειται πατησα τα κουμπια. Αφου μου βγαζει κανονικα recovery mode. Απλα μετα κλεινει η οθονη και κανει επανεκκινηση κανονικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι σαν να λειπει καποιο αρχειο ωστε να συνεχιστει η διαδικασια. Ειναι πολυ ξεκαθαρο οτι απλα σταματαει μολις μπαινει στο recovery,κλεινει η οθονη και ξεκιναει κανονικα το λειτουργικο.

Link to comment
Share on other sites

Άρα μπαίνεις στο μενού του recovery kανονικά?

Εκεί δεν σου βγάζει τις επιλογές?

 

Ναι αν και δεν το λες μενου ακριβως. Δεν εχει καποια επιλογη. Απλα γραφει recovery για 2-3 δευτερολεπτα και μετα σβηνει και κανει επανεκκινηση.

Ολα τα υπολοιπα που βλεπω στις φωτο του οδηγου δεν υπαρχουν.

 

Μηπως πρεπει να αντιγραψω καποιο ακομα αρχειο στο κινητο?

Αυτο το TWRP η κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές έκανα ακριβώς αυτά που λέει ο οδηγός δεν είχα κανένα πρόβλημα... (δοκίμαζα από eui 13s και 14s όμως)

Μήπως είχες δοκιμάσει να περάσεις την eui 15s γιατί θέλει αναβάθμιση και το TWRP...

Επειδή τα τελευταία 9 χρόνια ασχολούμαι κυρίως με iOS και οι γνώσεις μου στο android έχουν μείνει πίσω θέλεις να ανεβάσεις κάποια φώτο από αυτό "που δεν το λες μενού ακριβώς" μήπως μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε περισσότερο

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές έκανα ακριβώς αυτά που λέει ο οδηγός δεν είχα κανένα πρόβλημα... (δοκίμαζα από eui 13s και 14s όμως)

Μήπως είχες δοκιμάσει να περάσεις την eui 15s γιατί θέλει αναβάθμιση και το TWRP...

Επειδή τα τελευταία 9 χρόνια ασχολούμαι κυρίως με iOS και οι γνώσεις μου στο android έχουν μείνει πίσω θέλεις να ανεβάσεις κάποια φώτο από αυτό "που δεν το λες μενού ακριβώς" μήπως μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε περισσότερο

 

Δεν ειναι κατι διαφορετικο αυτο που μου βγαζει απο οτι επρεπε να βγαζει. Απλα δεν προχωραει στην επομενη οθονη που ειναι να κανω τα wipe και να ρουταριστει. Κλεινει και επανεκκινειται. Αυτο.

Απο αυτον τον οδηγο κανω οτι κανω. Την 15s εχει μαλλλον ναι. Υπαρχει καπου η 15 μηπως λυθει το προβλημα?

 

http://blog.grossoshop.net/come-installare-rom-grossoshop-bb72-powered-su-leeco-x620-le2-e-le2-pro/#prettyPhoto

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είχες ήδη μια τροποποιημένη έκδοση της 015s και γι αυτό επανεκκινεί...

Δοκίμασε τα παρακάτω και νομίζω αναβαθμίζοντας την TWRP θα λυθεί το πρόβλημα σου!

1. http://www.letv.re/topic/1067-twrp-for-le2pro-eui-58/

2. http://www.letv.re/topic/1061-twrp-and-custom-rom-installation/

Καλή επιτυχία!

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είχες ήδη μια τροποποιημένη έκδοση της 015s και γι αυτό επανεκκινεί...

Δοκίμασε τα παρακάτω και νομίζω αναβαθμίζοντας την TWRP θα λυθεί το πρόβλημα σου!

1. http://www.letv.re/topic/1067-twrp-for-le2pro-eui-58/

2. http://www.letv.re/topic/1061-twrp-and-custom-rom-installation/

Καλή επιτυχία!

 

Μπορεις να μου εξηγησεις λιγο τι ειναι το καθενα γιατι χαθηκα? (ειπαμε πρωταρης) :)

Το 1ο λινκ ειναι καθαρισμα και το 2ο το περασμα της νεας rom?

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρουν πως μπορείς να αναβαθμίσεις την TWRP έτσι ώστε να μπορέσεις μετά να περάσεις την τροποποιημένη 015s rom του Ιταλού που προσπαθείς να περάσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ίδιο πράγμα αναφέρει και στη σελίδα που έχεις επισυνάψει

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites


Αναφέρουν πως μπορείς να αναβαθμίσεις την TWRP έτσι ώστε να μπορέσεις μετά να περάσεις την τροποποιημένη 015s rom του Ιταλού που προσπαθείς να περάσεις

 

Σε εχω σκοτισει το καταλαβαινω. Αλλα πραγματικα δεν καταλαβαινω τιποτα απο οτι λεει η οτι πρεπει να κανω στο 1ο λινκ.

Και δεν μπορω να πω οτι δεν ειμαι σχετικος με υπολογιστοκινητοταμπλετς. :)

 

Μπορεις να μου πεις ακριβως ποιο κομματι απο αυτα που γραφουν πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

1. Πήγαινε στη σελίδα: http://blog.grossoshop.net/come-installare-rom-grossoshop-bb72-powered-su-leeco-x620-le2-e-le2-pro/#prettyPhoto

2. Κατέβασε αυτό το αρχείο: "2.SE AVETE ROM STOCK 15S INSTALLATE LA TWRP DA QUESTO LINK"

3. Αποσυμπίεσε το

4. Ακολούθησε αυτόν τον οδηγό που έχει και εικόνες και χρησιμοποίησε εκεί το αρχείο που κατέβασες προηγουμένως: http://www.letv.re/topic/1061-twrp-and-custom-rom-installation/

5. Φλάσαρε την τροποποιημένη έκδοση της 015s rom του Ιταλού

Ελπίζω να τα καταφέρεις τώρα!

Καλή επιτυχία και πάλι

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

1. Πήγαινε στη σελίδα: http://blog.grossoshop.net/come-installare-rom-grossoshop-bb72-powered-su-leeco-x620-le2-e-le2-pro/#prettyPhoto

2. Κατέβασε αυτό το αρχείο: "2.SE AVETE ROM STOCK 15S INSTALLATE LA TWRP DA QUESTO LINK"

3. Αποσυμπίεσε το

4. Ακολούθησε αυτόν τον οδηγό που έχει και εικόνες και χρησιμοποίησε εκεί το αρχείο που κατέβασες προηγουμένως: http://www.letv.re/topic/1061-twrp-and-custom-rom-installation/

5. Φλάσαρε την τροποποιημένη έκδοση της 015s rom του Ιταλού

Ελπίζω να τα καταφέρεις τώρα!

Καλή επιτυχία και πάλι

 

Ρε συ δε μπορω να καταλαβω τι γινεται. Ολα καλα ολα ωραια μεχρι να μπει σε recovery. Μετα παλι το ιδιο. Επανεκκινηση.

Ερωτηση. Το αρχειο που κατεβαζω με την ROM , εχει μεσα αρχειο img και οχι zip. Ακομα και αν το ξεζιπαρω παλι img εχει μεσα.

Και οι 2 οδηγοι στις εικονες εχουν .zip και οχι img.

Το εβαλα στο κινητο και ζιπαρισμενο και ξεζιπαρισμενο και τιποτα. Νομιζω εκει ειναι το προβλημα.

Δεν αναγνωριζει την ROM γι αυτο και ξεκιναει το κινητο με την ηδη υπαρχουσα.

Καποια λυση?

Edited by lefos12
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ δε μπορω να καταλαβω τι γινεται. Ολα καλα ολα ωραια μεχρι να μπει σε recovery. Μετα παλι το ιδιο. Επανεκκινηση.

Ερωτηση. Το αρχειο που κατεβαζω με την ROM , εχει μεσα αρχειο img και οχι zip. Ακομα και αν το ξεζιπαρω παλι img εχει μεσα.

Και οι 2 οδηγοι στις εικονες εχουν .zip και οχι img.

Το εβαλα στο κινητο και ζιπαρισμενο και ξεζιπαρισμενο και τιποτα. Νομιζω εκει ειναι το προβλημα.

Δεν αναγνωριζει την ROM γι αυτο και ξεκιναει το κινητο με την ηδη υπαρχουσα.

Καποια λυση?

 

το twrp εχεισ τι χρωμα ειναι? ποια ρομ εχεισ και προσπαθεις να κανεισ την ολη διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας σκέφτομαι να πάρω κ εγώ το κινητό.

Θέλω να ρώτησε ρώτησω απο rom πως παει. Παίρνουμε ενημερώσεις απο την letv ή πάμε σε custom?

Που μπορω να ενημερωθω για τις rom?

 

Ευχαριστώ :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα & καλώς ήρθες φίλε!

Ρίξε μια ματιά στο forum αυτό (δεν είναι μεγάλο ακόμα!) και θα απαντηθούν τα περισσότερα ερωτήματα σου.

Οι αυθεντικές rom της LeEco έχουν πολλά κινέζικα τα οποία αποφεύγεις με τις τροποποιημένες, οι οποίες πλέον δέχονται και ενημερώσεις!

(Δες επίσης το post μου #70 στην 5η σελίδα που ίσως σου φανεί χρήσιμο)

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ δε μπορω να καταλαβω τι γινεται. Ολα καλα ολα ωραια μεχρι να μπει σε recovery. Μετα παλι το ιδιο. Επανεκκινηση.

Ερωτηση. Το αρχειο που κατεβαζω με την ROM , εχει μεσα αρχειο img και οχι zip. Ακομα και αν το ξεζιπαρω παλι img εχει μεσα.

Και οι 2 οδηγοι στις εικονες εχουν .zip και οχι img.

Το εβαλα στο κινητο και ζιπαρισμενο και ξεζιπαρισμενο και τιποτα. Νομιζω εκει ειναι το προβλημα.

Δεν αναγνωριζει την ROM γι αυτο και ξεκιναει το κινητο με την ηδη υπαρχουσα.

Καποια λυση?

Αν δεν κάνω λάθος, ρώτησα κάτι παρόμοιο στο post #92 και απάντησα μόνος μου στο #95...

Η 15s θέλει νεο twrp το οποίο θα περάσεις χρησιμοποιώντας αρχείο μέσα απο το zip της ROM και τροποποιώντας ελαφρώς το .bat

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Παράγγειλα το le 2 για μια φίλη , απο vickmall και δεν τους έκανα καμιά σημείωση κλπ για την ρομ που θα φοράει και για google play.

Λογικά θα έρθει με την official ρομ και το μόνο που θέλω να ξέρω αν μπορώ εύκολα να περάσω το play store για να έχει ελληνικό πληκτρολόγιο και να μπορεί να καταβάσει τις βασικές εφαρμογές.

Δεν έχω χρόνο για αλλαγές ρομ , και η ίδια δεν έχει ιδέα απο αυτά.

Θυμάμαι όταν είχα το Χ800 είχα κουραστεί με τις συνεχείς αλλαγές με τις ρομ του cuoco.

Η επίσημη ρομ παίρνει αμέσως τις αναβαθμίσεις και αν είναι εύκολη η εγκατάσταση του playstore ίσως να είναι καλύτερη για κάποιον που δεν θέλει να μπλέξει με custom roms.

Link to comment
Share on other sites

πήρα από ebay θήκη μεταλλική και ενώ είναι πολύ ωραία επηρεάζει πολύ αρνητικά το σήμα στη wind η θήκη είναι σαν αυτή http://www.ebay.com/itm/182170497102?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=483869705395&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Link to comment
Share on other sites

πήρα από ebay θήκη μεταλλική και ενώ είναι πολύ ωραία επηρεάζει πολύ αρνητικά το σήμα στη wind η θήκη είναι σαν αυτή http://www.ebay.com/itm/182170497102?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=483869705395&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Αυτές οι θήκες δεν προσφέρουν καμία προστασία σε περίπτωση πτώσης.

Εγώ είχα πάρει μία για το Galaxy S3. Πολύ όμορφη αλλά μου έσπασε η οθόνη!

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι θήκες δεν προσφέρουν καμία προστασία σε περίπτωση πτώσης.

Εγώ είχα πάρει μία για το Galaxy S3. Πολύ όμορφη αλλά μου έσπασε η οθόνη!

 

εγω την εβαλα για τισ γρατζουνιες και για να μη εχω την σιλικονουχα που δεν μου αρεσει, τωρα αν πεσει κατω μεταλλικο κινητο οι πιθανοτητες να μην παθει τιποτε ειναι πολυ λιγες, προστασία μονο αυτεσ κανουν δουλεια http://www.ebay.com/itm/Luxury-Flip-Slim-Wallet-Card-Holder-Wax-PU-Leather-Cover-Case-For-Letv-Le-Models-/222120805787?var=&hash=item33b76e859b:m:mWgh24_260-H9POXSBDqLvA

Link to comment
Share on other sites

αγορα απο που αξιοπιστα με χρεωστικη για 16 ρομ;

Vickmall ,minideal ,περίμενε να σου πουν και τα παιδιά μήπως έχουν αγοράσει απο κανένα άλλο site.

Link to comment
Share on other sites

αγορα απο που αξιοπιστα με χρεωστικη για 16 ρομ;

 

vickmall και ζητα τους στο τσατ και φλιπ θηκη κ τζαμι θα σου δωσουν,δεν ψωνιζω απο αλλου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...