Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω προσβαση στο 4g απλα εγω το εχω στο 3g για να μν μ τρωει πολλα mb....αλλα γτ μπαινει μετα απο λιγα δευτερα;;;το εχετε και αλλοι;;;;

Σε όλους έτσι είναι. Βγαίνει μέχρι να σταθεροποιηθεί η σύνδεση. Δεν είναι κάτι.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσβαση στο 4g απλα εγω το εχω στο 3g για να μν μ τρωει πολλα mb....αλλα γτ μπαινει μετα απο λιγα δευτερα;;;το εχετε και αλλοι;;;;

 

 

 

Γιατί πιο πολλά mb τρώει το 4g;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πιο πολλά mb τρώει το 4g;

 

Ελα ντε!

Αυτό το πράγμα, που κάποιοι μπερδεύουν την ταχύτητα με την κατανάλωση, δεν μπορώ να το καταλάβω...

Μια σελίδα Χ είναι ας πούμε 50Mb, με 3G θα φορτώσει σε (πχ) 6sec ενω με 4G θα φορτωσει σε (πχ) 2sec, η κατανάλωση (όγκος δεδομένων) θα είναι και στις δύο περιπτώσεις 50Mb.-

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Το 4g καταναλώνει περισσότερα ναι αλλά τι είναι το θέμα ! Προφανώς και μπαταρία και όχι MB !

Από που προκύπτει ρε παιδιά αυτό? Αντί να χρησιμοποιεί τις μπάντες του 3g χρησιμοποιεί αυτές του 4g το κινητό.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους έτσι είναι. Βγαίνει μέχρι να σταθεροποιηθεί η σύνδεση. Δεν είναι κάτι.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

 

Η αλήθεια ειναι οτι μου φαίνεται περιεργο και πιστευω οτι καλυτερα να το διορθωνανε να μπαινει απευθείας...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι οτι μου φαίνεται περιεργο και πιστευω οτι καλυτερα να το διορθωνανε να μπαινει απευθείας...

Σε καμία συσκευή που είχα μέχρι τώρα δεν έμπαινε κατευθείαν. Είναι κάτι που δε με ενόχλησε ποτέ.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι οτι μου φαίνεται περιεργο και πιστευω οτι καλυτερα να το διορθωνανε να μπαινει απευθείας...

 

Απλα στις αλλες συσκευες ισως δεν βγαζει το !, αυτο δεν σημαινει οτι εχεις αμεση προσβαση :p

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα ...μια βοήθεια πλιζ...νέος κάτοχος...η οθόνη σβήνει από μόνη της την ώρα που διαβάζω,η βλέπω κάτι,μετά από κάποια δεύτερα...ψάχνω να βρω μήπως υπάρχει face detection(η κάτι άλλο) ,όμως δεν βρίσκω...υπάρχει?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα ...μια βοήθεια πλιζ...νέος κάτοχος...η οθόνη σβήνει από μόνη της την ώρα που διαβάζω,η βλέπω κάτι,μετά από κάποια δεύτερα...ψάχνω να βρω μήπως υπάρχει face detection(η κάτι άλλο) ,όμως δεν βρίσκω...υπάρχει?

 

ευχαριστώ

Δεν υπάρχει

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα! Από τότε που πήρε την nougat το κινητό, εμφανίζει πρόβλημα στο messenger. Συγκεκριμένα όταν πάω να κάνω scroll down στις συνομιλίες, λέει "παρουσιάστηκε πρόβλημα. Προσπαθήστε πάλι". Τι factory reset έχω κάνει, τι έχω σβήσει την εφαρμογή, τίποτα δε δούλεψε. Φοράει την 4.0.3 πλέον, αλλά και από την 4.0.1 κ μετά κάνει το ίδιο. Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το messenger της Google.εγω αυτό έκανα και για του 160 χαρακτήρες.μια χαρά εφαρμογή

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ώπα τώρα κατάλαβα ότι λες το messengerτοτ FB.γραψε λαθος

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ το παραπάνω bug αλλά λύθηκε με την τελευταία αναβάθμιση. Μήπως έχετε παλαιότερη έκδοση ;

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα! Από τότε που πήρε την nougat το κινητό, εμφανίζει πρόβλημα στο messenger. Συγκεκριμένα όταν πάω να κάνω scroll down στις συνομιλίες, λέει "παρουσιάστηκε πρόβλημα. Προσπαθήστε πάλι". Τι factory reset έχω κάνει, τι έχω σβήσει την εφαρμογή, τίποτα δε δούλεψε. Φοράει την 4.0.3 πλέον, αλλά και από την 4.0.1 κ μετά κάνει το ίδιο. Τι να κάνω;

Μην ανησυχείς, δε φταίει το κινητό, η εφαρμογή φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα αυτό το καλώδιο έκανε 4 μέρες για να έρθει από e-shop,οπτικά είναι ολόιδιο με το original και λειτουργεί άψογα με τον εργοστασιακό φορτιστή και μαντέψτε...

Υποστηρίζει Dash Charge :D

 

http://images.e-shop.gr/images/TEL/BIG/TEL.030295.jpg

 

Link:

ONEPLUS USB TYPE-A TO TYPE-C DATA CABLE

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα αυτό το καλώδιο έκανε 4 μέρες για να έρθει από e-shop,οπτικά είναι ολόιδιο με το original και λειτουργεί άψογα με τον εργοστασιακό φορτιστή και μαντέψτε...

Υποστηρίζει Dash Charge :D

 

http://images.e-shop.gr/images/TEL/BIG/TEL.030295.jpg

 

 

Link:

ONEPLUS USB TYPE-A TO TYPE-C DATA CABLE

 

..Στη μιση τιμη..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=445954&page=16

 

http://www.ebay.com/itm/272437513209?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Χθες το παρελαβα, σημερα το δοκιμασα.

Πραγματικο DASH CHARGING! :up:

 

:p :p :D

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

..Στη μιση τιμη..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=445954&page=16

 

 

 

:p :p :D

 

και στο 1/5 του χρόνου :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

..Στη μιση τιμη..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=445954&page=16

 

 

 

:p :p :D

Άλλο να παραλάβεις σε 3-4 μέρες και αλλο απο 15 στην καλύτερη μέχρι 60 και αν παραλάβεις....Άσε που παίζει και τελωνείο και σου βγει ποιο ακριβώ και απο Ελλάδα,εδώ φορολογισαν θήκη τι να λέμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μετά από την ενημέρωση σε 4.0.3 έχω πρόβλημα με τη σύνδεση μέσω Bluetooth για αναπαραγωγή μουσικής.

Πιο συγκεκριμένα, μέχρι πρότινος συνδεομουν κανονικά μέσω Bluetooth με το ηχοσυστημα του αυτοκινήτου για να ακούσω μουσική από τα ηχεία. Μετά την αναβάθμιση, ενώ συνδέομαι κανονικά, δεν φαίνεται να μπορεί να μεταφερθεί ο ήχος..

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι αντίστοιχο;

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μετά από την ενημέρωση σε 4.0.3 έχω πρόβλημα με τη σύνδεση μέσω Bluetooth για αναπαραγωγή μουσικής.

Πιο συγκεκριμένα, μέχρι πρότινος συνδεομουν κανονικά μέσω Bluetooth με το ηχοσυστημα του αυτοκινήτου για να ακούσω μουσική από τα ηχεία. Μετά την αναβάθμιση, ενώ συνδέομαι κανονικά, δεν φαίνεται να μπορεί να μεταφερθεί ο ήχος..

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι αντίστοιχο;

Όχι κανένα πρόβλημα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μετά από την ενημέρωση σε 4.0.3 έχω πρόβλημα με τη σύνδεση μέσω Bluetooth για αναπαραγωγή μουσικής.

Πιο συγκεκριμένα, μέχρι πρότινος συνδεομουν κανονικά μέσω Bluetooth με το ηχοσυστημα του αυτοκινήτου για να ακούσω μουσική από τα ηχεία. Μετά την αναβάθμιση, ενώ συνδέομαι κανονικά, δεν φαίνεται να μπορεί να μεταφερθεί ο ήχος..

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι αντίστοιχο;

 

ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ! και δεν διορθωθηκε στην τελευταια εκδοση. Λυνεται ειτε με on-off του bluetooth, καθε φορα που θελεις να συνδεθεις (σπαστικο αλλα ευκολο) ειτε με clean install οπως μου προτειναν απο την Oneplus. Δεν το δοκιμασα αλλα καπου ειδα οτι οντως λυνει το προβλημα. Δεν θελω να χασω μια μερα να το ξαναστηνω.

 

Επισης σπαστικο, το κανει επιλεκτικα. εχω 3 bluetooth, το κανει μονο με Bose QC35. Λογω ταξιδιων το εχω δοκιμασει με 3 διαφορετικα αυτοκινητα προσφατα χωρις προβλημα. Αλλα εχω διαβασει για 2 διαφορετικες (τουλαχιστον) μαρκες που το κανει.

Edited by andreoug
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ! και δεν διορθωθηκε στην τελευταια εκδοση. Λυνεται ειτε με on-off του bluetooth, καθε φορα που θελεις να συνδεθεις (σπαστικο αλλα ευκολο) ειτε με clean install οπως μου προτειναν απο την Oneplus. Δεν το δοκιμασα αλλα καπου ειδα οτι οντως λυνει το προβλημα. Δεν θελω να χασω μια μερα να το ξαναστηνω.

 

Επισης σπαστικο, το κανει επιλεκτικα. εχω 3 bluetooth, το κανει μονο με Bose QC35. Λογω ταξιδιων το εχω δοκιμασει με 3 διαφορετικα αυτοκινητα προσφατα χωρις προβλημα. Αλλα εχω διαβασει για 2 διαφορετικες (τουλαχιστον) μαρκες που το κανει.

 

Περίεργο, με 4.0.2 ήμουν ΟΚ, εδώ και 2-3 μέρες που πέρασα την 4.0.3 μου το παρουσίασε...

 

Clean install δεν παίζει να κάνω ξανά ούτε εγώ. Έκανα όταν πέρασα την Nougat και μου φτάνει :)

 

Έχω ξενερώσει full με αυτό το θέμα γιατι άκουγα πολύ μουσική έτσι. Aν όντως λύνεται με restart του Bluetooth κάτι γίνεται.

Θα το δοκιμάσω αύριο που θα κατέβω στο αμάξι κι ελπίζω να πιάσει... :worry:

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μετά από την ενημέρωση σε 4.0.3 έχω πρόβλημα με τη σύνδεση μέσω Bluetooth για αναπαραγωγή μουσικής.

Πιο συγκεκριμένα, μέχρι πρότινος συνδεομουν κανονικά μέσω Bluetooth με το ηχοσυστημα του αυτοκινήτου για να ακούσω μουσική από τα ηχεία. Μετά την αναβάθμιση, ενώ συνδέομαι κανονικά, δεν φαίνεται να μπορεί να μεταφερθεί ο ήχος..

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι αντίστοιχο;

 

Κι εγώ έχω το ίδιο θέμα, μέχρι το προηγούμενο update, συνδεόμουν επιτυχώς στο αυτοκίνητο. Με το τελευταίο δεν τα κατάφερα με τίποτα. :(

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα ...μια βοήθεια πλιζ...νέος κάτοχος...η οθόνη σβήνει από μόνη της την ώρα που διαβάζω,η βλέπω κάτι,μετά από κάποια δεύτερα...ψάχνω να βρω μήπως υπάρχει face detection(η κάτι άλλο) ,όμως δεν βρίσκω...υπάρχει?

 

ευχαριστώ

Smart AppLock (από SpSoft), εφαρμογή από το play store. Επιλέγεις εφαρμογές που δε θες να σβήνει η οθόνη, να μην περιστρέφεται, έξτρα κλειδώματα κλπ. Εξαιρετική.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...