Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, δεν έχω εγγύηση.

Δεν μου ανέφεραν την τιμή παρά μόνο το ότι θα γίνει full wipe και ότι χρειαστεί 7-10 μέρες, και τους έστειλα εκ νέου email για να μου απαντήσουν για την τιμή.

Δεν το έχουν κάνει ακόμη.

 

Έχω στείλει 3 διαφορετικές. Και με εγγύηση και χωρίς. Πάντα γίνεται wipe και εγκατάσταση τελευταίας έκδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει 3 διαφορετικές. Και με εγγύηση και χωρίς. Πάντα γίνεται wipe και εγκατάσταση τελευταίας έκδοσης.
Επειδή έχουν αγνοήσει το τελευταίο μου email στο οποίο ρωτάω την τιμή, πόσο πλήρωσες εσύ για την αλλαγή της μπαταρίας;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουν αγνοήσει το τελευταίο μου email στο οποίο ρωτάω την τιμή, πόσο πλήρωσες εσύ για την αλλαγή της μπαταρίας;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Δεν έχω στείλει για μπαταρία. Μια ήταν για την δόνηση (op3t) που καλύφθηκε απο την εγγύηση, η 2η για σπασμενο πίσω καπάκι op6 που πήγε γυρω στα 40-45 αν θυμάμαι συνολικά και μια 3η για αλλαγή κάμερας (op3t) που είχε σπάσει. Γύρω στα 30 αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουν αγνοήσει το τελευταίο μου email στο οποίο ρωτάω την τιμή, πόσο πλήρωσες εσύ για την αλλαγή της μπαταρίας;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Εμένα μου την άλλαξαν χωρίς χρέωση επειδή ήταν εντός εγγύησης αλλά όταν τους είχα ρωτήσει ήταν κάπου στα 30

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Άνοιξα χτες το βράδυ ticket για την αλλαγή μπαταρίας, και έγραφε ότι θα με ενημερώσουν για τα επόμενα βήματα.

Περιμένω να μου στείλουν - λογικά - email.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, η χρέωση για την αλλαγή μπαταρίας είναι € 32,55 (+ € 1,00 τα από κοινού έξοδα που έβαλα κατά την κατάθεση στην γερμανική τράπεζα).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

https://www.doctorandroid.gr/2018/11/dr-android-sar-android-2018.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed:+doctorandroid/qxyY+(Dr.+Android)

..Τώρα, γραφουν οτι θέλουν ή έχουμε το καλύτερο τηλέφωνο EVER?? ( Οσο αναφορά το SAR, βέβαια..) :lol::lol:

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

https://www.doctorandroid.gr/2018/11/dr-android-sar-android-2018.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed:+doctorandroid/qxyY+(Dr.+Android)

..Τώρα, γραφουν οτι θέλουν ή έχουμε το καλύτερο τηλέφωνο EVER?? ( Οσο αναφορά το SAR, βέβαια..) :lol::lol:

 

Όντως τα πάει πολύ καλά το oneplus 3 σ'αυτόν τον τομέα.Βέβαι το Note 8 έχει 0,173 στο κεφάλι και όχι 1,73 όπως λέει το site ...

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει δοκιμάσει να εκτυπώσει κανείς από το κινητό του κάποια φωτογραφία;

 

Το πρόβλημα μου είναι ότι όποια εφαρμογή και αν χρησιμοποιήσω (Gallery (προεγκατεστημένη), Pictures, Photos, Simple Gallery) στο share δεν μου εμφανίζει επιλογή για Print.

 

Μέσα από τα Settings του Android αν γράψω στο search Print και μετά επιλέξω Printing, μου εμφανίζει τον εκτυπωτή του δικτύου μου.

 

Με ένα Galaxy S8 και ένα Huawei T3 που βρίσκονται στο ίδιο δίκτυο δεν έχω πρόβλημα με τις μαμά εφαρμογές προβολής φωτογραφιών !!!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει να εκτυπώσει κανείς από το κινητό του κάποια φωτογραφία;

 

Το πρόβλημα μου είναι ότι όποια εφαρμογή και αν χρησιμοποιήσω (Gallery (προεγκατεστημένη), Pictures, Photos, Simple Gallery) στο share δεν μου εμφανίζει επιλογή για Print.

 

Μέσα από τα Settings του Android αν γράψω στο search Print και μετά επιλέξω Printing, μου εμφανίζει τον εκτυπωτή του δικτύου μου.

 

Με ένα Galaxy S8 και ένα Huawei T3 που βρίσκονται στο ίδιο δίκτυο δεν έχω πρόβλημα με τις μαμά εφαρμογές προβολής φωτογραφιών !!!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Με την προεγκατεστημένη gallery, αλλά και με την quickpic, το share μου εμφανίζει κανονικά το canon print service του εκτυπωτή μου.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχει αλλάξει κάνεις μόνος του οθόνη και μπαταρία; Αν ναι... Από που τα αγόρασε;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάνεις μόνος του οθόνη και μπαταρία; Αν ναι... Από που τα αγόρασε;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Εγώ άλλαξα από εδώ την πήρα.

 

https://www.ebay.com/itm/1pcs-New-Battery-For-OPPO-613-BLP613-1-1-3-One-plus-3000mAh/362043650461?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

Link to comment
Share on other sites

Ήταν οκ; Έχει γρήγορη φόρτιση όπως η γνήσια; Για οθόνη έχουμε τίποτα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήταν οκ; Έχει γρήγορη φόρτιση όπως η γνήσια; Για οθόνη έχουμε τίποτα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι κανένα πρόβλημα και μετά την αλλαγή είδα μια ώρα παραπάνω οθόνη όπως όταν ήταν καινούριο.

 

Για την οθόνη δεν μπορώ να σε βοηθήσω ίσως κάποιος άλλος που την άλλαξε ίσως να σου δώσει τις πληροφορίες που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανένα πρόβλημα και μετά την αλλαγή είδα μια ώρα παραπάνω οθόνη όπως όταν ήταν καινούριο.

 

Για την οθόνη δεν μπορώ να σε βοηθήσω ίσως κάποιος άλλος που την άλλαξε ίσως να σου δώσει τις πληροφορίες που θέλεις.

Να είσαι καλά φίλε μου. Ακολούθησες κάποιον συγκεκριμένο οδηγό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλε μου. Ακολούθησες κάποιον συγκεκριμένο οδηγό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι δεν είναι δύσκολο αν πιάνουν έστω και λίγο τα χέρια σου δύο βίδες λύνεις που είναι στην κάτω μεριά του κινητού κοντά στην θύρα φόρτισεις και μετά όλο το πίσω καπάκι είναι κουμποτό.

 

Δες αυτό το βίντεο για να σε βοηθήσει όσο γίνεται.

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι δύσκολο αν πιάνουν έστω και λίγο τα χέρια σου δύο βίδες λύνεις που είναι στην κάτω μεριά του κινητού κοντά στην θύρα φόρτισεις και μετά όλο το πίσω καπάκι είναι κουμποτό.

 

Δες αυτό το βίντεο για να σε βοηθήσει όσο γίνεται.

 

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω εφεδρικό τηλέφωνο και θέλω να αλλάξω μπαταρία, γιατί τώρα τελευταία δεν μπορώ να βγάλω 12ωρο, αποφάσισα να την αλλάξω στην Αθήνα. Μου έδωσαν προσφορά 20€ με την τοποθέτηση,γνήσια, με παραγγελία.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω εφεδρικό τηλέφωνο και θέλω να αλλάξω μπαταρία, γιατί τώρα τελευταία δεν μπορώ να βγάλω 12ωρο, αποφάσισα να την αλλάξω στην Αθήνα. Μου έδωσαν προσφορά 20€ με την τοποθέτηση,γνήσια, με παραγγελία.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν η μπαταρία είναι όντως γνήσια και αν η εργασία που θα κάνουν θα είναι καλή, η τιμή είναι μια χαρά.

 

Εμένα πριν περίπου ένα μήνα μού κόστισε η αλλαγή της στην Oneplus € 33,00.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω εφεδρικό τηλέφωνο και θέλω να αλλάξω μπαταρία, γιατί τώρα τελευταία δεν μπορώ να βγάλω 12ωρο, αποφάσισα να την αλλάξω στην Αθήνα. Μου έδωσαν προσφορά 20€ με την τοποθέτηση,γνήσια, με παραγγελία.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δώσε αν θες περισσότερα στοιχεία, κατάστημα, χρόνος που θα σου έχουν την μπαταρία κλπ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

δώσε αν θες περισσότερα στοιχεία, κατάστημα, χρόνος που θα σου έχουν την μπαταρία κλπ

 

Πανεπιστημίου 65 2103250093

Περίπου 20 μέρες αναμονή

Επίσης μου είπαν ότι έχουν ετοιμοπαράδοτη, όχι γνήσια με 25€

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ήρθε νέα ενημέρωση στο Oe plus 3 πάλι μεγάλη δεν το έχω δει ούτε στο S7 edge μου αυτό...Τεσπα.

. Μια απορία βρε παιδιά, από τότε που έγινε Oreo και βάζω usb stick θα πρέπει να μπαίνω ρυθμίσεις-προηγμένες για να το ενεργοποιήσω. Όταν συνδέω το κινητό στο λάπτοπ για να μετακινησω απευθείας καποια αρχεία γιατί δεν μου το διαβάζει πλέον; Τι να κανω για να το διαβάσει; Στο προηγμένες που μπαίνω δεν μου βγάζει κάποια επιλογή

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Οταν το συνδέεις στον υπολογιστή πρεπει απο πανω στην γραμμή ειδοποιησεων να το αλλαζεις απο εκει που λεει usb φορτιση σε usb mtp μεταφορά αρχείων κ μετα θα το βλεπει κανονικά ο υπολογιστής...αλλα καθε φορα που θα το συνδέεις θα πρέπει να κανεις το ιδιο γιατι το επαναφέρει σε usb φόρτιση οταν το αποσυνδέει

 

 

Παρεπιπτόντως παιδιά πως το βλέπετε;θα προλάβουμε την αλλαγη του χρόνου για την 9αρα οπως υποσχεθηκαν ή παμε βουρ για 2019;;;

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

 

Σήμερα έτσι ξαφνικά και χωρίς να πειράξω τίποτα, άλλαξε το background στην οθόνη με όλες τις εφαρμογές (όταν κάνεις swipe up δηλαδή) κι από εκεί που ήταν dark έγινε άσπρο :wacko:

 

Θυμάται κανείς πως αλλάζει γιατι δεν μπορώ να το βρω από τις ρυθμίσεις?

 

Thanks!

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

 

Σήμερα έτσι ξαφνικά και χωρίς να πειράξω τίποτα, άλλαξε το background στην οθόνη με όλες τις εφαρμογές (όταν κάνεις swipe up δηλαδή) κι από εκεί που ήταν dark έγινε άσπρο :wacko:

 

Θυμάται κανείς πως αλλάζει γιατι δεν μπορώ να το βρω από τις ρυθμίσεις?

 

Thanks!

 

ρυθμίσεις/προβολή/θεμα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...