Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aσχημο!!! :(

 

Παρηγγειλα αυτην εδω την θηκηγια τις δυσκολες, μιας και δεν με βλεπω να βαζω tempered glass :cry:

Beauty is in the eye of the beholder.....

Με άλλα λόγια η Ομορφια είναι υποκειμενική

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Beauty is in the eye of the beholder.....

Με άλλα λόγια η Ομορφια είναι υποκειμενική

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

https://dbrand.com/mkbhd/oneplus-3

 

 

Εγω εχω πάρει το ανωτέρω πακετακι κ προς το παρόν είμαι με το μαύρο καρμπον με κοκκινο γραμματακι... Εξαιρετική ποιότητα(dbrand βαζω τα τελευταία 3 χρονια στα κινητά μου) κ έχει μειώσει παρα πολυ την ολισθηροτητα του κινητου οταν δεν το εχω με θήκη

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Προσπαθώ να έγκαταστησω και να δουλέψω τον tuga Browser.

Έχω δοκιμάσει μερικές εκδόσεις αλλά δεν κάνει συγχρονισμό με τον Google λογαριασμό.

Έχω δώσει άδεια επαφών πριν την πρώτη εκκίνηση της εφαρμογής.

Μου γράφει να ελέγξω τα στοιχεία εισόδου και να συνδεθώ.

Μου ζητάει τον κωδικό του Google λογαριασμού μου, τον δίνω αλλά και πάλι τίποτα.

Θέλω να αντικαταστησω τον Chrome γιατί βλέπω μεγάλη κατανάλωση από την ώρα που έβαλα την nougat.

Δουλεύω πάρα πολύ τον Browser αλλά αυτό δικαιολογεί μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας από την οθόνη?

Έχω το A3000.

Τι μπορώ να κάνω για τον tuga Browser?

Ευχαριστώ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Προσπαθώ να έγκαταστησω και να δουλέψω τον tuga Browser.

Έχω δοκιμάσει μερικές εκδόσεις αλλά δεν κάνει συγχρονισμό με τον Google λογαριασμό.

Έχω δώσει άδεια επαφών πριν την πρώτη εκκίνηση της εφαρμογής.

Μου γράφει να ελέγξω τα στοιχεία εισόδου και να συνδεθώ.

Μου ζητάει τον κωδικό του Google λογαριασμού μου, τον δίνω αλλά και πάλι τίποτα.

Θέλω να αντικαταστησω τον Chrome γιατί βλέπω μεγάλη κατανάλωση από την ώρα που έβαλα την nougat.

Δουλεύω πάρα πολύ τον Browser αλλά αυτό δικαιολογεί μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας από την οθόνη?

Έχω το A3000.

Τι μπορώ να κάνω για τον tuga Browser?

Ευχαριστώ

 

Oύτε εμένα μ' αφήνει να βάλω τους κωδικούς μου.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις sign out στον Chrome και sign in ξανά. Και μόλις το κάνεις μπες πάλι στον tuga και προσπάθησε. Και μένα μου κάνει κουλά ώρες ώρες αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς την επίλυση

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου λυσει μια περιεργια που εχω τοσο καιρο?(μπορει να ειναι και βλακεια...)

διπλα απο το σημα το wifi και του 4g βγαζει 2 βελακια.Ενα που δειχνει προς τα πανω κι ενα προς τα κατω. Σε τι χρησιμευουν η τι συμβολιζουν ακριβως?

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω είναι η χρήση που κάνει το ίντερνετ download και upload. Όταν δεν δείχνει τπτ είναι idle δεν χρησιμοποιεί data.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι τα βελάκια που σου δείχνουν ότι υπάρχει traffic data, είτε download είτε upload

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις sign out στον Chrome και sign in ξανά. Και μόλις το κάνεις μπες πάλι στον tuga και προσπάθησε. Και μένα μου κάνει κουλά ώρες ώρες αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς την επίλυση

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Το δοκίμασα και αυτό.

Δεν κάνει συγχρονισμό.

Όσοι δουλεύετε αρκετά τον Chrome, έχει και σε εσάς πρώτη δεύτερη θέση στην κατανάλωση?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω chrome και canary. Το sync λειτουργεί κανονικά. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θέλω να στείλω τον Chrome λόγω κατανάλωσης αλλά εγώ βολευτεί που έχει όλους τους κωδικούς μου. Σκέφτομαι να γυρίσω σε Firefox. Καμία εναλλακτική?
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την χαζή ερώτηση, αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά official nougat link να την κατεβασω να την φλασαρω πάνω από την open 10

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω chrome και canary. Το sync λειτουργεί κανονικά. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

 

Εννοειται οτι μιλαμε για 3d party browsers, λες να ειχε προβλημα τοσες μερες app της google?

 

Και εγώ θέλω να στείλω τον Chrome λόγω κατανάλωσης αλλά εγώ βολευτεί που έχει όλους τους κωδικούς μου. Σκέφτομαι να γυρίσω σε Firefox. Καμία εναλλακτική?

 

Οpera, που εχει και desktop browser και account για sync, εχει και data savings αλλα και ad blocker.

 

Τον εχω εδω και καιρο, χωρις να εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με το sync ομως

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θέλω να στείλω τον Chrome λόγω κατανάλωσης αλλά εγώ βολευτεί που έχει όλους τους κωδικούς μου. Σκέφτομαι να γυρίσω σε Firefox. Καμία εναλλακτική?

 

Opera έχει κ περιορισμο κατανάλωσης δεδομένων κ μερικο μπλοκ διαφημισεων ενσωματωμένο

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με την μπαταρία, έχω το 3Τ, το φορτίζω κανονικά με τον φορτιστή του οπότε και γεμίζει σφαίρα, το θέμα είναι κατά πόσο θα “τελειωσει" την μπαταρία σε βάθος χρόνου! Σίγουρα περιμένω πτώση στην απόδοση της αλλά πόσο θα αντέξει ώσπου να χρειαστεί αντικατάσταση(δεν περιμένω να έχει κάνει κάποιος ακόμα αλλά ίσως τα παιδιά που το έχουν από το καλοκαίρι να μπορούν να πουν αν έχουν δει κάποια διαφορα)!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με την μπαταρία, έχω το 3Τ, το φορτίζω κανονικά με τον φορτιστή του οπότε και γεμίζει σφαίρα, το θέμα είναι κατά πόσο θα “τελειωσει" την μπαταρία σε βάθος χρόνου! Σίγουρα περιμένω πτώση στην απόδοση της αλλά πόσο θα αντέξει ώσπου να χρειαστεί αντικατάσταση(δεν περιμένω να έχει κάνει κάποιος ακόμα αλλά ίσως τα παιδιά που το έχουν από το καλοκαίρι να μπορούν να πουν αν έχουν δει κάποια διαφορα)!

 

Λες να εχει πεσει η αποδοση σε 5 μηνες;

Δηλαδη σε 2 χρονια θα εχει φτασει στο 50%;

 

Κατι ανησυχιες που εχουν μερικοι.....

 

 

Πες οτι ενα κινητο σε 2 χρονια εχει πεσει στο 80%. Αν εχει πεσει στο 70% το 1+3, σε χαλαει;

Καθε μερα εχεις τα θετικα του dashcharging, και ενα μικρο toll να εχεις, δεν πειραζει.

Link to comment
Share on other sites

Είχα αφήσει το κινητό με ανοιχτό το πίσω φλας για κάνα 5ωρο μάλλον το είχα κάνει με το χέρι με το geasture χωρις να το πάρω είδηση..Και θα κάνω μία βλακεία ερώτηση..Πόσο άσχημο είναι αυτό για την διάρκεια ζωής του led; Έχει κανείς ιδέα;
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Λες να εχει πεσει η αποδοση σε 5 μηνες;

Δηλαδη σε 2 χρονια θα εχει φτασει στο 50%;

 

Κατι ανησυχιες που εχουν μερικοι.....

 

 

Πες οτι ενα κινητο σε 2 χρονια εχει πεσει στο 80%. Αν εχει πεσει στο 70% το 1+3, σε χαλαει;

Καθε μερα εχεις τα θετικα του dashcharging, και ενα μικρο toll να εχεις, δεν πειραζει.

διάβασε για να καταλαβεις:τα δικά μου τα κινητά τα κρατάω 4 χρόνια σίγουρα και βλέπουμε, οπότε ναι,εχω κάποια ανησυχία, το αν έχει πέσει στους 5 μήνες, δεν το ξέρω, αυτό ρωτάω, εσύ το ξέρεις; έχεις το κινητό τόσο καιρό; το αν θα φτάσει 50% σε 2 χρόνια το ξέρεις;εγώ πάντως όχι και δεν ρωτάω τι θα έχει κάνει σε 2 χρόνια! Αν σε 2 χρόνια έχει πέσει στο 70% αντί για 80% εννοείται ότι δεν με χαλάει, αλλά εσύ το ξέρεις ότι θα είναι τόσο;Μάλλον όχι οπότε κόψε να είσαι ειρωνικός, αν είσαι σε αυτούς που έχουν το κινητό από το καλοκαίρι και θες να βοηθήσεις πες πως έχουν τα πράγματα για να προετοιμάσει ο καθένας όπως νομίζει!
Link to comment
Share on other sites

Oneplus 3 που είχα και το είχα από την πρώτη μέρα που είχε βγει μέχρι τώρα που πήρα το 3 τ δεν παρατήρησα κάποια διαφορά στην μπαταρία και πάντα το φορτίζω με τον φορτιστή που δίνει η εταιρεία
Link to comment
Share on other sites

Είχα αφήσει το κινητό με ανοιχτό το πίσω φλας για κάνα 5ωρο μάλλον το είχα κάνει με το χέρι με το geasture χωρις να το πάρω είδηση..Και θα κάνω μία βλακεία ερώτηση..Πόσο άσχημο είναι αυτό για την διάρκεια ζωής του led; Έχει κανείς ιδέα;

Τα LED εχουν μέση "ζωή" γύρω στις 20,000-50,000 ώρες λειτουργίας, οπότε τζάμπα ανησυχείς...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τότε...ανησύχησα λιγάκι :P ξέρω ηταν χαζό

 

Τα LED εχουν μέση "ζωή" γύρω στις 20,000-50,000 ώρες λειτουργίας, οπότε τζάμπα ανησυχείς...
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Είχα αφήσει το κινητό με ανοιχτό το πίσω φλας για κάνα 5ωρο μάλλον το είχα κάνει με το χέρι με το geasture χωρις να το πάρω είδηση..Και θα κάνω μία βλακεία ερώτηση..Πόσο άσχημο είναι αυτό για την διάρκεια ζωής του led; Έχει κανείς ιδέα;

 

Φιλος που το έπαθε αυτό με LG G2 δυο φορές άλλαξε και τις δυο την οθόνη που εκανε σημαδι (κιτρινιλα)

Edited by soleman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...