Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε μια επαναφορά και στηστο σαν καινούργιο, συγχρονισε μόνο επαφές

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ένας φίλος μ που έχει το S6.., μου είπε τώρα οτι και σ' αυτόν ανεβάζει θερμοκρασία λέει όταν παίζει παιχνίδια και οτι είναι φυσιολογικό να ανεβάζουν...

Εσάς δλδ δεν ανεβάζει καθόλου..??? Μήπως είμαι εγώ υπερβολικός ρε παιδιά και είναι φυσιολογικό να ζεσταίνεται κάπως..?? Πάντως σας λέω οτι όταν τρέχω κάποια νορμάλ εφαρμογή το κινητό είναι κρύο!!.., ενώ με τα παιχνίδια και κάποιες εφαρμογές ζεσταίνεται πολύ..!!! Τιι να πωω..... :shock: :shock: :shock:

Link to comment
Share on other sites

ένας φίλος μ που έχει το S6.., μου είπε τώρα οτι και σ' αυτόν ανεβάζει θερμοκρασία λέει όταν παίζει παιχνίδια και οτι είναι φυσιολογικό να ανεβάζουν...

Εσάς δλδ δεν ανεβάζει καθόλου..??? Μήπως είμαι εγώ υπερβολικός ρε παιδιά και είναι φυσιολογικό να ζεσταίνεται κάπως..?? Πάντως σας λέω οτι όταν τρέχω κάποια νορμάλ εφαρμογή το κινητό είναι κρύο!!.., ενώ με τα παιχνίδια και κάποιες εφαρμογές ζεσταίνεται πολύ..!!! Τιι να πωω..... :shock: :shock: :shock:

για τι θερμοκρασίες μιλάς, γιατί όπως τα γράφεις μου φαίνεται φυσιολογικό, βάλε aida64 ή CPU-z και δες ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

για τι θερμοκρασίες μιλάς, γιατί όπως τα γράφεις μου φαίνεται φυσιολογικό, βάλε aida64 ή CPU-z και δες ακριβώς

 

έβαλα το CPU-z και έτρεξα το asphalt 8 για λίγο και σχεδόν όλες οι θερμοκρασίες απ αυτές που δείχνει είναι από 45 βαθμούς και κάποιες σχεδόν 50... Πριν το τρέξω όλες ήταν γύρω στους 30 βαθμούς και κάτω...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παίζω παιχνίδια και ξέρω τι πάει να πει θερμοκρασία από παλιότερα, δεν έχει κανένα θέμα το κινητο μας. Εντύπωση μου κάνει που το λες. Clashofclans και ειμαι παγωτό

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Δηλαδή με το Clash of Clans όταν λες παγωτό, τί θερμοκρασίες έχεις;

Εγώ που παίζω Dominations (αντίστοιχο παιχνίδι του Clash of Clans) μία ζέστη στο χέρι μου τη διακρίνω.

Το CpuZ μού δείχνει σχεδόν σε όλες τις ενδείξεις 50-55°C. Δεν νομίζω ότι πρέπει να ανησυχώ, είχα και συσκευές που έβλεπα και 80°C σχετικά πρόσφατα (Nexus 4), αλλά παγωτό δεν το λες.

 

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Τρόπος να τραβάμε φωτογραφίες με το power button υπάρχει στην stock camera όπως στην cyanogen camera; Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με το Clash of Clans όταν λες παγωτό, τί θερμοκρασίες έχεις;

Εγώ που παίζω Dominations (αντίστοιχο παιχνίδι του Clash of Clans) μία ζέστη στο χέρι μου τη διακρίνω.

Το CpuZ μού δείχνει σχεδόν σε όλες τις ενδείξεις 50-55°C. Δεν νομίζω ότι πρέπει να ανησυχώ, είχα και συσκευές που έβλεπα και 80°C σχετικά πρόσφατα (Nexus 4), αλλά παγωτό δεν το λες.

 

Άρα είναι φυσιολογικό λοιπόν να ζεσταίνεται κάποιες φορές.., δεν είμαι ο μόνος..!!

Δεν είναι τόοσο ενοχλητικό απλά να μην πάθει τπτ φοβάμαι... Δεν μου είχε ξανασυμβεί με παλιότερα κινητά π είχα (χαμηλότερης κατηγορίας βέβαια και προφανώς δεν μπορούσαν να τρέξουν τόσο βαριές εφαρμογές για να ζεσταθούν..)

 

 

Δεν νιώθω το παραμικρό.

 

Φίλε μήπως έχεις κάποια θήκη?.., γττ προφανώς και με τη θήκη δεν το καταλαβαίνεις....

 

 

Τρόπος να τραβάμε φωτογραφίες με το power button υπάρχει στην stock camera όπως στην cyanogen camera; Ευχαριστώ

 

 

Με τα πλήκτρα της έντασης τραβάει φωτογραφίες η stock camera..!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μήπως έχεις κάποια θήκη?.., γττ προφανώς και με τη θήκη δεν το καταλαβαίνεις....

 

Με Orzly θήκη είμαι, και μια χαρά περνάει στο χέρι μου η θερμότητα.

 

Εγώ πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να ανησυχούμε.

 

 

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μία orzly έχω αλλά παρόλο που παίζω συνέχεια παιχνίδια δε μου ζεστενεται καθόλου

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουνε δώσει καμία αναβάθμιση τις τελευταίες μέρες μέσω OTA?

Είμαι στην Oxygen OS 3.2.7

Απλά επειδή ή αύριο ή την Τρίτη τελικά θα το δώσω ανταλλαγή με.ενα κουτατο S7 καλύτερα θα ήταν να του κάνω ένα hard reset.

Πραγματικά σαν τηλέφωνο είναι αρκετά καλό αλλά ως εκεί....

Τώρα αν βγάλει κάποια στιγμή αδιάβροχο κινητό ή one plus σίγουρα θα το πάρω....

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να παρκαλεσω καποιον να κανει το εξης. Να τραβηξει το ιδιο θεμα σε αυτοματο με 16 και 12 μεγκα και μετα σε μανουαλ 16 κ 12 μεγκα.Παρατηρησα οτι στο μανουαλ φωτομετρα καλυτερα και στα 12 μεγκα εστιαζει καλυτερα στο συνολο της εικονας,ενω στα 16 σαν να εστιαζει σποτ στο κεντροή οπου πατησεις μονο.Ισως κανω λαθος...Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε κανεναν να μη δουλευει το touch id? Το ακουμπαω και ειναι νεκρο. Δουλευε μια χαρα και μετα απο επαναφορα απο recovery της stock rom πλεον δεν αποκρινεται.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε κανεναν να μη δουλευει το touch id? Το ακουμπαω και ειναι νεκρο. Δουλευε μια χαρα και μετα απο επαναφορα απο recovery της stock rom πλεον δεν αποκρινεται.

Κάνε hard reset

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Πως κανω hard reset?

 

Ρυθμισεις-Αντιγραφα Ασφαλεια και επαναφορα-Επαναφορα εργοστασιακών ρυθμησεων

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι άλλο θέλω να ρωτησω.

Εγώ πήρα το κινητό μεταχειρισμένο ο προηγούμενος κάτοχος μου.εστειοε την απόδειξη αγοράς από το site της one plus.

Έκανα εγράφη αλλά δεν βρήκα πουθενά πως μπορώ να.κανω αν χρειαστεί χρήση της.εγγυησης...

Μου είπε βάση imei αλλά δεν βρίσκω πουθενά που και πως...

Μία βοήθεια;;;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μία αντικειμενική προσέγγιση όσων αφορά την κάμερα του . Αξίζει;

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σόρυ κιόλας αλλά πώς φτανετε τις 5 ώρες sot με στοκ; εγώ μετά βίας 3.30 με wifi, data πάντα ανοικτά,2 mail συγχρονισμένα και κλήσεις καμία ώρα το πολύ. θα έπρεπε να κάνω κάποια εξτρα ρυθμιση;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αποκρίνεται ποτέ?

 

Αν γίνεται που και που οφείλεται στο pocket mode, όταν καλύπτεις την πάνω πλευρά του κινητού απενεργοποιείται ουσιαστικά για να μην λειτουργεί στην τσέπη...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε κανεναν να μη δουλευει το touch id? Το ακουμπαω και ειναι νεκρο. Δουλευε μια χαρα και μετα απο επαναφορα απο recovery της stock rom πλεον δεν αποκρινεται.

Γυρισες απο nandroid ε;

Θα πρεπει να φλασαρεις πρωτα 3.2.6 και μετα τη ρομ που θες..

Ή μένεις με 3.2.6 ή 3.2.7 ,οτι θες.

Συμβαίνει σε ολους,μην αγχωνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς να μου πει;; Για αυτό που ρωτησα πριν αν θέλει βέβαια :)

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετά review στο ίντερνετ... Επίσης τι εννοείς εσύ με το αξίζει? Ότι αξίζει είναι σίγουρο αλλά είναι ένα σκαλί κάτω το βράδυ από τις κορυφαίες προτάσεις της αγοράς... Αυτό...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...