Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ μεγάλο battery drain σε περιοχές που δεν έχει καλό σήμα... Χαρακτηριστικά σε περιοχή που μια έπιανε 3g/H μια όχι μέσα σε μισή ώρα έχασε 12% χωρίς να ανοίξω την οθόνη... Και μιλάμε για περιοχή με απλά μέτριο σήμα όχι τίποτα φοβερό...

 

Το κάνει κάθε μέρα και το πρόσεξα πλέον λίγες μέρες...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια ηθελα να κανω μια ερώτηση..αν ο nova launcher ειναι εξίσου γρήγορος με τον stock που εχει το op3 και αν τον βάλω αν θα παίζει το δαχτυλικο αποτύπωμα οταν θα ειναι κλειστό το κινητό..

 

Για το αν είναι γρηγορότερος από τον stock δεν ξέρω μιας και είναι η 1η εφαρμογή που βάζω πάντα στα κινητά μου από το 2012.

Ποτέ πάντως δεν έκανε κάποιος παράπονα για την ταχύτητά του, άλλωστε είναι ο πιο δημοφιλής launcher.

 

Το ξεκλείδωμα με τον fingerprint sensor λειτουργεί αρκεί να έχεις rooted συσκευή.

 

 

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Το ξεκλείδωμα με τον fingerprint sensor λειτουργεί αρκεί να έχεις rooted συσκευή.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

 

Έχω nova launcher από την πρώτη μέρα ΧΩΡΙΣ ROOT και παίζει μια χαρά το fingerprint. Ταχύτατο.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλο battery drain σε περιοχές που δεν έχει καλό σήμα... Χαρακτηριστικά σε περιοχή που μια έπιανε 3g/H μια όχι μέσα σε μισή ώρα έχασε 12% χωρίς να ανοίξω την οθόνη... Και μιλάμε για περιοχή με απλά μέτριο σήμα όχι τίποτα φοβερό...

 

Το κάνει κάθε μέρα και το πρόσεξα πλέον λίγες μέρες...

 

Έχεις αλλάξει εσύ κάτι τις τελευταίες αυτές μέρες ή από μόνο του?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Όχι το έκανε πάντα αλλά τις τελευταίες μέρες το παρακολουθησα για να βεβαιωθω ότι φταίει αυτό...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Μόλις παρήγγειλα και εγώ το κινητό και το περιμένω πως και πως..

Σορρύ, μπορεί να έχει αναφερθεί ήδη το θέμα, αλλά το νήμα είναι πολύ μεγάλο για το τσεκάρω.

Μου άρεσαν πολύ οι θήκες από την εταιρεία με το εφέ ξύλου (Bamboo και Rosewood), πάρα την τιμή τους..

Τις έχει δοκιμάσει κανείς; Και αν ναι τι άποψη έχει, αξίζει να δώσω ένα 20 ..;:O

Link to comment
Share on other sites

Έχω nova launcher από την πρώτη μέρα ΧΩΡΙΣ ROOT και παίζει μια χαρά το fingerprint. Ταχύτατο.

Εγώ που έχω σαν κλείδωμα το Pattern ΔΕΝ ξεκλειδώνει με τον fingerprint sensor, απλά ανοίξει την οθόνη και μου ζητάει το pattern.

 

Για να ξεκλειδώνει, θέλει να πάω στις ρυθμίσεις του Nova (Advanced -> Screen Lock Method) και να επιλέξω Root.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω σαν κλείδωμα το Pattern ΔΕΝ ξεκλειδώνει με τον fingerprint sensor, απλά ανοίξει την οθόνη και μου ζητάει το pattern.

 

Για να ξεκλειδώνει, θέλει να πάω στις ρυθμίσεις του Nova (Advanced -> Screen Lock Method) και να επιλέξω Root.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

 

μήπως φταίει κάτι άλλο;

Έχω και pattern και fingerprint. Όταν είναι σβηστό το κινητό, πατάω με το δάχτυλο στο fingerprint και ανοίγει. Κατευθείαν. Μπουμ.. δεν θέλει κάτι άλλο. Μάλιστα μετά από restart, έχω βάλει να ζητάει πρώτα το pattern όπως και να'χει. Μετά δέχεται και δάχτυλα.. έχω βάλει 4 μάλιστα.

Πήγα στον nova στο advanced και δεν έχει τέτοια ρύθμιση σε μένα.

Μήπως φταίει η rom σου; Έχω την community 3.5.2, αλλά από όταν μου ήρθε το κινητό με την 3.2.x έτσι το δουλεύω.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκλείδωσω το κινητό πρέπει να βάλω ή fingerprint ή μοτίβο. Γίνεται να μην έχω fingerprint καθόλου? Αν ναι πως γιατί δεν το βρίσκω

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

μήπως φταίει κάτι άλλο;

Έχω και pattern και fingerprint. Όταν είναι σβηστό το κινητό, πατάω με το δάχτυλο στο fingerprint και ανοίγει. Κατευθείαν. Μπουμ.. δεν θέλει κάτι άλλο. Μάλιστα μετά από restart, έχω βάλει να ζητάει πρώτα το pattern όπως και να'χει. Μετά δέχεται και δάχτυλα.. έχω βάλει 4 μάλιστα.

Πήγα στον nova στο advanced και δεν έχει τέτοια ρύθμιση σε μένα.

Μήπως φταίει η rom σου; Έχω την community 3.5.2, αλλά από όταν μου ήρθε το κινητό με την 3.2.x έτσι το δουλεύω.

 

και το κλειδωνεις με double tap στην home screen?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το αν είναι γρηγορότερος από τον stock δεν ξέρω μιας και είναι η 1η εφαρμογή που βάζω πάντα στα κινητά μου από το 2012.

Ποτέ πάντως δεν έκανε κάποιος παράπονα για την ταχύτητά του, άλλωστε είναι ο πιο δημοφιλής launcher.

 

Το ξεκλείδωμα με τον fingerprint sensor λειτουργεί αρκεί να έχεις rooted συσκευή.

 

 

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

 

αν θυμάμαι καλά το op3 έχει επιλογή για κλείδωμα με παρατεταμένο ή double tap στο home button οπότε δεν χρειάζεται το double tap στην home screen με τον nova για κλείδωμα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,το home button πιστευω να αντεχει καπως,επειδη ενας φιλος ερχομενος απο samsung νομιζε οτι ειναι clicking Και το πιεσε καπως για να ανοξει η οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν είναι button

 

εννοω κ λιγο παραπανω εαν πιεστει δεν εχει θεμα,σωστα?μερικες λειτουργεις το πατας καπως περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

μήπως φταίει κάτι άλλο;

Έχω και pattern και fingerprint. Όταν είναι σβηστό το κινητό, πατάω με το δάχτυλο στο fingerprint και ανοίγει. Κατευθείαν. Μπουμ.. δεν θέλει κάτι άλλο. Μάλιστα μετά από restart, έχω βάλει να ζητάει πρώτα το pattern όπως και να'χει. Μετά δέχεται και δάχτυλα.. έχω βάλει 4 μάλιστα.

Πήγα στον nova στο advanced και δεν έχει τέτοια ρύθμιση σε μένα.

Μήπως φταίει η rom σου; Έχω την community 3.5.2, αλλά από όταν μου ήρθε το κινητό με την 3.2.x έτσι το δουλεύω.

Ποια έκδοση του Nova έχεις;

Εγώ από το πρωί έχω την 5.0 beta1 με τα χαρακτηριστικά του Pixel launcher, αλλά και στην προηγούμενη stable έκδοση δεν μπορούσα να ξεκλειδώσω.

 

Ίσως απλά εσύ δεν κλειδώνεις την οθόνη με double tap.

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκλείδωσω το κινητό πρέπει να βάλω ή fingerprint ή μοτίβο. Γίνεται να μην έχω fingerprint καθόλου? Αν ναι πως γιατί δεν το βρίσκω

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μήπως να αφαιρέσεις τα αποτυπώματα που έχεις αποθηκεύσει;; :)

 

και το κλειδωνεις με double tap στην home screen?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αν θυμάμαι καλά το op3 έχει επιλογή για κλείδωμα με παρατεταμένο ή double tap στο home button οπότε δεν χρειάζεται το double tap στην home screen με τον nova για κλείδωμα

 

Ποια έκδοση του Nova έχεις;

Εγώ από το πρωί έχω την 5.0 beta1 με τα χαρακτηριστικά του Pixel launcher, αλλά και στην προηγούμενη stable έκδοση δεν μπορούσα να ξεκλειδώσω.

 

Ίσως απλά εσύ δεν κλειδώνεις την οθόνη με double tap.

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

 

ναι, αυτό είναι, το κλειδώνω με το power button ή με παρατεταμένο πάτημα σε ένα από τα 3 "πλήκτρα".

Edited by Delijohn
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πρόβλημα με το viber? Με stock rom .3.2.5 οι φωτογραφίες των επαφών και τα εικονίδια είναι αλλοιωμένα. Το έχει άλλος?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω θεμα μ εγκατασταση της τελευταιας community bild ! ημουν cm13 sultan για οσους γνωριζουν και ειπα να γυρισω σε οξυγωνο αλλα μου εβγαζε στο twrp error 7 κατα την εγκατασταση στην τελευταια εκδοση αλλα και στην 3.5.1 ! μονο την παλια εκδοση του υδρογονου με αφησε να εγκαταστησω ! τι παιζει ! τωρα βεβαια ειμαι στην 3.5.1 αλλα ενω βγαζει την αναβαθμιση λεει failed κατα την εγκατασταση ! επισης κατι ακομα ππου παρατηρησα οταν κανω backup την ρομ για να παω σε αλλη αν θελησω να κανω restore δεν δεχεται τον κωδικο ασφαλειας ουτε και το πατερν ! ειναι καποιο bug η το τηλ μ θελει φορματ ?! μια βοηθεια απο καποιο γνωστη !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτή την twrp και ξαναφλασαρε

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3875375&d=1473889816

Τι recovery είναι αυτό ακριβώς;

Φτιάχνει το bug της τελευταίας;

Link to comment
Share on other sites

Τι recovery είναι αυτό ακριβώς;

Φτιάχνει το bug της τελευταίας;

 

ναι , ειναι modified δες και εδω http://forum.xda-developers.com/oneplus-3/how-to/how-to-dirty-flash-oxygenos-3-5-2-t3462288

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του Nova έχεις;

Εγώ από το πρωί έχω την 5.0 beta1 με τα χαρακτηριστικά του Pixel launcher, αλλά και στην προηγούμενη stable έκδοση δεν μπορούσα να ξεκλειδώσω.

 

Ίσως απλά εσύ δεν κλειδώνεις την οθόνη με double tap.

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Εγώ κάνω double tap στο home button ;)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το αν είναι γρηγορότερος από τον stock δεν ξέρω μιας και είναι η 1η εφαρμογή που βάζω πάντα στα κινητά μου από το 2012.

Ποτέ πάντως δεν έκανε κάποιος παράπονα για την ταχύτητά του, άλλωστε είναι ο πιο δημοφιλής launcher.

 

Το ξεκλείδωμα με τον fingerprint sensor λειτουργεί αρκεί να έχεις rooted συσκευή.

 

 

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Σε.μενα που δεν είμαι.ρουτ λειτουργεί κανονικά

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησημοποιείτε κάποια εφαρμογή για themes ? Γτ το layers manager όταν βάζω να κάνει εγκατάσταση μετά πεφτω σε bootloop !!! ( Oxygen os )
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω θεμα μ εγκατασταση της τελευταιας community bild ! ημουν cm13 sultan για οσους γνωριζουν και ειπα να γυρισω σε οξυγωνο αλλα μου εβγαζε στο twrp error 7 κατα την εγκατασταση στην τελευταια εκδοση αλλα και στην 3.5.1 ! μονο την παλια εκδοση του υδρογονου με αφησε να εγκαταστησω ! τι παιζει ! τωρα βεβαια ειμαι στην 3.5.1 αλλα ενω βγαζει την αναβαθμιση λεει failed κατα την εγκατασταση ! επισης κατι ακομα ππου παρατηρησα οταν κανω backup την ρομ για να παω σε αλλη αν θελησω να κανω restore δεν δεχεται τον κωδικο ασφαλειας ουτε και το πατερν ! ειναι καποιο bug η το τηλ μ θελει φορματ ?! μια βοηθεια απο καποιο γνωστη !

Αξίζει η cm13 sultan?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...