Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστευτε οτι αξιζει η αλλαγη απο s7 ? ξερω τι χανω και τι κερδιζω απλα θελω ετσι για την αλλαγη...
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει η ελευθερία του ρουτ και τα πειράγματα, ναι εννοείται, αλλιώς δεν νομίζω πως θα κερδίσεις κάτι.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Για θήκη παιδιά δοκιμάστε τη Pelosi sandstone full. Είναι πιο λεπτή από την αυθεντική, όχι τόσο "άγρια" η υφή και πάρα πολύ φθηνή και καλύπτει και πάνω-κατω. Εγώ παρήγγειλα και 2η. 3-4€ αξίζει φουλ.

 

Τώρα συνεχίζεται το safari για τζαμάκι της προκοπής. Αυτά που ήρθαν από ebay κάθονται καλά αλλά έχουν έντονες κουκίδες και φάγανε σουτ. Τώρα παρήγγειλα της ultimate shield και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει βγει σαν αναβάθμηση οτι υπαρχει η 2.3.4 αλλά μολις την κατεβάζει και κανει reboot για να την κάνει install γράφει failed και κανω ξανα rebοοt την συσκευή.

 

Ο δεύτερος τρόπος γίνεται με τον εξή τρόπο?

 

https://forums.oneplus.net/threads/how-to-install-oxygenos-3-2-4-update-root-non-root-users-without-data-loss.451853/

 

ακριβώς.. είχα γράψει κι εγώ τα βήματα 2-3 σελίδες πίσω.. έτσι την πέρα κι εγώ :)

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

την κάμερα την προστατεύει καλά ή όχι?πήρα ήδη μια σιλικόνης αλλά μαρέσει και αυτή και σκέφτομαι να την παρω.

 

Ίδια προστασία όπως η μαμά. Απλά το καρούμπαλο της κάμερας, δεν εξέχει από τη θήκη.

Ο.Φ.Η.
Link to comment
Share on other sites

Ίδια προστασία όπως η μαμά. Απλά το καρούμπαλο της κάμερας, δεν εξέχει από τη θήκη.

 

πήρα την παρακάτω γιατί μαρέσει που καλύπτει το κινητό γύρω γύρω.

 

http://www.ebay.com/itm/311651563363

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

πήρα την παρακάτω γιατί μαρέσει που καλύπτει το κινητό γύρω γύρω.

 

http://www.ebay.com/itm/311651563363

 

Ωραία φαίνεται κι αυτή. Η nillkin, είναι ανοιχτή από πάνω κάτω. Αλλά είναι όμορφη. Βασικά, αναρωτιέμαι, επειδή πήρα skin dbrand, δεν το έχω βάλει ακόμα, όταν το βάλω, θα χωράει θήκη? Η μαμά πχ.

Ο.Φ.Η.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία φαίνεται κι αυτή. Η nillkin, είναι ανοιχτή από πάνω κάτω. Αλλά είναι όμορφη. Βασικά, αναρωτιέμαι, επειδή πήρα skin dbrand, δεν το έχω βάλει ακόμα, όταν το βάλω, θα χωράει θήκη? Η μαμά πχ.

 

μια δοκιμή θα μας πείσει :p

 

σιλικόνης έχω διαβάσει ότι χωράει, τώρα για άλλη δεν ξέρω.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ωραία φαίνεται κι αυτή. Η nillkin, είναι ανοιχτή από πάνω κάτω. Αλλά είναι όμορφη. Βασικά, αναρωτιέμαι, επειδή πήρα skin dbrand, δεν το έχω βάλει ακόμα, όταν το βάλω, θα χωράει θήκη? Η μαμά πχ.

Σε μένα, με φορεμένο (σωστα) dbrand skin, η θήκη φοριέται κανονικά - ομως, αν βαζεις/βγάζεις συχνά, θα φθαρεί (το skin)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα, με φορεμένο (σωστα) dbrand skin, η θήκη φοριέται κανονικά - ομως, αν βαζεις/βγάζεις συχνά, θα φθαρεί (το skin)

 

Και να σου πω... Το "σώστα φορεμένο" είναι δύσκολο? Γιατί, όπως τα βλέπω τα πράγματα στο youtube, πρέπει να έχεις πτυχίο Πολυτεχνείου για να το βάλεις σωστά...:X

Ο.Φ.Η.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι τώρα που είπατε για σκιν, να υποθέσω πως σε όλα τα σκιν η υφή είναι ίδια και αλλάζει μόνο η όψη?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Όλο αυτό το διάστημα της 1.5 βδομάδας που έχω τη συσκευή έχω σετάρει το κινητό να ζητάει για ξεκλείδωμα της συσκευής το μοτίβο, και εναλλακτικά να μπορώ να την ξεκλειδώσω με το δαχτυλικό μου αποτύπωμα.

Μέχρι και τώρα, για να ξεκλειδώσω την οθόνη έπρεπε να κάνω double tap ή να πατήσω το Power button και μετά είτε να πρέπει να βάλω το μοτίβο ή το δαχτυλό μου (αν έβαζα το δάχτυλό μου στον αισθητήρα πριν ενεργοποιήσω την οθόνη το κινητό δονούταν και δεν γινόταν τίποτα).

Εδώ και 2 μέρες το κινητό μπορεί και ξεκλειδώνει χωρίς να ενεργοποιήσω την οθόνη (με double tap ή το πάτημα του Power button), μόνο με το άγγιγμα του δαχτύλου μου στον αισθητήρα, κάτι που δεν το θέλω.

 

Γίνεται και σε κάποιον άλλο αυτό, ή είμαι ο μόνος; Είναι κάποια ρύθμιση που άλλαξα κατά λάθος;

Αν μου το έκανε από την αρχή θα έλεγα ότι είτε έτσι είναι η λειτουργία του ή είναι bug. Με παραξενεύει όμως ότι για x διάστημα λειτουργούσε με κάποιον συγκεκριμένο τρόπο και τελευταία με κάποιον άλλο.

 

 

Είμαι όπως αναφέρεται στην υπογραφή μου με CM13 Nightly και custom kernel.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ωραία φαίνεται κι αυτή. Η nillkin, είναι ανοιχτή από πάνω κάτω. Αλλά είναι όμορφη. Βασικά, αναρωτιέμαι, επειδή πήρα skin dbrand, δεν το έχω βάλει ακόμα, όταν το βάλω, θα χωράει θήκη? Η μαμά πχ.

 

Εγω εχω αυτη που προτεινει ο φιλος. Φοραω dbrand και εχω και, μεταξυ θηκης και κινητου, ενα λαμακι για μια βαση αυτοκινητου με μαγνητη που εχω, και χωρανε μια χαρα. Επαναλαμβανω η Pelosi ειναι τρελο vfm.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις παραγγειλα την θήκη της nillkin την απλή και την carbon και το γυαλί της το cp+ που λέει καλύπτει και το πλαϊνό κομμάτι . Ιδωμεν σε 20 μέρες
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις παραγγειλα την θήκη της nillkin την απλή και την carbon και το γυαλί της το cp+ που λέει καλύπτει και το πλαϊνό κομμάτι . Ιδωμεν σε 20 μέρες

 

Το γυαλί από που το παρήγγειλες; Κανά λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβανω η Pelosi ειναι τρελο vfm.

 

Εμένα ή pelosi, δεν με εντυπωσίασε πολύ, νομίζω πως μία σιλικόνης είναι καλή επιλογή.

Edited by petrosm4
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ή pelosi, δεν με εντυπωσίασε πολύ, νομίζω πως μία σιλικόνης είναι καλή επιλογή.

Η σιλικόνης κιτρινίζει και ξεχειλώνει με τον καιρό. Γούστα είναι αυτά βέβαια. Έχω παραγγείλει και της Nillkin, την nature.

Link to comment
Share on other sites

Η σιλικόνης κιτρινίζει και ξεχειλώνει με τον καιρό. Γούστα είναι αυτά βέβαια. Έχω παραγγείλει και της Nillkin, την nature.

Μονο η διαφανές σιλικόνης κιτρινιζει, όλα τα άλλα χρώματα και ίδιος το μαύρο δεν κιτρινιζει.

Επίσης στο προηγούμενο κινητό είχα θήκη σιλικόνης μαύρη για δύο χρόνια και δεν παρατήρησα να ξεχειλωσε, αγορά απο ebay φτηνή.

Link to comment
Share on other sites

Μονο η διαφανές σιλικόνης κιτρινιζει, όλα τα άλλα χρώματα και ίδιος το μαύρο δεν κιτρινιζει.

Επίσης στο προηγούμενο κινητό είχα θήκη σιλικόνης μαύρη για δύο χρόνια και δεν παρατήρησα να ξεχειλωσε, αγορά απο ebay φτηνή.

Ισχύει. Και γω γι'αυτό πήρα της Nillkin όχι σε clear αλλά γκρι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...